girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (151)
  • medya (12)

151. “Öyle şartlar içinde Mustafa Kemal’in yaptığını yapabilecek, cesarette demiyorum, belki ondan gözüpekler vardı, azminde demiyorum, belki onun kadar azimli olanları vardı, bilgi de demiyorum, şüphesiz ondan daha bilgili olanları vardı, fakat kırk yıllık ömrümde onun liderlik dehasında hiç kimseyi tanımadım. "

"Mustafa Kemal, anasından tam gününde ve saatinde doğmuştu.”

Kendisi ile alakalı okumayı sevenlere şiddetle falih Rıfkı atay’ın “Çankaya” isimli eserini öneriyorum. Dönemin ruhunu anlamak için Harika bir eser. Ayrıca Şevket Süreyya aydemir’in “Tek adam” adlı üç ciltlik eseri de çok titiz ve derinlemesine yapılmış biyografik bir çalışma. 

Tanım: hakkında okudukça hayranlığımın kat kat arttığı tüm zamanların lideri.

31 ağustos 13:46

150. Kanımdır, canımdır, babamdır.

Ne zaman bir fotoğrafına baksam başımı omzuna yaslayıp uyumak isterim içten içe, kollarım kavrulur boşluğuyla. Sanki daha önce uzun süre tanışıklığımız varmış gibi bir özlem var içimde.

30 ağustos 21:45

149. Saygı olsun bu çelik atlıların gök tuğuna,

Tuğu kaldırmış olan orduların "Başbuğ"una"!

Bu günü bize bahşettiğin için minnettarız ata'm.

Sevgi, saygı, minnet ve çokça özlemle...

30 ağustos 13:29


148. bizim maviye olan sevdamız selanik'te açılan bir çift gözle başladı:)

hayatımda okuduğum en güzel sözdü.

30 ağustos 00:23

147. İSMİNİ DUYUP ,GÖRMEM BURNUMUN SIZLAMASINA, GÖZLERİMİN DOLMASINA YETEN TEK KİŞİDİR. BÜTÜN HAKLARIMI ,ŞUAN Kİ YAŞAM TARZIMI,HERŞEYİMİ ONA ÖDENMEYECEK BİR ŞEKİLDE BORÇLUYUM. YEĞANE GÖREVİM BUNU NESİLLERE AKTARMAK OLUCAK.

29 ağustos 16:12

146. "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir."

Hepimizin bu sözünü hatırlaması gerektiğini düşünüyorum, ona teşekkür etmek ve onu unutmamak için.

29 ağustos 15:28

145. Sana o kadar ihtiyacımız var ki...

10 ağustos 15:44


144. İngiltere başbakanı David Lloyd George Atatürk’ü şöyle ifade etmiştir; “Yüzyıllar nadir olarak dâhi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki 20. yüzyılın dâhisi Türklere nasip oldu ve kader onu bizim karşımıza çıkardı.”

İçinde bulunduğunuz topraklarda hiç kimsenin manda ve himayesi altında kalmadan özgürce yaşayabiliyorsanız eğer atatürk ve silah arkadaşları sayesindedir. sevmeyebilirsiniz fakat tüm dünya ona saygı duyuyorken siz türkiye’yi Cumhuriyet yapan insana saygıyı borç bilip, minnet duymak zorundasınız.

Bana gelecek olursanız eğer benim sevgim, saygım günden güne katlanarak çoğalıyor. Bir insanı görmeden, duymadan, tanımadan bu denli sevmek nasıl mümkün olur? Tabi doğru ya o ne demişti; “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” anlıyorum başkomutanım çok iyi anlıyorum.

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan ilerleyeceğime ant içiyorum büyük atam. 

6 ağustos 20:16

143. baba. Özlenen; manası yokluğunda daha iyi anlaşılan kişi.

6 ağustos 19:38

142. Bir daha gel, gel Samsundan; sarı saçlım mavi gözlüm...

6 ağustos 19:04