girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (293)
  • medya (24)

293. son yazisiyla beni cok duygulandirdi...

siz oldukca umudumuzu kaybetmeyecegiz canim ögretmenim.

ilgili medya:
1
17 temmuz 22:36

292. az önce whatsapp üzerinden sorduğum sorulara cevap vermiş insan. Öncelikle ona çok kırgınım. Kırgınız... Çok öfkeliydim de ama artık değilim. Sorduğum sorulara 25 haziranda yaptığı konuşmadan farklı cevaplar vermedi. "Neden?" diye sorduğum her soruya "kaybettik. yapacak bir şey yok." vb cevaplar verdi.

Sonucu hiçbir şey değiştirmeyecek de olsa güvenim zedelendi. Umut aşılamak ile yalan söylemek arasında ince bir çizgi var. Dediğim gibi güvenimm zedelendi ama ben umut etmeyi seçiyorum. Çünkü en çok umuda ihtiyacımız var.

Sorgusuz, sualsiz güvenmeyi inanmayı hep reddettim. Artık beynim el vermiyor ülke için endişelenmeye. Güzel günler, elbet gelecek! Elbet!

7 temmuz 15:41

291. Parti kur oy verelim, alayına ayar çekelim. Aç kapıyı girelim. Niyetimiz belli

2 temmuz 02:07


290. seviyoruz. ne yapalım?

2 temmuz 01:48

289. Boğaziçi Üniversitesi mezuniyet töreninde ''elbet bir gün buluşacağız '' pankartıyla sevindirmiştir .

29 haziran 21:11

288. siyasete olan bakis acimi degistirdi benim ya.gercekten unutamiyorum konusmasini,hareketlerini.herkese babacan tavirla,ayirmadan yaklastigini dusunuyorum.keske kazansaydi,yine de genis kitlelere iyice kendini duyurdugunu dusunuyorum.ve evet o malum klipte bende agladim yalan yok.ataturk gibi insanlar olsa keske.

29 haziran 00:54

287. seçim gecesi whatsapp mesajını ismail küçükkaya'ya kasıtlı olarak attığını düşünüyorum. ama amacı küçükkaya'nın kuyusunu kazmak değildi. şöyle ki:

-seçim gecesi olanları düşündüğümde bence her şey o mesajda düğümleniyor. (gbkz: siyasetçiler) kendilerinin aday olduğu ve (gbkz: devlet başkanı) olmak için yarıştıkları bir gecede "arkadaş olarak paylaşmayacaklarını umdukları için" (gbkz: whatsapp) üzerinden herkesin merakla yana yakıla beklediği (gbkz: seçim sonucu)nu aaaaa-ç-ııııııık-laaaaaaa-maaaaaz. benim aklım buna inanamıyor. artık açıklama vakti geldiyse açıklarsın. yok böyle bir şey.

-mesajın atılmasına giden sürece ve sonrasına bakalım. bülent tezcan daha yarım saat önce yayına bağlanıp 2. tura kaldık müjdesini vermiş. sonrasında o mesajı ince'nin atmadığına dair bilgiler geldi.

-spekülasyonlar ve teoriler devam ediyor, ancak kesin olan bir şey var ki o gece chp merkezi (kk ve ekibi) ve ince (ve ekibi) arasında bir anlaşmazlık var. teorilerine daha sonra gireceğim.

-kk ekibi diyor ki seçimi kazandık, bunun üstüne ince o mesajı atıyor, sonra chp kaynakları hemen yalanlıyor, sonra da mesajın doğru olduğu anlaşılıyor.

-ince mesaj hakkında 'gazeteci kimliğini unutarak attığım bir mesajdı, yayınlayacağını düşünmedim' diyor. ama aynı anlarda (şu an isimlerini unuttuğum) 2 farklı gazeteciye de kaybettik diye mesaj atıyor.

-kaybettiğini fark edip arkadaşlarıyla paylaşmak isteyen bir insan, o gece gazeteci olanları şöyle bi' kenara ayırır. onlarla paylaşmaz.

-önemli bir diğer nokta da ismail küçükkaya'nın kimliği. muhalif ama değil, yükselme hırsı var, seçim gecesi muhalefetin göbeğindeki bir kanalda canlı yayın yapıyor. kimin ne olduğunu -özellikle gazeteciler arasında kimin ne olduğunu- siyasetçiler bizden daha iyi bilir. kim ne kadar güvenilir, kim rating için çiğ tavuk bile yer, kimin ağzı sıkıdır... ohooo biz 1 biliyorsak onlar 10 biliyor. ben bu noktada küçükkaya'nın pek güvenilir bir profile sahip olmadığını, heyecanlı bir kişilik yapısında olduğunu tee buradan görüyorum. ince görmüyor mu?

-ben ekran görüntüsü gördüğüme eminim, ama şimdi arayınca bulamadım. küçükkaya önce inceye "vekilim durum nedir" diyor, altını çize çize söylüyorum, ennn az *******1 - 1.5 saat sonra******** ince, "adam kazandı" diyor. yani telefon elindeyken yeni gelmiş de hemen bakayım, en üstte duran mesaj buymuş, o yüzden cevapladım gibi bir dalgınlık anı söz konusu olamaz.

-ince'nin mesaj attığı diğer 2 kişi de bunu etik bulmadıklarından kimseyle paylaşmadıklarını söylüyorlar.

-kk'nın ekibinden nedenini şimdilik spekülasyonlarla açıklayabildiğimiz bir sebepten ötürü kamuoyunda "kazanıyoruz" algısı ısrarla yaratıldı. ama kaybettiğimiz daha o saatlerde kendi sistemimiz dedikleri adil seçimde bilw belliydi. 

vardığım sonuç şu: ince gayet aklı başında bir şekilde bu mesajı kasıtlı olarak ***seçtiği*** insanlara attı. küçükkaya'nın yayınlayacağını, diğerlerinin susacağını bal gibi biliyordu. bir nevi chp leaks yaptı. kamuoyuna karşı "yhaa paylaşacağı aklımdan uçmuş, benim hatam" dedi. özellikle yayınlamayacak diğer insanlara da attı, çünkü küçükkaya'yı hedefe koymuş gibi gözükmek istemedi. küçükkaya'nın tepki çekmesinin sebebi tamamen kendi suçu. ince'nin söylediklerini aynen tekrarlasa, bu kadar tepki çekmeyecekti.

neden attı? merkezden gelen sebebini bilmediğimiz bir kazandık algısına dur demenin en acısız yolu buydu. açıklamayı "ay elimden kaçtı" şeklinde yaparak, merkezin hatasının kendi üstüne yıkılmasını önledi, sanki olaylar "merkez kazandık derken kazanıyoduk, sonra anladık ki kaybediyoruz, ben de anın heyecanıyla yazmış bulundum, ama kesinleşince bildirmek niyetindeydim" şeklinde gelişmiş gibi lanse etti. halbuki gerçekte merkezin gerçekten kazandığına dair kendisini kandırdığını, adil seçim sisteminin bloke edildiğini ve ince'nin güya oyları takip ediliyoruz diye kandırılarak oyların peşine düşemeyeceği ana kadar oyalandığını düşünüyorum. kandırıldığını ve kaybettiğini anladığı anda kavga büyüdü, ilk fırsatta da bizimle paylaştı. bunlarla ilgili teoriler de bir başka girdinin konusu olsun.

28 haziran 02:04


286. bu böyle yarım kalmayacak videosunu izledikten sonra hüngür hüngür ağladım... çok anlam içeren bir videoydu. kemal kılıçdaroğlu açıklama yapmadan önce kesin istifa edecek ve genel başkanlığı muharrem inceye bırakacağını düşündüm. koltuk sevdalılarının bu partide yeri yoktur dedi bir koltuk sevdalısı. 8 seçim kaybeden muharrem incenin aldığı oyu yıllardır alamayan birisi. şimdi merak edilen muharrem incenin ne yapacağı. bence ayrı bir parti kurmalı. 3 kuşaktan beri chp ye oy veren bir ailede olmama rağmen babam bile bu konuşmadan sonra bir daha oy vermeyeceğini söyledi. hem bazı zihniyetler muharrem inceyi ne kadar beğenirse beğensin anti chp tutumundan dolayı oy vermeyecekler. fakat başka parti kursa başına geçse şansı çok daha fazla olacaktır. sen yeterki yürümeye devam et vekilim biz arkanızdayız.

27 haziran 16:08

285. ben yeni bir parti kurmasını istiyorum, chp'ye geçmesini değil. chp'nin içindeki pislikler, çalışmayan, chp'yi aşağı çeken rantçılar temizlenemedi çünkü. chp kendi içerisinde bile demokratik değil. en son delege seçiminde bakırköy'de büyük mahallelerden birinde oyumuzu kullandık. ben oyumu kullanıp çıktım, eşim bekledi. oy kullanma saati dolmasına rağmen bekletip birkaç kişiye daha oy kullandırmışlar. itirazları dinlememişler bildiklerini yapmışlar, kavga gürültü çıkmış. bunlar olurken dışarıda eli silahlı bir araba dolusu kişi gelmiş. polis çağırınca tüymüşler. ve 1 oy farkla yine eski tas eski hamam aynı tarafın, usülsüzlük yapan tarafın delegeleri seçildi. chp içerisinde gerekli yerlere şikayet edilmesine rağmen sonuç alınamadı. güvenlik kamera kaydı bile vardı.

ayrıca 1 oy, 1 oydur diye boşuna söylemiyoruz.

27 haziran 12:19 27 haziran 12:25

284. 23 yaşındayım ve yaklaşık 5 senedir oy kullanıyorum. Bu güne kadar başka hiçbir partiye oy vermedim fakat uzunca bir süredir Kılıçdaroğlu'nun söylemleri, her şeye sırf muhalefet olmak için yorum yapması yüzünden, o gitmedikçe artık CHP'ye oy vermeyeceğimi hatta gerekirse oy kullanmayacağımı belirtiyorum. Yani belirtiyordum, ta ki Muharrem Daddy ortalığı kasıp kavurana kadar! Uzun zamandır bu kadar umut dolu hissetmemiştim.

Bence artık Sn. Kılıçdaroğlu milletin koltuk sevdasına laf ederken biraz düşünmeli, kendi koltuk sevdasından vazgeçmelidir.

Seni önce genelbaşkan koltuğunda, sonra da ülkenin başında görmek istiyoruz gönüllerin başkanı.

27 haziran 11:43