girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (146)
  • medya (12)

146. Ben kendisini ilkokul öğretmenimden öğrendim. Ailem bana pek anlatmadı. Babamın bir keresinde hakaret gibi bir şey söylediğini duyup çok üzülmüştüm, şükür ki babam fikrini değiştirdi. Zaten öyle bir laf söylese şu anda, evde kavga çıkar ya. İlk cümleden devam edeyim. İlkokul öğretmenim atatürkçü bir adamdı. Bize hep anlatırdı. Böyle bir öğretmene denk gelmeseydim nurcu olabilirdim. Beni oraya kaydırmaya çalışan çok oldu. Malumunuz, aile etkisi... öğretmenimin bana yaptığı telkinlerle yüreğime atatürk sevgisi öyle bir yerleşti ki bana getirilen tüm nurcu dergilerini okumama rağmen fikrim değişmedi, onlara kanmadım. (Bunlar hep ufakken oluyor bu arada. Çocukken beyin yıkıyorlar. Her neyse şimdi tarikatlara nefret kusma yazısına dönüşmesin. Bu arada iyi ki kapatmışsın hepsini ata'm.)İlkokul öğretmenim açısından çok şanslıydım. Kulakları çınlasın beni doğru yola sevk etti.

Kısacası çocuklara en küçük yaşlardan atatürk'ü anlatmak çok mühim. ışıklar içinde uyu Başbuğum.

Bu arada keşke herkes seni anlayabilse ve arkana saklanıp abuk subuk işler yapmasalar ya da sana saldırmasalar.

Not:Nurcular seri eksilesin.

13 temmuz 23:29 13 temmuz 23:36

145. ailem seni bana öğrettiğinden beridir. seni çok seviyorum. ve çok özlüyorum... bir insan birini tanımadan, görmeden de özleyip çok sevebilirmiş..

13 temmuz 17:28

144. “eğer hala bir kurtarıcı bekliyorsanız, ben size hiçbir şey öğretememişim demektir.” 

bu sözün uydurma olduğunu söyleyenler de vardır ama yine de bana her zaman güç ve ilham vermiştir. 

13 temmuz 16:58


143. çocukken en büyük hayalim zaman makinesinin icat olması ve onunla geçmişe gidip seni görebilmekti. geldim 31 yaşına ne zaman makinesi var, ne de senin bize bıraktığın ülke. seni çok özlüyoruz ve sensiz her şey çok kötü.

13 temmuz 16:49

142. Seni seviyorum. Keşke sana yaraşır bir toplum olabilsek..

12 temmuz 19:23

141. "Bütün ümidim gençliktedir" dediği gençlik, ak parti gençlik kollarında reisçilik oynuyor. 

(gizlinot: Hiç hak etmemişiz seni atam, çok utanıyorum)

12 temmuz 01:47

140. ‘Gönlüm hep seni arıyor..

Neredesin sen..?’

1 temmuz 02:34


139. her anlamda gerçek ve asil bir liderdir. umuduna ve zekasına hayranlığım hep daha çok artıyor, şuan bile böyleyse o zaman ne şeyhler vardı kim bilir, 600 yılın hüküm süren saltanatı vardı, haliyle insanların alıştığı bir şeyler vardı ve çok daha zor tamamen yeni bir şeyler yapmak; bu millete nasıl bu denli inandı, aynı zamanda savaşla uğraşırken eğitimle de uğraşabildi...imkansızlıkların içinden, korkunç anlaşmaların eşiğinden dönüp nerelerden gelip de dünyanın güçlü devletleri sayılan ülkelerinden daha medeni olduk. şimdi yabancı ortamlarda gururla kadına seçme seçilme hakkını veren ilk ülkelerden olduğumuzu söyleyebiliyoruz.

her yerden de kaldırılsa fikirleri devam edecektir.

30 haziran 20:25

138. cumhuriyetimin kurucusu, ilk cumhurbaşkanım, başkomutanım, başöğretmenim, ebedi şefim, askeri deham, anafartalar kahramanım, aslanım, yiğidim.. adı geçince bile içimin titrediği, evladı olmaktan daima gurur duyduğum ve duyacağım şanlı insan. seni hep sevdim, senin ilkelerinle büyüdüm, senin ilkelerinle öleceğim.

30 haziran 14:40

137. miladımızdır, atamızdır, unutturulamayacak, 600 senelik hüküm süren osmanlı pılını pırtısını toplayıp ülkeyi santim santim satarken, şu gündeki halktan farkı olmayan bir halkı harekete geçirmiş bu ülkeyi milletle beraber bize bahşetmişlerdir, onun gibisi gelmeyecek, ama onun izinden gidenler ilelelbet olacak.

26 haziran 15:23