4.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (92)
  • oylar (11)
  • medya (7)

92. rengi çok güzel fakat o kadar "kırmızının iyi nemlendirilmiş dudağa sürüldükten sonra fazlasının alınmışı veya azıcık dokundurulmuşu" hâli var ki bu sebeple fiyatını asla hak etmiyor bence; bir de kalem olması yüzünden yarısı çöp, hiç değmez.

herkesin elindekilerle çook kolay elde edebileceği bir renk bu. "ama yapısı" diyorsanız onu da nemlendiricinizle ayarlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

bu arada başlıktaki muadil önerileri sayesinde şu harika rujla tanışmıştım, tavsiye ederken hatırlatmış olayım:

(link: https://www.suslusozluk.com/flormar-supermatte-ruj-212 flormar 212)

22 nisan 17:07

91. flormar 202 ile alakası yoktur. 202 turuncu alt tonlu bir renk iken dolce vita kırmızı alt tonlu bir renktir.

21 nisan 19:57

90. Dolce vitayı hiç kullanmadım ama görsellerde gördüğüm kadarıyla flormarın waterproof lipliner serisinin meşhur 202 numarasına benziyor. Ben de 202yle aynı renkte bir ruj bulamadığım için çok mutsuzdum, dolce vita severler 202ye şans verebilir

ilgili medya:
1
16 nisan 10:13


89. Eğer asansörlü olsaydı rengi hatrına alırdım ama ufacık gramajlı ve o ufacık gramajının yarısı kalemtıraşla heba olacak bir ruja 115 tl vermek benlik bir hareket değil.

15 nisan 22:23 15 nisan 23:05

88. Öncesinde erotique'i denemiş biri olarak söylüyorum ki bana göre erotique'yi döven kalem ruj.

Erotique, benim dudağımda asla bu rujun verdiği tatlı, canlı pembeliği vermedi, çok açık ve 'cart' durmuştu. Dolce vita ise bir günlük rujdan istediğim o mükemmel canlı rengi verdi, kalbimi de kazandı.

Kalem formundan ötürü kuru bir yapısının olmasını beklemiştim fakat dudakta çok iyi kayıyor, ikinci katı uygulamaya da gerek kalmıyor. Kalıcılığını henüz test edemedim, sabahtan sürdüğüm bir gün editlerim. 

Tatlı mı desem çiçekli mi desem bilemedim fakat ürünün kokusu da hoşuma gitti.

Fakat nars, yıl olmuş 2018, neden hala asansörsüz kalem, neden yani?

Çok sevsem de beğensem de hala erotique dışındaki alternatiflerine açığım ama, 105₺ çok para günlük kullanılacak bir ruj için, şimdiden biterse içim nasıl yanar hissedebiliyorum.(gizlinot: swh)

15 nisan 21:58

87. Sayesinde loreal 640 erotiquei keşfettim desem yalan olmaz bendeki yeri bu şekilde bigün sephorada denemiştim sonra kalem şeklinde olduğu için sürekli açmak gereken ve nerdeyse hergün kullanacağım bi ürüne +100₺ veremem deyip ciktim 

6 nisan 23:42

86. hayatımın ruju olmayı başarmış ancak fiyatı ve kullanışsızlığı ile de bir o kadar üzen ürünüm...aramadığım muadil kalmadı sonunda vazgeçtim ,kendisine teslim oldum:)

6 nisan 17:48


85. Şimdi bu tarz rujların şöyle bir sıkıntısı var: oda sıcaklığında yada mevsim yaz ise bu ruj donmaz daha kremsi daha kıvamlı olur ve rengini verir.. Tabii rengi daha sıcak olur.. Ancak hava soğuksa ruj da katılaşıyor ve rengi daha soğuklaşır.. Sanki katıyağ sürmüş gibi...Bu üründen 1 tane bitirdim.. Benim gözlemim bu..Yani içinde her tene gitmeyecek bir pembelik var..Ve bir diğer sıkıntı da hiç ama hiç kalıcı değil..Tekrar tekrar sürersiniz.. Bittikçe açar ve çöpe giden ruj parçalarına acırsınız... Almadım bir daha..ruj olanını almayı düşünüyorum ama

5 nisan 21:25

5

84. Sürdüğümde dudaklarda bu kadar yokmuş hissi veren, ağırlık yapmayan bunun yanında dudakları kanlı canlı gösteren başka bi rujum daha olmadı. Bitecek yakında diye sevdam ağlıyor. Keşke biraz daha kalıcı olsan be güzellik. 

edit: artık çok çok az kalmışken aklıma yine düştü gece gece. sözlüğe nasıl açmadan ve ziyan etmeden kullandığımı anlatmak istedim. kalem rujun arkasında renkli plastik bi bölüm var onu çıkarıp (biraz zor olabiliyor dikkat etmek lazım) kalemin arkasından kulak temizleme çubuğuyla içindeki ruj kısmını kullanacağım kadar ittiriyorum. kullandıkça açıp ittire ittire ilerletebilirsiniz. tek eksisi o plastik kısım artık tam olarak oturmuyor yerine, düşüp duruyor ama kalemi açmaktan iyidir diye düşünüyorum. ben bunu baya kullandıktan sonra fark ettim ama artık yeni aldıkça böyle kullanıcam çünkü açmak zorunda olmuyorsunuz. 

13 mart 14:39 11 nisan 00:48

83. Yapısı, dokusu ve rengini çok sevdiğim, yoğun makyajla da (gbkz: no make up make up)la da çok güzel durduğunu düşündüğüm ruj.

ruj o kadar hafif bir yapıda ki, dudağımda bir ruj varmış hissini vermiyor. Kadife gibi yumuşacık bir yapıda. tazelemek istediğim zaman dudağımı temizleyip, tekrar nemlendirip öyle kullanıyorum, diğer türlü biraz pütürtü bıraktığını düşünüyorum. kurutma gibi bir durum hiç yaşamadım (gizlinot: ruj sürmeden önce her zaman nemlendirici kullanırım).

olumsuz yanlarına gelirsek, ilk olarak çok pahalı. kalemtraşla açılıyor olması ve kalıcı olmaması da kötü(gizlinot: yeme-içme, öpmeyle çok kolay çıkıyor.). piyasadaki uygun fiyatlı muadillerine baktığımda (gizlinot: bir kaç tanesini satın alıp denedim) hiç biri ne aynı dokuda ne de renkte.

tüm bunlara rağmen bir daha alır mıyım ? kesinlikle o dokusu ve rengi için evet.

6 mart 20:34 6 mart 20:38