girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (182)
  • medya (7)

182. Hiç ikinci el Kıyafet sitesinden ürün almadım fakat gardrops, dolap ve modacruzu ara sıra inceliyorum. Çok beğendiğim bazı eski sezon ürünlere denk gelirsem almak istiyorum. 

Üç siteyi karşılaştırdığımda en beğendiğim ModaCruz oldu. Öncelikle alıcısı 200 liralık ürüne 20 lira olur mu demiyor. Makul indirimler istiyor. 

Kullanımı daha kolay. Ürün çeşitliliği bana daha fazla geldi. Çok bilinmeyen bir Marka aradığımda bile o markaya ait şeyler bulabiliyorum. 

Satış ya da alım yapacak olsaydım kesinlikle ModaCruz kullanırdım.

2 kasım 21:14

181. İkinci el alışverişlerimin çoğunu burdan yapıyorum. Şu ana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Lakin buradan satış yapamıyorum. Daha çok Dolap ve gardrops uygulaması kullanılıyor sanırım. Modacruz’un en az 30 lira satış fiyatı koymasından mı kaynaklı bilemiyorum. Bir de şunu diyeyim, modacruz’da daha çok kozmetik satabiliyorsunuz. Ben de öyle oldu. Yüklediğim kozmetik ürünler hemen satılırken kıyafetlerin yüzüne bakan olmadı. Yıpranmış, kusurlu, hasarlı da satmıyorum aslında. Açıkçası şu 3 uygulamada ilginç deneyimler yaşıyorum. Bu arada en çok gardrops uygulamasından satış yaptım. Bunu da söylemek istedim. 

2 kasım 19:56

180. ikinci el uygulama siteleri arasında en kullanışlı bulduğum, gezinmeyi en sevdiğim modacruz.

satış yapmaya şimdilik cesaretim yok ama nadiren de olsa bir şeyler aldığım oldu. henüz dert edinecek bir sorunla karşılaşmadım ama daima temkinli yaklaşıyorum. parfüm işine hiç girmiyorum. 3-4 defa renkli kozmetik aldım, düzenli olarak bakılırsa uygun fiyata temiz parçalar çıkabiliyor.

kozmetik dünyasına az çok hakim olanlar, koleksiyon ürünlerini bilenler ürünün gerçek mi sahte mi ya da eski tarihli mi olduğunu ayırt edebilirler o konuda bir şüpheye düşmüyorum açıkçası.

satıcı profilinden de kişinin güvenilir olup olmadığı anlaşılabiliyor. yapılan yorumlar, anlaşılır görsel, ürün hakkındaki açıklaması, hatta kullanıcı adı bile kişi hakkında bir fikir veriyor.sevdaciceği49 isimli birinden alışveriş yapmam mesela. ciddiyet uyandırmıyor.

Şu aralar sitede eski listeleniş fiyatını bildiğim kozmetik ürünlerde bile bir fiyat artışı gözlemliyorum. Satıcılar kozmetiğe yapılan zammı kendi ikinci ürünlerine de yansıtmışlar.

2 kasım 16:49


179. it cosmetics bye bye pores pudramı 1 kez kullanıp anlaşamayınca  satmak için üye olduğum site. fakat bu markayı bulamıyor bir türlü. 

22 ekim 23:51 ed.23 ekim 11:29

178. biraz önce (yazar: cans) süslünün paylaştığı dupe parfüme bakıyordum internetten(gizlinot: spirit of cashmere musk). sadece merak etmiştim fiyatını, yorumları vs. neyse, modacruz'da bir satıcının bu kokuyu sattığını görünce baktım 123 tl'den 30 tl'ye düşürmüş(gizlinot: hedef göstermiş olmamak için satıcı profilini paylaşmıyorum). rossmann geçen yıl (link: https://www.instagram.com/p/BdKHIRvBhzp/ instagram adresinde) paylaşmış(gizlinot: sherlock detected). indirimsiz hali 24.90. hadi bu sene 30-35 olmuştur belki. satıcı da yazmış ki yurt dışından aldım. yuuuh. modacruz hesabım olsa sırf bu satıcıya yavaş gel yazmak için giriş yapacaktım ki yok allahtan. büyümüş de insan kazıklarmış.

çoğu satıcısının da ürünleri ederinin üstüne sattığını ve hatta high-end ürünlerde dolandırdığını düşündüğüm, hakkında kötü yorumu bol olan bir platform modacruz. dolaşım olsun, tüketimi azaltayım mantığı yerine çoğu satıcı keriz silkeleme derdinde.

30 eylül 22:50 30 eylül 22:52

177. merhaba, modacruz dolabımda %25 indirim tanımlı.

kullanıcı adım elifxox.

(link: https://www.modacruz.com/dolap/Elifxox?from=search )

30 eylül 10:14

176. Kargoyu alıcı ödemeli yapınca indirimli olup satıcı ödemeli olunca indirimden faydalanamadığım saçmalığına sahip ikinci el sitesi olduğu için her şeyi alıcı ödemeli yapmak zorundayız. PTT bile bir eşarba 12.25 kargo çıkarırken başka çaresi kalmıyor satıcıların. İkinci el sitesi olarak ilk bildiğimdir çok ürün aldım sattım fakat yuksek komisyon ve kargo sorunu sebebiyle artık benzer platformlara geçtim.

31 ağustos 09:52


175. Kızlar ozturkozlem de benim dolabım oluyor,bir bakın ihtiyacınız varsa haberleselim ..

Modacruz iyi bir platform bence,herseyi asıl fiyatına alamayacağımıza göre :S daha uygun fiyata alınabilir bence 2. el çanta,ayakkabı vs..haksız mıyım?

31 ağustos 08:54

174. Yaklaşık 10 tane ürün satışı gerçekleştirdiğim site. Fakat alınan yüksek komisyondan dolayı artık benzer platformlara ürünlerimi taşıyacağım.

18 haziran 15:59

173. ürünü alan kişiye ptt indirimli fiyattan ürünü gönderebiliyoruz fakat iade etmek istediklerinde satıcı 9 tl ptt ücreti ödüyor.bu bence haksızlık iade kargo ücreti de indirimli fiyattan olması lazım.iadeyi istedikleri kargo firmasından yapabiliyorlar.

10 haziran 23:09