sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • oylar (2)
 • medya (2)

9. Geçtiğimiz yaz düğün makyajımda kullanmak için aldım. Kalıcılığı ve kapatıcılığı gerçekten çok iyi fakat aydınlık gösterme vaadini yerine getirmiyor. Dokuz saatin sonunda hafif cakey bir görüntüyle düğünü bitirdim. Puanım 3/5

6 kasım 2018 20:02

8. belki de gerçekten çok başarılı bir ürün, ama ben bir türlü olduramadım. öncelikle hemen her gün kullandığım ten ürünü yine nars’ın renkli nemlendiricisi ve radiant creamy kapatıcısı. hatta günlük allığım ve bronzerımın da nars’tan. bu yüzden ürünlerine güvenim tamdı, hele ki bu fondötenin hem türkiye’de hem yabancı bloggerlarda gördüğü övgüden sonra hiç tereddüt etmeden satın aldım. ama bb krem ayarındaki ürünü bile karma cildimde asla bozulma/akma yapmazken bu fondöten 1-2 saat sonra parça parça oluyor. yok yok gerçekten bi bu bir de bu son çıkan kavanozdaki soft matte kapatıcısına bütün dünya bayıldı ben uyduramadım. hayır kuru ciltli de değilim, neyi yanlış yapıyorum anlamadım gitti. 

23 ekim 2018 22:16

7. İlk çıktığında sephorada denedikten sonra kesin alıcam dediğim fakat bi türlü sıra gelmeyen mükemmel fondöten. Karma cildimle çok güzel uyum sağladı istediğim kapatıcılığı ve aynı zamanda parlak görüntüyü elde edebiliyorum. An itibariyle 310₺ olması üzdü ama:( 

27 eylül 2018 23:39

4

6. En verimli uygulamayı şaşırtıcı bir şekilde kedi dili fırça ile aldığım fondöten.

5 eylül 2018 00:19

5. Benim için hayalkırıklığı olmuş tek nars ürünüdür. Neredeyse tüm makyaj malzemelerim nars. Hepsinden de çok memnunum bittikçe yenilerim. Yıllardır sheer glow kullanıyordum. O yüzden bu fondoteni test etmeden sadece deneyip bir anda aldım nasılsa iyidir diye. Ama fondoteni cildimde aşırı cakey durdu parçalandı kısa sürede. Bazlarla denedim üstüne all nighter sıktım yine de sonuç hep aynı. Karma cildimle hiç uyum sağlamadı. Siz lütfen yüzünüze uygulayıp bir gün test etmeden almayın süslülerim. Bugün gidip smashbox studio skin fondoten aldım ve aşırıı memnun kaldım.

22 ağustos 2018 22:55

4. Nars'ın ıslak bitişli,kapatıcılığı yüksek ve uzun süre kalıcı fondöteni. Renk skalası yeterince iyi yaklaşık 33 renk alternatifi bulunuyor aynı zamanda olive alt tonlu ciltler için de renk seçenekleri mevcut. Duruşu bakımından ise doğallıktan biraz uzak. Nars'ın makyaj artisti el ile uygulama yapılmasını öneriyor.

25 mayıs 2018 12:36

3. narsın ıslak bitişli, kapatıcı, uzun süre dayanaklı fondöteni.

ben de yağlı/karma cildimle çok uzun yıllardır sheer glow kullanıcısı olarak, sheer glow yerine tercih edeceğim fondöten. ancak denemeden alınmaması lazım çünkü izlediğim videolarda bazı yağlı ciltlerde parçalandığı söylenmiş. benim başıma böyle bir durum gelmedi.

burun bölgemde yağlanma yapıyor; ancak bende tüm fondötenlerde bu durum söz konusu. kapatıcı, ancak hafif duran bir yapısı var. oksitlenme hiç yaşamadım.

Gel gelelim ıslak bitişe yakın olsa da çok doğal bir fondöten değil (eğer aradığınız buysa). plastik bir hava katıyor ve güneş ışığında belli olabiliyor.

nars sheew glow bir tık daha mat ve daha az süre dayanıyor diyebilirim.

all day luminous weightless'e göre baya ıslak bitişli; ancak onun kadar uzun süre de dayanaklı. bir de all day luminousa göre daha doğal duruyor.

(bkz: mac masterclass oval 6 fırça) ile sonucu çok sevdim. hatta bu fırçanın tek güzel sonuç verdiği fondötenim diyebilirim.

(bkz: françois nars) herzamanki gibi elle uygulamayı tavsiye etmiş ki benim için böyle birşey söz konusu değil.

24 mayıs 2018 15:05 24 mayıs 2018 15:09

2. valla yaklaşık 3 senedir yağlı cildime " nars sheer glow" kullanan birisi olarak söyleyebilirim kş, yağlı ciltliler çekinmeden alabilir. t bölgesi dışında yağlanma yapmıyor. (ki, bunu hangi fondoten yapmıyor ki?) Yapısı incecik sürdüm mü sürmedim mi elimle kontrol ediyorum ara ara :)

fiyatının yüksek olması sizi üzmesin çünkü her gün kullansanız bile 1 seneden fazla gider.

İncecik, uzun süre kalıcı, cildi bebek gibi gösteren ışıl ışıl ve de ortanın bi tık üstü kapatıcılık arayanlar için biçilmiş kaftan.

2 mayıs 2018 16:34

1. bana göre piyasadaki çok önemli bir boşluğu dolduran yeni fondöten.

ideal fondöten arayışım adeta durmak bilmiyordu, piyasada gidip uygulatmadığım meşhur fondöten kalmadı. şöyle bir çıkmaz var genel olarak: yüksek kapatıcılık ve kalıcılık vaadeden fondötenler çoğunlukla mat bitişli oluyor, onunla uyacak nemlendiriciyi ve bazı bul derken bir şeyler hep eksik kalıyor çünkü karma cildimde bile kuru kuru durup 10 yaş yaşlı gösteriyorlar. ama nerede aydınlık bitişli olduğu söylenen fondöten varsa kalıcılıktan ödün vermeye başlıyor. bu ikileme takılmayan, muazzam bir saten bitişi ve kalıcılığı olan ysl all hours'da da içerik sıralamasında 4. olarak cayır cayır alkol olunca "galiba yapılamıyor böyle bir şey" demeye başlamıştım.

başta şunu belirteyim, nars bu fondötenle birlikte yeni renkler çıkarmış. daha önce nars'ta renginizi bulamadıysanız belki bu sefer bulabilirsiniz çünkü caps lock açık ben bile buldum, evet olive alt tonlu, şimdiye kadar hiçbir fondötene bire bir uyum sağlayamamış ben, resmen benim rengimi yapmışlar. boynumla eşitlemem bile gerekmiyor, kendi cildim gibi duruyor.

kapatıcılığı orta-yüksek, hatta orta demek ne kadar doğru bilmiyorum çünkü beauty blender'la uyguladığımda double wear'in neredeyse aynısı kapatıcılık sağladım. yapısı bu kadar kapatıcı bir fondötene göre çok hafif. "second skin" dedikleri gibi bir duruşu var, asla kek görünüm yok, parıl parıl bir görünüm değil ama mat hiç değil. "doğal bitiş" oluyor sanırım bu. çizgilere dolmadığını söyleyemem ama benim alnımdaki çizgi cidden çok derin galiba artık, o yüzden fondötene yıkamam bunun suçunu. şimdiye dek maksimum 8 saat kaldı yüzümde ve herhangi bir bozulma gözlemlemedim ama sabitleme spreyi de kullandığımı söyleyeyim.

fondötenle ilgili 2 küçük problem var sadece, bir tanesi transfer olması (üzerine uyguladığım transparan pudraya rağmen). öyle her yere bulaşan, akan türden değil ama telefona iz çıkıyor mesela. bir diğer problemse sanırım çok az da olsa oksitleniyor, uyguladıktan sonra 1 saat içinde fark edebiliyorsunuz. güneşli havalar yaklaştığından "olsun, hemen yanarım zaten ben, rengi yine olur" gibi bir polyanacılığa gidecek kadar sevdim fondöteni.

öte yandan bazı youtuber'lar değerlendirmelerinde hiç anlaşamadıklarını söylemişler, özellikle yağlı ciltlerde çok iyi tutunmuyormuş. bu da demek oluyor ki uygulatıp bütün gün yüzünüzdeki performansını görmeden almasanız daha iyi. 2 haftalık gözlemlerim böyle, zaman içinde yine editlemeler gelecek.

13 şubat 2018 15:50