sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (98)
  • oylar (24)
  • medya (3)

  98. hem loose olanını, hem de pressed olanını uzun süredir kullandığım ve belirtilenlerin aksine sadece kuru ciltli ve beyaz tenlilerin kullanımına mahsus olmayan pudra. içerisindeki ışıltılar da yüzde doğallığı sağlamaktan öteye gitmiyor. ben tam mat bir cilt istiyorum diyorsanız, loose olanınında ışıltı yok.

  nc 35 karmadan yağlıya dönük cildimde, pressed olanı asla beyaz bir film tabakası bırakmadı ve fondöteni gayet iyi sabitlemekte. zaten neredeyse aynı formüle sahip ancak içerisinde ışıltı barındırmayan (bkz: fenty beauty invisimatte blotting pudra)'nın rengi de aynı beyazlıkta olmasına rağmen universal olarak geçiyor.

  yağlı ciltliyim diye nişastamsı ağır pudraları yüzünüze basıyorsanız, gün içersinde yağlanmanıza bir etkisi olmayacağından yağlanınca daha cakey bir görüntü elde edeceksiniz. zaten bence gerçek anlamda kuru ciltli birinin pudra kullanmasına gerek yok. yağlı ciltli biri için ise çare; az fondöten uygulaması ve bu tarz pudralar. böylece yağlanınca en az cakey görüntüyü elde ediyorsunuz.

  loose olanında fondötende biraz renk değişimi gözlemlemekteyim ancak rahatsız edecek seviyede değil. pressed olanında hiçbir zaman renk değişimi yaşamadım. tabi kat kat sert fırçalarla uyguluyorsanız sonucu bilemem; ancak çok zor cakey duran ve doğal görüntü veren pudralar oldukları kesin.

  daha mat bir versiyonu (bkz: fenty beauty invisimatte blotting pudra).

  daha ışıltılı bir versiyonu (bkz: sephora glow finishing transparan pudra).

  9 temmuz 09:47 9 temmuz 09:48

  97. bende pressed olanı var. yaklaşık 6 ay önce aldım ve sadece özel günlerde kullanıyorum, günlük makyajımda pudraya ihtiyaç duymuyorum. yani toplam 10-15 defa falan kullanmışımdır ve ortasından dibi göründü. fiyatına göre epey bereketsiz bir ürün. Etkisine gelecek olursak fotoğraflarda yarattığı blur görüntüyü çok seviyorum ama ne zaman kullansam ertesi gün sektirmeden çıkan o tek sivilceyi buna mı bağlamalıyım bilmiyorum.

  27 nisan 14:50

  96. Işıltılı bir yapısı var. Cilt ile bütünleşiyor. Parlak ve doğal gösteriyor. Oksitlenme yapmıyor. Fondöten yerinden oynamıyor. Tavsiye ederim.

  10 şubat 15:44

  95. ışıltılı, oksitlenmeyen ve cildi germeyen bir pudra. dördüncü paketini bu hafta açmış sadık bir kullanıcı olarak deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. dikkat ettiyseniz bu ürün kullananların gözünde ya vasat ya da eşsiz oluyor. bunun sebebini bu ürünü kullanabilecek insan özelliklerinin çok sınırlı olmasına bağlıyorum. birincisi, beyaz ten ve açık buğdaylar dışındaki ten renkleri bu pudrayı severek kullanmaz. çünkü cildinizi tebeşir gibi beyaza boyamasa da beyaz ışıltılı bir aydınlık veriyor ve bu koyu tenle büyük bir kontrast sağlıyor. esmer birinin beyaz aydınlatıcı sürmesi gibi düşünün. orada beyaz bir katman yok, fakat tenle uyumsuzluk var. ikincisi, bence bu pudranın direkt hedef kitlesi kuru cilt. cildiniz gün içerisinde hafif de olsa yağlanıyorsa, bu ürünün tutuculuğu bunla başa çıkabilecek cinsten değil. gücü, yağlanmayan cilde uygulanan makyaj malzemelerinin zaman geçtikçe dağılıp sağa sola kaymasını engelleyecek şeffaf bir katman oluşturacak kadar. bir de zevke bağlı bir özelliğini belirtmek istiyorum. bu ürünün verdiği ışıltı hafife alınacak bir ışıltı değil. yani, içten gelen bir parlaklıktan biraz daha fazlası. gün ışığında çok yakından baktığınızda veya flaşlı çektirdiğiniz fotoğrafları yakınlaştırdığınızda pudrayı sürdüğünüz her kısım elf cildi gibi ışıl ışıl duruyor. ışıltıdan hoşlanmayanlar bunun adını "ay tüm yüzüne sim sürmüş" koyar. kısacası hedef kitle bence kuru ciltli, açık tenli ve ışıl ışıl teni seven kişiler. ürün uygun fiyatlı olmadığı için almadan önce bilgi edinmek isteyenlere her özelliğinden bahsetmek istedim.

  10 şubat 14:38

  5

  94. Duygu Özaslan ile makyaj tarzlarımızı benzettiğim için bu ürüne zamanında şans vermiştim. 2 yıldır hala severek kullanıyorum. Toz olanının üstüne toz pudra tanımam ama pres olanına benzer piyasada birçok ürün gösterebilirim. Artık fiyatlar arttığı için elimdeki pudralar bitmeden alamam.

  27 ocak 12:20 27 ocak 12:20

  93. Transparan pudraların kralıdır. O kadar incecik ve naif ışıltılı bir pudra ki kendisiyle aşk yaşıyorum. Bendeki pressed olanı diğerini deneyimlemedim.

  27 ocak 01:21 27 ocak 01:24

  4

  92. Bende pressed olanı mevcut. Dönemsel favori ürünlerinden biri olmadığını düşündüğüm ve en meşhur zamanlarını epeyce geride bıraktıktan sonra bile hala dönüp dönüp kullanmak istediğim gerçekten güzel bir pudra. inci tozu dedikleri böyle birşey olmalı dedirtiyor insana, ancak dokunduğunuzda anlayabileceğiniz kadar tarifsiz incelikte ve aydınlıkta bir yapısı var. şöyle ince bir şeyler sürüp çıkayım çok makyajlı olmayayım dediğimde fondötenimin üstüne ve özellikle tabiki T bölgeme sürüyorum. Tam mat olmayan ama kesinlikle yağlı görünümü alan, yerine sağlıklı bir ışık ve hatta pürüzsüzlük hissi bırakan çok güzel bir pudra. Uygulama yapacak fırçanın çok pofidik bir fırça değil de biraz sert yapıda olması gerekiyor. Ben real techniques contour brush'ı (turuncu) kullanarak yeterli miktarda ürünü alıp güzel bir uygulama yapabiliyorum.

  25 aralık 2018 14:59

  91. Sahip olduğum ve bana bu markayı sevdiren ilk nars ürünü. Yaklaşık 1.5 yıl önce aldım, gün içinde en az iki üç kez kullanmama rağmen hala bitmedi. Ben 195 liraya almıştım o zaman pahalı gelmişti fakat çok bereketli bir ürün. Hassas ve yanaklar kuru t bölgesi gün içinde parlama yapan bir cildim var. Parlama hissettiğinizde birkaç fırça darbesi sağlıklı bir matlık sağlıyor. Asla kurutma yapmadı ve yüzümde donuk durmadı. En sevdiklerimdendir.

  10 aralık 2018 21:04

  90. Karma cildimde tüm vaatlerini yerine getiren nars'ın meşhur pudrası. Cilde sağlıklı bir ışıltı veriyor ve gün içinde yağlanmayı engelliyor. Kat kat uygulamaya müsait, ciltte yokmuş gibi duran,sahip olduğum ilk ve tek transparan pudradır kendisi. Alırken fiyatı sebebiyle kararsız kalmıştım lakin kullandıktan sonra bittikçe yenilenecek ürünler arasına eklendi.

  7 aralık 2018 18:53

  89. Pressed olanını deneyimliyorum uzun bir süredir. Loose versiyonunu kullanabileceğimi düşünmediğimden almadım ama kendime güvenseydim de nars’ınkini değil (bkz: laura mercier) loose pudrasını denerdim herhalde, zira kullanıp da övmeyeni görmedim bu zamana kadar. 

  Seyrek kıllı pofidik ama küçük boy bir fırçayla göz altlarımı sabitlemek için kullanıyorum. Göz çevrem koyu renkli olmasa da altı çukur biraz. Bu pudradaki ışığı yansıtma özelliği bir ilüzyon yaratıp çukurları arka plana itiyor. Kapatıcım gün boyu sabit kalıyor ve diğer pudraların verdiği kurutma ve germe etkisini yaşatmıyor. 

  Cildi kurutmayan, kapatıcının rengini grileştirmeyen ve donuk matlıkta olmayan bir pudra high/mid segment markalarda bile nadir bulunuyor. Bu pudranın formülü bu açıdan müstesna. 

  19 kasım 2018 10:29