yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (234)
  • medya (17)

  234. Yaptıkları son saçmalık düpedüz dolandırıcılık oluyor. Son satışımda başıma geleni anlatayım. 10 liralık bir rimel satışım oldu. Ürünü eklerken kargo bedava yazıyor ve bir süredir de gerçekten kargo bedavaydı biz satıcılar için de. 10 liralık rimelden 7 lira kargo ücreti kesmişler pess diyorum! Kaldı ki bunun bilgisini vermiyorlar bile satış kazancının ürünü kargoya verdikten sonra düşmesi ayrı bir kepazelik. 

  12 şubat 14:55

  233. erkek bölümü geldiğinden beri bana kafayı yedirten sitedir, nasıl insanlar üye oluyor buraya ya? 

  süslü sözlük’teki “tüketmiyoruz kampanyası” çok ilgimi çektiği için giysilerimi veya hiç kullanmadığım iç çamaşırlarını satmaya karar verdim. 

  bir tane de koyu lila vs büstiyer koydum, aldığımdan çok düşük bir fiyata koydum ki cidden elimde kalmasın çünkü giyilecek bir model de almamışım. tüketmiyoruz kampanyası’nın beni çeken yönü de bu zaten, elindeki tüm gereksizlerden kurtulmak ve tasarruf etmek... 

  ilk önce birkaç tane taciz mesajı, hepsini engelledim tabii. ancak bir tanesi var ki kanımı dondurdu. profil fotoğrafında bir kadınla beraber çekilmiş fotoğraf var ve düzgün birkaç saat filan satmış. dedim, bu adam karısına alıyor olabilir herhalde, cevap verdim. çok da kibar konuşuyordu, hediye paketi yapabilir misiniz, hiç kullanılmadı değil mi vb. en son ölçüleri isteyince uygulamayı kapattım, ölçüleri almaya gittim. 

  ölçüleri not edip mesajla bildireyim dediğimde bir de ne göreyim, açık adres her şeyini mesleğini, ismini yazmış ve cinsel organının bir fotoğrafını göndermiş, kızgınlıktan oraya gidip adamı dövecektim. bastım engeli, şikayet de ettim. umarım modacruz dava açar. 

  inanılmaz gerçekten, bu adam devletin en kırılgan kurumunda üst düzey bir memur, açık adresini veriyor, benden kullanılmış çamaşırlarımı satmam için yalvarıyor, kesin benden önce de adamı şikayet eden olmuştur, acaba modacruz’un çalışanları bu şikayetlere nasıl bir cevap veriyor? 

  hala da sinirli ve şaşkınım, bir “alıcı” nasıl bu kadar ahlaksız ve aptal olabilir, sevgili modacruz, satıcılar kadar alıcı profili ile de ilgilenseniz keşke! 

  edit: yanlış anlamalara mahal vermemek için düzeltmem gereken noktalar: 

  bildirimlerim açık olmadığı için mesajı bildirim ekranından okuyamadım. 

  ilk başta kullanılmamış isteyip sonrasında açık adresiyle beraber kullanılmış çamaşırlarımı sapıkça dilekleriyle beraber belirtti. 

  engelledim ancak benim şikayetime bile gerek kalmadan kullanıcı adı silinip “lockedout3637269” gibi bir adla siteden men edilmiş. şikayetime üzgün olmalarıyla cevap ve üyenin zaten üyeliğinin silindiğiyle ilgili bir şeyler yazarak cevap verdiler. 

  bir daha üye olabilecek mi bilmiyorum.

  3 ocak 14:21 10 ocak 19:12

  232. öğrenci olduğum ve acil paraya ihtiyacım olduğu için 500 liraya 2 adet çoook temiz montumu satışa(gizlinot: bu devirde tek bir montu 500 liraya zor buluyoruz biliyorsunuz..) koydum. yine öğrenci bir arkadaşın isteği ile 449 liraya indirdim, satın aldı. kargo ücreti ile o 461 lira ödemiş, bana ise satış kazancı olarak 416 lira tanımladılar. bakın benim burada kaybım 84 lira. öğrenci arkadaşın ödediği fazla para ile bu alışverişte toplam 96 lira kaybettik. hadi benim indirimimi de aradan çıkar, 45 lira fazla para aldı bizden modacruz. her şey tamam ama siteye girdiğinizde sizi ilk karşılayan yazı "komisyon yok, kargo ücreti yok" tamam.... bizim paramız da uçtu zaten..

  edit: sırf fiyat yüzünden eksilediğiniz o kadar açık ki yani. tanesi 400 lira olan montun iki tanesini 450 liraya satmışım ben daha nasıl bir iyilik yapayım? sanki zorla sattım.

  27 aralık 2019 14:05 27 aralık 2019 14:21


  231. Sıfır komisyon ve kargo bedava diyerek Şark kurnazlığı yapan, 70 tl üstü ve 3 desi üstünde kargo bedelini satıcıdan kesen ve yine dün akşam farkettiğim 70 tl limiti 21 tl üstü yapan uygulama. Afedersiniz de bir siz mi akıllısınız? Şu yaptıkları kurnazlıklarla gözümden düşüyorlar gittikçe. Hayır alternatifleriniz de var yani bu neyin özgüveni? Oysa ki sevdiğim de bir uygulamadır ama şuanda dolap, gardrops ve modacruz üçlemesinde satış yaparkenki son tercihim modacruz olacaktır. Bilhassa düşük fiyatlı ürünler için.

  ilgili medya:
  1
  22 kasım 2019 23:55

  230. şu sıralar satış yapmanın biraz zorlaştığını hissettiğim portal. 150 üzerinde satış yaptım ancak bunların çoğu ilk açıldığı zamanlarda gerçekleşti. şimdi hem daha ucuza satılıyor yani yok pahasına koymazsam asla satılmıyor hem de çok daha düşük hacimli bir satış oluyor. neden kaynaklı bilemedim. dolabımı merak edenler için kullanıcı adım: @simbeg

  15 kasım 2019 18:59

  229. 3 desi ve 70 tl'ye kadar ücretsiz kargo kampanyasını başlattığında üye olmuştum ve oldukça kısa bir sürede birçok satış yapmıştım. Bugün yeni siparişimi aldığımda bu uygulamayı sessiz sedasız kaldırdıklarını öğrenmiş oldum. Tekrardan kargo ücreti ödetme politikasına geçmişler yani. Zaten gardrops ve dolap gibi teklif gönderme sistemleri de hala yok, uygulama sürekli çöküyor vs. Yakın zamanda kendilerini yenilemezlerse cazibelerini iyice kaybedeceklerini düşünüyorum.

  15 kasım 2019 10:36

  228. çalıştığım işten ötürü elimde o kadar çok ürün var ki evde yer açılsın artık istediğimden satıldıkça yenilerini koyup sattığım uygulama. yeter ki elimden çıksın istediğimden genelde teklif edilen fiyatlara indirmeye gayret ediyorum. dışarıda 875 liraya satılan hiç açılmamış, ambalajı üzerinde duran parfümü 600 liraya koymuştum. ürün direkt paristen geldiği için orijinalliğinden sonuna kadar da eminim, referans numarası ve batch code ne varsa görünüyordu. kaç aydır satamadığım bu parfüme sonunda birisi 400 olursa alacağım dediği için hemen indirdim, o da satın aldı. ertesi gün ben kargoya gitmeden satışı iptal ettim, kodu sorgulattım ürün sahte dedi. şimdi nasıl inandırayım ki kadını? bazen o tarz kod bakılan uygulamaları piyasaya yeni çıkan ürünlerde deniyorum, üretim tarihini 5 yıl öncesi gösteriyor, benim o tarz uygulamalara güvenim hiç yok. ayrıca kazak bir arkadaşım ıraktan elimde olan bir parfümün birebir kopyasını getirmişti. batch code, ref code hepsi birebir aynı şekilde kopyalanmış. aynı kopya ürünleri ve hatta testerları eminönündeki pasajlarda da bulabilirsiniz. sektörde çalıştığım için neyin orijinal neyin sahte olduğunu anlayabiliyorum çok şükür, bu uygulamalarda da maalesef çok var. parfüm konusunda ben satışımı yapamamış olsam da karşı tarafın hassasiyeti açıkçası hoşuma gitti. sizler de dikkatli olun süslüler, özellikle tester satıyorum diyenlere kanmayın.

  18 ekim 2019 03:41 18 ekim 2019 03:41


  227. bu uygulama yüzünden çok doluyum süslüler. ilk olarak komisyon almıyoruz diyip bir sürü %5 banka bedeli bilmemne diye komisyon alıyorlar. ikincisi geçen hafta iki adet hiç açılmamış rimel sattım. iki rimelin toplam sıfır fiyatı 220 tl, ben 70 tl'den verdim bir alıcıya. ertesi gün kargoladım pat patlı poşetler ve içine eklediğim bir adet tester ile. alıcı teslim almış, bir güzel açmış denemiş. ürünü beğenmemiş olsa gerek, bana kullanılmış ürün sattınız diye tutturdu. koruma bandını yırtmış. görseli çekip iade işlemi başlatmış. elimde ürünün kargolamadan önceki fotoğrafları da mevcut. modacruz ekibine şikayet de yazdım fakat alıcının iadesini onaylamışlar. hem cebimden kargo ücreti ödeyeceğim, hem de sıfır sattığım rimeli açılmış olarak geri alacağım. bu nasıl bir politika ya? bilmiyorum daha nasıl şikayet edebilirim.

  8 ekim 2019 21:49

  226. uzun zamandır üyeliğim var, epey satış yaptım, birkaç kez de ürün aldığım oldu.

  Dolabım: @cigdem2410

  Fiyatlar uygun, pazarlık hep var :)

  26 eylül 2019 15:08

  225. bakiye olarak hediye ettiği 10 lira ile tanıştığım 2. el satış platformu. Tabii ki alışverişe karşı bastıramadığım istek ve öğrenci bütçesi birleşince kendimi bu girdaptan kurtaramadım. Bu ay içinde 2 adet ceketi 20 liraya sorunsuz şekilde aldım ve bugün 2 adet trençkot siparişi verdim 35 liraya mal oldu bana, umarım sorunsuz teslim alabilirim bu ürünleri de. Ilk siparişimde de deneme amaçlı kullanılmamış makyaj fırça seti almıştım şu an elim sadece onlara gidiyor. Kısaca fazlasıyla memnun kaldığım bir platform oldu sadece pantolon tarzı ten ile direk temas halinde olan ürünlere cesaret edemiyorum. Ayrıca beğendiğim ürünlerin altındaki yorumları okuduğumda dehşete düşüyorum çünkü şahıs olarak nasıl kurumsal firmalarda kişisel indirim yaptıramıyorsak kesemize uygun değilse basit olarak o ürünü de almamamız, çok istiyorsak da satış yapanı darlamamamız gerekiyor zannımca.

  25 eylül 2019 16:49