4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (1)
  • medya (0)
4

1. 207 numaralı fırçayı alırken bunu da satın almıştım. Çok sık kıllı bir fırça, büyük ya da açılı değil. krem farları uygularKen kullanıyorum, o işi çok iyi yapıyor. Sentetik ve sık kıllı olduğu için ürünü çok iyi alıyor, bazen maybelline creamy beige’i geçiş bölgesine sürüyorum.göz kapağına krem Far parmakla da sürülüyor ama geçiş bölgesi için fırçaya ihtiyaç duyuyorum, bu fırça o işe çok iyi oldu. krem farlar için fırça arıyorsanız tavsiye ederim.

13 mayıs 16:20 8 haziran 23:52

2. 5-6 ay önce aldığım göz fırça setinde bu fırça da vardı. Sivri yapılı karıştırma fırçası olarak ayrıca da satılıyor nascita sitesinde, indirimsiz fiyatı 29tl ancak nascita sık sık indirime girdiğinden yarı fiyatına yakalamak mümkün.

Gelelim özelliklerine... 18 cm uzunluğunda, çapı ise yarım santim; yani dar bir fırça. Kılları oldukça yumuşak, sentetik ve cruelty-free. 10 kere yıkadım herhangi bir bozulma yaşamadım. Zaten bu markayı fiyat performans oranı olarak başarılı buluyorum ben. Sapının uzunluğu kullanırken bir avantaj, metal kısma yakın veya uzak tutarak uygulamak istediğiniz baskı üzerinde kontrol sahibi olabiliyorsunuz. Tasarımı ise nascitanın bütün make-up addicts serisinde olduğu gibi ahşap siyah sap, rose- gold metal kısım ve uç kısımları beyaz siyah kıl şeklinde. Oldukça şık ve kaliteli bir tasarım bu bence, ürünün kendisi de fiyatına göre baya kaliteli.

Bahsettiğim gibi dar bir fırça o nedenle crease karıştırması için uygun değil. Ben bu fırçayı 3 farklı şekilde kullanıyorum. Öncelikle gözün en dış kısma en koyu farınızı uygulamak suretiyle smokey makyaj yaparak. burada hafif bir blending de yapabilirsiniz bu fırçayla ama kılları biraz sık bu nedenle ilk başta koyu farı bununla bırakıp biraz daha geniş ve esnek bir fırçayla dağıtmak bence daha etkili olur dumanlı etkiyi yakalamak için.

İkinci olarak alt kirpik dibinde dumanlı etki yaratmak ancak bunu yaparken daha grunge bir görünüm yakalamak istiyorsanız bu fırça tam size göre. Yumuşak olduğu için bu hassas bölgede rahatsızlığa sebep vermiyor ve kılları sık olduğundan grunge etkisini çabucak yakalıyorsunuz.

Sonuncu fakat benim en çok kullandığım yöntem ise kalem veya far ile yarattığım yalancı eyeliner'ı dağıtmak. Eyeliner çekmedeki beceriksizliğim nedeniyle bu en çok kullandığım yöntem ama kalıp gibi çizgi görüntüsünü kendime yakıştıramadığım için biraz dağıtıp dumanlandırmayı seviyorum; bu fırça ise bu işlem için mükemmel!

Benim denemediğim ancak bu yöntemde de işe yarayacağını düşündüğüm alan ise yüze bölgesel kapatıcı uygulamasında kapatıcıyı cilde yedirmek olabilir. Ancak dediğim gibi böyle deneyimlemedim çünkü göz ve yüz fırçalarımı karıştırmayı sevmiyorum. Yine de elinde bu fırça olan ve kullanmayan biri belki denemek ister yazmış olayım.

4 temmuz 15:46 4 temmuz 15:51