yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (121)
  • oylar (42)
  • medya (7)
  5

  121. nars'ın ucuz olduğu dönemlerde 99₺'ye almıştım ve 1 sene içerisinde bitirdim, ikincisini aldım, onu da bitirdim. bu kadar eşsiz, dudağa böylesine yakışan bir renk olamaz, kesinlikle. warm tone olmasına rağmen senelerce kullandım ve hala da kendime çok yakıştırıyorum. nars'ın açacağıyla açmıyorum, annemin 90'lardan kalan avon açacağı var, onunla çok rahat açıyorum ve ziyan da olmuyor. my lips but better görünümü isteyen süslüler denesin, hepinize çok yakışacak. bir ruj seçebilecek olsam bir bunu, bir de chanel abstrait'i seçerdim kesinlikle.

  19 ocak 17:23

  120. Şu anki fiyatı 440 tl olması beni inanılmaz üzüyor. Çok renksiz ve kuru dudaklarım var ve bir tek bu ruj beni mutlu ediyordu. Hem sürümü kolay hem de ne mat ne parlak arada bir bitişi var. Maalesef kalıcılığı az ama sırf dudaktaki duruşu sebebiyle Amerika seyahatlerimde stokladığım bir üründü. Burada yazan muadillerini deneyip güncelleyeceğim. 

  14 nisan 2022 12:17

  4

  119. Kalemtraşla açılması dezavantajı dışında kullanışlı ve kadifemsi bir dokusu olan, dudakta doğal duran bir ton. Biterse tekrar alacağım bir ürün. Orta kalıcılıkta bir ürün.

  3 şubat 2022 16:42


  3

  118. Her yerde övüldüğü için aldım ama sevemedim. Rengi bende çok koyu durdu. Kalemin yapısını da beğenemedim.

  10 temmuz 2021 15:29

  4

  117. Bir dönem çantamdan eksik etmediğim rujdur ancak; Nars'ın kendi kalemtıraşı ile açmama rağmen resmen ziyan oldu. Neden asansörlü yapmamışlar anlayamadım. Kalem kısmı kırıldı mı kısa mı kaldı anlayamadım, ürünü bir süre sonra kalemtraşla açmama rağmen kullanamadım. Çok doğal görünen , günlük kullanım için harika olan bir ürün ancak kullanımı çok sıkıntılı. Yanımızda kalemtraşla mı gezeceğiz rujumuzu tazelemek için anlamadım.

  30 aralık 2020 01:32

  116. Fiyatı ne kadar artarsa artsın asla asla vazgeçemediğim rujum. Bu kadar doğal, bu kadar her ten renginde bambaşka duran bir ruj görmedim. Özellikle abartı makyaj sevmiyorsanız, hafif sürmeniz durumunda yok hissi verecektir özellikle dudağı kaplayan, kalıp gibi, yapışkan his veren rujlardan sonra

  7 kasım 2020 21:46

  4

  115. (link: https://www.suslusozluk.com/missha-a-pieu-juicy-pang-mousse-tint?i=1195200 Şu) girdimde anlattığım gibi muadilini buldum. Aramıyordum ama buldum, mutluyum. Alın, aldırın. 

  Çabucak bitmesiyle üzen kalem ruj. 

  8 ekim 2020 02:02


  5

  114. Nars'ın şüphesiz en popüler ürünlerinin başını çeken tombul kalem formundaki turunculuk/kızıllık barındıran pembe/dudak rengi ruj. İnce ve tam opak olmayan bir yapıya sahip, altına nemlendirici sürmediğim halde bile dudaklarımı kurutmadı. Açıkçası benim gerçekten çok beğendiğim bir ruj oldu.

  Elimde dolce vita yokken deli divane muadilini aramış birisi olarak kamu hizmetiyle geldim süslüler. Bende dolce vita'ya benzetilen rujlar arasında bir tek (link: https://www.suslusozluk.com/l-oreal-paris-color-riche-matte-addiction-ruj-640-erotique loreal 640 erotique) yok. Bunun dışında çağla çetinöz'ün muadil gösterdiği golden rose matte lipstick crayon 11 numara, sevgili (yazar: matahhayriye)'nin muadil gösterdiği stay curious ve kendim muadil (link: https://www.suslusozluk.com/nars-velvet-matte-lip-pencil-dolce-vita?i=957517 gösterdiğim) kiko 316 numara elimde mevcut ve yan yana görsellerini medyaya ekliyorum.

  Hem yapı hem renk olarak bence bu rujlar arasında en yakın muadil ruj (link: https://www.suslusozluk.com/mac-stay-curious-ruj?i=1164252 mac stay curious)'tur. Ancak mac'e daha dün gelen zamla beraber 120 lira olan powder kiss serisi çok da uygun fiyatlı sayılmaz. yine de daha büyük miktarda ruju daha uygun fiyata almak bakımından nars'a göre biraz daha hesaplı diyebiliriz. Yapıları çok çok benzer, ikisi de mat ancak nemli bir his bırakıyorlar. Bence tek belirgin fark mac kat kat sürdüğünüzde git gide daha koyu bir tona dönüşüyor. Ancak Tek kat sürüldüklerinde dudakta neredeyse aynı tondalar.

  Kiko velvet passion 316 ve golden rose matte lipstick crayon 11 numara ise ton olarak oldukça yakın olmalarına rağmen yapı olarak farklılar. Klasik yoğun opak ruj yapısındalar. Yine de direkt sürmek yerine pıt pıt hafifçe uyguladığınızda oldukça yakın bir ton elde ediyorsunuz. Golden rose içerisinde turunculuk barındırmıyor ve daha pembe kalıyor ancak kiko o turunculuğa da sahip diyebilirim.

  Dolce vita 190 lira, çok çok güzel bir ruj ancak gerçekten türkiye standartlarında bir ruja verilebilecek bir fiyatta değil. Üstelik gerçekten hızlı bitecek gibi duruyor. Kalemtraşla açıldığı için ziyan da oluyor. Bu tarz setlerle temin edebilirsem tekrar alırım ancak gidip 190 lira vereceğimi pek zannetmiyorum. Kısacası bu meblağ sizin için çok değilse gerçekten güzel bir ruj. Ancak dediğim gibi muadil gösterilen rujlarla arasında devasa farklar yok. Yine de birebir muadili var mı, bence o da yok.

  Sevgiler.

  ilgili medya:
  1
  2 temmuz 2020 20:40 14 temmuz 2020 18:23

  113. Dudağa doğal bir görüntü veriyor, bebeksi bir pembeliğe sahip. Kadifemsi yapısı da çok rahat. Böyle her haliyle güzel bir dudak ürününün fiyatının bu kadar üzücü olması ne üzücü. Sanırım bir daha alamayacağım bir ürün.

  24 haziran 2020 15:33

  112. Sanırım bu güne kadar kullandığım en en en güzel ruj. Rengi yüze çok sağlıklı canlı bir etki veriyor. Yapısı da tebeşir gibi ama kuru değil, çok da kalıcı. Biraz pahalı olduğu için uzun süre muadilini aramıştım ama bence bu rujun bir muadili yok. Rengi benzese bile yapısı benzemiyor. O yüzden bence parasını da hak ediyor. Bir de eğer alacak olan varsa, biraz daha paraya kırıp kalemtıraşını da alsınlar. Başka bişiyle açınca ucu kırılıyor ve insanın içi gidiyor. 

  11 nisan 2020 09:48