girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (148)
  • medya (12)

148. Sana o kadar ihtiyacımız var ki...

10 ağustos 15:44

147. İngiltere başbakanı David Lloyd George Atatürk’ü şöyle ifade etmiştir; “Yüzyıllar nadir olarak dâhi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki 20. yüzyılın dâhisi Türklere nasip oldu ve kader onu bizim karşımıza çıkardı.”

İçinde bulunduğunuz topraklarda hiç kimsenin manda ve himayesi altında kalmadan özgürce yaşayabiliyorsanız eğer atatürk ve silah arkadaşları sayesindedir. sevmeyebilirsiniz fakat tüm dünya ona saygı duyuyorken siz türkiye’yi Cumhuriyet yapan insana saygıyı borç bilip, minnet duymak zorundasınız.

Bana gelecek olursanız eğer benim sevgim, saygım günden güne katlanarak çoğalıyor. Bir insanı görmeden, duymadan, tanımadan bu denli sevmek nasıl mümkün olur? Tabi doğru ya o ne demişti; “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” anlıyorum başkomutanım çok iyi anlıyorum.

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan ilerleyeceğime ant içiyorum büyük atam. 

6 ağustos 20:16

146. baba. Özlenen; manası yokluğunda daha iyi anlaşılan kişi.

6 ağustos 19:38


145. Bir daha gel, gel Samsundan; sarı saçlım mavi gözlüm...

6 ağustos 19:04

144. benim keskin zekalı başbuğumdur. çağının çok ötesindeki siyasi ve askeri dehadır.

ancak ne yazıktır ki, uğruna gençliğini harcadığı yurttaşlarının bir kısmı tarafından yıllar sonra dahi anlaşılamamaktadır. öyle ki 2018 yılında hala, ülkesini bir adım daha ileriye taşıyabilmek için verdiği emekler değil, içkisi ve namazı konuşulmaktadır. bazı kendini bilmezler tarafından klavye başında küfürler ve ağıza alınmaz hakaretlerle anılmaktadır. işte burası, sözün bittiği yerdir. zira kendisi, sevgiyi geçtim, en azından saygıyı herkesten daha fazla hak etmektedir..

6 ağustos 14:45

143. ''Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği zaman, Türk milleti yükselecektir.''

''Manevi miras olarak hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar”

gibi sözlere sahip vizyon sahibi insan.

meydanlarda kitap sallayanlara, gaibi esas alanlara rağmen, manevi mirasçın olmaya çabalamakla gurur duyarım.

28 temmuz 17:37 28 temmuz 18:13

142. dininde imanında, tesettürlü annemin biricik aşkı... küçükken atatürk'ü çok seviyor diye acayip kıskançlık yapıyordum, "sevmiyorum ben atatürk'ü ne yaptı ki o" diyordum. her defasında alır beni karşısına "bak kızım atatürk olmasaydı..." diye uzun uzun anlatırdı. kars'ın küçük bir köyünden, ilkokul mezunu annem. okurken hala bazen zorlanır ama istiklal marşını ezbere bilir. babam saygı duyar, çok süslü laflar etmez ama sever bilirim, hep arabasında atatürk imzasını taşır. ben hep atatürk ile birlikte büyüdüm yani.

ileride nerede, ne durumda olursam olayım çocuklarıma ve tanıdığım her çocuğa onun adını ve yaptıklarını öğreteceğim. unutturmaya çalışalara inat, yok sayanalara, hakaret edenlere inat her yere adını kazıyacağım. bu ülkenin gelip geçici, ölüdükten iki yıl sonra kimsenin hatırlamayacağı insanları elbet sürelerini dolduracaklar, ama atatürk, türkiye varoldukça hep en yukarı da hakettiği yerde olacak. olduracağız.

21 temmuz 02:55 21 temmuz 04:36


141. soru cevaptaki hadsizleri gördükten sonra buraya yazmak istedim. türk milletinin tek bir atası vardır o da atatürk'tür. çakma liderlerinizle bir tutmayınız! dil uzatacak herhangi bir insana karşı da asla susmayacağımı belirtmek isterim. önce geçmişinize ve tüm dünyanın kabul edip saygı gösterdiği bir lidere saygı duymayı öğrenin, sonra gelin tartışalım. hadsizce atatürk'e dil uzatan herkes yallah arabistan'a!

edit: eksileyin canım eksileyin biraz da buralarıma doğru eksileyin. hiiiiç umrumda değil.

16 temmuz 12:09 16 temmuz 12:55

140. Ben kendisini ilkokul öğretmenimden öğrendim. Ailem bana pek anlatmadı. Babamın bir keresinde hakaret gibi bir şey söylediğini duyup çok üzülmüştüm, şükür ki babam fikrini değiştirdi. Zaten öyle bir laf söylese şu anda, evde kavga çıkar ya. İlk cümleden devam edeyim. İlkokul öğretmenim atatürkçü bir adamdı. Bize hep anlatırdı. Böyle bir öğretmene denk gelmeseydim nurcu olabilirdim. Beni oraya kaydırmaya çalışan çok oldu. Malumunuz, aile etkisi... öğretmenimin bana yaptığı telkinlerle yüreğime atatürk sevgisi öyle bir yerleşti ki bana getirilen tüm nurcu dergilerini okumama rağmen fikrim değişmedi, onlara kanmadım. (Bunlar hep ufakken oluyor bu arada. Çocukken beyin yıkıyorlar. Her neyse şimdi tarikatlara nefret kusma yazısına dönüşmesin. Bu arada iyi ki kapatmışsın hepsini ata'm.)İlkokul öğretmenim açısından çok şanslıydım. Kulakları çınlasın beni doğru yola sevk etti.

Kısacası çocuklara en küçük yaşlardan atatürk'ü anlatmak çok mühim. ışıklar içinde uyu Başbuğum.

Bu arada keşke herkes seni anlayabilse ve arkana saklanıp abuk subuk işler yapmasalar ya da sana saldırmasalar.

Not:Nurcular seri eksilesin.

13 temmuz 23:29 13 temmuz 23:36

139. ailem seni bana öğrettiğinden beridir. seni çok seviyorum. ve çok özlüyorum... bir insan birini tanımadan, görmeden de özleyip çok sevebilirmiş..

13 temmuz 17:28