girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (317)
  • medya (78)

317. mac twig - revlon sultry

bugün 12:07

316. Ardarda olacak ama görünce yazayım dedim, mac diva ve maybelline 975 divine wine. Her ikisini kullandım ve bence bir fark yok gibi. 

dün 13:02

315. Mac diva ve body shop osaka plum ruj. İndirimden 19.90'a aldım. Tek farkları mac daha yumuşak bu yüzden rengi tek sürüşte veriyor body shop ise 2-3 kere dudakta git gel yapıp sürünce. Bir de cok cok az bir ton farkı o da diva daha morumsu, başka hiçbir fark göremedim. Karşılaştırma fotosu ekledim, elimde üstteki diva alttaki body shop. Dudagımda size göre sağ taraf diva sol taraf body shop. (Kusura bakmayın güzel sürememişim)

ilgili medya:
2
dün 12:58 dün 13:01


314. @vforveronika adlı yazarın sorununa derman olmaya geldim. Ne yazık ki yazar etiketlemesi yapamıyorum, buton çalışmıyor.

Elimde o kadar çok far paleti var ki ister istemez muadil çıkıyor. Soldaki trimony paletteki matt evans, sağdaki wnw rose in the air palette bulunan en üstteki geçiş rengi. Matt evans palette aşırı derecede sarı dursa da göze transfer olunca verdiği renk de bu. Medya ekliyorum.

Edit: pastel nude serisi tekli farlardan da çok benzer bir renk var elimde. Panda kahverengi gibi duruyor ama pigment yoksunu olduğu için swatchlandığında aynı. malesef ki depot edip kabını attığım için numarasını bulamıyorum.

ilgili medya:
1
10 ekim 00:46 10 ekim 00:53

313. The balm appetit paletindeki turuncu/bakır rengin birebir aynısı kotonda tekli far olarak satılıyor. Hatta onun yapısı bir tık daha güzel, daha kaymak gibi.

24 eylül 22:39

312. Bu sefer ki benim için üzücü bir tesadüf oldu. Wnw rose in the air paletindeki sağ üstten 2. renkle, balm trimony matt kumar aynılar. Wnw paninda o kadar kahverengi, o kadar farklı ve güzel duruyor ki ilk başta ihtimal vermedim. zaten paleti o ve üstündeki renk için almıştım. Swatchta da biraz kahvelik barındırsa da ne yazık ki gözde dağıtıldığı zaman birebir aynılar. Bana da bir arkadaşım söyledi, inanmayıp denedim. Bir gözüme wnw diğer gözüme ise balm sürdüm ama gerçekten duruşları aynı.

Bir diğeri de flormar dudak kalemlerinden 211 numaralı rengi ve wnw sand storm birebir aynılar. Wnw rujları ambalajlarından dolayı almak istemeyen varsa önerebilirim.

ilgili medya:
1
20 eylül 16:38

311. Eger ki yazilmadiysa mac chili ve flormar 208 red terracota ayni renkler ve kalite olarak da cok yakinlar.gorsellere ekliyorum

ilgili medya:
1
18 eylül 22:37


310. Mac russian red - maybelline 970 daring ruby 

Mac taupe - golden rose velvet matte 16

Mac mehr - golden rose velvet matte 02 (bileğinize sürdüğünüzde benzemese de benim dudaklarımda neredese ikiside cok ufak bir farkla aynı duruyor)

Mac chili - flormar super matte 208 red terracotta 

Şimdilik bulabildiklerim bunlar buldukça eklerimm 

14 eylül 18:25

309. artık nars dolce vitayı alamadıkça kendi kendime uyduruyor muyum acaba diye düşünsem de kendimce benzettiğim max factor lıpfınıty 070 spicy muadilinden sonra sheida ruj 13 numarayı da kesinlikle normal sürerek değil, parmağımla ya da dudak kalemiyle sürdüğümde bayağı benzettim.

evet ten rengi dudak rengi önemli bir faktör (gizlinot: esmerim)birçok ruj parmakla sürüldüğünde hafifleyip doğallaşıyor bunların etkisi mutlaka vardır benzetmemde.tenime uyum sağlamıştır vb.

yapı olarak ise hiçbiri dolce vita olamaz.

14 eylül 10:43

308. Mac fix+ - revolution pro fix 

Mac fix+ çok bilinen ve sevilen bir ürün malum. Makyajdan önce, sonra kullanılabiliyor. Ama makyajı sabitlemiyor daha çok renkleri harmanlayıp pudralı görüntüyü almak amacı. Bunların hepsine bir de ışıltılı bir bitişle sabitleme görevini ekleyin o da revolution pro fix adlı ürün. Üstelik kokmuyor da. (İçeriği pek temiz değil bunu da belirtmeli tabi) 

ilgili medya:
1
13 eylül 15:59