yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (5)
  • medya (0)

  1. çok başarılı bir far bazı. eskiden (gbkz: urban decay primer potion ) kullanıyordum ancak nars a dönüş yaptım, iyi ki de yapmışım. (gbkz: urban decay) den daha iyi diyebilirim. göz kalemi, eyeliner, far ne sürersem süreyim hem rengi daha güzel ortaya çıkartıyor hem de kalıcılığı kat be kat artıyor. günlük veya gece makyajı farketmez, nars smudge proof far bazı sürmeden göz makyajı yapmıyorum.

  14 ekim 2014 09:47

  2. "smudge proof" adını sonuna kadar hak eden far bazı. öyle ki buğulu göz makyajı yapacaksanız sürmeyin, baz üzerinde kalıp gibi duran farları dağıtmak çok zor oluyor.

  27 kasım 2014 18:46

  4

  3. (gbkz: urban decay primer potion) kadar başarılı bulmadığım far bazı. ama bu kötü olduğunu göstermiyor. renkleri gerçekten çok kalıcı ve parlak hale getiriyor.

  30 kasım 2015 01:25


  4. Kendisini tek geçerim. Üstüne sürülen en dandik göz kalemini, farı, eyelinerı saatlerce sabitler, çok iyi bi kalıcılık sağlar.

  27 mart 2016 00:52

  5. Yağlı sayılabilecek göz kapaklarım var. Bugün makyaj yaparken alta bunu sürdüm 10 saniye falan bekleyip farımı sürdüm, gölge yaptım, eyeliner çektim. Alt kirpik diplerine de yine çok hafif bazdan sürüp farla gölgelendirdim. Bunları saat dörtte yaptım, dokuz saat sonra eve geldim; far, eyeliner ne dağılmış ne uçmuş ne de çizgilere dolmuştu.

  Alırken içime oturdu fiyatı ama sonucu görünce rahatladım. Bir de ambalajını tüp şeklinde sıkmalı yapsalar dört dörtlük bir ürün olurmuş. Bu ambalaja bakınca, bitti sandığımda bile içinde çok kalacak gibi geliyor. Fırçaya ürün gelmemeye başladığında şişeyi kesip bir sample kutusuna aktarmayı düşünüyorum içinde kalanı da.

  22 ağustos 2016 02:02

  6. epey yağlı göz kapaklarım ve sulu gözlerim nedeniyle yerinde duramayan sağa sola bulaşan göz makyajımı yerinde tutan, geçen gün ikincisini aldığım far bazı. ilki bir yılda falan bitti.

  22 ağustos 2016 10:46

  7. En dandik farı bile katlanma bölgesine toplanmadan, akmadan tüm gün tutuyor. Benim en sevdiğim yönlerinden biri kurutmaması. Sürdüğümde göz kapaklarımı yumuşacık hissetmem bana göz çevreme zarar vermiyormuşum gibi hissettiriyor. Ben urban decay' i de kullandım ancak nars' ın bazını daha başarılı buldum.

  7 nisan 2017 11:28


  8. Aşırı yağlı göz kapaklarım var ve Markadan bağımsız olarak hangi farı sürersem süreyim bir saati bulmadan çizgilere dolmaya başlıyor. En sonunda uzun bir seçim süresi sonucu bunu aldım. Urban decayle arasında çok gidip geldim ama şimdi iyi ki diyorum. Sabahtan akşama kadar çizgilere dolma minimum, farın rengini belli etme, kalıcılık zaten harika. Daha önce the balm ve benefitin bazlarını kullanmıştım ama hiçbir şekilde engelleyemediler bendeki çizgilenme olayını. High end ürünler arasında Fiyatını sonuna kadar hakeden bazlardan biri bence.

  19 mayıs 2017 17:38

  9. bir alışverişimde sample olarak verilmişti birkaç gündür deniyorum aman allahım bu far bazı bir harika. mac prep + prime 24-hour extend eye base favorimdi ta ki bunu kullanana kadar. beyaz renkte biraz yapışkan gibi yapısı (kağıt sample olduğundan içindeki ürün gün be gün kuruduğundan yapısı değişime uğruyor olabilir, tam boyunda böyle bir yapışkanlık olmayabilir) ama sürdükten sonra göz kapağı kadifemsi bir hal alıyor. gün içerisinde sürdüğüm farda hiç ama hiçbir oynama yok. göz kapaklarım çok yağlı bu arada. son birkaç gündür farlarla istediğim gibi oynuyorum, sürüyorum dağıtıyorum resmen göz makyajını sevmeye başladım o kadar ki başarılı bir baz. sürülen far rengini de çok güzel belirginleştiriyor. son günlerde hava da çok sıcak gittiğinden yüzümün her yerini yağ emici mendille siliyorum ama göz kapaklarımda hiçbir şey yok.bir far bazına bu kadar methiye de düzdüm ama değer. göz kapağım yağlanmadığı için far da sürdüğüm gibi pürüzsüz duruyor sanki pudra sürmüşüm de yağı emmiş gibi. fiyatı 100 liraymış. eskiden olsa hemen alırdım ama şu an bir far bazım var biterse alırım o arada bu fiyatta katlanır tabi. göz kapakları çok yağlı bir kullanıcının objektif yorumudur.

  15 eylül 2017 17:02

  10. Favori far bazım...

  Markasına bakmaksızın her farın altına far bazı kullanma alışkanlığım var. Gözüme sadece mac brule sürüp çıktığım günlerde bile altına baz geçerim. Bazdan beklentim renklerin solmaması, gözümde çizgilenme olmaması ve zamanla karışma ya da akma olmaması.

  Bunların tamamını bu baz sağlıyor. Urban decay primer potiona göre çok daha iyi performans aldığımı söyleyebilirim. Balm'ın far bazını çok severek kullanmama rağmen sabitlenmesinin uzun sürmesi nedeniyle pratik bulmuyordum. Lorac baz ise benim göz kapaklarım için tam bir çöp ürün oldu. Nars baz ise 1.5 senelik kullanımda bir kez bile yarı yolda bırakmaması ile kendisini kosa kosa tekrar aldırdı.

  Ürünle ilgili tek anlam veremediğim nokta neden lipgloss benzeri ambalajda olduğu.. tüpte olsaydı daha iyi olabilirdi. Su halde içini de göremiyoruz ve bir sürü ürün içerde kaldığına eminim. 

  Güncel fiyatı 115 tl olduğu için yüksek olduğunu kabul etmek gerek. Ben 1,5 sene tepe tepe kullanacağım bir ürün için değer buldum. yine de uygun bir kur varken yurtdısı seyahatinden alınması daha iyi olabilir

  2 ocak 2018 10:58