yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (169)
  • medya (8)

  169. geçen yıl eylülde almaya başladım bu yıl marta kadar aldığım parfümler gayet güzelken o ara bir bozdu. beni felaket şekilde hapşırtmaya başladı. ne zaman sıksam hapşımadan duramıyordum ilk bir saat. ayrıca son aldığım ürün orjinali ile %1 bile benzemiyordu ki bu fiyat için %65-70 benzemesi yeterliydi benim için. eski kaliteyi bozuklarını düşünüyorum ne yazık ki. üzüldüm sevdiğim bir firmaydı ama artık yollarımızı ayırma vakti geldi :(.

  dün 17:08

  168. boşuna laf edilen marka olduğunu düşünüyorum. esanslar ve hammadeler döviz endeksli. kendileri üretip almıyorlar, onlar da bunu yurtdışından sipariş ediyorlar. fiyat politikasının abartılı olduğunu düşünmüyorum, onlar da sonuçta bir marka ve giderleri var. dp'de bile 200 liraya parfüm var. sadece mini boy almak yerine büyük boy almak muscent'ten daha mantıklı artık. fiyatlarına baktıktan sonra 15 ml nereye 55 ml nereye çünkü. ben bundan sonra tercih eder miyim bilmiyorum, muscent parfüm almayı uzun süre önce bırakmıştım çünkü. denemek yerine elimde olan parfümlerin büyük boyunu alırım, tenime orijinalini kıyafetlerime de muscenti sıkarım ama eskisi gibi denemek için almam zaten hemen bitiyor mini boylar.

  4 aralık 14:46

  167. Geçen hafta 30 TL'ye aldığım miniboyunu bu hafta 45 TL'ye çıkarmış marka.

  Bu zamları kurlar ile alakalı bir zamlanma ise neyi ithal ediyorlar merak ediyorum.

  Artık taklit parfüm bile alamayacak duruma geldik ya ne diyim.

  2 aralık 16:35


  166. Uzun süredir takip ederek ve araştırarak sonunda merak ettiğim parfümleri 50 ml olarak aldım. İlk seferde 50 ml almak biraz riskli bir davranıştı ama 15 ml de fiyat olarak pahalı olduğu için daha pahalıya geleceğinden böyle tercih ettim. Neyse ki hayal kırıklığına da uğramadım. Şansım yaver gitti yani.

  Ysl black opium:

  Orijinalini hiç denemedim. Bu parfümü odunsu ve tatlı diye tanımlayabilirim sanırım. Kendini belli eden ve kadınsı bir koku. Kesinlikle kış aylarına uygun. Yayılımını ve kalıcılığını çok beğendim. İlk sıkıldığında ağır gelse de koku oturunca harika oluyor. Beğendim.

  Lancome la vie est belle:

  Orijinalini bilmiyor olsam da bence orijinali ile bir farkı yok, zaten bunu pek çok kişi belirtmiş. Harika bir koku, bayıldım. Benim imza parfümüm olur diyebilirim. Kalıcılığı çok iyi. Bitince mutlaka alırım.

  Dior poison girl:

  Çok eğlenceli ve genç bir koku. Yaz kış kullanılabilir. Bunu da bitince tekrar alırım. Tam benlik. Tatlı bir koku ama bayıcı değil.

  Kenzo amour:

  İşte en ilginç olan bu. Ben daha tatlı bir koku beklerken ilk sıktığımda burnuma sadece tütsü kokusu geldiği için şaşırmıştım. Kesinlikle kadınsı ve gece kullanmaya daha müsait bir kış parfümü. Koku oturdukça o ağırlığı gidiyor ve vanilya notası ortaya çıkıyor. Bence egzotik ve çok farklı bir parfüm bu. Beni çok arada bırakmış olsa da sıktıktan yarım saat sonra beğenimi kazandı

  Merak ettiğim başka parfümler de var zamanla onları da deneyeceğim. Sadece tende biraz yağlı bir his bırakıyor. Birkaç dakika içinde geçse de pek hoşuma gitmedi. Kıyafette kalıcılığı 3 günü buluyor.genel olarak çok başarılı buldum.

  1 aralık 17:20

  165. Döviz kuru, vergiler bilmem ne derken insanlar orijinal parfüm alamıyor nasılsa diye önce uygun fiyatlı bir alternatif yaratarak bundan nemalanıp, sonra da milleti kazıklamanın dayanılmaz tadını çıkaran parfüm markası. karşıdan bakıldığında tüketici gerçekten keriz gibi mi duruyor ya da kendilerini vazgeçilmez falan mı sanıyor bu insanlar gerçekten merak ediyorum. 15 ml parfüme 40, hatta bazılarına 50 lira verebilecek insan neden buradan parfüm alsın allah aşkına ben bu firmaların fiyatlandırma politikalarına gerçekten çok gülüyorum. Ayrıca denemek için bile olsa 15 ml parfüme 40 lira istemek nedir ya? Kaldı ki çalışan ve her gün parfüm kullanan insana o 1 haFTa bile zor gider. hani astarı yüzünden pahalıya geliyor gün içinde arada tazelemek istersen özellikle.

  Hayır yani Denememiş olsam bir acaba mı derim de muscent nasıl ve ne ara bu kadar tutuldu ben sahiden anlamıyorum. Bir kere parfümlerin orijinaliyle birebir aynı koku olduğunu asla düşünmüyorum. Muscent Ucuz desem hani fiyatları ortada, kalıcı desem o hiç değil sıkıyorum yarım saat sonra kokuyu alamıyorum derken ben ne anladım bu işten? Bulunmaz hint kumaşı değilsin be kardeşim nedir bu burnundan kıl aldırmaz tavırlar?

  Şimdi şöyle bir şey de var direkt Esansı basınca şişenin içine o kokunun aynısını yapmış, daha doğrusu taklit etmiş olmuyorsun. bu işin de kendi içinde apayrı bir matematiği var çünkü. Öyle olsa hepimiz evde kendi parfümümüzü yaparız size gerek kalmaz zaten. Nitekim evde dediğim şekilde istediği esansı dışarıdan alıp açık parfüm yapan insanlar da var. Ben yapmam ama Herkesin bütçesine ve tercihine göre değişen bir şey bu sonuçta. isteyen istediğini yapmakta özgür tabii.

  Yalnız Kim ne derse desin görüldüğü gibi kur ve kurdan kaynaklı artan maliyetler ortada. Nihai Tüketici olarak üzerimizdeki vergi yükü, gelen zamlar ve günden güne azalan satın alma gücümüzle hangi dala elimizi atsak dal elimizde kalıyor. O yüzden şu durumda yapılacak en mantıklı şey en azından kozmetikte taksitli satışı geri getirmek. Zaten işler bu hızla devam ederse sektördeki irili ufaklı birçok firma ya şube kapatıp küçülmeye gidecek ya da komple kapatıp gidecek. Hiç olmazsa Gidelim gönül rahatlığıyla bildiğimiz markanın orijinalini alalım. Yoksa bu gelen zamlarla elin şark kurnazlarına para kazandırmaktan başka bir şeye yaramıyor açık parfüm almak. Kısaca bu işin de suyu çıktı artık.

  30 kasım 20:38 30 kasım 20:40

  164. Daha önceki girdimde dört parfüm alıp memnun kalmadığımı yazmıştım (diğer açık parfüm markalarını da beğenmedim) çünkü orijinallerini bildiğim kokulardı. Şimdi bunlardan denemek için bile o kadar para vermem, zaten bir parfümü uzun süre kullanan biriyim merak ettiğim parfümlerin dekantını alırım daha iyi. 

  30 kasım 19:33

  163. 1-2 hafta önce aldığım 15 ml'leri 30-35₺ iken, şuan 40-50₺ olmuş. 50 TL. 15 ml için. 50 TL. Ulan orijinalinin 30 ml'sini dolaptan daha ucuza bulabiliyorum niye senin 15 ml'ne 50 TL vereyim??? İyice Bi taraflarını kaldırıyorsunuz bunların çok övmeyin.

  30 kasım 19:02


  162. lira ve florentine iris parfümlerini bitirince büyük boylarını alırım diye aylardır erteliyordum ki bugün almak için siteye girdiğimde fiyatlarının ₺120 olduğunu gördüm. ikisini sepete atınca ₺240, ayrıca eskiden ₺200 ve üzerinde %10 indirim olurdu, onun da alt sınırı ₺300 yapılmış. almadan çıkıyorum maalesef :(

  29 kasım 22:56

  161. süslü sözlükte fiyat politikası eleştirisi üzerine tanıştım. 5 yıldır versace crystal noir' ın edt versiyonunu kullanıyorum. boyner' den ya da sephoradan alıyorum. son şişem geçtiğimiz ay bitti ve yenisini almayı düşünüyordum. burada yazılanlardan sonra internetten sipariş verdim denemek için.15 ml' si kargo ile beraber 55tl' ye geliyordu. bence 15 ml için pahalı. 50 ml sipariş ettim. bugün elime ulaştı. elimdeki orijinali ve yeni gelen muadili farklı bileklerime sıktım. Açıkçası kokular %95 oranında aynı. muscentten ilk anda biraz farklı notalar aldım ancak daha sonra kokular eşitlendi. şu anda aradan 3 saat geçti ve muscenti diğerinden ayırmam imkansız. artı orijinal versacenin kokusu azaldı. muscent sabitlendi, duruyor. en güzel yanı, diğer sahte parfümlerde bulunan yapışık koku yok. sevdim valla. alırım ben bol bol diye düşünüyorum.

  edit : sabah kalktığımda (yaklaşık 12 saat sonra) muscent versace' nin kokusu bileğimde olduğu gibi sabitti. şöyle ki yataktan kalktım banyoya yürüken direkt koku burnuma geldi. diğer bileğimdeki orijinal versace de duruyordu. ama çok daha az ancak daha naif.

  27 kasım 22:28 28 kasım 23:43

  160. Daha bir hafta önce 15ml 30küsür liraydı ne ara 40 oldu

   Neyse zaten denemek için alıyorum 

  Yves Libre parfümü ve cachanel noa için denemek için alıyorum.

  Cachanel noa pek kalıcı değil. Belki doldurması daha kalıcı olur

  Libreyi de tanışmak için 350 lira veremem .en azından nasıl koktuğunu anlamak için 40 lira vereyim  

  27 kasım 14:18 27 kasım 14:19