sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (203)
 • medya (9)

203. Gardrops gibi ölücü olmuş iyice sanırım kesintileri azaltınca.

Hiç kullanılmamış  jo malone parfüme “50 tl olr mu cnm?” yazan gördüm.

Siteler bence kendi itibarlarını ve segmentlerini bir şekilde korumalı.

dün 02:52

202. Çok satış yaptım çok da aldım, müthiş memnunum diyemem epey şark kurnazılar.diğer süslüler bahsetmiş, sözde komisyon yok ama tonla kesinti var. Ama ben bu uygulamayı gerçekten çok iyi durumda ve hiç elimi atmadığım şeyleri satmak ve verdiğim parayı israf edişime duyduğum pişmanlığı bir nebze dindirmek üzere kullanıyorum. fiyat ya da kazanç ikinci planda bu yüzden. kullanmadığım ürünleri elden çıkardığımda aşırı ferahlıyorum. Zaten çoğunlukla hemen satılacak, modaya veya mevsime uygun şeyler koyuyorum. Geri kalan tüm kullanılabilir durumda, kaliteli ürünlerim ise şehit ve gazi yakınları derneği giyisi toplama kutularına gidiyor. mesela mango eski sezon yüzde 60 yün kabanı yaza girerken burda satmaya çalışmam, işe yarasın hiç beklemesin ben de ferahlayayım birilerinin de yüzü gülsün, bu kutuya gider. Beymen sırt çantası modacruza gider. Gibi gibi.

18 nisan 15:31

201. 20 liraya koyduğum mac fırça için 10 yapar mısınız dedi, kusura bakmayın mümkün değil dedim. Bari 14 yapın kargo da ödeyeceğim dedi. İndirim yaptım. Bu sefer dedi ki 12 yapar mısınız bakiyemde o kadar var. Sinirlenip engelledim ne yüzsüz insanlar var ya 

Edit: sitedeki bakiyesiyle alacakmış sözde,merak edip dolabına baktım satış yapmayı bırak daha dolabında ürünü bile yoktu.

15 nisan 09:46 15 nisan 15:09

200. çok fazla mağduriyet yaşandığı için bir ürüne 150 liradan fazla harcamamanızı tavsiye ettiğim site. ya da bütçenize göre bu rakam değişebilir, benim için 150. zaten birçok kişi yaşadığı şeyleri paylaşmış, ben de benimkini paylaşayım. üşenmiyorsanız okuyun, üşeniyorsanız özet geçeyim: ikiyüzlü satıcılarla dolu, çok para harcamayın kaptırırsınız.

topuklu, kaliteli bir bot almaya param yok. yani var ama harçlığımın çok büyük kısmı gidecek, harcamak istemiyorum. bu yüzden modacruzdan 2. el topuklu inci marka bot buldum. 42 liraydı. bilek kısmında bir kemer var, kemerin tokasında soyulmalar var. fotoğrafta sadece bunlar görünüyor defo olarak.

satıcıya sordum, "fotoğrafta görünmeyen bir defosu var mı, sonra ikimiz için de sıkıntı çıkmasın?" diye. "hayır, sadece hafif aşınması var" dedi. satın aldım. bot geldi, yanında bir de kulaklık geldi poşedin içinde unutmuş satan kız. yalnız gelen botun derisi soyulmuş, çok aşınmıştı. çok çirkin duruyordu. fotoğrafta görünmeyen aşınmalardı. içimden dedim "aha yandık, hazırla lafları süslüde gördüğün saçmalıklardan birini yaşamak üzeresin."

satıcıya yazdım: "fotoğrafta görünmeyen defo var mı dedim hayır dediniz. aşınma var dediniz ben kemer tokasındaki aşınmalardan bahsettiniz sandım. iade istiyorum." satıcı çiçekli böcekli "çok haklısınız :))) bu arada kulaklığımı da gönderir misiniz :)))" filan dedi. tamam dedim.

modacruza talepte bulundum. talebime cevap vermediler. bu sürede otomatik olarak sipariş onaylanmış. tekrar talepte bulundum. modacruz "satıcıya paranız aktarıldığı için artık biz bi şey yapamayız, satıcıya geri satın ayakkabıları"dedi.

satılığa çıkardım ayakkabıları 42 liradan. 5 lira kargo ücreti ödemiş olmama rağmen hem de. normalde 47 liraya satmam lazım çünkü bana hasarlı ürün sattığı için o 5 lirayı da ödemesi gerekiyor. ama hadi dedim kavga çıkmasın 42ye satayım.

kendisi değil ama arkadaşı yorumlara yazdı, kulaklığı istiyoruz diye. ben de "satın alın ayakkabıları, kulaklığı yanında göndereceğim," dedim. "arkdaşım satın almayacak ayakkabılar sizin olsun" dedi. "neden almayacakmış, kendisiyle konuşabilir miyim?" dedim. bana "siz olsanız alır mıydınız, kulaklığımızı göndermiyorsunuz bir de şart koşuyorsunuz, iptale bassaydınız siteyi düzgün kullansaydınız. parayı çektik harcadık, sapasağlam ayakkabı oturun oturduğunuz yerde" gibi şeyler söyledi.

henüz parası hesaba yatmamışken, benim haklarım modacruzun güvencesi altındayken bana gayet kibar davranan, çiçekli gülücüklü mesaj atan kadın param eline geçince yüzüme bakmaz, benle konuşmaz oldu. arkadaşını aracı etti, ben haklarımız savunamaz hale gelince bir de bu saygısız muameleye maruz kaldım. bu zamana kadar her ikisiyle de gayet saygılı bir dille, "hanımefendi" diye seslenerek konuşmuştum.

attığı saçma mesaja karşılık olarak siteyi kullanmada bir hata yapmadığımı, modacruzun hatası olduğunu söyledim. durumun saçmalığını izah ettim. kulaklığınız da kir içinde, ne yapayım onu dedim. gerçekten de kulak pisliğine batırıp çıkarılmış gibiydi.

paramı geri alamayacağımı biliyorum. kendilerini suçlu hissetmeyeceklerini de. sadece aynısını yaşamalarını ve utanmalarını diliyorum.

anlayacağınız, böyle durumlar yaşanabileceği için çok fazla zarara girmemek adına çok para harcamayın ürünlere. benim çok içime oturmadı 42 lira. ama daha zor durumda olan birinin oturacaktır. ve hak haktır, iki de olsa kırk iki de olsa.

13 nisan 00:10

199. kargo bedava + %0 komisyon mottosuyla insanları kandıran sitedir. 275 liralık bir ürün sattım, %5 banka komisyonu ve 7.99 kargo ücreti satıcı olarak benden kesildi ve 253 lira kazandım. alıcı da "güvence bedeli" adı altında 290 lira ödeme yaptı. 275 liralık satışta, 15 lira alıcıdan 22 lira satıcıdan kazandı uygulama. hadi 3 lira kargoya verdiği miktar olsun, 34 lira modacruzun net kazancı oluyor bu da %12 gibi bir orana denk geliyor. yani modacruz bir satış üzerinden %12 komisyon sağlıyor, dolap'dan tek farkı bu komisyonu alıcı ve satıcı arasında bölüştürmesi. ayrıca 7.99 kargo ücreti kesip sadece ptt ile çalışması da büyük handikap, mesai saatlerinde çalışan satıcılar ürünlerini nasıl yollayacak ya da sıvı kozmetik ürünleri nasıl yollanacak ptt ile bunun cevabını veremiyor sistem.

10 nisan 13:03

198. 2. el ürünlere aşırı önyargılı biri olarak sadece bir kere alışveriş yaptığım ondan da çok memnun kaldığım sitedir. satıcı sağolsun aldığım ürünün ertesi gün elime geçmesini sağladı ve üstelik yanında hediyesi bile vardı. istifçiliğe meyilli bir yapım olmasa bende dolap açardım ama benim için çok zor kullanmasam da kıyamam başkasına satmaya :)

6 nisan 23:33

197. Gardropstan bin kat daha iyi ve sekme olarak da epey çeşitli 2. el satış sitesi.kullanıcıların da daha kaliteli olduğunu düşünüyorum,gardropstaki gibi koyduğun 200 liralık parfüme 20 tl olursa alcm ona göre gibi saçma salak yorumlar görmedim pek.ölücüler pek yok,iyi satıcılar da var,özellikle yurtdışından kozmetik almak isteyen var ise epey satıcı var, ben almadım ama yorumlar iyi.bu tarz sitelerde tum yorumları okumanızı tavsiye ederim,sonuna kadar hepsini okuyun,1 tanesi bile etkili olabiliyor fikrinizde. komisyon olmaması konusuna gelince belirli bir tutarın ustune banka komisyon alıyor evet,100 tl üstüne birşey satamayacak mıyız yani değil mi diyorum.ama hepsi oyle,en azından alımdan %20 kesmiyorlar artık,o neydi oyle ya.maalesef olumsuz şeyler yaşayan süslüler olmuş ben yaşamadım,gardropsta daha çok yaşadım, gardrops satıcı dostu bir uygulama değil.tabi yine temelinde insanların garip davranışları yatıyor.sitenin suçu ne!

6 mart 10:14 6 mart 11:33

196. Komisyon almıyoruz artık deyip "banka komisyonu" adı altında satılan meblaya göre kesinti yapan yine de "kömisyön almiyörüz" diye reklam yapan ikinci el alım-satım sisteminin çakallığını gözümüze sokan uygulama. Nefret geldi artık. Ya komisyon almıyorum diye reklam yapma ya da alıyorum ama az falan de. Daha inandırıcı olur en azından.

Ya milleti kandıran çok bir de biz kandıralım mı diyorlar acaba? Banka komisyonu falan o da saçma çünkü ödemiyorlar bence çünkü 500 bin kişiye havale yapan bir hesap varsa orada havele işlem ücreti falan almaz banka, oradan da kar elde ediyorlar çakallar.

5 mart 21:00 5 mart 21:01

195. hiç gerçekleşmemiş, verilmesinden saatler sonra iptal edilmiş bir sipariş için alıcının gerçek dışı olduğu kesin olan yorumlar yapmasına izin veren uygulama.

bir alıcı gelinliğimi almak istedi, indirim talep etti. sırf kırmamak için zaten aşırı uygun fiyata sattığım gelinliğin fiyatında onun istediği kadar olmasa da yarısı kadar indirim yapacağımı bildirdim. alıcı indirim konusunda ısrarcı oldu. daha fazla bir şey yapamam dedim. alıcı bu sefer ürünü indirimsiz fiyattan satın alıp kuru temizleme yaptırıp gönderirseniz memnun olurum dedi. oysa açıklamada kuru temizleme yaptırmadığımı yazmıştım. indirim vereceğimi söylediğim halde ürünü hemen alıp kuru temizleme istemesini "çakallık" olarak değerlendirdim. bu emrivaki hoşuma gitmedi. kuru temizleme yaptırmayacağımı, 200 küsür liraya sattığım gelinlik için kuru temizleme parası ödememin makul olmadığını, satışı iptal ettirmesini söyledim. iptal istedim çünkü alıcıya güvenemedim. gelinlik eline geçince etek tozu dışında bir şeyi olmayan gelinliğin şarap lekeli olduğunu iddia ederek iade isteyip istemeyeceğini, gelinliğe zarar verip vermeyeceğini bilemedim. alıcı anlamamazlığa gelerek kargo ne zaman gibi mesajlar yazdı. anlamasını 6 saat bekledim. tekrar ısrar edince, yine satışın gerçekleşmeyeceğini söyledim. bu sefer üst üste 6 mesaj atarak ağır sorunlu olduğumu, çirkinleştiğimi vs. söyledi. sonra da bu satış işlemi için bana 1 yıldız verdi. puanlamada 3 kriter var; açıklama, paketleme ve ürün. 10 satır açıklama yazdığım ürün için 1 yıldız aldım, hiç göndermedğim ürünün paketi için de 1 yıldız aldım, alıcının hiç görmediği ürün için de 1 yıldız aldım. bunu destek hattından ilettiğimde biz bir şey yapamıyoruz dediler. gerçekten de aynı gün iptal edilmiş bir sipariş için neden alıcıya yorum hakkı tanıyoruz veya neden satıcı da alıcıya yorum yapamıyor diye sormadılar kendilerine.

bu süreçte gelinliği başka biri aldı. o kişi mağdur olmasın diye satışı gerçekleştirip hesabımı sileceğim. kıyafet, aksesuar ve kozmetik satışı için uygulama önerilerine açığım. (zebramo'yu uzun zamandır kullanıyorum ama kıyafet ve kozmetik satışında zayıf maalesef)

4 mart 12:18

194. Orijinallik kontrolü denen sistemi tamamen yalan olan firmadır.. bizzat kendi yaşadığım olay, geçen aylarda buradan sezonunda mağazasında bulamadığım bir Gucci güneş gözlüğü satın aldım. Satın alırken her türlü orjinallik belgesini ( sertifika, fiş vs..) sordum zaten sahte ya da hasarlı olduğunu düşünmemi gerektiren bir fiyatı da yoktu, mağazadaki fiyatından belki 100, 200 lira ucuzdu.. Her neyse satıcı orijinallik kontrolü ile alabileceğimi söyledi, ki bunu söylemesi bile benim için ürününe güvendigi anlamındadır. Bu şartla ürünü orjinallik kontrolü yaptırarak satın aldım (bunun için ekstra bir ücret ödüyorsunuz) Daha doğrusu modacruz ürünu kontrol edip orijinal olduğunu bildirerek bana yolladı. Sonra mı?

Gözlük bana geldiğinde tertemiz ve tamamen orijinal gözüküyordu, evdeki diğer gözlüklerim ile karşılaştırdım vs sorun yok. Ama satın almadan önce ilk aklıma gelmesi gereken ürünü nette aratıp ne şekilde bir kılıfla geldiğine bakmak aklıma ancak ürün elime ulaştıktan sonra geldi. Netteki gerçek kullanıcı fotoğraflarında ürünün mendili siyah kadife idi ancak bana gelen mendil son derece ucuz görünümlü beyaz bir mendildi. Buradan huylandım en başta. O dönem tesadüfen iş için İstanbul'a gitmem gerekiyordu yanımda gözlüğü de götürdüm ve Gucci mağazasına kontrol ettirdim. Normalde bu şekilde alınan ürünleri kontrol etmeye yanaşmıyorlar pek ancak daha önceden kaydım olduğu için rica ettim vs..ve voila, sahte ürün..

Bu noktadan sonra modacruz asla yardımcı olmadı, çünkü orijinallik kontrolü ile almıştım ( paradoksa bak, o şekilde almasam bu sefer diyecekler ki kontrol yaptırsaydin) para satıcıya aktarıldı ve ben elimde bin liralık replika bir gözlükle kalakaldım..( daha sonra yine aynı siteden ürünün 1.kalite replika olduğunu belirterek elden çıkarttım, muhtemelen orijinallik kontrolü ile alabilirsiniz deseydim aldığım fiyata da satabilirdim (gizlinot: Acıklı gülüş :)

Diyeceğim o ki buradan pahalı ve orijinal olmasini umduğunuz bir ürün alırken sakın modaCruz'un yaptığı orijinallik kontrolüne güvenmeyin. Ya satış gerçekleşsin diye her türlü ürüne orijinal diyorlar ya da markadan ve üründen anlayacak kadar uzman değiller. Her iki durumda da güvenilir değil, üstelik bu hizmet için ekstradan para ödeniyor bu bile bence küçük çaplı bir dolandırıcılık.

26 şubat 23:10