yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Bu (link: https://www.haberler.com/intihara-kalkisip-yataga-bagimli-kalan-magdurun-13876959-haberi/ acı haberi) belki eksi sozluk veya twitterdan daha önce zaten gördünüz okudunuz. konuyu tekrar buraya taşımak istemezdin ama bu kadersiz kadına adalet sahip çıkmamış belki toplum vicdanı sosyal medya aracılıgı ile yanında olur.

  Belki #muratktutuklansin hastagi ile twitterda konunun gundemde kalmasina destek olabiliriz.

  (link: https://www.instagram.com/tv/CKRcNUlATD5/?igshid=12n0shkcsy6pi Instagram linki)

  20 ocak 2021 21:24 20 ocak 2021 21:29

  2. Söylenecek çok şey var ama çabaların boşa çıkmasından korkuyorum.  Nasıl bir ülke olduk biz? Haberi okurken insanın kanı çekilirken bu cani insan serbest bırakılıyor. Olayın üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hukuk mücadelesinden sonuç alınmıyor ve sosyal medyaya taşınıyor olay. Ailenin avukatı dahi tecavüz ile ölüm ile tehdit ediliyormuş. Bir insanın ceza alması için daha ne yapması lazım. Bu canilik bile cezasız kalıyorsa insanların can güvenliği nasıl sağlanıyor? Kadından , çocuktan ,hayvan haklarından bihaber bir hukuk sistemi var. düzeltmek için neyi bekliyorlar meclistekiler? Neden ağırlaştırılmıyor suç cezaları? İnsanlar birilerinin canı öyle istedi diye daha ne kadar ölecek?  sosyal medyadan mı adalet dilenecek artık? O aile neden bunu yaşamak zorunda bırakıldı 1 yıldır hem kızlarına hem de suçlunun ceza almamasına üzüldüler. gençliğinin baharında bir kadın hayattan koparıldı dahası var mı. 

  20 ocak 2021 23:09

  3. ümitcan denen katili kim koruyorsa bu tecavüzcüyü de onlar koruyor sanırım. davanın gönüllü avukatı bilgenur yalçın bu kişiler ve hısımları tarafından tecavüz, ölüm tehditi alıyor. o kişiler hala elini kolunu sallayarak akıllarınca beylik taslıyorlar. bu dava bizimdir, bütün kadınlarındır. bilgenur'u da müvekkilini de biz koruyacağız. türkiye cumhuriyeti bir hukuk devletidir, adalet tecelli etmelidir. biz eksilmeyeceğiz tecavüzcüler, onları aklayanlar ve koruyanlar hak ettikleri cezayı alacaklar.

  (link: https://www.instagram.com/tv/CKRfYUpKFsI/?utm_source=ig_web_button_share_sheet bilgenur yalçın'ın röportajı )

  20 ocak 2021 23:58


  4. Vallahi deliricem. Kendisine işkence eden kocasını öldüren Melek İpek tutuklu. Ama nerede tecavüzcü, kadınları katleden var serbest?? Neredeyse adamlar kendileri paylaşacak delilleri ama ifadeleri alınıp salınıyor. O da yetmiyor avukatı tehdit edebiliyorlar. Kim bunlar? Umarım buna müsade eden, koruyup kollayan kim varsa çaresizliği tatmadan ölmez. Bu adamlara sıra gelmeden asıl hakimi, savcısı artık kim varsa onlara ceza vermek gerek. Bir distopyanın içinde yaşıyoruz ve daha kötü ne olabilir demeye korkuyorum.

  21 ocak 2021 11:01

  5. çok üzgünüm, sırf daha fazla kişi görsün diye bu girdiyi dolduruyorum. ölüyoruz, kimse duymuyor. bu mu adalet gerçekten?

  21 ocak 2021 11:03

  6. Bu adam nasıl serbest kalır? Aklımı oynatacam. Verin verin katillere, sapıklara, tecavüzcü piskopatlara cesaret verin. Kadın olarak her an başıma bir şey gelebilir korkusuyla yaşamaya devam. Geçen twitterda bir kadın bir paylaşım altına yazmıştı; norveçli bir arkadaşı, türkiye'ye dönerken arkadaşa sana da iyi tecavüzler demiş. Bakın görün ülke nasıl görünüyor dışarıdan. Tecavüzcülerin cirit attığı, kadınların can güvenliğinin ve caydırıcı cezaların olmadığı leş ortadoğu ülkesi.

  21 ocak 2021 15:01

  7. Hapiste paramparça ederler inşallah.

  21 ocak 2021 15:37


  8. Oha ya oha artık bıktım bu ülkenin tecavüzcü seviciliginden. Ne bu gerçekten kabus gibi ülke.

  Osman çur denen 17 yaşındaki öz yeğenine tecavüz edip serbest kalması davulla zurna ile kutlanan adi şerefsiz insan artığınin üstüne bir de bu adam.

  Gerçekten sosyopat olup Nuh nebiden kalma medeniyet aforizmalarini savunan herkesi yok etmek istiyorum. Bıktım, bıktık, yeter!!

  21 ocak 2021 16:33

  9.   Bu yaratığı tutuklamayan hukuka ve bunu besleyen sisteme su taşıyan tüm hukukçulara, siyasilere, vatandaşa; kadınlı-erkekli sürekli kadınları aşağılayan, küçümseyen herkese lanet olsun. Size aynısını yaşamanızı dileyecek kadar insanlıktan çıkmadım ama doğal yollarla en acılı ölümü yaşarsınız, kıvranarak ölürsünüz umarım. 

   İnsanın yegane amacı yavrulamakmış gibi üremek yerine doğurduklarınızı sevin ve insani değerleri öğreterek büyütün. Sevgisiz, bencil, saygısız iğrenç yaratıklarla doldu dünya ve bunun en uç noktası bu. Bu hem siyasi hem değil; tüm partiler bu iğrençliğin müsebbibi. Kapalı kapılar ardında gizlediklerinizden, toplumun bu iğrenç halinden kendinizi sorumlu tutmayıp hâlâ koltuk için birbirinizi ısırmanızdan yorulduk, bıktık. İstanbul sözleşmesi’nin değerini anlatıyoruz sanki hayvan eğitir gibi, yazıklar olsun bu tabloda parmağı olan herkese. İstanbul sözleşmesinin “dağıttığı aileler”e gelene kadar şu haberlere hiç bakmıyorlar mı ya, cidden çıldırıyorum. Hiç tanımadığımız insanlar tarafından katledilişimizi izliyorlar hiçbir anormallik yokmuş gibi.

  22 ocak 2021 14:09

  10. toplum için mağdur için ve hatta ne acıdır ki mağdurun avukatı için bu kadar büyük tehlike arz eden bu adam neden tutuksuz yargılanır aklım almıyor. bir kadına tecavüz etmekle kalmıyor olay sonrasında da tehditleri ile canından bezdirip intihar etmesine sebep oluyor. tabi mağdur da beklediği desteği adalet sisteminden asla bulamadığı için kendi canına kıymaya kalkıyor.

  artık insanlar twiterda sosyal medyada adalet aramaya çalışıyor. sanığın yüzü isimi ifşalanmaya başladı. yapılan aslında o kadar ilkel bir şey ki, yargılama süresince kesinlikle gizli kalması gerek sanık bilgilerinin ifşalanması. ama buna mecbur ediliyor insanlar. o kadına bunu yaşatan insanın huzurlu bir şekilde eline kolunu sallıya sallıya hayatına devam etmesine kimsenin vicedanı el vermiyor.

  22 ocak 2021 17:09 22 ocak 2021 17:41