4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (1)
  • medya (1)

3. valla yaklaşık 3 senedir yağlı cildime " nars sheer glow" kullanan birisi olarak söyleyebilirim kş, yağlı ciltliler çekinmeden alabilir. t bölgesi dışında yağlanma yapmıyor. (ki, bunu hangi fondoten yapmıyor ki?) Yapısı incecik sürdüm mü sürmedim mi elimle kontrol ediyorum ara ara :)

fiyatının yüksek olması sizi üzmesin çünkü her gün kullansanız bile 1 seneden fazla gider.

İncecik, uzun süre kalıcı, cildi bebek gibi gösteren ışıl ışıl ve de ortanın bi tık üstü kapatıcılık arayanlar için biçilmiş kaftan.

2 mayıs 16:34

2. bana göre piyasadaki çok önemli bir boşluğu dolduran yeni fondöten.

ideal fondöten arayışım adeta durmak bilmiyordu, piyasada gidip uygulatmadığım meşhur fondöten kalmadı. şöyle bir çıkmaz var genel olarak: yüksek kapatıcılık ve kalıcılık vaadeden fondötenler çoğunlukla mat bitişli oluyor, onunla uyacak nemlendiriciyi ve bazı bul derken bir şeyler hep eksik kalıyor çünkü karma cildimde bile kuru kuru durup 10 yaş yaşlı gösteriyorlar. ama nerede aydınlık bitişli olduğu söylenen fondöten varsa kalıcılıktan ödün vermeye başlıyor. bu ikileme takılmayan, muazzam bir saten bitişi ve kalıcılığı olan ysl all hours'da da içerik sıralamasında 4. olarak cayır cayır alkol olunca "galiba yapılamıyor böyle bir şey" demeye başlamıştım.

başta şunu belirteyim, nars bu fondötenle birlikte yeni renkler çıkarmış. daha önce nars'ta renginizi bulamadıysanız belki bu sefer bulabilirsiniz çünkü caps lock açık ben bile buldum, evet olive alt tonlu, şimdiye kadar hiçbir fondötene bire bir uyum sağlayamamış ben, resmen benim rengimi yapmışlar. boynumla eşitlemem bile gerekmiyor, kendi cildim gibi duruyor.

kapatıcılığı orta-yüksek, hatta orta demek ne kadar doğru bilmiyorum çünkü beauty blender'la uyguladığımda double wear'in neredeyse aynısı kapatıcılık sağladım. yapısı bu kadar kapatıcı bir fondötene göre çok hafif. "second skin" dedikleri gibi bir duruşu var, asla kek görünüm yok, parıl parıl bir görünüm değil ama mat hiç değil. "doğal bitiş" oluyor sanırım bu. çizgilere dolmadığını söyleyemem ama benim alnımdaki çizgi cidden çok derin galiba artık, o yüzden fondötene yıkamam bunun suçunu. şimdiye dek maksimum 8 saat kaldı yüzümde ve herhangi bir bozulma gözlemlemedim ama sabitleme spreyi de kullandığımı söyleyeyim.

fondötenle ilgili 2 küçük problem var sadece, bir tanesi transfer olması (üzerine uyguladığım transparan pudraya rağmen). öyle her yere bulaşan, akan türden değil ama telefona iz çıkıyor mesela. bir diğer problemse sanırım çok az da olsa oksitleniyor, uyguladıktan sonra 1 saat içinde fark edebiliyorsunuz. güneşli havalar yaklaştığından "olsun, hemen yanarım zaten ben, rengi yine olur" gibi bir polyanacılığa gidecek kadar sevdim fondöteni.

öte yandan bazı youtuber'lar değerlendirmelerinde hiç anlaşamadıklarını söylemişler, özellikle yağlı ciltlerde çok iyi tutunmuyormuş. bu da demek oluyor ki uygulatıp bütün gün yüzünüzdeki performansını görmeden almasanız daha iyi. 2 haftalık gözlemlerim böyle, zaman içinde yine editlemeler gelecek.

13 şubat 15:50

1. narsın yeni çıkan fondöteni, 33 renk seçeneği bulunuyor. şuan sadece abdde satışta görünüyor, fiyat 49 dolar. (gizlinot: all day luminous ile aynı) ülkemize ne zaman geleceği bilgisine ulaşamadım. (gizlinot: beklemedeyim)

19 aralık 2017 01:11