sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (101)
 • oylar (20)
 • medya (2)

101. Eskiden günlük makyajımda fondöten kullanırdım zaten cildim oldukça sorunlu neden daha hafif bir şeyler aramıyorum derken kendimi sephora’da buldum. Yoğun kapatıcılığı olmayan sadece renk eşitleyip sağlıklı bir görünüm veren bir ürün arıyorum diyince Nars’ın renkli nemlendiricisini önerdiler. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum hiç sivilce yapmadı. Yapısı da tam aradığım gibi oldukça hafif. Çok doğal bir ışıltı, sağlıklı bir görünüm veriyor. Siz de böyle bir ürün arıyorsanız deneyin bence süslülerim

23 aralık 2018 19:22

100. bundan sonra hiç ten ürünü aramama gerek bırakmayacak, bittikçe alacağım bir ürün olabilirdi, şayet nars çin pazarına girmiş olmasaydı.

ben normal nemlendirici gibi elimle pıt pıt yaparak yayıyorum. kapatıcılık en çok aradığım özellik değil. benim için önemli olan renk eşitlemesi ve kupkuru cildimi nemlendirmesi, parlatması, sağlıklı göstermesi. tüm bunları yaparken yok gibi gözükmesi. daha doğrusu gözükmemesi. nars renkli nemlendirici bunların hepsini fevkalade yapıyor. memnundum. ama şimdi bir benzeri için arayış içindeyim..

22 ekim 2018 10:38

99. Mayıs ayından beri kullandığım renkli nemlendiricim. Aldığımda fiyatı sephora black kart indirimiyle beraber yaklaşık 176₺ idi.

Bendeki rengi light 0 cilt tonumdan çok az daha açık ama belli bile olmuyor. Light 1 Finland uyar diye düşünmüştüm ama sıcağa dönük nötr rengime çok sarı kaldı. Light 0 biraz daha pembe alt tonlu olarak geçiyor ama gayet sarı ben hiç pembe göremedim şahsen. 

Ürün gayet ince evet ama kapatıcılığının o kadar da az olduğunu düşünmüyorum. Renk eşitlemede, küçük lekeleri kapamakta gayet başarılı. Assla yüzünüzde varmış gibi görünmüyor. Cildin harika diye aldığım yorumlara teşekkür ederim diyip geçiyorum sürekli :) Kalıcılığı bence çok yüksek. Bir aksilik sonucu havaalanında yaklaşık 16 saat geçirdim ve eve döndüğümde hala yüzümdeydi.

Cildim karma-yağlı. Buna rağmen ışıltılı her şeye ölüp bitiyorum. Alın ve burun kısmımda gün içinde parlama yapıyor evet ama transparan pudrayla çözülmeyecek bir sorun değil. 5 aydır haftada 3-4 kez kullanarak tüpün 2/3ünü bitirmiş durumdayım. bitirdiğimde aynısını alır mıyım? Hayır çünkü yeni ürünler denemeye bayılıyorum. Ama kesinlikle memnun kaldığım günlük bir renkli nemlendirici/fondöten olarak aklımda olacak.

12 ekim 2018 23:50 22 ekim 2018 21:32

98. zamanında (gizlinot: fiyatı 100 küsürlerdeyken) kullanmış ve sevmiştim. ama asla 275 lira verilip alınacak bi ürün değil. buna rahatlıkla ayırabileceğiniz bi bütçenizin olup olmaması değil konu; fiyatı akıl karı olmayan bi ürün. bi şişe suya 20 lira ya da bi lahmacuna 45 lira vermek gibi bi şey. olsun, ben ona da varım diyenlere hayatta başarılar diliyorum...

29 eylül 2018 03:18 29 eylül 2018 03:49

97. birçok kadın için banko bir ten ürünü olduğunu düşünüyorum. makul bir güneş koruması mevcut, renk skalası geniş, kapatıcılığı öyle yok gibi değil minik pürüzler için gayet yeterli. sivilce vb. kusurlar için üstüne nars radiant creamy kapatıcı uyguluyorum (renkli nemlendirici rengim alaska, kapatıcı rengim cafe con leche) gayet güzel örtüşüyor. sağlıklı, donuk olmayan bir görüntü veriyor. Günde 9 buçuk saat çalışıyorum ve sabitleyici sprey yardımı ile karma/yağlı cildimde problem oluşturmuyor. ten ürünleri genelde çok zor bittiği için pahalı bir şey alacaksam buna bu kategoriye bütçe ayırıyorum ben. yüzümün bütünüyle temas ediyor sonuçta. ayrıca en sevdiğim özelliklerinden biri de yapısı öyle güzel ve kremsi ki parmaklarla 5 saniyede şip şak yedirilebiliyor. fırçayla uğraşmak istemeyenler için ideal ürünlerden. 

24 eylül 2018 16:42

5

96. Fondöten veya bb krem kullanmak yerine günlük kullanımda bu ürünü tercih ediyorum. Kapatıcılığı az ama renk eşitlemekte başarılı. Bitişi parlak diyebilirim ama yağlı ciltli biri olarak bu parlaklık beni rahatsız etmiyor aksine mat fondötenlerin yağlı cildi daha kötü gösterdiğini düşünüyorum. Transparan pudrayla sabitledikten sonra bitişi tam istediğim gibi oluyo ve parlamaya başlayınca tekrar hafif hafif pudralıyorum ve kesinlikle cakey bir görüntü oluşmuyor. Gözenek görünümünü de azalttığını söyleyebilirim. Kokusuna gelince sevip sevmediğimden tam emin değilim bazen hoşuma giderken bazen midemi bulandırabiliyor. Portakal portakal kokuyor hatta portakallı kek gibi. Bu renkli nemlendiricinin en büyük sorunu ise bence renk skalası. En açık rengine sahibim ve rengi malesef biraz koyu geliyor. Tek kat sürdüğümden dolayı kapatıcılık daha az olduğundan, koyu durmuyor ama kapatıcılık arttırıldığında koyu duruyor malesef. Daha açık bir renk eklense gerçekten daha bi severek kullanırım. Ama yine de idare edebiliyorum.

17 eylül 2018 00:56

2

95. Bir süredir kullandığım bir ürün. İlk aldığımda süngerle uygulamayı denedim fakat olmadı. Çok garip bir yapısı var. Ürünle ilgili araştırmalarım sonucu bu ürünün sadece elle ve fırçayla uygulandığını öğrendim. Açıkçası elle uygulamak hoşuma gitmiyor. Elle uyguladığınızda doğal bir görüntü veriyor.Fırçayla daha yoğun bir görüntü oluşturuyor. Yüzünüzde sadece renk eşitsizlikleri olmalı ki ancak öyle bu ürünü seversiniz. Benim çok büyük cilt problemlerim yok hatta bu ürünü aldığımda yüzüm daha iyi durumdaydı. Bu ürünü sevmedim bir türlü. Çenemde kuruluk yapıyor sürdüğümde sanırım benim cildimle uyuşmadı. İnternetten almıştım ve rengi de biraz koyu geldi bana yine de açık rengini almayı düşünmüyorum. Fiyatına göre daha iyi ürünler alınabilir. 

14 eylül 2018 08:01

94. bir çok bb krem ve fondöten denemiş biri olarak söylemeliyim ki; bu kadar oksitlenen bir ürün görmemiştim. ilk sürdüğümde o kadar sevdim ki, ‘işte bu benim ten ürünüm’ dedim. incecik yapısı, kokusu, ciltte bıraktığı o sağlıklı ve canlı görüntü. Fakat gel gelelim ürün iki saat sonra koyulaşmaya, turunculaşmaya başladı. Benim tonum light 0 sephora’da bulamadığım için makyajtrendi’nden sipariş vermiştim. rimmel london’un match perfection concealer (10) ile karıştırarak kullanmaya çalıştım ama o turunculuktan yine de kurtulamadım. 

4 eylül 2018 13:08 4 eylül 2018 13:09

93. 2 gündür aralıksız kullanım sonucunda az çok fikrimi yazmak istedim.elimde terre neuve light 0 rengi var. ürün tüpte gayet taşınabilir bir ambalaja sahip. yüzde çok kolay dağılıyor,ben en iyi uygulmayı parmaklarım ile yaptım. sünger hem zaten az olan kapatıcılığını azaltıyor hemde ürünün yapısını bence değiştiriyor. cildimde yer yer kızarıklık ve sivilce izleri mevcut. buna rağmen büyük bir kapatıcılık beklentisi ile almadım. bence kapatıcılığı az,renk eşitiğli ve yüze verdiği canlı etki gerçekten çok güzel. yalnıca bugün kapatıcı destekli kullandım. bence karma ciltler alırken biraz düşünmeli çünkü bende bile parlama yaptı. yağ emici mendil ile birlikte bugün beni 4-5 saat idare etti . sonrasında ise yüzümden uçtu gitti adeta.

-artıları

oksitlenme yapmadı

sivilce yapmadı

cildi calı gösteriyor

renk eşitsizliklerini gideriyor

nemlendiriyor (işini yapıyor yani)

renk sklası bence sarı ve pembe alttonlular için oldukça avantajlı

uygulaması kolay,ciltte tabaka gibi durmuyor ve soyulma yapmıyor

-eksileri

cilt tipinize bağlı olarak parlama yapabilir

çok fazla kalıcı değil

beklentiniz kapatıcı bir ürün ise bu ürün o değil (bb krem kadar örtücülük sağlamıyor bence)

kokusuz bir ürün değil,hassasiyeti olanlar için sorun olabilir.

ne yazık ki telefon,kıyafet yakası gibi yerlere kolay transfer oluyor.

bir diğer etken fiyatı dior fondöteni bile geçti: 220 tl (bkz: dior backstage face & body fondöten)     yani bu ürünü tam sevdim mi sevemedim mi emin olamadım. özellikle havalar soğuyunca burayı editleyeceğim. bitince tekrar almak isteyeceğim bir ürün olamadı şimdilik.

3 eylül 2018 23:59 4 eylül 2018 00:01

92. Öncelikle cilt tipim karma. Makyaj bazı veya solante acnes güneş kremi kullanınca parlama yapmıyor. Çok sağlıklı bi cilt görünümü veriyor. Renk eşitsizliklerini kapatıyor. Yüzümü çok temiz hissediyorum.

Altında güzel nemli bir ciltle neredeyse yok gibi gözükür. Sivilce izleriniz varsa onları kapatmakta yeterli olmayabilir çünkü kapatıcılığı ortadan biraz daha az diyebiliriz.

Bu ürünün bende sivilce yapıp yapmadığına emin değilim. Çünkü kullanmaya başlamadan önce de sivilce problemi yaşıyordum. O yüzden etkisini anlayamadım.

Gerçekten de portakal kokuyor ve ama ben kokusunu seviyorum. Çok rahatsız olan da var.

Maalesef bulaşma yapıyor. Şöyle elinizi değdirseniz bile bulaştığını hissedebilirsiniz sabitlemek gerekiyor sanırsam. 

Güncel fiyatıyla yeniden alır mıyım bilemiyorum. Aslında artık bu tarz tüm yüzü kaplayan cilt ürünleri yerine sadece sorunlu bölgelerim için kapatıcılara yönelmek istiyorum. Çünkü bağımlılık yaptıklarına inanıyorum. 

Edit: yazım hataları

22 ağustos 2018 14:43 22 ağustos 2018 14:46