yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (141)
  • medya (8)

  141. herkes bu markadan genel olarak övvvvgüyle bahsettiği için birşey demeyecektim ama benim yaşadığımı yaşayan kişiler olduğunu da görünce yazmaya karar verdim. markanın da burayı okuduğuna eminim.

  öncelikle kendileri olumsuz hiçbir yorumu kaldıramıyor. tamam siz çok çalıştınız, çok emek verdiniz, malınıza da sonuna kadar güveniyor olabilirsiniz. ama günün sonunda müşteri memnuniyeti ve fikri, sizin verdiğiniz emekten daha önemli. 10'a yakın parfüm aldım kendilerinden. ilk alışverişimde aldığım bir parfümün orjinaline pek benzetemediğimi, belki de sorunun bende olabileceğini nazikçe yorum olarak yazdım. yorumum silindi. ve arkasından garip bir üslupla DM'den gelen cevaplara boğuldum. hatta beni inandırmak için orjinal parfümün fotoğrafını attılar ne alakaysa kdjfdjhfkdjfh. dedim bu fotoğrafı bana göndermenizdeki amaç ne? işte elimizde orjinali de var bakın onu ispat ediyoruz size dendi. ısrarla belki benim burnumda sorun vardır dememe rağmen uzun uzun işte orjinali neyse bizimki de odur gibi saçma diyaloglara girmeye başlayınca sinirlendim ve dedim ki beni bu şekilde ikna etmeye çalışmanıza gerek yok, ben müşteri olarak fikrimi söyledim sadece dedim. onlar da trip atarak konuşmayı bitirdiler. çok sallamadım o an. üzerinden biraz zaman geçince sayfayı bir arkadaşıma göstereyim diye arattım ama bir baktım beni engellemişler sayfa çıkmıyor kdkfkfdgklg. aman dedim yuh ya. sonra bir iki ay sonra baktım engelim kalkmış pat diye sayfa önüme düştü instagram akışında.

  yani demem şu ki; müşteri ile iletişim çok önemli arkadaşlar. ben de işim gereği yıllardır müşterilerle muhatap oluyorum ve en amatör zamanlarımda bile şu firmanın sergilediği tavrı sergilemedim. müşteri ile inatlaşmak, ısrarla hayır malımız iyi diye cedelleşmek hoş değil. oysa ki o yoruma yalandan da olsa, "öyle mi bunu duyduğumuza üzüldük. bu yorumunuzu dikkate alacağız. ayrıca size benzer notaları olan şu şu parfümümüzü önerebiliriz. bir de onu deneyin isterseniz." gibi şeyler yazsalar inanın bunca gereksiz diyalog hiç gerçekleşmezdi. ve ben devamlı müşterileri de olurdum.

  ha akıllanmadım aylar sonra ikinci siparişimi de verdim merak ettiğim bir-iki koku vardı, onlarda da aynı şekilde orjinali ile birebir olmuş diyebileceğim hiçbir koku çıkmadı. ama bu defa yazıp muhatap olur muyum asssslaaaaaaa. tekrar alışveriş yapar mıyım asssslaaa.

  bugün 12:34 bugün 12:35

  140. daha önce orijinalini kullanmadığım ve tamamen notalarına bakıp kendilerinden aldığım parfümlerin performansını kokusunu ve beğenime uyup uymadığını anlatmaya çalışacağım. 

  soleil blanc: güneş kremi kokusu ararken sipariş vermiştim ama birebir diyemem ve her gün kullanılacak bir koku olmasa da bitince aradım bu arkadaşı. kalıcılığı çok uzun sürüyor diyemem sabah şıktınız akşam kendiniz zor duyarsınız. 

  sensuous nude: eski ruj kokuyor eminim orijinali böyle kokmuyordur çünkü yazan notaların yüzde doksanını duyamadım muscent versiyonunda. parfüm diye kullanmak isteyeceğim bir koku değil belki layering için kullanabilirim. 

  chanel beige: bunu epey merak ediyordum notaları tam benlik gibiydi ama öyle keskin kokuyor ki yani canavar gibi bir fısla bile çok yoğun bir koku saçılıyor. hafif eski zaman havası veren beyaz çiçekler diyebilirim. günlük olmadığı kesin. 

  Mon Guerlain: ortalama bir koku ne performans ne ilginçlik. güzel ama tekrar almam. 

  Frank Boclet Cocaine: bunu sadece meraktan aldım çok yoğun malesef ve çok karmaşık. kışın tekrar deneyeceğim. kalıcıdır muhtemelen çünkü çok saldırgan bir parfüm. 

  bugün 06:01

  139. Farklı parfümler denemek istediğim zaman şans verdiğim marka. Sephora ya gidip parfüm denemeyi hiç sevmiyorum , bütün kokular karışıyor , orta notaları algılayamıyorum. Dekant ve muscentten deneme yapıyorum. Kışın yaptığım alışverişten sonra yeni sipariş verdim 6 tane daha , orijinal benzerliklerini bilemeyeceğim , şimdiye kadar denediklerimi yorumlayacağım. 

  This is her : bu parfüm lezzetli , harika vanilya Yasemin ve kremşanti kokuyor. Yaz için ağır olabilir , ancak kış için oldukça özgün kalıcı bir parfüm. Orijinalini bile alabilirim. 

  Lola: alışverişimde en sevmediğim parfüm. Orijinali böyle mi bilmiyorum ama bu baya baya  bozulmuş ıslak mendil kokuyor. 

  İris poudre: makyaj çantası kokuyor. Pudralı parfüm bana göre değil galiba, kötü kokmuyor ama baya 60 yaş kadın parfümü. FaZla olgun. 

   bronze goddess: meh , kötü değil ama bayılmadım. İlgi çekici bir parfüm , erkek arkadaşım da beğendi ama bir daha almam. 

  Good girl gone bad: kayısı kokuyor bu parfüm. Hoş , ilgi çekici , değişik bir koku. Denenebilir. 

  Love tuberose: harika bir parfüm. Bir diğer favorim, içindeki sümbülteber o kadar güzel harmanlanmış ki , demode olabilecekken modern ve şık bir karışım olmuş. Orijinali bu kadar pahalı olmasa alabilirdim. Yaz için oldukça güzel bir çiçek parfümü, içinde şekerli alt noktalar da mevcut. 

  21 temmuz 23:42


  138. Merak ettiğim parfümleri denemek için birebir olan, her parfümde olmasa da pek çok parfümde orijinaliyle şaşırtıcı benzerlikte üretim yapabilen, çantaya atıp gün içinde fıslatmalık 15 ml şişelerini çok pratik bulduğum, beni normalde çok uzak durduğum doldurma parfüm mevzusuyla barıştıran doldurma parfüm markası. Bu barışmada dibi boylayan ekonominin etkisi elbette var ama muscentten yeterince verim almasaydım başka masraflarımdan kısar yine orijinal parfüme harcama yapardım, koku hassasiyetim o seviyede.

  Yeni siparişimle birlikte kardeşimin siparişini de deneme fırsatım oldu. İzlenimlerimi aşağıda aktarıyorum, yanına yazdığım puanlar tamamen kendime not şeklindedir:

  Jo malone - woodsage and sea salt: tarif etmesi zor bir koku bu. Denizden çıkınca insanın teninde kalan koku gibi tanımlayabilirim en yakın ama herkesin teni de farklı koktuğundan ne kadar isabetli bir tanım olur bilemem. Temiz ve çok zarif bir koku. Çiçeksi değil pudralı değil, öyle keskin bir fresh koku da değil ama tertemiz, hafif otsu hafif de sabunsu kokuyor. Unisex kullanım zevke bağlı elbet ama ben bu kokuyu bir kadın kokusu olarak görüyorum bence feminen yapıda. Tanımlamakta gerçekten zorluk çekiyorum, şimdiye kadar bu parfümü hah tam böyle kokuyor diyebileceğim şekilde isabetli tanımlayanı da göremedim açıkçası. Kısaca temiz, zarif, modern ve "sakin" bir koku. Orijinalini de mağazada denedim ve arada fark hissedemedim. Kalıcılığı ve yayılımı bu koku ailesi için hiç fena değil, sıktıktan birkaç saat sonra hala hissedebiliyorum. Bence her mevsime uygun, sadece kışın pek elim gitmez çünkü çok soğuk günlerde daha sıcak parfümler arıyor insan. Çok çok beğendim, bir daha alırım. 10/10

  Byredo - la tulipe: çok hafif ve naif, çiçeksi sabunsu ve temiz bir koku. Bir nebze kolonyayı andırıyor ama kötü anlamda değil. Epey tene yakın duran bir koku, ya da benim burnum çok çabuk alışıyor bu parfüme ve bir saat içinde hissedemez hale geliyorum. Bu yüzden bir daha alacağımı sanmamakla birlikte aldığım 15 ml'lik şişenin bir kısmını sonbahara saklayıp deneyeceğim, belki serin havada daha hissedilir oluyordur. Daha kalıcı/yayılımı yüksek olsaydı daha yüksek puan verirdim, çünkü koku güzel aslında. 8/10

  Bvlgari - omnia paraiba: tam bir çamaşır deterjanı kokusu. Temiz çamaşır değil de direkt deterjanın ta kendisi gibi kokuyor. Yoğun ve yayılımı nispeten güçlü bir koku. Çok benimsedim diyemem ama kullanmaktan rahatsız olacağım bir parfüm de değil kesinlikle. 7,5/10

  Guerlain - terracotta: güneş kremi kokusu diye tanımlayanlardan yola çıkarak, bronze goddess ve bu arasında çok kalarak aldım. Güneş kremi değil de güneş yağı gibi kokuyor bence, kremslikten çok ağır bir tropiklik hakim kokuya. Çok güzel bir koku, üstelik kalıcılığı ve yayılımı iyi. Sadece sıcak havada biraz fazla yoğun geliyor bana. Yazın meltemli akşamlarda kullanmaya daha uygun. 8/10

  Tom ford - soleil blanc: bu da güneş kremi kokusu diye aldığım diğer kokuydu. Kremsi, feminen ve vanilyamsı kokuyor, bence bu da kesinlikle unisex kullanıma uygun değil. En güzel yanı ise benim gözbebeğim olan dkny pure a drop of vanilla parfümüne benzer kokması! Pure kadar derinlikli bir parfüm değil soleil blanc, daha tekdüze bir kremsi vanilyamsı hali var, ama pure'un kuruyuştaki hali ile oldukça benziyor bu. Dolayısıyla sadece yazlık değil bence yıl boyu her ortamda kullanılabilir. Bulduğuma çok sevindim ve bir daha alırım. 9/10

  Xerjoff - save me: queen başgitaristi, fizik profesörü, dünyanın en yetenekli insanlarından biri olan brian may tarafından tasarlanmış olması ilgimi çekmişti, yoksa hiç bildiğim bir parfüm değil. Ben papatyadan ziyade bal kokusu alıyorum bu parfümden enteresan bir şekilde. Coco mademoiselle'in daha az geniz yakan, daha turunçgilsiz versiyonu gibi geldi hatta. Pudra kokusu da pek almıyorum. Hoş, çiçeksi bir koku. Bence 25-35 yaş arasına en uygun. Yazdan ziyade ilkbahar ve sonbahar kullanımı isabetli olabilir. Bitene kadar kullanırım ama bir daha alacağımı sanmam. 8/10

  Givenchy - l'interdit intense: kardeşimin yeni imza kokusu oldu. Tatlı, şekerpare gibi kokmasa da gurmand, sıcak bir koku. Bence soğuk havalara daha uygun, yazın çok ağır oluyor. Çok feminen ve klas bir koku. Orijinalini bilmiyorum ama bunun kalıcılığı da yayılımı da çok güzel. Çok beğendik. 9/10

  Van cleef and arpels - orchidee vanille: bu da kardeşimin denediklerinden biriydi, ondan çok ben beğendim diyebilirim. Mükemmel, yumuşacık, tatlımsı bir vanilya kokusu. Havalar soğuduğunda direkt kendime de alacağım. Kalıcılığı çok fazla değil ama yayılımı hiç fena değil. 9,5/10

  Yves saint laurent - libre l'intense: popüler bir koku ancak pek bana göre değil. Yayılım ve kalıcılık ise iyi. 7/10

  Chanel - coco mademoiselle intense: orijinalini iyi bildiğim bir koku. Muscent versiyonunun benzerliği bence yeterli, fakat koku pek benlik değil. 35 yaş üzerine daha uygun diye düşünüyorum. 7,5/10

  Estee lauder - sensuous noir: bu koku beğenmediğimiz tek koku oldu. Çok ama çok ağır, sıkınca bırak eli kolu, odadan bile gitmedi iki gün. Orijinalini bilmediğim için benzerlik konusunda yorum yapamayacağım ancak bu kokunun sevenleri lütfen bunu kapalı yerde sıkmasın, çekilir dert değil. 5/10

  Önceki siparişlerim ile ilgili izlenimlerime aşağıdan ulaşabilirsiniz:

  (link: https://www.suslusozluk.com/muscent-parfüm?i=1221713 1. Siparişim)

  Bvlgari - omnia crystalline

  Michael kors - wonderlust

  Dior - joy

  Narciso rodriguez - narciso ambree

  Ysl - cinema

  Estee lauder - sensuous nude

  Lancome - idole

  Jil sander - style

  (link: https://www.suslusozluk.com/muscent-parfüm?i=1241663 2. Siparişim)

  Balenciaga - paris

  Armani - sensi

  Ormonde jayne - vanillr d'iris

  Ysl - paris

  Guerlain - angelique noir

  Narciso rodriguez - amber musc

  Agent provocateur - maitraisse

  Dior - j'adore l'absolu

  (link: https://www.suslusozluk.com/muscent-parfüm?i=1249316 3. Siparişim)

  Narciso rodriguez - for her edt

  Marc jacobs - rain

  Amouage - reflection woman

  Nasomatto - narcotic venus

  Ysl - rive gauche

  Dior - dune

  Dsquared - she wood

  Chanel - misia

  (link: https://www.suslusozluk.com/muscent-parfüm?i=1257277 4. Siparişim)

  Lanvin - eclat d'arpege

  Yves rocher - lilas mauve

  Hugo boss - ma vie

  Carolina herrera - 212 women

  Shiseido - ever bloom

  Chloe - love

  Burberry - body

  Lacoste - pour femme

  Chanel - gabrielle

  Chanel - no.5 eau premiere

  19 temmuz 17:23

  137. Malûm marka parfüm fiyatları döviz kuru ve zamlar nedeniyle arşa çıkmış olduğundan ve uzun süre aynı kokuyu kullanmaktan sıkıldığım için bana makul görünen muadil parfüm markası. Yakın zamanda kendilerinden 5 adet 15 ml parfüm aldım. Açıkçası bu boy çantaya atmalık ve pratik. Ayrıca sıkılma derdi de yok. Aldığım kokular ise şöyle:

  -F263-Gabrielle: Orjinalinin testeri var bende, bana göre muazzam bir koku fakat muscent versiyonundan maalesef o tadı alamadım.

  -F179-Bronze Goddess: Çok merak ettiğim bir kokuydu, son zamanlarda tüm influencer reklamlarında denk gelince denemek istedim. Hafif ve yaza uygun olsa da bana pudrali geldi ve anneme verdim.

  -F190-Terracotta: Bu da merak ettiğim bir kokuydu, yasemin kokusu ağır bastı bende. Orjinalini denemedim ama muscent versiyonu güzel, kullanırım.

  -N380-Mon G. Intense: Bu kokuyu daha önce deneyip hayran kalmıştım. Yaz akşamı için daha uygun, gündüz için ağır gelebilir. Muscent versiyonu orjinaline yakın diyebilirim.

  -N315-Rouge Trafalgar: Favorimi sona bıraktım. Ben meyve kokularına, özellikle de kırmızı meyve kokularına bayılan biri olarak bu parfümü aşırı beğendim. Bana göre hem yaz hem kış için uygun.

  Sonuç olarak muscent benim için yeni kokular denemek istediğim bir marka oldu, ama her kokuda iyi performans yakalanacağını düşünmüyorum.

  17 temmuz 23:29

  136. 3 parfüm satın aldım dün kendilerinden. bugün elime ulaştı. Fiyatları zamlanmış. Çünkü en son sipariş verdiğimde f kodlu olanlar 20 lira, n kodlu olan parfümler 25 liraydı.(gizlinot: 15ml) şu an f kodlular 30, n kodlu niche parfümler 35 lira(gizlinot: 15ml). açık parfüm zevkimiz bile ölüyor yani diyecek laf bulamıyorum. Aldığım parfümler:

  - N244 Cassili Parfums de Marly

  - N347 Iris Dragées Lancome

  - F235 Rosabotanica Balenciaga

  üçünü de beğendim. bozulana kadar kullanmaya devam ederim. 3 parfümün de orijinal kokusunu bilmiyorum çünkü çok pahalılar. ama muscent versiyonlarını beğendiğimi söyleyebilirim. niche parfümler için orijinalini de muscent versiyonunu da kullananların genel olarak yaptığı bir yorum var. birbirlerine yüzde 70-80 benzedikleri ve kalan yüzde 20 için de o kadar fazla para vermeye değmeyeceği. bu konu tabi ki bireysel bir konu. parfüme ayıracak bütçeniz varsa elbette orijinalini kullanmak isteyebilirsiniz. benim içlerinden en beğendiğim iris dragées oldu. ilk sıktığımda burnuma gelen koku, çocukken annemin makyaj çantasını karıştırırken bulduğum bayat kırmızı rujun kokusuna götürdü. ama aradan bir 5 dakika falan geçti, koku daha da oturdu ve çok sevdim. tavsiye ederim.

  14 temmuz 20:31 14 temmuz 20:49

  135. bu markayı sevebilmek için o kadar çok parfümünü denedim ki... en çok beğendiğim sensual orchid olmuştu. hatta imza kokum olabileceğini düşündüğüm tek kokuydu. ne yazık ki kalıcılığı sıfıra yakın. kıyafete, tene, saça her yere denedim ama yok yarım saat sonra kokunun yerinde yeller esiyor. parfümün tek bir işlevi var zaten o da kokması. peki ben kokmayan yayılmayan bir sıvıyı neden kullanıyorum? maalesef muscent ile ilişkimiz sonlandı, şimdi yeni keşfettiğim (bkz: beliga hoş koku dükkanı) markasını deneyeceğim.

  9 temmuz 14:17


  134. Buradan kafama estiğinde bir şeyler alıyorum. almış olduklarımla ilgili fikirlerimi paylaşayım:

  Balenciaga - Florabotanica: nane kokmak istediğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz. Banyodan çıkınca belki. Fresh, hafif bir koku ama o kadar. Bir dışarı kokusu değil.

  Creed- Erolfa: Bu bildiğin arko traş kolonyası kokuyor.

  Issey Miyake - L'eau D'issey Woman: Açılışta çiğ bir gül kokusu. Fresh ama ve durdukça biraz daha güzelleşiyor. Ferah. Gül kokmak istediğinizde kullanınız.

  Comme des Garçons - Amazinggreen: Sert bir koku. Erkeklere daha uygun.

  Boadicea the Victorious - Heroine: Son zamanlarda bu kokuya benzer kokular çok çoğaldı. Nargile kokusu gibi. Yazın kesinlikle gitmez, sonbahar-kış için bir şans verilebilir.

  Armani - Acqua di Gioia: Bu biraz limon kolonyası gibi kokuyor. Güzel ama, fresh.

  Dolce Gabbana - L'imperatrice: Bu güzel bir koku değil. Çiçek kokusu desen değil, fresh desen değil. Oda parfümü yapılabilir, banyoya, yatağa, yorgana falan sıkılabilir.

  Escada - Sexy Graffiti: Çilekli bir koku. Bir erkek arkadaşım bunu sıktığımda çok güzel koktuğumu söyelmişti. Yazın kullanılabilir. Hem meyveli, hem fresh.

  Calvin Klein - Eternity: Bu kokuyu sevmedim. Benim için çok çiçeksi. Ama güzel banyo kokusu olur.

  Victoria's Secret - Scandalous: Meyveli bu. Kırmızı meyveker. Hareketli bir koku. Plajda falan sıkılabilir.

  Givenchy - Ange ou Demon: Bu kokuya benzer çok koku da var. Yaz için kesinlikle çok ağır. Kışın gider ama, işe giderken falan sıkılabilir. Belirgin bir koku, iddialı bir koku ama gün içerisinde de kullanılabileceğini düşünüyorum.

  Dior - Rouge Trafalgar: Ne ağır, ne hafif. Çiçek-meyve kokuları karışık. Yazın değişiklik olsun diye sıkılabilir, kış için fazla hafif kaçar.

  Chanel - Allure: Güzel koku. Yazın, gündüzleri değil de akşamları kullanılabilir.

  Carolina Herrera - 212: Çok özellikli bir koku değil. Ama ilkbaharda iyi gider sanki.

  Paco Rabanne - Ultraviolet: Durdukça güzelleşen, en sevdiklerimden. Ne zaman kullanılacağı kestirilemeyenlerden.

  Genel olarak Muscent'in performansını başarılı buldum ama kokular kalıcı değil, aldıklarımın hiçbiri kalıcı değildi en azından. Bunu da çözerlerse süper olacak.

  9 temmuz 10:53

  133. hislerimin karmaşık olduğu parfüm satan firmadır. geçen hiç beğenmediğime dair bir şeyler yazmıştım ama dedim uzun bir aradan sonra (1-2 ay sonra) tekrar bir sıkayım bir şans vereyim. idole ve modern muse oldukça hoşuma gitti. roses vanille de fena değilmiş dedim. neden bu şekilde hoş geldi bilmiyorum belki benim duygusal durumumdan ya da durdukça kokular oturdu belki de, bilemiyorum ama idole ve modern muse'u tekrar sipariş edebilirim. haklarını yemek istemediğim için de yeniden yorum yazmak istedim.

  5 temmuz 22:00 5 temmuz 22:20

  132. ***kokularin orijinallerini bilmiyorum ben alirken burdaki yorumlar yardimci olmustu o yüzden yazıyorum, parfum anlarim diye bir iddiam yok ve bu entry aşırı subjektif yorumlar içerir***

  İlk alışverişimden bazi parfümler bana hitap etmese de memnun kalmıştım.

  Rouage trafalgar:

  bu benim hemen bitirdiğim bir parfümdü. Karışık Kırmızı-mor meyveli ama öyle basit buram buram şekerli meyve kokmayan meyveleri iyi dengelenmiş güzel bir parfüm. Ancak kalicilik ve yayılım sorunu var, sıktığım yere burnumu dayamadan kokuyu alamıyorum. (Sanırım orijinali de böyleymis) O yüzden tekrar almam. Çok tene yakin hafif bir kirmizi meyve kokusu arayanlar bakabilir.

  Light blue intense:

  sevenleri de var sanırım çokça lütfen bana kızmayın ama bu koku bence gerçekten çok kötü, bu mu lan light blue dememe sebep oldu; orijinaline azcik bile benziyorsa orijinali de kötü. Buram buram ne tropikal ne tatlı vs olan düz bir limon kokusuyla açılıyor (yayılımı sadece açılışında iyi) sonrasında ayni limon kokusunun biraz azalmış hali+ altindan gelen nivea sprey deodorant çizgisinde (gizlinot: Benziyor demiyorum ayni kulvarda sadece) biraz daha feminen hafif benim hoşuma pek gitmeyen bir koku eslik ediyor. Hafif koksun diye kolonya ya da limonlu pril gibi kokmaya gerek yok bence, ben sevemedim. Zaten yayilim ve kalicik da düşük. bence hafif parfüm ariyorsaniz en populeri bu diye bunu almayın cok daha güzelleri vardir limon kokusu beni gerçekten rahatsiz etti.

  Soleil blanck:

  Bunun da açılışında aynı limon var ama hemen hafifliyor rahatsiz edici değil. Bana hitap etmese de bence bu parfüm güzel, buram buram baharat ve limonla açılıyor birkaç dakika sonra ekşimtrak (kötü anlamda değil) yoğun kokulu güneş kremine dönüyor. Diğerlerine kiyasla yayilimi orta kalicilik da azdan ortaya yakın derdim. Bu tarz sekersiz eski gunes kremileri gibi yazlik koku ariyorsaniz bence bakin benim tarzim değilmiş.

  Posion girl unexpected:

  Bu benim aralarinda en sevdiğim parfüm oldu ama kalıcılığı az olduğu için tekrar almam (yayilimi fena değil), böyle bir parfümün daha kalıcı olmasini beklerdim. Notalari seçebilecek kadar iyi bir burnum yok ama cok hafif karamelize olmuş baharatli sekerlimsi kan portakaliyla açılıp bu koku kendini de vanilyamsi bir kokuyla beraber hissettiriyor diyebilirim. 25 yas alti seksi kokulara örnek rahat verilebilir. Ne fresh ne oryantel enerjikle seksi arasinda bence tam ayarında. Bu tarz ariyorsaniz bakin ama kalicilik böyle bir parfümde daha yüksek olmaliydi, sizin için bu önemli değilse alın.

  Evet bunlar fena olmadığı için 2. Siparisimi vermiştim, burnum bozulmadiysa (cevremki herkese teğit ettirdim) bu kokularin 3 tanesi ya bozulmuş ya başka bir sıkıntı var bilmiyorum.

  Virgin island water:

  bakin tenimde mi açılmadı bazen öyle olabiliyormus bilmiyorum ama bu parfumun en ucuz replikasinin bile böyle kokmasi imkansiz, hindistan cevizi falan yok sadece hafif limonu camsil kokusu geliyor birazcik da notalarda olan küp şeker. Kokusu biraz yoğun camsil alip karsilastirsak çoğu kişinin hangisi parfum hangisi camsil (inanin ne alaka bilmiyorum) seçebileceğini düşünmüyorum. Bence bu koku bozuldu ya da öyle bir şey bilemiyorum niye böyle. He kalicigiyla yayilimi fena değil ama tek hindistan cevizi olmayan ve camsil kokan viw klonu olabilir.

  Edit: çok azcik o rahatsiz edici kokunun altindan tuhaf bi hindistan cevizini andiran koku geliyormus.

  Burberry her:

  En azindan kokusu parfüme benziyor camsile değil ama ben beğenmedim. Beklentim meyveli vanilyali bir şeydi ama bu parfüm hangi meyve olduğundan tam emin değilim ama -sanırım ahududu- reçeli gibi kokuyor. Şekerli koku sevmeme rağmen çok şekerli ve Bayık. çok şekerli bir meyve kokusu ariyorsaniz memnun olabilirsiniz, kalicik ve yayilimi çok kuvvetli. %90 fazla şekerli bulacaksaniz bence boşa almayin düz reçel kokusu.

  Envy me:

  25 yas alti için enerjik çekici bilmemne diye tavsiye ediliyor ama bu dümdüz gül suyu kokusu, bana göre 55-60 yas üstü ama gül kokusundan pek hoşlanmıyorum zaten siz seviyorsanız hoşunuza gidebilir. Orijinali böyle değildir diye düşünüyorum bence muscent ara notaları pek veremiyor bu böyle gül suyu gibi kalmis. Kalicilik ve yayilim ortadan aza doğru soyleyeceklerim bu kadar.

  Very sexy:

  Bozuk olduğunu düşündüğüm parfüm vol 2. İcindeki hiçbir notayı alamadim en bilindik tarif edemeyeceğim sekerli olmayan bir kokuyla aciliyor sonrasinda da gerçekten hiçbir sey kokmuyor (birkaç kişi baktik herhangi bir koku alabilen olmadı) abartip 7-8 fis sıktım hafif bayatlamis islak mendil gibi cirkin alakasiz bir şey koktu. Niye böyle bilmiyorum parfüm hiçbir sey kokmuyor. (gizlinot: Lütfen birisi üstüme vanilyali mor meyveli kararinda şekerli bir seyler fırlatsin aglicam)

  Edit: cok abartmisim, parfum bayat islak mendil kokuyormus.

  Miss cherie:

  İsmini bilmiyorum açılış hastanelerde olan garip bir ilac kokusu devamında ilaç kokusunun yaninda sekerlimsi hafif güllümsü bir koku. Bozuk mu emin değilim koku düşün ihtimal böyle olabilir ama o icinde olmayan notalar falan ne alaka çözemedim. Bunda da bi terslikler var.

  Edit: sans verip birkaç kez sıktım midemi bulandırdı çok rahatsız edici.

  bu parfümler burda daha önce yorumlanmis asiri koku cahili olduğumu falan düşünebilirsiniz niye böyle oldu inanin ben de bilmiyorum. Parfumleri baya arastirmistim bu arada. Viw da en ufak Hindistan cevizi kokusu alan biriyle bana gönderilen parfüm aynı olamaz buna yemin edebilirim. Onu da deneyim bunu da deneyim diye çok gereksiz para harcadım umarım burnum bozulmuştur. Meraktan parfumlerin orijinallerini deneyeceğim Salakliga devam edip kış için gözüme kestirdiklerimi de alırsam ikisini birlikte tekrar editlerim.

  18 haziran 10:46 10 temmuz 15:43