yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • medya (4)

  37. mutluluğun sırrı için bir sürü şey yazılmış, çizilmiş bugüne değin. işin özü basit yaşamak. nazım hikmet 'in  de dediği gibi su içmek istediğinde su içecek kadar basit. ucuzlamayacaksın da yaşarken, fakirliğin ya da zenginliğin kölesi olmayacaksın. kah gülecek, kah ağlayacak sorunları anda bırakacaksın.bir fakiri, çocuğu sevindireceksin. onun gülümsemesi mutlu edecek. yoldaki kediyle, köpekle selamlaşıcaksın mesela. doğayla bütün halinde yaşayacaksın.

  ve unutma ki iyilik bulaşıcıdır ve önce kendinden başlarsın iyileştirmeye ve mutlu etmeye.

  2 ağustos 05:38 2 ağustos 06:04

  36. İnsanın içindedir.... Diyenlere kafa atasım geliyor bazen. Her şeye bu kadar pozitif, "kimseye ve hiçbir şeye ihtiyacımız yok" kafasında bakamazsın ya.

  4 temmuz 18:17

  35. köşe başında falan beklemeyen. bazen içeride bazen dışarıda, bir görünen bir kaybolan. biraz da kumandası sende olan.

  4 temmuz 16:51


  34. Bazen soğuk içeceğimi kitabımı alıp çıktığım balkonumda yüzüme çarpan hafif rüzgar; bazen "kargonuz yola çıkmıştır" mesajı ile uyanmak;çoğu zaman ise başarma hissi. Kafama koyduklarımı gerçekleştirdiğimi gördükten sonra oluşan o haz. Bazen de sebepsizce mutlu olmak için bahane ararken yatağımda uzanırken birden "hepsi geride kaldı, her şey geçti" diye düşünürek mutlu olmak. Aslında olay tamamen bizim mutluluğa hazır olup olmamamızda bitiyor.

  4 temmuz 00:00

  33. hayatlarımızda, ya da en azından kendi hayatımda diyeyim, devamlılığının gerekli olduğunu artık çok da düşünmediğim bir olguya dönüştü mutluluk. anlık mutluluklar yaşıyorum sonra işte tüm olağanlığıyla hayatıma devam ediyorum. sürekli yeni arayışlar içinde olarak, yeni şeyler deneyerek içimdeki boşluğu bir nebze olsun unutmuş olmaya çalışıyorum.

  hayatın -hayatımın- aslında böyle bir şey olduğunu kabullendim sanırım. bazı anlık yükselişler, sonra stabilliğe dönüş, ama başının öyle çok da ağrımaması... eldekini kabullenmiş olmak. 

  3 temmuz 23:57

  32. insanların yanından viyuv viyuv diye geçerken rüzgarın yüze çarptığında oluşturduğu histir. paten kayan çocuklara elini uzatıp bi' beşlik çaktıklarındaki yüzlerindeki gülümsemedir. iki tekerlekli demir atın üstündeki özgürlük duygusudur. fonda çalan müziği bastıran "you've cycled 1 kilometer in 3 minutes and 28 seconds" sesidir. "daha iyisini yapabilirim" düşüncesidir, hız tutkusudur.

  (link: https://www.suslusozluk.com/yazarların-bugünkü-mutluluk-sebebi?i=1165053 endirfon) dolduğumu söylemiştim daha önceden. bu sefer serotonin, dopamin, adrenalin, kalsitonin, (gbkz: prolaktin), ne varsa doldurdum (gizlinot: swh).

  ps. adrenalin gerçekten vardı. lütfen bisiklet yoluna atlamayın, karşıdan gelen bisikletli görünce dibinize girene kadar beklemeyin, önceden yol verin. 2 kez insanlara çarpıyordum yoluma atladıkları için.

  3 temmuz 23:28

  31. Belki de mutluluk şudur: Başka bir yerde olmanız, başka bir şey yapmanız, başka biri olmanız gerekirdi duygusuna kapılmamak. (gizlinot: İsaac asimov)

  22 şubat 01:52


  30. bütünüyle deneyimlerle şekillenen (gbkz: beklenti)lerle alakalı bir konu. yani bu şu demek: senin sahip olmayı acayip şekilde hayal ettiğin şey şu anda bir başkası için öylesine sıradan ki... sen "ah keşke" diyerek kendini motive ediyorsun filan, ama öteki tarafta halihazırda var olan şey, sana sağlayabileceği mutluluğu o kişiye gıdım tattdırmıyor.

  aynı şey senin hayatın için de geçerli. senin şu anda hiç farkında bile olmadığın şey başkası için inanılmaz bir mutluluk kaynağı olabilir.

  evrimsel açıdan bakıldığında beynin hayatta kalmak için kurguladığı gayet mantıklı bir strateji alsında bu. bitmeyen mutlulukların peşinde koştura koştura ömür tüketiyoruz...

  6 kasım 2018 18:41

  29. Kendi işimle, kendi hayatımla uğraşmaya başladığımda yakalayabildiğimdir.

  Keşke hep başarabilsem.

  6 haziran 2018 16:31

  28. Pcoslu bir susluyum. İlac almama ragmen 4 aydir regl olmuyordum. Bugun oldum. Allahim 2 damla kan insani bu kadar mutlu eder mi?! Cok mutluyum cok!

  edit: böyle dans etmeli müzik açmalı falan bi mutluluk yerimde duramıyorum. pcos senin ağzını kırıcam ağzını.

  7 mayıs 2018 18:53 7 mayıs 2018 21:57