yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. kozmetik ilaç diye tanımladığım, (yazar: boyakupu)'nun uyarısıyla gerçek ismini öğrendiğim ilaçlar. o yüzden içeriği bu başlığa taşıdım.

  güzellik için cilde sürülenler yeterli midir? dış müdahalelerdense, iç kaynaklı bir güzellik daha kalıcı mıdır? nütrikozmetik bu sorulara yanıt arıyor. daha önce hiçbirini kullanmadım, işe yarayıp yaramadığı konusunda da bir fikrim yok. sonuçta bu da bir tür kimyasal ve vücuda uzun vadede zarar verebilir gibi geliyor bana.

  mesela vücudun günlük potasyum ihtiyacı x mg ise, bu haplar sayesinde x'e yakın bir değeri karşılayabiliyorsak; bu ilaçları aldıktan sonra yediğimiz her potasyum içerikli yiyecek vücuda fazla gelmez mi? bu hapları aldığımızda bir de buna uygun diyete ihtiyacımız var mıdır?

  kullanan var mı? memnun kaldınız mı? vücudun (atıyorum) demir eksikliğinden kaynaklanan bir saç dökülmesi yaşıyorsanız, bunu hapla değil de doğru beslenme ile gidermeye çalışmak daha etkili olmaz mıydı? ya da doğru beslenmenin bile yetersiz kaldığı noktalarda, kozmetik ilaçlar kullanılabilir mi?

  sorular sorular.

  8 ağustos 2014 00:24

  2. Bir ara doktor tavsiyesiyle biyotin kullandım benim için stresli bir dönemdi saçlarım çok dökülüyordu tırnaklarım kırılıyordu. Eğer vücunuzda bir eksik yoksa düzenli ve dengeli besleniyorsanız bu tür şeyler pek önerilmez doktorlar tarafından. Burda sizi gerçekten ciddiye alan doktorlardan bahsediyorum. Yoksa önüne gelene b vitamini Demir yazanlardan değil. Bu arada A,D,E,K vitaminleri hâriç vitaminler vücutta depolanmaz. Fazladan aldığınız b vitaminini tuvalete atmak için geçici süre taşımaktan fazlasını yapmazsınız. Bence doktora sorulmadan hiç bir takviye kullanmamak gerekir. Testleriniz yapılıp eksiklik tespit edildiğinde kullanmak daha yararlıdır kanımca

  8 ağustos 2014 01:14

  3. ben de bir süredir(gizlinot: hımm..2 ay maksimum.) benzer ürünler kullanıyorum.

  omega3-9, propolis, polen, d vitamini, aloe vera içeceği.

  müsebbibi kuzenim melek (gizlinot: o da artık burda meşhur oldu.) şimdilerde "(gbkz: forever)"la ilgileniyor. bu takviyeler onun önerileri. (gizlinot: bütün gün toplantıda. başıma ne kesilecek bilmem. arıyorum toplantı toplantı, sanırsınız ziyagil holdingte ceo (:)

  kullandıklarımdan olumsuz hiç bir hissiyatım olamamakla beraber, omega3-9 un içerden cildime pek iyi etkileri olduğunu düşünmekteyim. propolis de ciddi anlamda sıkıntı olarak yaşadığım allerjimi hafifletmiştir. koku alabiliyorum mesela. benim için enn mühimi.

  genel olarak bu tarz desteklere olumlu bakyorum. kullanmaya devam edeceğim.

  8 ağustos 2014 10:59


  4. kansızlık ve akdeniz anemisi taşıyıcılığından dolayı sağlıksız bir bedene sahibim. Vücudumda hep bir şeyler eksiktir. dönem dönem kan testleri yaptırırım.

  iki, üç sene evvel bir hayli saçım dökülüyordu. bir türlü geçmeyince doktora gittim ve kan testi yapıldı. Biotin çok eksik çıktı. Sonra ben aylarca biotin kullandım ve saçlar kendini baya toparladı.

  O zamandan beri bu tarz gıda takviyelerine sıcak bakıyorum. ama doktor kontrolünde yapılması önemli. mesela hiçbir yan etkisi yok denen biotinin başka bir arkadaşımda ağzında yaralar çıkmasına sebep olmuş.

  Bizim kullandığımız dıştan uygulanan kozmetiklerin belli bir yere kadar etkisi var. hiçbirinin şuana kadar mucize yarattığını görmedim. Çünkü bence sorunun kaynağını değil sonucu çözmeye çalışıyorlar. oysaki bir sorundan gerçekten kurtulmak istiyorsak kaynağını bulup orada çözmeliyiz olayı.

  işte bu sebeple içeriden tedaviyi daha doğru ve etkili buluyorum. ama doktor kontrolünde olmalı....

  8 ağustos 2014 11:10

  5. Tam da çıkmazda olduğum konu

  Anemiyim bu sebeple saçlarım hep dökülür. İnce telli zayıf cansız zaten.

  Tuhaf bir şekilde demir depom yok. Çaresini de bulamadılar.

  Ömür boyu dökülecek saçlarım yani

  İlk önce besin benim gibi değişik artık besinin yetmediği durumlarda doktor kontrolünde ilaç takviyesine başlamak en mantıklısı ama bazen o da yetmiyor.

  Artık quantum olumlama yapmayı bile düşündüm.

  Kendi kuyruğunu kovalayan kedi gibi yıllardır çözüm arıyorum.

  Sigara alkol alımım yok.

  Sağlıklı beslenirim ve hep spor yaparım.

  İşte olmayınca olmuyor :(

  2 eylül 2014 13:52