sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (48)
 • medya (0)

48. **Size zaman kazandırmak için: intj ve entj hakkında konuşacağım çünkü diğer kişilikleri o kadar iyi bilmiyorum **

*

Intj-a kişiliğinin mensubu olduğum ve her konuda katılmasam da şimdilik en doğru sonuçlara ulaşılabildiğini düşündüğüm 16 tipten oluşan kişilik testi.  

Kişilik analizleri ve ilişkiler konusunda astrolojiden çok daha tutarlı bilgiler söz konusu. 

 İyi bildiğim iki kişilik tipi var: entj ve intj

 

(Bu girdiyi okuduklarıma kendi yorumlarımı da ekleyerek yazıyorum)

 

Entj benim erkek arkadaşım, bu tiple başa çıkmak her kadının harcı değildir. Her konuda sizinle tartışıp önünüze geçmeye çalışır, son derece kibirli fakat kibirli olduğu kadar da çalışkan ve diğer insanlara karşı verimlidir. Duygusal olarak fecidirler, romantizm beklemeyin ama son derece sadık ve öğrenmeye açtırlar. Beraber öğrenebileceği ve kendini geliştirmeyi seven bir partnerle mutlu olurlar. Gereksiz dramadan nefret ederler.

 

 

Intj kişiliğine gelirsek kibirli ve özeline düşkün insanlardır, kendim dışında tanıdıgım 2 erkek intj var. İkisi de kibirlerini espiriler ve karşısındaki insanı eleştirerek saklamaya çalışırlar. Belki de erkek oldukları için ya da "turbulent" yani "dengesiz" oldukları için olabilir bilemiyorum ama umarım ben de dışarıdan öyle gözükmüyorumdur özellikle bir tanesi inanılmaz negatif ve arşa çıkan gereksiz bir kibri var. Hatta benim arada gerçek bir intj olmadığımı söyler durur, insanları incitecek kadar dürüst olmadıgımdan sanırım. Aslında gayet dürüst bir insanım, söyliyeceklerimi dolandırmadan ve direkt söyler gereksiz samimiyetlerden kaçınırım Fakat karşımdaki insanı da nelerin inciteceğini bildiğimden durmam gereken noktayı biliyorum, bu yüzden yeterli gelmedim o kişiye sanırım:) neyse...

İlişkide,

Entj daha sabırlı olmayı, intj ise daha aktif olmayı öğrenir. Ayrıca ikilinin gereksiz dramadan uzak saygılı bir birliktelik sürdürme ihtimalleri yüksektir, ikisinin de hayat felsefeleri benzerdir ve ikisi de duygusal insanlar değildir.

Entj ve entj birlikteliğinin de en ideal birlikteliklerden olduğunu okumuştum fakat intj nin sunduğu sabrı entj sunmayabilir.

11 mayıs 23:24

47. 30 defa yaptım 30’unda da entj-t (buyurucu) tip. 

Açıklaması şöyle;

“Buyurucular doğuştan liderdirler. Bu kişilik tipine sahip olanlar karizma ve güven yeteneklerini somutlaştırırlar ve kalabalıkların ortak bir hedef arkasında birleşmesini sağlayan bir otorite yansıtırlar. Ancak, Önder eşdeğerlerinin aksine, Buyurucular genelde acımasız bir mantık seviyesi ile karakterize edilirler ve sonu kendileri tarafından nereye vardırılırsa vardırılsın, amaçlarına ulaşmak için isteklerini, azimlerini ve keskin zekalarını kullanırlar. Belki de nüfusun sadece yüzde üçünü oluşturuyor olmaları, daha utangaç ile hassas olan, dünyanın büyük bir bölümünü oluşturan kişilik tiplerinin onlar tarafından ezilmemesi adına herkesin hayrınadır; Ancak, her gün güvendiğimiz işletmelerin ve kurumların birçoğu için Buyuruculara müteşekkir olmalıyız.” 

nüfusun az bir kesiminde varmış ve doğuştan liderlermiş. açıkçası kimseye liderlik yapacak gücüm yok şu ara. Nüfusun %3’ünü oluştururlarmış. Bu %3’ün de sadece 3’te 1’i kadınmış. Atatürk’ün kişilik tipi aynı zamanda.

Edit: sanırım lider kişilik tipini kimse sevmiyor ondan eksiliyorlar. 

13 ocak 01:05 13 ocak 02:12

46. intjler eklesin.

12 ocak 05:15

45. Yönetici çıktı. Bu ara çalışmayı o kadar özledim ki.

11 ocak 11:47

44. ben INTJ çıktım.. bu karakter tipi için yazılanlar da bana uyuyor.. ancak 4 seçenekten her biri için yapılan açıklamalar bana daha çok uyuyo.. baya gerçekçi bir kişilikt testi bence..

11 ocak 11:13

43. açılın intj geldi. :d toplumun yaklaşık 2%sini oluşturan grup. kadın popülasyonun da yaklaşık 0.8%i. hırslı, araştırmacı, yaratıcı, ve meraklıyız bence. Türkçesi mimar sanırım bu kişiliğin.

11 ocak 02:06 11 ocak 02:07

42. 2015 yılında çözmüşüm ilk kez bu testi bir süslümüz beğenince farkettim girdimi. Ara sıra tekrar bakıyorum teste de her çözdüğümde de farklı sonuç çıktı. Kişiliksizim galiba.

10 ocak 19:28

41. konsül( esfj-t)

söylediği üzere lisenin popüler amigo kızı olamadım.

jennifer lopez sansa stark dean wichesterla ortak olduğum da çok söylenemez zaten ama soruları düşündüren bi testti

28 eylül 2017 20:08

40. 3 kere kendi yaptığım, birinde başkasına 'ya sen ne düşünüyorsun' diye denettiğim ve her seferinde (INFJ-T) çıktığım test.

astrolojiye laf atmayayım ama burçlardan pekala daha iyi açıklıyor.

en az bulunan türmüş..

gandhi, dostoevsky,hitler... 'başka dilde mi konuşuyoruz aga' serzenişinin sahibi tip.

isviçreli psikiyatrist carl jung tarafından desteklenip geliştirilmiş testtir aynı zamanda.

2 ağustos 2017 18:12

39. "önder" (enfj-t) çıktığım test. Prensip merkezli ve temkinli oluşum bu testle de kanıtlanmış oldu :P

2 mayıs 2017 14:41