yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. Burda birkaç keZ adını duyup meraktan çıldırdığım, soru cevap aparatına sorduysam da cevabını alamadığım sivilceler için genelde doktorların önerdiği söylenen temizleyici likit.

  Temizleme jelim bittiği için arayış içerisindeydim. bu ürünün fiyatı da çok uygun olup bir de dermokozmetik olduğunu öğrenmemle kafaya koymuştum almayı. İki çeşidi var biri bu, diğeri de papatya ve gliserinli olan. Sanırım gliserinli kurutmadan temizliyormuş. Ben akneye meyilli bir cilde sahip olduğun için yosun özlü olanını (gbkz: neodermo.com) dan 20 liraya aldım.

  Yorumlara gelecek olursak öncelikle oldukça sıvı bi ürün. Ben jel kıvamında bekliyodum ama biraz daha sıvı. İlk uyguladığınızda keskin bir kokusu var ama sonra yumuşuyor açıkçası ben sevdim kokusunu. 2 haftadır kullanıyorum ve bi hafta önce sabah uyandığımda alnımda ağrılı ve uçsuz yeni belirmeye başlayan sivilceyi 2 3 gün içinde tamamen geçirdi. Sabah akşam yıkadığımda cildimi kuruttuğunu söyleyebilirim bu yüzden akşamları veya makyajdan sonra kullanıyorum ve makyaj kalıntılarını tamamen yok ediyor. Ben her zaman bir misel suyla makyajın kabasını alır sonra jelle yıkarım. Eskiden kullandıklarım illaki kalıntı bırakırdı üstünden tekrar geçtiğimde pamukla, bunda kalıntı falan yok. O konuda çok iyi. Sivilce izlerimin bu ürünü kullanmaya başlayınca daha hızlı kuruduğunu da fark ettim. Bir sonraki siparişimde gliserinli ve papatya özlü olanı denemek istiyorum ama bu markanın likitleri şuan vazgeçilmez temizlik ürünüm oldu diyebilirim.

  Sevgili (yazar: sutlukahve) de merak ediyordu bu ürünü. Onun için de denemiş oldum :)

  Ekleme: mantar icin de kullanildigini yazmayi unutmusum. Uzerinde mantar ve akne icin oldugu yaziyor.

  3 eylül 2015 22:09 3 eylül 2015 22:13

  2. kistik sivilcelerden, kaş ortasında kıl kökü iltihaplanmalarından muzdaribim, neredeyse biri geçmeden dieri başlıyor. son çare olarak bu temizleyiciyi içeriği ve cildimi çok şiddetle kurutmaması beklentisi ile aldım ve bir kaç günlük kullanımımda memnun kaldığımı söyleyebilirim. kuru bir cildim var ve geçmişte yağlı cilt temizleyicileri ile cildimi mahvettiğim de vakidir, işte bunlar hep bilinçsizlik..

  temizleyici kullanmadan önce ve sonra cildimin durumundan bahsederek örnekleyeyim:

  kullanmadan önce burun kenarımda çıkmaya hazırlanan kistik bir sivilce, çenemde geçmeyen ve iltihaplanmaya müsait bir beyaz nokta, iki kaşımın ortasında bir adet yara olmuş sivilce ve bir adet de içi trmizlenmiş ancak yeniden iltihap toplayacağı kaşıntısından belli olan kıl kökü.

  bugün kullanışımın üçüncü günü, cildim kuru olduğu için günde tek sefer kullanıyorum sudocrem ile birlikte. burun kenarımda çıkmay çalışan kistik sivilce tamamen söndü çık hafif bi pembelik kaldı. iki kaşımın prtadındak iltihaplanmay müsait sivilce iltihaplanmadı hatta geçmek üzere. çenemde olan beyaz nokta ise neredeyse geçti. o kısmı da iyileştirmeye başladı diyebilirim.

  dün gece yine kaş bölgemde minik bir sivilcenin çıkmaya hazırlandığını gördüm. likidi kullanıp üzerine sudocrem sürdükten sonra sabah baktığımda sivilcenin söndüğünü gördüm. tahminimce bugün de yıkarsam yarına tamamen geçmiş olur diye düşünüyorum.

  son olarak sıkıntı stres yaşadığım dönemlerde bebek saçlarımın olduğu bölgelerde sivilceler çıkar, dün o bölgedeki sivilcemi kapsayacak şekilde almımı yıkafım, bugün o sivilcem de sönmüş ki normalde şimdi hatır hutur kaşıyo olmam gerekirdi.

  iyi ki almışım dediğim, gönül rahatlığı ile kullanabileceğim bir ürün oldu bu. benim gibi bir türlü uygun temizleyicisini bulamayn kuru ciltli ama divilce sorunu yaşayan arkadaşlara denemelerini tavsiye ediyorum.

  bu arada kozmeladan 18 liraya aldım, kendi sitesinde 24 liraya satılıyor bu ürün.

  26 ekim 2015 17:07 26 ekim 2015 17:08

  3. Bu yüz temizleme ürünüyle sevgili (yazar: yasoliten) sayesinde buluştum.

  Aralık ortasından beri kullanıyorum bu aralar düzenli kullanamasamda yeterince test ettiğime inanıyorum.

  Benim cildim kışın normal-karma. özellikle t bölgem ve burnumun üstü yağlı ancak burun kenarlarım kuru. (gizlinot: burun silmekten :() Öncelikle ürün bence çok sıvı yani ben hakim olmakta zorlandım elimde köpürtürken. Şeffaf bir jel renkli değil. Kokusu da beni hiç rahatsız etmedi. Sabah akşam kullanıyorum bu arada.

  Yapısını geçtikten sonra bence ürün vaad ettiklerini yerine getiriyor. Yüzümü kesinlikle kurutmadı ama o temizlik hissini de yaşattı.

  Bu ürünü kullandıktan sonra sivilcelerim daha çabuk söndü. Bu konuda alterra krem de yardımcı olmuş olabilir. ikisine de aynı anda başladım. Ama asıl etkinin bu likid olduğunu düşünüyorum.

  Uzun lafın kısası ben bu üründen memnun kaldım. Bu bittikten sonra aklımda bir iki ürün daha var onları da deneyeceğim ancak aradığımı bulamazsam kesinlikle geri dönerim.

  21 şubat 2016 21:19 9 mayıs 2019 13:09


  4. bahardan yaza geçerken çene hizamda ağrılı kocaman kistik sivilceler çıkmaya başladı. Sivilce geçmişim var, yeni bir hikaye değil benim için ama yok arkadaş beceremedim baş etmeyi. Temizledim, effaclar duo sürdüm günde iki kere ama yok.

  Sonra nerden duydum hatırlamıyorum, moosun yosun özlü temizleyicisini duydum, pahalı bir şey değil 20 küsür liraya aldım. Arkadaş ben cilt bakımında mucizelere inanmam ama sanırım bu mucizemsi bişey. Sabah akşam temizleyici olarak kullandım, ertesi gün çenemin her iki tarafındaki ağrılı sivilcelerin de ağrısı geçmişti. Sonraki bir hafta içinde, bununla temizleyip üzerine alkollü bir tonik(effaclar tonik) ile tonikleyip duo ile son dokunuşu yaptım, o bir haftada sivilcelerimi hepsi sönüşe geçti. Her geçen sabah yeni bir ağrılı sivilce çıkartan çenemde artık hiç yeni sivilce çıkmamaya var olanlar da hızla iyileşmeye başladı. Bir ayın sonunda da bütün kistik sivilcelerim geçti.

  Kistik sivilcelerden muzdarip olup antibiyotik kullanmak istemeyen süslülere tavsiye edeceğim bir temizleyici.

  17 ağustos 2016 20:29

  5. yazın yağlıya dönen yanakları kuru karma cildime(gizlinot: uff tanım iyi oldu(:) biraz fazla sert geldi. aslında çok güzel temizliyor, sivilceleri kurutuyor ama işte o kurutma başka bölgeleri de kurutuyor. benim dudak ve burun kenarlarında atak yapmayı bekleyen dermatit sorunum var ve ne yazık ki bu ürün o atağı harekete geçirdi. özellikle dudak kenarındakine üzüldüm çünkü uzuunca bir süre oluşmamıştı. madem para verdim deyip kullanıyorum(gizlinot: içimdeki fakir).

  geçen gün de gidip en sevdiğim temizleyici (gbkz: la roche posay toleriane gel mousse)'u aldım yani bu ürünü tekrar almayı hiç düşünmüyorum. ama cildiniz yağlı ve sivilce probleminden muzdaripse beğenme ihtimaliniz oldukça yüksek. kokusu da dalin şampuana benziyor sanki. eczaneden 29 tl'ye almıştım ama internetten daha ucuza bulunabilir.

  6 eylül 2016 19:26

  6. benim eczaneden aldığım versiyonunda yosun & çay ağacı özlü ibaresi var, çay ağacı özü yeni eklenmiş olabilir. cilt doktoru tavsiyesiyle aldığım bu temizleyiciden oldukça memnun kaldım. sebepsizce yanağımda çıkan beş altı tane büyük ve ağrılı sivilce için doktora gittiğimde mikrobik bir durum olduğunu söyleyip antibiyotik ile birlikte bu temizleme jelini ve (link: https://www.suslusozluk.net/b/fucidin fucidin krem) verdi. sivilcelerim mikrop kaynaklı olduğundan doktor, hem elimi yıkarken hem de yüzümü yıkarken yalnızca bu temizleyici kullanmamı tavsiye etti, ben de bu şekilde kullanıyorum. cildim karma, t bölgem yağlı yanaklarım oldukça kuru, yüzümü mikroplardan arındırırken (gizlinot: swh ) yanaklarımı kupkuru bir hale getirmediği için çok memnun kaldım, yağlanmayı dengelediğini düşünüyorum. bu tarz problemi olan karma ciltli süslülere bu yıkama jelini tavsiye ediyorum.

  21 ekim 2016 13:15 25 kasım 2016 17:37

  7. doktorumun roaccutane tedavisi sırasında kullanmamı önerdiği yüz temizleme jeli. sayesinde bu ürünü keşfettiğim için çok memnunum çünkü söylendiği gibi derinlemesine temizliyor, cildi kurutmuyor ve yumuşacık yapıyor. hem fiyatı çok uygun (28 tlydi en son aldığımda) hem de uzun süre gidiyor. ara ara yeni ürünler denerim ama en azından cildimle anlaşan uygun fiyatlı bir ürün bulduğuma sevindim. (normalde cildim yağlı ve akneye meyilli)

  yeni çıkardıkları ürünlerinde yosun özlü + çay ağacı özü ibaresi var evet, artık bu şekilde çıkarıyorlarmış. çay ağacı özlü olanı henüz kullanmadım ama o da akne oluşumunu engellediği/hafiflettiği için daha çok memnun kalacağımı düşünüyorum.

  15 şubat 2017 22:38


  8. çay ağacı özlü ibaresini yeni etikete eklemişler ancak bu ürün çıktığından beri içerisinde çay ağacı yağı bulunuyordu. içeriğine bakarken görmüştüm. sanıyorum çay ağacı yağı çok revaçta olduğu için eklemeye karar vermişler.

  bu arada en son olarak beş kutu alarak zirveye çıktım. hayatımda ped dışında stok yaptığım ikinci ürün. zira fiyatı hızla artıyor.

  en son baktığımda kendi sitesinde 34 lira, genelde 30 lira civarında, ben webzanem.com sitesinden 26 lira gibi bir şeye aldım.

  bu ürünü yüzüm dışında vücudumda da kullanıyorum. alerjik bir cilt yapısına sahip olduğum için ter ya da ıslaklık toz ile birleşince (stres de bir diğer etken) vücudumda deniz mantarı denilen bir cilt mantarı türü ortaya çıkıyor. kızamık gibi benekler çıkıyor ama yayılma hızı saat ile ilerliyor ancak bulaşıcı değil kesinlikle alerjik. (özellikle bağışıklık sisteminin zayıfladığı dönemlerde atak yapıyor- neyse bu başka bir girdinin konusu olsun) bu zamana kadar kendim dışında başkasında bu cilt rahatsızlığına rastlamadım.

  bu likidi vücudumda da kullanmaya başladığımdan beri cilt mantarım bir kez bile geniş alanlara yayılacak kadar tekrar etmedi. tamamen kontrol altına aldı ve ne zaman vücudumda çıktığından şüphelensem hemen likid ile yıkayarak engelledim.

  yüzümde kaşıntı başladığı zaman bu likid ile yıkıyorum ve on dakika sonra kaşıntı geçmiş oluyor. kistik sivilcelerim yine çıkıyor ama bu ürün ve çay ağacı yağı sayesinde bir iki gün çok kısa sürede kontrol altına alabiliyorum, büyümeden atlatıyorum.

  beni kortizonlu kremler kullanmaktan kurtardığı için minnettarım. momecon kremim yine n'olur n'olmaz diye elimin altında ama dolu tüpümün skt geçmek üzere.

  bir gün üretimi durdurulursa arkasından ağıt yakacağım, firmanın önünde oturma eylemi yapacağım ve bulabildiğim tüm ürünleri stoklama çılgınlığına kapılacağım bir ürün.

  2 ağustos 2017 23:21 2 ağustos 2017 23:22

  4

  9. burada görünce merak edip aldığım fiyatı nispeten uygun olan yüz ve vücut temizleyici. benim karma ve hassas bir cildim var. genelde aldığım çoğu temizleyici az ya da çok yüzümü gerginleştirir. ancak bu temizleyici de böyle olmadı. temizlemesi gayet güzel ve köpürmesini çok beğendim. sürekli yeni cilt bakım ürünleri deneme gibi bir takıntım olmasa tekrar alırdım. çok yağlı bir cildiniz varsa belki temizlik hissini çok yaşayamayabilirsiniz. bu arada internetten satın almanızı pek tavsiye etmiyorum. ben recete.com'dan aldım. dökülmemesi için gereken her şeyi yapmışlardı ve bir dolu koruyucu koymuşlardı fakat herhalde kendi kapağından olsa gerek biraz sızdırdı. neyseki hafif katı bir kıvamı var ki çok dökülmedi.

  15 ekim 2017 13:19

  10. Daha önce bir paket kullanıp begendikten uzunca bir süre sonra 3 paket daha aldım (fiyatı gün geçtikçe artıyor ne yazık ki). Ürün oldukça sıvı ama az miktar ürünle yüksek performans elde edilebiliyor, tüm vücut için kullanıma uygun ama ben sadece yüz için kullanıyorum, özellikte dışarıda uzun vakit geçirdiğim günler olsun kaş bıyık aldirdıktan sonra olsun yani belki de psikolojik olarak cildimin mikrop kapmaya daha müsait olduğunu hissettiğim zamanlarda günlük rutinimin dışında ekstra kullanıyorum oldukça da başarılı

  26 şubat 2018 22:58