yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (1)

  1. ukte: (yazar: vurgusuzortaheceunlusu)

  genel olarak fırçaları çok kaliteli ve kıl dökmeyen fırçalar olup gratis'lerde indirimli olarak 15-30 TL fiyat aralığında ocean serisine ait mavi renkte, göze hitap eden ve oldukça kaliteli fırçaları bulabileceğiniz markadır.

  ocean serisinden (link: https://www.nascita.com.tr/urun/hizli/1825 218 numaralı tampon fondöten fırçasını), (link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/ocean-oval-yapili-allik-fircasi/1824 217 numaralı geniş pudra/allık fırçasını) ve (link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/ocean-far-karistirma-fircasi/1820 213 numaralı far karıştırma fırçasını) almıştım ve yeni yeni kullanıyorum çok memnunum. ayrıca seneler öncesinde çok uygun bir fiyata aldığım ve halihazırda da ocean serisine göre indirimlerde daha uygun fiyatlı olarak satılan (link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/nasbrush0111-oval-yapili-genis-pudra-fircasi/1241 nascita professional series serisine ait 111 numaralı şu pudra fırçasını) kesinlikle tüm süslülere öneririm.

  edit: daha sonra (link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/ocean-egimli-allik-fircasi/1823 216 numaralı açılı allık fırçasını) ve (link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/ocean-tekli-makyaj-sungeri/1817 ocean kadife dokulu makyaj süngerini) de aldım. Nascita'nın kendi sitesinden satın aldım ve kargomu hızlı bir şekilde ile gönderdiler. kutuda da bir yığın herbaderm testeri vardı.

  fırçaları bir süre kullandıktan sonra girdimi yorum içerecek şekilde düzenleyeceğim. 

  8 haziran 2018 16:51 12 haziran 2018 14:48

  2. ocean serisinden 4 fırçam var. bende (yazar: aylakmadonna) süslümle +1 farkla aynı fırçalara sahibim :)

  -218 tampon fondöten fırçası: severek kullanıyorum. sadece bazı fondötenlerde iz yapıyor gibi. bende kafamda eşleştirdiğim fondötenlerle kullanıyorum.

  -217 geniş pudra/allık fırçası: canım o benim <3 özellikle açısı çok hoşuma gidiyor. göz altlarıma pudrayı boca ediyorum.

  -213 far karıştırma fırçası: seviyorum :d elimde karıştırma fırçası olarak golden rose ve mac fırçalar var. onlarla karşılaştırmam gerekirse; mac'ten daha küçük, golden rose'dan bir tık daha büyük ve sık kıllı. severek kullanıyorum.

  -214 AçILI FAR FIRçASI: elimde bu tarz bir sürü fırça var. diğerleriyle aynı işi yapıyor. çeşitli olmasını ve tipini seviyorum açıkçası :d

  kısacası güzel bir seri, alınabilir.

  8 haziran 2018 17:09

  3. Nascita'nın Bronzy Glow serisinden 196 numaralı eğimli kabuki fondöten fırçasına sahibim. Öncelikle çok fazla fırça kullanmadığımı söylemek istiyorum. Elim  çok yatkın değil. Ancak bu fırçayı kullanırken zamanım vardı ve uzun uzun deneme fırsatım oldu. Çok sık kıllı, kılları nispeten yumuşak olan bir açılı fondöten fırçası. Fondöteni fırçaya yedirip yüze uygulamak zor oluyor. Fırçanın bir kısmına yapışıyor fondöten ve fırça üzerinde oynamıyor. Ben önce elimde nokta nokta yüzüme bırakıp o şekilde dağıtmayı tercih ediyorum. Fırçanın yapısı fondöteni yüzde karıştırmaya izin vermiyor. Aşağı doğru çekerek uygulama yapabiliyorum sadece. Bu şekilde yaptığımda da fondöten yüzümde yol yol oluyor. Aşırı bir çizgilenme yapıyor ve fondöten yüze oturmuyor. Bastırma hareketi yaptığımda da yine fırça izi kalıyor. Birkaç kez yıkayıp kullandım. Bazı fırçalar performansını ilk birkaç seferde gösteremiyor diye. Ancak ben bu fırçayı sevmedim. Güzel bir uygulama sağlamıyor. Tavsiye etmiyorum. Benim gibi eli çok yatkın olmayanlara hiç tavsiye etmiyorum. Fondöteni düzelteceğim diye iki saat yüzümü aşağıya doğru çekmek hiç hoş değil ve ne yaparsanız yapın güzel bir sonuç alamıyorsunuz.

  8 haziran 2018 17:10


  4. backstage ve pro serisindeki fırçaların neredeyse hepsi çok çok başarılıyken, soft colours serisi yumuşak olmasına rağmen kıl yapısı oldukça tutuk olan fırçalardır. yani fırçalar ürünü alırken ürünü tutuyor ancak uygulama aşamasında sürüşü tutarlı/istikrarlı/sürekli değil. karıştırırken ise tık diye göz kapağındaki ete takılıyor ve koyu renk farı dağıtırken minör boşluklar olmasına sebep oluyor.

  bu farkı iyi fırçaları (sigma, mac, so fly, morphe, tom ford, bobbi brown vs)  kullanmış kişiler anlayacaktır. benzer sorunlar eklips fırçalarında da var. en nihayetinde iş görür mü? evet görür. misal bir mac 224 ve mac 217 doğal kıl olanlarda böyle takılma yaşamazsınız. her sentetik fırça iyi olmuyor ne yazık ki. gratis çalışanlarına sorduğumda mükemmel fırçalar diyorlar da, hiç değil. nascitayı çok severim, en güzel muadil ürünleri üreten firmalardandır. ocean serisi yıkayınca elimizde kalmış mıdır? evet kalmıştır. ama yine de hadi fatihin aslanları, daha güzel fırçalara.  

  1 ocak 23:22 2 ocak 13:00