5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (1)
  • medya (1)
5

3. Durun benim artık jaclyn hill paletim var.

İyi ki iyi ki almışım gerçekten hayal ettiğimin de üzerinde bir güzelliğe sahip. Bir kere renkler muazzam, the balm ın farları gibi tebeşirimsi yapıya sahip değiller. Yumuşak olmalarının getirisi olarak dökülme sorunu var ama göz ardı edilebilir. Renklerin hepsi palette neyse gözde de aynı rengi veriyor. Fırça ile uygulamada renkler soluklaşmıyor. Karıştırmada herhangi bir sorun yok, yumuşak yapılı oldukları için birbirleriyle çok güzel karışıyorlar. Şimdi ki aklım olsa balm ın farlarına asla para dökmezdim.

Paleti koymak için kendi oluşturduğum çekmecelere ek olarak eve Shop dan yeni bir tekli çekmece almıştım ama sığmadı. Şimdi el mecbur sarılarak uyuyacağız.

27 ocak 21:09

2. 3-4 ay önce aldığım bu paleti en sonunda kullanmaya başladım. Genel olarak yorumlarım:

-renkler güzel paletin geneli sıcak tonlardan oluşsa da soğuk ve nötr tonlar da var

-palette birbirine çok benzeyen bir çok ton var. Morphe paletlerin 35 panlı olmasına takılmamak lazım, birbirini tekrarlayan renkler yüzünden

-sürümü kolay renklerin karışabilirliği güzel (ancak çok karıştırırsanız tonlar kayboluyor ve çamurlaşıyor)

-kalıcılık düşük. Her zaman kullandığım primer'ı kullanmama rağmen gözümde 8 saat durmadı bu farlar. Işıltılı renkler mat renklerden daha da çabuk siliniyor

Özetle 5 üzerinden 3.5 luk bir palet bu. Bir abh modern renaissance ya da kvd shade&light değil benim için.

17 ocak 10:26

1. morphe'nin jaclyn hill ile işbirliğinden çıkardığı 35 adet farda oluşan palet.

morphe farlarını daha önce sadece 25b bronzed mocha adlı palette denemiş fiyatına göre iyi bulmuş abartıldığı kadar muhteşemlik gözlemlememiştim. 

palet içinde neredeyse sıcak tonlardan ihtiyacınız olabilecek tüm renkleri ve bazı soğuk tonları barındırıyor. palet içinde farların isimleri olduğu bir kağıtla geliyor, farların isimleri bir tek o kağıtta yazıyor. elbette ben o kağıdı kaybettim. yani renklerin isimlerini öğrenmek için internetten bakmam gerekiyor. 

gelelim paletin pigmentasyonuna, yapısına. morphe bu palette kalitesini biraz daha yükseltmiş, farların dağılımı daha kolay, panda daha yumuşak bir his veriyorlar. her renk kesinlikle aynı pigmentasyonda değil, özellikle abyss olarak geçen siyah, başarılı değil. (gizlinot: ama benim için siyah far zaten mug corrupt) bunun dışında en beğendiğim renkler, özellikle ilk 3 sıra ve bunlara ek olarak hustle, diva, mocha ve chic renkleri. farlar görsellerde de görebileceğiniz gibi biraz tozutuyor ancak asla aşırı bir dökülme sorunu yaşamadım. bana kalırsa morphe'den alınabilecek bir palet. bir göz makyajı için neye ihtiyacınız varsa tek bir palette toplanmış. farlar göz kapağında gerçekten güzel dağılıyor asla bir yere yapışıp kalmış ya da bazı yerlere tam oturmamış durmuyor. palet bana ne zaman açsam farklı göz makyajları için ilham veriyor. ulaşabiliyorsanız bence morphe'nin en güzel işi, denemeye değer.

3 aralık 2017 13:34