girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (146)
  • medya (14)

146. 22 yaşında olan siyaseti öğrenmeyi bırakın, dünyadan bir haberken karşıma çıkan bu nefret dolu adam yüzünden hayattan soğumuştum. Kendimden büyüklerden hep duyuyorum eskiden böyle olmadığını. Fakat bu lanet adam yüzünden herkes içindeki pislikleri dışarı vurmaya başladı. Ve ben bugün 22 yaşında bir genç kadın olarak insanların %90ından nefret ettim. Çünkü onun kimseyi sevdiğine inanmıyorum.

Ama yıllar sonra beni umutla dolduran, içimi ısıtan başkanım geldi ne de güzel geldi. Yollarda fotoğrafları seçim tanıtımları gördükçe 32 diş gülüyorum. Ne güzel şeysin sayın ince. Sen zaten gönlümün başkanısın yıllardır. Rahmetli babam 10 yıldan uzun bir süre önce kendisindeki potansiyeli çözmüş sanırım başa gelmesi gerektiğini söylerdi. Bugünleri göremedin babacım ama orada mutlusundur umarım ki eminim öylesindir. İnanıyorum daha mutlu olacağımıza. 

Cumartesi günü maltepedeyim başkanım. Sizi çok seviyoruz cumhurbaşkanım hoşgeldiniz demek istiyorum. Beni umutla doldurduğunuz için kendisine minnettarım. 

1 dk önce

145. Ağlayacaktım süslüler gözlerim doldu. Daha kalabalık yeni yeni toplanırken insanlar bayraklarını sallaya sallaya marşlar söyleye söyleye gelirken gözlerim doldu. Acayip bi duyguya kapıldım size anlatamıyorum muhtemelen, bugün gündoğdu’da olanlar anlayacaktır beni, ankara ve büyük istanbul mitingine katılacak olanlarda sonrasında anlayacaktır, sanki kabus yokmuş o istediğmiz ülkede yaşıyormuşuz gibi hissettim. 2 küsür milyon insan vardı, sahnenin arkası bile önü kadar kalabalıktı. O kadar tıklım tıklım kalabalıkta rahatsız olduğum hiçbir şey olmadı, birbiriyle göz göze geldiğinde gülümseyen 2,5 milyon insan düşünün. 

Konu dışı bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. eve dönerken izbanda yanına oturduğum adam Mitingin nasıl geçtiğini sordu, muazzam dedim. Oy verecek adam yok ya heps kötü dedi önce, sonra sen kime vereceksin diye sordu, elimde muharrem ince flaması var, inceye dedim. Ve adamın dedikler bakalım size tanıdık gelecek mi?

“Ben akpli değilim chpliyim ama yeni gelen ne yapabilecek ki? Şehirdışına çıktıysan yollar köprüler ne güzel görmüşsündür. Eskiden her şey çok kötüydü arabalar sokakta sıkışırdı şimdi ne güzel” şehirdışına çıktım ama köprü kullanmıyorum geçen de ödüyor geçmeyen de ödüyor o köprülerden mi bahsediyorsunuz geçiş ücreti 110 liradan başlayanlardan mı dedim. Adam böyle konusuyor işte ama çok sıkıntı bir tip değildi nihayetinde iyi olan kazansın hayırlısı olsun dedi bitti. Ama bu insanlar neden böyle? 60 yaşındaki amca da chpliyim diyip akp propagandası yapıyor,sözlükteki ergen de. Aynı tornadan çıkmış gibiler. Akpli olsaydım akpliyim derdim bu nedir yani anlamış değilim.  Tanım: kuantum Başkan <3

4 dk önce 1 dk önce

144. Bugün İzmir'i gormeliydiniz süslüler. Bando takımı, sokak sanatçıları, dedeler, bebekler herkes oradaydı. Hiç bu kadar umutlu olmamıştım. Vapurlar boşalmak bilmedi insanlar akın akın geldi❤️ Hoşgeldin baskanim, yine gel hep gel.

#basaracagiz

2 saat önce


143. Büyük Ankara buluşması yarın saat 18:00'da Tandoğan Meydanı'nda

Büyük İstanbul buluşması cumartesi saat 13:30'da Maltepe miting alanı'nda

ayrıca yarın Bakırköy'de Halk Arenası programında Uğur Dündar'a konuk olacak. Osmaniye'de Atatürk Yaşam Köyü ve Spor Kompleksi'nde saat 20:00 civarı

ilgili medya:
2
2 saat önce

142. 96 doğumluyum, hayatımda akp gerçeğinden başka bir şey bilmiyorum. yüzlerimiz gülmüyor, insanlar sürekli gergin kavga etmeye hazır. ayrıştık sanki farklı ülkelerin ve milletin insanıymışız gibi binlerce parçaya bölündük. kadınlara yapılan tacizler, tecavüzler yüzünden sokaklara çıkmaktan korkar olduk. hayvanlara yapılan eziyetler, bize en derinlere çeken ekonomik kriz ve daha nicesi... ama bu adamın gülümsemesine bakınca ben umut doluyorum. gel artık cumhurbaşkanım! iyi günlere hasret kaldık.

edit: cumartesi istanbul maltepe mitingine katılacak olan süslüleri mesaj kutuma bekliyorum zira bu tarihi ana yalnız tanık olmak istemiyorum...

ilgili medya:
1
dün 21:20 dün 21:23

141. Muhteşem izmir mitinginden tüm medya kanallarının yavaş yavaş canlı yayınları kesmekte olduğu ve şuan 2.5 milyon insanı meydanlarda toplayan cumhurbaşkanı adayı. Sayın cnn türk, ntv, trt ve habertürk korkmayın o hepimizin cumhurbaşkanı. 

dün 20:35

140. konuşmalarını dinledikçe ve izmir'deki bu inanılmaz kalabalığı gördükçe tüylerim diken diken oluyor. daha önce hiç bu kadar heyecan ve umut dolu olmamıştım. zafer muhteşem olacak!

dün 20:33


139. youtube'u açtım, izmir mitingini heyecanla bekliyorum. muazzam bir kalabalık; şunu gördüm ya istemsizce gülümsüyorum. ben bundan sonra simide gevrek, mısıra darı, çekirdeğe çiğdem derim; izmir'e öyle bir sempatim var şu an. hadi gel artık başkanım.

dün 19:34

138. (link: https://www.youtube.com/watch?v=MeYTZnnvmE4 Büyük İzmir Mitingi Canlı)

dün 18:52

137. özel hayatını, siyaset hayatını didik didik edip bir şey bulamayınca kirli propaganda yapmaya başladılar. gelsin photoshoplar gitsin montajlar.. ama adam her haliyle reyting rekoru kırıyor. cümle içinde geçmesi yeter. milyonların sevgilisi oldu.

son olarak "bu iş oldu"

dün 17:18