yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  4. Moremo bayağıdır aşina olduğum bir markaydı aslında. Daha öncesinde 10 saniyelik bakımını kullanmıştım fakat nedense herkesin övdüğü mükemmel sonucu alamasam da bir şekilde memnun da kalmıştım. Geçen haftalarda profesyonel serisi geldi korendy'e ve hazır indirim de varken almak istedim. Ben yine duştaki 10 saniyelik tonik olan serumundan ve maskesinden aldım. Aslında biraz daha bütçem olsaydı şampuanını da almak istiyordum çünkü instagramda takip ettiğim Beste Hanım'da (bestesskincareaddiction) maskesinin yorumunu görmüştüm ve şampuan ile kullanıldığındaki etkisi ile tek başına olan etkisinde bayağı fark olduğundan bahsetmişti; başka bahara diyelim. Öncelikle saç tipimden bahsetmek istiyorum saçlarım normalde oldukça gürdü fakat birçok renk değişimi ve oryal nedeniyle bayağı kopmalar, kuruluk, tiftik görüntü sorunları yaşıyordum. Ben duşta prozinc markasının dökülme önleyici şampuanını kullanıyorum bir süredir ve saçlarım boyalı ve yıpranık olduğu için her dökülme karşıtı şampuan gibi bu şampuan da saçlarımı kaskatı yapıyor. Şampuan sonrası ilk serumu dipler hariç boy ve uçlarına döküp masaj yaparak köpürterek kullandım. Yaklaşık 1-2 dakika bekledim ben, 10 saniye çok az geliyor bana özellikle de bu kadar paralar verince içim acıyor. Zaten masaj yapmaya başlar başlamaz ısındığını ve saçları yumuşacık yaptığını hissediyorsunuz, aynı ürünün normal versiyonunu (profesyonel olmayan) kullandığımda kesinlikle bu yumuşaklığı hissetmemiştim. Ürünü duruladıktan sonra maskeyi uygulayıp yine 10-15 dakika beklettim ve sonuca inanamadım. Ben normalde duş sonrası 3-4 farklı durulanmayan ürün kullanarak saçlarımı tarıyorum yoksa saçlarımdan tarak geçmiyor fakat bu iki üründen sonra saçlarım gerçekten yumuşadı, o kadar ürüne ihtiyaç duymadım. Onarım konusunda yorum yapmam için en azından ilk kutuların bitmesini beklemem gerek cünkü anlık bir toparlanma mı yoksa kalıcı bir onarım mı bilmiyorum fakat benim gibi saçlar için günü kurtarmak bile çok önemli oluyor. Ben inanılmaz memnun kaldım, bir dahaki ay şampuanını da kesinlikle alacağım hatta. Yıpranmış ve bütçe ayırabilecek her süslüye gözüm kapalı öneriyorum. Olaplex, kerastase gibi markaları da kullanmış birisi olarak moremo profesyonel serisini çok daha başarılı buldum. Hatta Beste Hanım da moremolar ile birlikte moroccanoil markasının ürünlerini de almıştı ve ikisini de kullandıktan sonra açmadığı moroccanoil markasının ürünlerini iade etti. yani kısacası diğer üst segment saç markalarına göre de çok daha başarılı ürünler, gözüm kapalı tavsiye ediyorum. 

  20 eylül 00:05

  3. Şimdi bu marka çok övüldü, edildi özellikle güvendiğim insanlar beğendiğini belirtti ben de gittim setini aldım çünkü gazla çalışıyorum. Daha kullanmadım ama içerik kısmı beni şoka soktu şampuan ve water treatment dışındaki tüm ürünlerinde üst sıralarda silikon var. 800 tl bir sete vermişken isterimki silikonsuz da güzelleştirsin saçı.

  Daha kullanıcı deneyimi içeren yorum yapamam saç yağı dışında kullanmadım ama biraz silikon olayı hüsrana uğrattı yine de yan maddeler belki o kadar etkili olurki bu olumsuz yargımı aşar, lütfen aşsın. bir delilik yapıp 800 tl verdik ürüne urban careden bir farkını görürüz inşallah.

  27 nisan 2021 17:06

  2. Kuzucuklarım, bu markanın Hair Essence, Delightful Oil adlı yağı kadar kötü bir saç yağı görmedim. Almayın! İndirimde 167 tl (yersen) bunu alacağınıza  Kitoko'nun a ve e vitaminleri içeren argan yağını alın. Ya da onu da almayın. Zeytinyağ, tatlı badem ve jojova'yı karıştırın, kafanıza sürün. Ayçiçek yağı bile bu moremo'dan iyidir. 

  2 ekim 2020 07:44


  1. Süslüler, en yeni nesil olan 8. Nesil yazar olarak verilen ukdesinin  doldurulmasını bekleyen yazarların sizin ürün ya da markanın fiyatına değip değmeyeceğini deneyerek, elde edip kullandıktan sonra edindiğiniz tecrübelere dayanarak yazmanızı istediğini ben biliyorum. Ama bazı süslüler henüz bunu bilmiyor ya da özen göstermiyor ve eksileme butonu (kesinlikle desteklediğim bir hareket kaldırılması iyi oldu ama) kaldırıldığı için bu içeriğin uygun bir içerik olmadığını gösteremiyoruz.

  Ukdeyi veren süslü de eminim internette içeriğine bakmış ve fiyatının hop diye verilemeyecek bir fiyat olduğunu, içeriğinin neler olduğunu, bloggerların yanıltıcı olabileceğini hesaba katmış buraya gelmiş. 

  Lütfen ürünler hakkında deneyimlerden edinilen faydalı bilgi verecekseniz yazınız. Evet Moremo kesinlikle parasını haketmeyen ürünlere sahip, bunları yazacağım ama buraya Kore ürünleri çok saçma ya batı ürünleri süper diye girdi yazmak içerik bilgisi vererek bilgi kasmak maalesef kullanışlı olmuyor bize.

  Ukdeyi doldurmak adına tüm ürünleri denemeyi beklemek istedim ama madem bahis açıldı yazalım.

  Daha önceki girdimde söylediğim gibi Water treatment isminden de anlayacağınız üzere mucizevi bir ürün. Markanın en iyi ürünü. Muadilsiz. Alkol, paraben silikon yok. Küçük boyunu alın. Deneyin.

  Maskesi: Kesinlikle doğal ya da yapay muadilleri mevcut. Saçı gıcır gıcır olsun diye takıntısı olan benim gibiler için saçta ürün kalıyor hissi yaratabilir. Şansını yine de denemek isteyen tester alıp bakabilir.

  Şampuan: saçını iki ya da üç duştan birinde yıkayan, açıcı ile yanmış saçlarıma gayet iyi geldi onarıcı şampuanı. Yumuşadı ve parlamaya başladı. Ama kepekte henüz sonuç alamadım. Bence boyadan yıpranan saçlar şans versin. Her gün yıkama yapmadığınız zaman düşündüğünüzden uzun bir süre gidecektir şampuan.

  Yağ: çok sevdim. Yapısı kokusu. Eğer derseniz ki idareli kullanırım bir süre gitsin almışken de kaliteli bir yağ alayım. Alın. Ama yağ sizin için çok önemli bir adım değilse, ben pantene argan yağı kullanıyorum derseniz yargılamam hakkınız vardır. Yağı kaliteli ama herkes yağdan mucize beklemeyebilir. Uygun fiyatlı yağ da kullanabilirsiniz. 

  Balm ve tonik: Ben saçıma duzlestirici maşa vurmadıgım için ısıdan koruyan balmı satın almadım. Almayacağım gibi de duruyor. Henüz yorumum yok. Tonik ise kepeklerim için tavsiye edildi destek ekibi tarafından. Deneyince editlenecek.

  Köpük: arkadaşım edindi. Kesinlikle değmez dedi. Milkshake in whipped cream inin kendisininde daha iyi sonuç verdiğini söyledi. Bence başlangıç için ilk alışverişte zaten köpük almak lüks kaçacaktır.

  Korendy pazar malı gibi her markayı getiren bir site değil. Markaların ülkesinde memnuniyet durumuna bakıp seçerek getiriyor. Moremo geleli uzun zaman olmadı ve sitedeki tek saç bakım markası. 

  Eyyorlamam bu kadar.

  11 nisan 2020 18:11