yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

  24. mukbang kelimesi, korece meokda olarak yazılan ve yemek yemek anlamına gelen kelime ile, bangsong, yani yayınlamak anlamına gelen kelimenin birleşmesi ile oluşmuştur. bilinenin aksine mukbeng, mokbeng vs. diye okunmaz. mokbang olarak okunur.

  mukbang, şuradan türemiştir. koreliler yalnız yemek yemeyi sevmeyen bir kültüre sahip. mukbang yayınları da tek başına yemek yiyen insan kalmasın, canlı yayınlara insanlar katılsın ve kimse yalnız hissetmesin diye düşünülerekten oluşmuş bir şeydir. çikolata yerken bile yayın açan koreliler söz konusudur. zamanla mukbang youtube'un popüler etiketlerinden birine dönüşmüştür.

  bu arada, asmr ve mukbang çok farklı şeylerdir. ben genel olarak mukbang izlemeyi daha çok seviyorum. 

  14 ocak 01:16

  23. Güney kore'den tüm dünyaya yayılan yemek yerken video çekimi. 'Makbeng' değil de 'mokbang' şeklinde okunuşu doğru. Ben en çok dorothy'yi izlemeyi seviyorum. Ve sadece korelileri ve birkaç asyalıyı izlemeye dayanabiliyorum çünkü yabancı olan herkes gerçekten iğrenç sesler çıkarıyor. Koreliler zaten ağız şapırdatarak yedikleri için gündelik hayatlarında da, videolarda bir zorlama olmuyor. Türklerden bahsedecek olursam korkunç videoları. Benim tek başıma yiyip doymadığım miktar yemeği 2 kişi önlerine koyup 'bu kadar şeyi nasıl yiyeceğiz' deyip duruyorlar. Ve çekiş tarzları da aşırı kötü. Sanki zorla çekiyor gibi baştan sona aslında şöyleyim böyleyim diye açıklamalar yapıyorlar. Her yemek söylediğimde bende çeksem mi diye düşünüp duruyorum ama erinip direkt dalıyorum yemeğe.

  Genel olarak açsam ve canım o an ulaşamayacağım bir şeyler çektiğinde izliyorum. Aslında neredeyse her gün izliyorum. Garip bir rahatlık veriyor yemeleri. Bir dahaki sefere bende şundan yiyeyim falan diye hayal kuruyorum izlerken de. (gizlinot: Swh)

  3 temmuz 2019 13:58 5 temmuz 2019 15:01

  22. Her yemek söylediğimde ya bari mukbang vidyosu çeksem de boşa gitmese diye düşündüren olaydır. Aslen korecedir ama akım olmasında amerikalı youtuber trisha paytas'in büyük emeği vardır diye tahmin ediyorum çünkü kendisini ne zaman görsem yemek yiyor. (bkz: Ağzına sağlık)

  10 şubat 2019 05:54


  21. Yalnız takılmayı seven biri olduğumdan ötürü ve bir şeyler yemediğim anlarda acıktırdığından dolayı sadece yemek yerken arkadaşlık etsin diye bazen açıp izlediğim, kendim de aynı anda yemekle meşgul olduğum için ağızdan çıkan seslerin rahatsızlık vermediği, İki üç kanal haricinde(gizlinot: En sevdiğim SasVlogs) izlemenin hoşuma gitmediği "sofra arkadaşı" tarzındaki videolara verilen ad.

  9 şubat 2019 20:38

  20. Nedensizce izlemeyi çok sevdiğim garip içerik. Yemek yiyenleri seyretmek hoşuma gidiyor. Ben diyetteyim ondan sanırım. 

  9 şubat 2019 12:25

  19. Türk youtuberların mukbang itemleri:

  -Ben zaten yemek yemeği çok seven bi insanım. Yani böyle aşşırı yemek yerim. Yemek yemeğe bayılırım. Bu videoda da yemek yiyeceğim için çok mutluyum. Çünkü en sevdiğim iki şey, yemek ve video ehe

  (Anlıyorum, ben de yemek yemeği çok severim ve çok yerim ama bunu şey yaparak gösteriyorum, gerçekten çok yiyerek? Küçük porsiyonlarınızı bile yarım bıraktığınızda ya da cut ettiğinizde bu hiç inandırıcı olmuyor. Zaten yemek yemeğe bayılmak ya da çok yemek yemek zorunda değilsiniz ama neden bunu iddia ediyorsunuz??? Çok yiyerek zayıf kalmanın süksesi mi size bu kadar cazip geliyor?)

  -ya şey ben şunu çok merak edyrm makbeng mi mukbang mı diye söyleniyor? Amerikalı youtuberlar iki türlü de söylüyor?

  (burdan tüm youtuberlara, kısa bir araştırmayla buna ulaşabilirsiniz. Hayır, kaynak olarak amerikalı youtuberlara bakmayacaksınız. Kelime korece. Onlardan dinleyebilirsiniz. Google translate'ten dinleyebilirsiniz. Birçok seçeneğiniz var. her videoda hangisi acaba diye merak ettiğiniz ama merakınızı gidermek için hiçbir şey yapmadığınız bu geyiği dinlemeli miyiz?)

  -ben şahsen bu videoları pek izlemiyorum bni gıcık edyr ama sevenler var.

  (tercümesi: izlensin diye yapıyorum ama yemek yiyip ağız şapırdatmak benim prensesliğime yakışmaz)

  -bunu koreliler yalnız yemek yememek için bla bla bla

  (hepiniz anlattınız şu ulvi mukbang tarihini, bence artık öğrendik)

  -*çiğner* *yutar* şey konusunda ne düşünüyorsunuz *çiğner* *yutar* moda haftası *çiğner* *yutar* evet bu videonun da sonuna geldik ben çok mutluyum çünkü yemek yedim yemek yemeği çok seviyorum bütün gün yemek yiyebilirim neyse bu kalanı da çöpe atıyorum ama yemek yemeği çok severim kanalıma abone olmayı unutmayın!

  4 kasım 2018 16:38 4 kasım 2018 16:40

  18. Bir yandan sohbet edip diğer yandan yemek yenen olaya deniyor. Genelde benim gibi yalnız yemek yemeyi sevmeyen insanlar açıp bir şeyler yerken bu tarz videolar izleyebiliyorlar. Ya da sadece yemeğin yerken ki çıkarttığı sesleri dinlemek istiyorlar ki bu daha çok asmr kulvarına giriyor.

  Ben bu videoları izlemeyi aşşırı çok seviyorum. Kendim de dayanamayıp youtube kanalı açtım hobi olarak :D Bir slime bir de mukbang <3

  21 ağustos 2018 09:56


  17. Şimdiye kadar gördüğüm en ilginç video trendi. Bir kere yaklaşık 10 tane izleyip mide bulantısından o gün hiçbir şey yiyememiştim. Resmen midem büzüşmüştü. 

  25 temmuz 2018 11:12

  16. Tanım: 2018 yılının başında keşfettim. İnsanların şapırtadarak,iştahla yemek yedikleri trend.

  Asmr'den çok daha kötü geldi bana. Gerçekten Uzakdoğu mutfağı bu trend için çok uygun ayrıca (sanırım) şapırtadatmayı seviyorlar yani aşağılamak amaçlı demiyorum tanıdığım bir kaç insandan ve gittiğim restorantta görmüştüm. Kardeşim bu tarz videolardan nefret ediyor ehehe bazen onu gıcık etmek amacıyla yanında açıp izlettiriyordum ancak ben de dayanamayınca artık açmıyorum.

  25 temmuz 2018 11:07

  15. Steph pappas videolarını seviyorum çünkü fast food versiyonları daha çok ilgimi çekiyor. Kızın yeme şeklini biraz garip bulsamda -biraz iğrenç olabiliyor- sohbeti vesaire boş olduğundan, havadan sudan konuştuğundan hoşuma gidiyor. Ara ara açıyorum.

  25 temmuz 2018 08:45