yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (128)
  • oylar (37)
  • medya (5)
  5

  128. Kapatıcı gibi benim için biraz sorunlu bir makyaj ürününde risk almak istemediğim için, bugüne kadar gözüm kapalı gidip aldığım ender ürünlerden biri olan kapatıcı. Nars gerçekten de adının hakkını veren, son derece kremsi bir duruşu olan, tende adeta yağ gibi kayan ve son derece doğal duran bir kapatıcı yapmış. Yapısı bana göre biraz kalın olsa da, o kremsilikle bu yapı öyle güzel dengelenmiş ki ortaya bu kadar sağlıklı duran bir kapatıcı çıkmış.

  Göz altlarımda çok fazla kapatıcı kullanan biri değilim ama özel günlerde bile kapatıcıyı gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Bugüne kadar ne en ufacık bir çizgilere dolma ne de tek bir noktada birikip, dağılmayla karşılaşmadım. Sabitlemek için pudra kullanmadığım halde nasıl sürdüysem o şekilde kalmayı başardı yani. Benim için kalıcılığı da oldukça yüksek bir ürün bu açıdan.

  Tabii ben bu ürünü göz altından ziyade daha çok tende kullanmak için satın aldığımdan, benim için asıl tendeki performansı çok daha önemliydi. Bazen uzun uzadıya makyaj yapmanın zor geldiği zamanlarda o anlık kapatmak istediğim minik bir sivilceyi ya da sivilceden kalmış beni rahatsız eden bir lekeyi bile öyle güzel kapattı ki, benim bir ten ürününde işte budur dediğim noktaya ulaşmış oldu. ister fırçanın ucuyla değdirip parmakla dağıtarak, isterseniz de bir kapatıcı fırçası yardımıyla yedirerek uygulayın sonuç harika. Hafif nemli bir süngerle bile kapatıcı etkisini azaltmadan kullanmak mümkün. Pigmentasyonu da kalıcılığı kadar başarılı bir kapatıcı olmasının nimetleri diye düşünüyorum ben bunu. Çünkü Normalde nemli süngeri sadece göz altımda kullanırım ben.

  Pembe alt tonlu bir cildim olduğum için bugüne kadar vanilla rengini kullandım ben hep ve hiçbir sorunla da karşılaşmadım. Tenimde durdukça koyulaşmadı ya da bir süre sonra tenimden parça parça silinip yama gibi durmadı.

  Yalnız şunu da söylemem gerek benim cildim, özellikle de göz altlarım çok kuru değil ve kapatmak istediğim morluk ve koyu halka gibi bir şikayetim yok. Dolayısıyla bir kapatıcıdan beklentilerim de bu yönde. Yani sağlıklı bir duruş ve ona göre bir kapatıcılık. En önemlisi de gerek göz çevremi, gerekse cildimi makyaj öncesi iyice nemlendirerek makyaj yaparım. Eğer cildinizde ekstra bir kuruluk varsa önden göz çevrenizi çok iyi nemlendirmeniz, Onun dışında göz çevrenizde bahsettiğim gibi bir renk eşitsizliği durumu varsa o zaman kapatıcılığı yeterli gelmeyebileceği için corrector kullanmanız gerekebilir.

  7 ekim 18:48

  4

  127. Bu ürün uzun zamandır aklımdaydı, yakın zamanda alıp deneme fırsatım oldu. Sarı alt tonlu olmama rağmen biraz aydınlık durması için vanilla rengini aldım. Pembe nötr alt tona daha uygun bir renk ancak göz altıma iyi uyum sağladı. Tüm gün aydınlık bir duruşu var. Bitişi pudralı ama çok kuru bir yapıda değil. Kapatıcılığı gayet iyi, az bir miktar yetiyor. Ancak fiyatını hakediyor mu emin değilim, bir daha alacak kadar bayılmadım.

  28 eylül 22:55

  4

  126. güzel kapatıcıdır ancak gerçekten kuru göz altlarına sahipseniz o pudralı görüntüsü ve göz altı çizgilere dolmasıyla sıradan bir kapatıcıya dönüşebilir. üstelik farkettiğim bir ayrıntı; pudra ile sabitleseniz dahi göz altlarına doluyor. bu nedenle renk slakasının geniş olmasına ve kendi rengimi bulmama sevinsem de benim için günlük kapatıcının ötesine geçmeyecektir, çünkü özel günlerde göz altlarıma dolan bir kapatıcı tercih etmem...

  Kısaca kuru göz altlarınız varsa iki kez düşünün. Bol nemlendirilse bile bilemiyorum altan.. Yoksa çok güzel kapatıcı gerçekten, kremsi yapısı, kolay sürülüşü, renk skalasının geniş oluşu... Günlük olarak tercih ediyorum, daha iyisini bulduğumda satarım ama kendi rengimi bulmuş olmanın mutluluğu da çok ayrı. Her kapatıcıda bunu bulamıyorsun.

  29 mayıs 10:38


  5

  125. Kullandığım en güzel kapatıcı. Yapısı kadife gibi. Az bir sürmeyle bile tamamen gözaltındaki morlukları kapatıyor ve gözaltı aydınlık gözüküyor. Mac pro longware kapatıcısıyla kıyaslarsak kesinlikle bunu öneririm. Mac'te nc20 rengini kullanırken bunda vanilya tonu güzel duruyor. 

  16 mart 23:27

  5

  124. severek kullandığım kapatıcım fakat ince bir tabaka halinde uygulamalısınız ya da baking işlemi yapmalısınız yoksa çizgilere dolması kaçınılmaz. high-end bir ürün olmasına rağmen ambalajı bana çok dandik geliyor ilk aldığım ürünün kapağı kırılmıştı. ben sadece gözaltımda kullanıyorum aydınlık ve temiz bir görüntü sağlıyor.

  14 mart 19:07

  2

  123. göz altlarım kuru olmamasına rağmen hatta altına yoğun göz kremleriyle kullanmama rağmen kuru duruyor. yüzümdeki ufak lekeler ve sivilce izleri için kullanarak bitimeye çalışıyorum. bunların yanında grileşme yapmadı ama kuru durmasıyla beraber çizgilere dolma yaptı sabitlediğim halde.

  ilgili medya:
  1
  13 mart 20:52

  122. Yıllaar yıllar boyunca ne kadar iyi olduğunu beauty gurulardan duyduktan sonra bütçem için pahalı gelse de sonunda kapatıcım bittiğinde mini boyuna kavuşmuş olduğum kapatıcıdır ve evet, söylendiği kadar güzeldir.  Tamamen doğal görünüşü, sivilce izlerimi fark ettirmeden kapatışı ve kalıcı oluşuyla kalbimde yer etmiştir. Tek eksisi belki mini boyunun üç renkten oluşması, onda da nasıl yaptım da tam tenime uygun olanı alabildim bilmiyorum.

  22 haziran 2020 13:08


  121. vazgeçemediğim makyaj malzemem bu concealer diyebilirim. dördüncüye geçmek üzereyim. Light 2 Vanilla olanını kullanıyorum, parmaklarımla uyguluyorum. bütün gün makyajımı çıkarmasam bile fark edilmeyecek kadar az çizgilenme yapıyor. göz altlarımda pek bir problem yok o yüzden çok yoğun kullanmıyorum, bakıldığında da hiç ağır durmuyor ve doğal görünüyor. birçok kişinin de ne kullandığımı sormuşluğu var. o nedenle kesinlikle tavsiye edebileceğim bir ürün. fiyatları son dönemde iyice arttı, almanya'da daha ucuz olduğu için oradan alıyorum.

  6 mart 2020 00:22

  5

  120. çok sevdiğim ve bu yüzden yaklaşan bitişini üzülerek beklediğim kapatıcım. bu yazın amerika'da tesadüfen indirim mağazalarından kapmasaydım deneyemezdim zira türkiye'deki fiyatı yeniden almamı da engelliyor.

  iyi noktaları:

  •kapatacılığı gerçekten günlük bir concealer için en ideali. tek sürüşte kırmızı sivilcelerimi kapatıyor, kapatıcılığı daha yüksek olsaydı günlük hayatta abes kaçabilirdi.

  •yüzdeki ağırlığı ve duruşu aşırı rahat. fondöten kullanmıyorum ve yüzümde genelde sadece concealer oluyor ve asla ağır ya da cakey durmuyor.

  •kendinden pudralı, diğer kapatıcılarımın başka bir yerlere bulaşma ihtimalleri daha yüksek ama nars oynamıyor yüzümden.

  • çizgilere asla dolmuyor değil ama yüzümün yakınına gelmediğim sürece ben de fark etmiyorum

  kötü tarafları:

  •ben mi heyecanımdan çok sürdüm emin değilim ama çok çabuk bitti, bereketli bir ürün değil

  •yüzde kalıcılığı pek iyi değil, zaman geçtikçe siliniyor.

  29 aralık 2019 20:36

  119. açık buğday tenliyim, 02 vanilla olan ürününü kullanıyorum. Maybelline fit me concealer hem içerik olarak hem de yüzünüzdeki hissi ve sonucu açısından bu ürünün muadili asla değil. Nars radiant creamy concealer sülfat, paraben, formaldehit, fitalat, mineral yağ, retinil palmitat, oksibenzon, kömür katranı, hidrokinin, triklosan, triklokarbon ve glüten içermiyor. Pudralı ve vegan bir ürün. Ürünü sürmeden önce göz altlarını nemlendirmek gerekiyor. Biraz ağır bir kapatıcı, göz altına çok yoğun uygulandığında göz altında çizgilere doluyor ancak nemlendirilmiş göz altına çok az sürerek doğal bir görünüm elde ediyorsunuz. Yapısının bozulmaması için sık kullanım gerekli, eğer kapatıcı günlük makyajınızda yer alıyorsa tavsiye ederim.

  2 aralık 2019 13:43