sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (46)
 • medya (0)

1. insanlari 16 farkli kisilik tipine ayiran en kapsamli kisilik analizi olarak kabul edilen kisilik testi. kisilikler soyle ayriliyor:

-i (gizlinot: introversion ) ice donuk veya e (gizlinot: extraversion ) disa donuk

-s (gizlinot: sensing ) sezgisel veya n (gizlinot: intuition ) gercekci

-t (gizlinot: thinking ) mantik merkezli veya f (gizlinot: feeling ) duygu merkezli

-j (gizlinot: judging ) arastirmaci veya p (gizlinot: perceiving ) planlayici

ve kimlik olarak -a iddiali ve -t temkinli

kisilik testi (link: http://www.16personalities.com/tr buradan) yapiliyor ve cogu zaman tam 12'den vuruyor. kisilik testinizi belirledikten sonra ozelliklere daha detayli bakmak icin ingilizce versiyonundan bakabilirsiniz veya diger kisilik tiplerine goz atabilirsiniz.

aslinda bu konuyla ilgili bi baslik var (bkz: 16 kişilik tipi ) ama daha ayrintili bi baslik acmak istedim.

ben ingilizcesinde intp-t turkcesinde infp-t ciktim galiba pek anlamamisim ahdhdhshsjsj. gerci her cozdugumde ikisinden biri cikiyor galiba arada bi yerdeyim.

edit: daha ayrintili ingilizce versiyonu icin testi tekrar ingilizce cozmenize gerek yok kizlar,site dilini ingilizceye cevirip sag ustteki menuden types kismina girip test sonucu cikan kisilik tipinizi secip okuyabilirsiniz. hatta (link: http://www.16personalities.com/personality-types suraya) link de birakayim. zaten ilk sayfa turkcesiyle ayni o kismi okumasaniz de olur,alttan diger kisimlara atlayabilirsiniz.

22 eylül 2015 15:09 12 nisan 2017 11:26

2. Ben tartışmacı/entp-t çıktım. Test tarzı şeylere bayıldığım için hemmen yaptım kendisini ^.^ daha ayrıntılı anlamak için ingilizcesini de yapacağım bir ara farklı çıkarsa editlerim:')

22 eylül 2015 15:22 22 eylül 2015 15:22

3. en sağlıklı sonucu test yaparak değil bu tipleri oluşturan 8 fonksiyonu(Te-Ti,Fe-Fi,Se-Si,Ne-Ni) ve bu fonksiyonların sıralamasını öğrenerek alabileceğiniz sınıflandırma sistemi/testi. bir ara kafayı bu fonksiyonlarla kırmıştım, karşıdakini analiz etmede gerçekten faydalı oluyorlar.

ben intp'yim, bir ihtimal infj de olabilirim. yaptığım test sonuçları genelde intj çıkıyordu oysa ki.

22 eylül 2015 15:25

4. jung'un teorisine göre oluşturulmuş test. mesleki rehberlikte de kullanılmaktadır.

22 eylül 2015 15:36

5. Infj kisiligi (savunucu) ciktigim test.

Kisaca;

Oldukca az bulunur cinstendir ve nufusun yuzde birinden daha azini olustururlar ama dunyaya izlerini birakirlar. her ne kadar başkalarına yardım etmeyi hayatlarının amacı olarak görmeye meyilli olsalar da, bu kişilik özelliğine sahip insanlar kurtarma operasyonlarına ve hayır işlerine girişirken, onların asıl tutkusu meselenin merkezine inerek, insanların kurtarılmaya ihtiyaçlarının hiç olmamasını sağlamayı amaçlamaktır.

Eşitçilik ve karma INJFler için oldukça çekici fikirlerdir ve sevgi ile tutkuyu kullanarak zorbaların kalplerini yumuşatmak kadar dünyaya yardım edebilecek başka şey yoktur.

INFJler için dünya eşitsizliklerle dolu bir yerdir, ama böyle olmak zorunda da değildir. Küçük ya da büyük olsun, bir yanlışı doğruya çevirmek için bir hareket kurmak konusunda hiçbir diğer kişilik tipi daha iyi değildir. INFJler dünya işleriyle meşgul olurken, kendilerini unutmamak durumunda olduklarını da hatırlamalıdırlar.

Nelson mandela, martin luther king, goethe ve nicole kidman bu kisiliktelermis.

Bir nelson mandela degilim ama insanlara yardim etmeyi amacladigim dogru. Su koca evrende bir toz tanesi olarak etrafimdaki insanlara bir faydam dokunuyorsa benden mutlusu yok.

22 eylül 2015 16:35

6. Bana çıkan: girişimci (estp). Çok doğru bence yazanlar.

Jack nicholson, madonna, eddie murphy, bruce willis gibi ünlü isimler de estp imiş.

22 eylül 2015 17:00

7. 'konsül” (link: https://tr.wikipedia.org/wiki/Kons%C3%BCl mean)

(ESFJ-A)

evet,bildiğin ben. Özellikle,bir plan program yapıyorsam gerçekten herkesin asgari oran da bile olsa mutlu olmasından emin olmam gerekir. Eğer bir kişi bile mutsuz görünüyorsa,içim el vermiyor.

22 eylül 2015 18:07

8. istj-a lojistikçi çıktım tespitler gerçekten doğru.

''ISTJleri birçok ailenin yanı sıra gelenekler, kurallar ve standartlara bağlı hukuk büroları, teftiş kurulları ve askeriye gibi kurumlar için mühim bir temel direk yapar'' demiş mesela, hukukçu olduğum için bu tespitin doğruluğunu somut olarak anlatabilirim. diğer yazanlar daha çok iç dünyam ve kararlarımla alakalı, bunlarda da test sonu aşırı doğru.

22 eylül 2015 19:24

9. ben de ARABULUCU (INFP-T) çıktım. bu test bir harikaymış dostum!

22 eylül 2015 19:40

10. test gördüm mü dayanamam hemen bunu da çözdüm. Başlığı açan süslü sağolsun. şimdi tüm çevreme çözdütürüm bu testi.

Ben tartışmacı - entp-T çıktım. Kurgusal karakterlerden joker, jack sparrow, tyler durden, cylyde shelton hep entpmiş. şeytanın avukatı diye başlıyor açıklamaya. Pek de iyi bi şey değilmişim.

22 eylül 2015 20:09