sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (67)
 • oylar (23)
 • medya (2)
5

67. Şu ana kadar en beğendiğim peddir. 

Buradaki yorumları görünce çok da bir şey beklemeden denemek amaçlı 7’lisini almıştım. Ben uzun kullanıyorum. Gerçekten de söylendiği gibi yumuşacık, kesinlikle hissetmiyorum. Adetimin ilk günleri kullandığımda bir nebze tedirgin oluyorum çünkü kenarlara kadar gelmiş oluyor. Kıyafetime bulaşmıyor ama yine de tedirgin ediyor. Bundan önce yorumlara güvenerek orkid platinum alıp çok hüsrana uğramıştım, her hareketinizde haşır huşur eden rahatsız bir peddi. Bu ise sesi çıkarmayı geçin hissetmiyorsunuz bile. Ayrıca bana kalın da gelmedi. Orkid bitince sadece bunu kullanacağım. Bu arada migros’tan uzun 22’liyi 9 tl’ye aldım.

3 mart 16:12

66. Bugüne kadar orkid kullanmış biri olarak bu pedi aldım ve deneyimledim. Bir yazarın dedigi gibi adetim az oldu sanıyorum ki. Yada cok kalın oldugu için ortasından baska yere gidemeden emdi. Açıkçası sızıntı sorunu yaşadım sürekli. Ortasından kenarlara direk sızdırdı. Ama içeriği çok temiz ve türk malı olduğu için kullanmaya devam edeceğim.

Edit:süslüde kadar övüldü ki yakında fiyatları artmaz umarım. Geçen haftaki eveshop indiriminde 8 buçuk liraya ekonomik boyunu almadığına pişmanım.

3 mart 15:03 3 mart 15:37

4

65. eve shopda 30 lusu 11 lira idi. boya, paraben klor ve naylon yuzde 0 yaziyordu. alip denemek istedim.dogal bir seye benziyor ama uzerinde pamuk icermez yaziyor? ne iceriyor diye molped in sitesine baktim ama bulamadim. nihayetinde begendim. Turk mali olmasi da arti puan. dogalimsi olmasi da arti puan.

3 mart 14:17

64. baya baya kalın sanki 1 metre kumaşı katlayıp yerleştirmiş gibi his oluyor ama diğer pedlerde olan o naylon hissi yok ya onun için bile tercih edilir

24 şubat 22:54

63. her üç boyunu da denemiş olduğum ped. gece için olanı biraz fazla kalın, adeta bebek bezi kıvamında ama emiciliği de yerinde. onun dışında uzun olanı ilk iki gün, normalini de sonraki üç gün kullanıyorum ve daha önce kotex’te olan taşırma problemini bunda hiç yaşamadım. daha önceden pedi değiştirmeden biraz uzun tuttuğumda hemen kilot çizgisinden taşıveriyordu ama bunda olmadı. boya ve naylon içermemesi de diğer güzel özellikleri tabii.

24 şubat 20:22

62. Alıştığımız pedlere göre biraz daha kalın ama rahatsız etmiyor. Gece taşırması dışında memnun kaldım. Gün içinde ne taşma yaptı ne de rahatsızlık verdi. Vegan ve cf olması sebebiyle tercih etmiştim yalnızca fakat beni memnun eden bir ped oldu.

24 şubat 18:27

61. kotexten geçiş yaptığım peddir. kanat kısmı yapışkanlığı pek iyi değil ama bence yumuşak ve rahat. Emiciliği de iyi süslüler. Bence bir şans verin

24 şubat 17:21

60. Kendisi şu an yemekhane servisinde tek popo yanağı oturma sebebim. Yoğun kanamalı günlerde sızdırma yapıyor. Bir daha ilk günlerimde tercih edeceğimi sanmıyorum. Ahhh infinity seni çok özledim.:(

18 şubat 13:07

4

59. Reglimin ilk iki günü aşırı yoğun akıntılı geçiyor. Son birkaç aya kadar hep Kotex kullandım çünkü orkid ve molped aşırı rahatsız geliyor ve sürekli sızdırıyordu. Markette görüp içeriğinin temiz olduğunu vaad edince pure&soft deneyeyim dedim ve denediğim günden itibaren regl dönemlerimde artık 2 kotex değil 1 kotex 1 molped alıyorum. Yapışkanı çok güçlü asla kaymıyor max 2 saatte bir değiştirdiğim için sızıntı yapmıyor sadece arka kanat kısmının daha geniş olmasını tercih ederdim. Bir tık kalın bir ped ama ben ince pedlerde kendimi güvende hissedemiyorum zaten Kotex’ten alışkınım kalınlığa. O yüzden kalın olması benim için bir artı. Kısaca şimdilik çok memnunum. Kotexle birlikte devam edeceğim. 

17 şubat 16:38

58. orkid infinity kullanıcısıydım ama fiyatlar başını alıp gittiği için yeni denizlere yelken açtım, açmak mecburiyetinde kaldım.

infinity'nin emiş gücü, bıraktığı his, rahatlık vs ile kıyas yapmayacağım ama tek bir şey söyleyeceğim. kuruluk hissi molped pure&soft'da yok. evet çamaşıra yapışması iyi, sızdırması yok, emiş gücü de iyi, sadece bir tık kalın ama o da olsun, yeter ki ıslaklık hissi olmasın.

yani ıslanıyor haliyle normal olarak ama anlatmak istediğim şu, ped değiştirme süresi çok yoğun bir akıntı yoksa sağlık açısından 2 saatte bir falandır, çok sık tuvalete çıkıyorsanız her gidişinizde değiştirmezsiniz. işte molped pure&soft buna izin vermiyor. o ıslaklık hissini yaşamamak için her tuvalate gidişte bir değiştirmek gerekiyor, bu da ne kadar ekonomik oluyor düşünmek lazım. ben bu açıdan pek memnun kalmadım. onun dışında bir sıkıntısı yok bence.

17 şubat 16:06

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar