4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar ()
  • medya (0)

4. Clindoxyl jelle aynı etkiyi yapmıştır yüzüme.Clindoxyl jel başlığı altında ikisinden de bahsettim. (link: https://www.suslusozluk.com/clindoxyl-jel?i=833067 )

21 temmuz 18:16 21 temmuz 19:34

3. Yaklaşık 2 ay kullandım bu ilacı. İlk bir ay kullandığımda yüzüm aşırı kızardı ve doktora gittim yanına başka bir ilaç verdi bir ara yüzümdeki yeni sivilce izleri gerçekten geçti yüzüm kendi haline döner gibi oldu lakin sonra yine kızardı ama geçmedi bende tekrar doktora gittim ve başka bir ilaç verdi ve yine ben kızardım bir ay sonra ve yine geçmiyor.

Ben bu ilacı sevmiştim etkisini daha iyi gördüğüm için olsa gerek ve bendeki etkisinin (kızarıklığım) benim cilt tipimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü beyaz tenli ve kuru ciltliyim.

24 mart 20:14

2. Alnımdaki kapalı komedonlar için cildiye doktorunun verdiği jel krem. Geceleri uyumadan önce temiz cildime sürmemi, jelin cildi soyarak tedavi edeceğini söyledi. Sadece alnımda kullansam bile soyulma işinden korkmuyor değilim. Bir yandan da alnımdaki pütürlerin geçmesini istiyorum biran önce yoksa bi cinnet anında elime keseyi alıp cart cart sürteceğim hepsini. Jeli kullanmaya başlayalı 3 gün oldu, bitince veya etkisini görmeye başladığımda editlerim.

4 şubat 13:48


1. sırtımdaki eskiden beri varolan 5-6 tane kahverengiye dönmüş sivilce lekesi için tavsiye üzerine kullanmaya başladım bu jeli. bakalım, bir faydasını görürsem yazacağım.

herkes elma sirkesi sür diyordu ama, bu daha az kokulu bir seçenek tabi.

içerik olarak isotretinoin ve eritromisin barındırıyor. isotretinoin aynı zamanda roaccutane'ın da etken maddesi ancak bu jel olduğu için mümkün olduğunca az etkiliyor vücudu. sivilce tedavisiyle alakalı birçok ilaçta da etkin madde olarak kullanılıyor.

eritromisin ise makrolid grubu bir antibiyotik türü, lekeler için çok bir faydası olmasa gerek diye düşünüyorum gerçi, ama henüz iyileşmemiş sivilceler için faydalı tabi ki iltihaplanma konusunda.

18 mayıs 2017 15:26