sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (198)
 • medya (9)

198.  Az öne az kullanılmış orijinal fiyatı 590 olan parfümün 500 liraya satıldığını gördüm. 90 liralık fark için ben niye riske gireyim, üstelik 10 ml kadarı kullanılmış gider kendi mağasından alırım. Hem alışveriş yapmanın mutluluğunu yaşarım. insanlar hala 2. El ürünlerin satış ve alış amacını öğrenemedi.

17 şubat 12:01 17 şubat 12:07

197. Sahte ürün satan, sertifika istenince de ürüne mağaza fiyatını veren kendince akıllı satıcılar türemiş. Söyledikleri de genelde ben yurt dışından üreticisinden getirtiyorum, faturasız dışarıdan alıyorum falan gibi saçma bahaneler. Bugün 1 değil, 2 değil, tam 3 kişiyle aynı şey başıma gelince bu taktiği anladım ve daha engellenmeden üçüncünün fotoğrafını çektim. Siz siz olun, marka ürünlere bakıyorsanız şüphelendiğiniz satıcılara önden bir yem atın süslüler, sahte ürün satanlar hemen saçmalayıp kendini belli ediyor zaten.

ilgili medya:
2
31 ocak 17:01

196. Bir yenilik yapmışlar ve 70 tl üstü satışın kargo bedelini satıcıdan kesmeye başlamışlar.Bildiğimiz çakal oldu modacruz güya kargo bedava .

30 ocak 19:29

195. PTT kargo kargomu kaybetmiş olmasına rağmen, süre aşımı nedeniyle teslim edilmemiş ürünün ücretini satıcıya aktaran firma. Destek mailine Yazdığımda ise kargo firması ile görüşün biz ne yapalım mealine gelen bir cevap aldım. Modacruz ürünler satılırken güvence bedeli isimli hava parasını cebine indirmektedir. Ancak madur olan alıcı iken, kıllarını kıpırdatmamaları soyguncu misali çalıştıklarını kanıtlıyor. Şirketi ya da kargoyu şikayet edebileceğim bir yer var mıdır, bilenlerden yönlendirme almak istiyorum. hem parayı Veren, hem ürünü alamayan, hem de napalım git sistem işleyiş kurallarına tekrar bak denen oldum bu merdivenaltı soyguncu firma tarafından.

29 ocak 22:12

194. giymediğim ürünler aşırı gözüme battığı için dolap ve gardrops'tan sonra da buraya da el attım. Yalnız dikkatimi çeken şey dolaba ilk üye olduğumda direk beğeni gibi etkileşim almıştım. sonraki günde ilk siparişim gerçekleşmişti. Gardrops ve burası hakkında in cin top oynuyor diyebilirim. bir sürü ürün yükledim buraya. ama ne sipariş aldım ne de doğru düzgün beğeni. halbuki kargo ücreti ve komisyon almaması gibi avantajları var. reklam mı acaba dolabı ayakta tutan ve popüler olmasını sağlayan? neyse benim dolabımı boşaltmam lazım gerçekten. satışa çıkardığım ürünlerin hepsini yıkayıp ütüledim ve anne hurcuna kaldırdım (gizlinot: swh) ayakkabılar ve takılar da gözüme batıyor. minimalist mi oluyorum ne oluyor bana bilmiyorum ama tüketime de devam bir yandan (gizlinot: swh) sadece daha işime yarayacak şekilde alışveriş yapıyorum. neyse hesabımın linkini bırakıyorum. bakmak isteyen ve beğendiği ürün olursa yardımcı olurum. dolaptakilerin hepsini buraya aktaramadım henüz ama gene de yükledim baya ürün. hesabım : (link: https://www.modacruz.com/dolap/reyhanctnky link)

14 ocak 00:00

193. kullanmadığım dekant parfümlerimi ve seyahat boy parfümlerimi satmak istediğim ama bana türlü türlü zorluk çıkaran sattırmayan yer. bu yüzden elimden çıkarmak istediğim tam boy parfümlerimi de yine gardrops ile zebramo üzerinden sattım, hiç modacruzla uğraşmadım.

dekant parfümleri ilk baştan reddetti orijinal şişe olmadığı için. aynı zamanda hem zebramoya hem de gardrops'a koymuştum. sattım hepsini bu ikisinden. 

seyahat boy parfümlerimi kabul etti ama bu kez de 30 tl'den aşağı satamazsınız diye tutturdu. amacım 5-7 ml'lik parfümleri 20'şer lira fiyat koyup aldığım fiyatın 4'te 5'te biri fiyatına sırf elimden çıksın diye satmak zaten. almak isteyenler olmasına rağmen fiyat değişimi yaptırmadığı için satamadım. yine diğer mecralardan satıp gönderdim alıcılara. 

tercihlerim arasına giremeyecek olan satış uygulaması kısaca.

9 ocak 20:52

192. ben burada neredeyse ilk açıldığından beri ürün satıyorum. 33 tane ürün satmışım şimdi hesabıma baktığımda. uzun süredir bir lv çanta almak istiyordum ancak dövizdeki artışı nasıl aşabilirim diye düşününce aklıma burası geldi. dolap, gardrops ve en son modacruz a baktım. modacruzda gerçekten çok fazla lv seçenek vardı. ilk önce modacruz üzerinden adı ve şanı çok duyulmuş *****vintage diye bir hesaptan çanta bakayım dedim, çok güzel bir kırmızı epi leather çanta buldum 3750 tl fiyat biçilmişti, ben de pazarlıkla 3000 tl ye alırım diye düşündüm. çantanın tanımında "sıfır hiç kullanılmamıştır" yazıyordu. açıkçası ilk akşamdan gözüm kapalı alacaktım fakat nasıl olsa istanbuldayım adamın yerine gidip bir bakayım elimde tutup ona göre yine modacruz üzerinden satın alırım dedim. iyi ki de böyle demişim. ertesi gün bu kişinin istanbuldaki mağazasına gittim. çantayı elime almamla şok olmam bir oldu. çantanın üzeri çizik ve leke dolu idi. ısrarla bu fiyata bu çantayı bulamazsınız, çantanın sahibi çok ünlü bir iş kadınıydı vs vs diye reklam yaptı. çantayı göstermek için seçtiği mekan da aşırı karanlık ve loş, çantadaki sıkıntıları zar zor seçebileceğiniz bir mekan. diğer alternatif olarak getirdiği epi leather sarı çantada ise gözle görülür bir göçük var. hayır satarken bundan da hiçbir şekilde bahsetmemiş. neyse çok ağzı laf yapan iyi bir satıcı kendisi ancak o kadar eskimiş bir çantayı neden bu kadar yüksek fiyata alayım ki? modacruz üzerinde çantanın çok daha iyi versiyonlarını daha düşük ücretle satıyorlardı. çantayı almam için pek baskı yapmazcasına ama bir yandan da aslında baskı yaparak, "stilinize çok yakışır", "işte bu kondisyonda çanta bulamazsınız", "modacruzdaki çantaların çoğu sahte" vb. argümanlarla az kalsın bana çantayı zorla aldıracaktı. kendimi dışarı nasıl attığımı hatırlamıyorum bile. açıkçası eve gelince çok sevindim o çantayı almadığıma. daha sonra biraz daha siteyi karıştırıp benzer bir modeli 3 te biri fiyatına buldum. satıcı ile telefonda konuştuk. bana video gönderdi. sonra elinde çanta ile fotoğraf da gönderdi. orijinallik kontrolü ile satın aldım. henüz elime geçmedi, ama gelir gelmez lv mağazasına götüreceğim. şayet orijinalse ve videodaki gibi pürüzsüzse aldığım fiyat çok çılgın. ömür boyu başkasının dolabında bekleyeceğine artık benim dolabımda sevgiye boğulacak. her gün kullanacağım.. kısaca, modacruz bugüne kadar beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı... belki almak istediğiniz ama uygun fiyata bulamadığınız veya sezonda bedeni kalmadığı için alamadığınız şeyleri bu tarz 2. el sitelerden bulabilirsiniz. komisyonu kaldırmasını da takdir ettim. bizim zamanında çok paramızı aldı komisyon lafı altında ama olsun varsın.

9 ocak 13:43

191. Bu gözlerim az önce mango indiriminde 399a düşen kahve uzun teddy kabanı “zaten kimse alamadı o indirimden” diye 700e satan  satıcı gördü. 

Ürünün indirimsiz hali 500 lira. 

Ayıp. Valla ayıp. 

3 ocak 20:52

190. Modacruz’u start up emekleme döneminden beri kullanan biriyim, fikir ve amaç güzel olduğu için aldığı yatırımlarla ciddi bir girişim haline geldi, bu yüzden başarısına şaşırmıyorum ancak üyeler zaman geçtikçe kafayı yemeye başladı. Son dönemde çok sık bakamıyordum, dün mağazada bedeni tükenen bir kazak için belki düşmüştür umuduyla sitede aratayım dedim ve buldum da. Kazağın fiyatı 199, sitede satışa koyan kişinin fiyatı 189:) Açıklamada da “1 kez giyildi, yeni gibi” yazıyor. Zaten o parayı verebilecek olsam herhalde 10 lira farkla senin giydiğin kazağı almam. Sonuçta 1 kere bile olsa kullanılan şey sıfır değildir, ve bu sitede son dönemde çoğu kullanıcı bunu unuttu. 

modacruz’un temiz ve güzel ürünleri, uygun fiyatlarla alabildiğim zamanlarını açıkçası özlüyorum.

21 aralık 2018 11:16

189. Bence artık o tren kaçtı. Modacruz unutuldu.Herkes komisyonu göze alsa bile dolaptan baya iyi satışlar yapıyor. Gardrops zaten komisyonsuz sadece 3-5-9 liralık kargo ücretiyle en mantıklı yer. 

19 aralık 2018 14:25