girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (76)
  • medya (23)

76. Professionals serisindeki karıştırma fırçasından memnunum güzel yumuşacık ama yoğun ve sık kıllı olduğu için göz makyajımı ağır tuttuysam işe yarıyor yoksa çok dağıtıyor. Ama en memnun olduğum fırçaları bronzy glow serisinden kaşık fırçaları. İki tane boyu var birisini göz altımı kapatmak, diğerini cilt makyajım için kullanıyorum çook yumuşak ve iz bırakmıyor.

dün 21:17

75. temmuz ayında professionals serisinden #132 stippling fırçasını, bu ay da #136 kapatıcı fırçasını aldım. kapatıcı fırçası gerçekten şahane. en kalın bulduğum kapatıcıları bile çok ince uygulayarak sağlam örtücülük sağlıyor. göz altlarımda da kullanıyorum kıllarının yumuşak olması sayesinde. stippling fırçasını iki aydır bronzer uygularken yarı kontur uygulaması gibi kullanıyorum. ondan da memnunum, kenarları kesik olduğu için çok hafif bir kontur çizgisi kondurabiliyorum. onun dışında alnıma da bronzer'i bununla uyguluyorum. ben professionals serisini beğendim, fırsatım olursa yavaş yavaş tüm seriyi alabilirim. diğer serileri daha denemediğim için onlar hakkında bir yorum yapamam ama bu iki fırçayla baya gözüme girmiş olan markadır.

dün 17:59

74. 129 numaralı büyük pudra fırçasını uzun zamandır almak istiyordum ancak bir türlü istediğim gibi bir indirim yakalayamıyordum. normal satış fiyatı en son yanlış hatırlamıyorsam 49 tl idi. dermokozmetika sitesinde %50 indirimle 19tl'ye düştüğünü görünce sipariş verdim gitti. açıkcası siparişimin iptal olacağını falan düşünüyordum çünkü kendi sitesinde 82tl gözüküyordu. şu an dk'de hala %50 indirimde ancak bu sefer 34,50tl olarak güncellenmiş. bu nasıl bir fiyat dalgalanması anlayamadım ama kendisiyle kavuşmuş olduk. (gizlinot: swh)

24 eylül 22:23


73. Kendi internet sitesinde fırçaların İndirimsiz Fiyatları mac fırçalara yaklaşmış olan markadır. 

24 eylül 21:53

72. yeşil tombul süngerini çok beğeniyorum.real techniques almaya gerek yok gidin onu alın.

kavisli kontur fırçasını da kullanıyorum,benim gibi elmacıkları çıkık hafif tombul yanaklıysanız ve kontur yapmayı çok beceremiyorsanız ,süper kontur yapıyor,alın bronzerınızı,direk o çizgiden beceremeseniz bile yapıyor. fırça tasarımları da çok şık bence.indirim dönemlerinde hepsi alınmalı.

3 eylül 08:27

71. bugün %50 + %10 indirimiyle çok merak ettiğim aydınlatıcı fırçası, ocean serisi fondoten fırçası ve far karıştırma fırçası aldım. gelsin bakalım bekliyoruz.

2 eylül 17:32

70. Ocean serisi süngeri ve 138 numaralı fırçasıyla tanıştığım marka. Süngeri başlığına yazdım. Fırça için bir kaç bir şey söylemek istiyorum. Fırça büyük far fırçası diye geçiyor ama bence değil. Yani bununla sürseniz sürseniz göz kapağınızın tamamını nötürlemek için bir far sürersiniz o kadar. Görür görmez zaten bunun bir kapatıcı fırçası olduğunu anlamıştım gerçekten de tahmin ettiğim gibi kapatıcıyı çok güzel ve incecik uyguluyor. Kılları tok aynı zamanda da yumuşacık. Gayet memnunum. Zamanla dökülme falan yapmazsa uzun bir süre favorim olacak gibi.

16 haziran 23:07


69. (yazar: escapologist)'in girdisi üzerine yazayım dedim. (link: https://www.suslusozluk.com/nascita?i=637393 önceden de bir girdi girmiştim) aslında ama çok sonradan yaşadığım durumu anlatayım istedim.

Bir gün makyaj yaparken benim de bazı fırçalarım sapından ayrıldı. Açıkçası şok oldum. Yıkarken, kuruturken, saklarken gayet dikkatliyimdir çünkü. Önce mail attım nascita'ya durumu anlatan ve hemen cevap geldi sorun yaşadığım ürünleri kargolamam için. Kargoladım, bir iki sıkıntı oldu bu esnada ve kargo parasını da normalde benim ödememem gerekirken ben ödedim. bu defa ben de çareyi aramakta buldum. Aradım ve bir hanımefendi çıktı, sorunumu dinledi ve sizi ilgili kişimize yönlendireyim dedi ve biriyle görüştürdü. Beyefendi gerçekten sabırla dinledi, ürünlerinin her zaman arkasında olduklarını, bazen böyle sorunlar olabileceğini ve üzgün olduğunu ve hemen ilgileneceğini söyledi. Gerçekten de kargo ellerine ulaştıktan sonra ürünlerimi inceleyip haklı olduğumu anlayınca yenilerini yolladılar ve kargo paramı da o değerde bir ürünle telafi ettiler. Bolca da tester krem koymuşlardı. Ben de arayıp teşekkür ettim ilgileri için.

Kısaca evet böyle sorunlar olabiliyor fırçalarda ama ilgili bir şekilde dönüt yapıyorlar uğraşırsanız. Hakkınızı aramaktan çekinmeyin.

Bir firma ürün satarken de sattıktan sonra da arkasında durabilmeli bence.

3 haziran 17:09

68. fırçalarının kıl yapısından, yumuşaklığından memnun olduğum farça markası, ama bence saplarının sağlamlığına daha çok dikkat etmeliler. iki tanesi saplarından ayrıldı. tutkalla yeniden yerlerine taktım, ama her zaman bu kadar şanslı bir durum olmaz, fırça heba da olabilir; bu yüzden daha sağlam olmalılar...

3 haziran 15:11

67. bir önceki (link: https://www.suslusozluk.com/nascita?i=479596 girdimde) yazdığım fırçaları hala kullanmak ve çok memnun olmakla beraber yeni ürünler edindim ve hepsinden çok memnunum. aldığım ürünlerin bazıları şu an sitede görünmüyor, kaldırıldı mı yoksa stok mu bitti emin değilim. neyse efendim yine uzun bir entry olacak benden söylemesi. tanım olarak ise çılgın kaliteye ulaştığını düşündüğüm türk fırça markası.

(link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/far-karistirma-fircasi/1688 şu karıştırma fırçası) : öncelikle baya küçük geldi gözüme çünkü ben geniş yapılı far karıştırma fırçalarını severim fakat daha detay işler için biçilmez bir kaftan. kalem fırçalarımdan daha işlevsel buldum, özellikle ilk geçiş renginden sonra derinlik işlemleri için çok iyi bir karıştırma fırçası. koyu renk farları muhteşem uyguluyor. yumuşacık.

(link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/oval-yapili-allik-fircasi/1618 bu oval yapılı fırça) : bunu gratisten 21.50'ye aldım ve yani sadece bulduğunuz yerde ciddi manada elinizdeki fırçalar ne olursa olsun almanızı öneriyorum. toz, likit, krem inanılmaz uyguluyor. yumuşacık, çok kaliteli. bütün yüz makyajınızı, fondöten, kapatıcı, allık, highlighter, pudra şahane uyguluyor. boyutu da gerçekten her yerde yanında taşımaya çok elverişli. inanılmaz yumuşacık. expert face brush bunun adı olmalıymış. alın aldırın diyorum.

(link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/genis-yapili-far-fircasi/1595 şu çok işlevli mükemmel fırça) : bu fırça ile kapatıcı, tüm göz kapağına toz ve krem far, crease bölgesine gelişigüzel geçiş rengi ve highlighteri cillop gibi uygulamak mümkün. yine yumuşacık ve çok şık. her şeyi ustalıkla uyguluyor.

(link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/nascita-brush-make-up-addict-goz-seti-1/1761 şu set içerisindeki en solda görünen fırça) : bunu sitede şu an tekil olarak bulamadım, siparişimde dar yapılı karıştırma fırçası olarak geçiyor adı. rt eye starter setindeki base shadow brush veya mac 217 fırçannın şekil olarak aynısı, ama boyut ve yumuşaklık olarak ikisini de sınıfta bırakıyor. inanılmaz yumuşak, boyut olarak rt base shadow ve mac 217'den daha büyük ama göz ile alakalı her işi yapabilecek bir fırça. ben bu şekil fırçaları zaten çok seviyorum çünkü geçiş rengi, derinlik rengi, göz altına far sürme, tüm göz kapağına far sürme gibi hemen hemen her işi tek fırçayla kolaylıkla halledebiliyorum. bu fırça da nascita'nın denediğim diğer tüm fırçaları gibi krem, likit ve toz ürünlerle çok iyi anlaşıyor. tek bir göz fırçası kullanılacaksa da bunu bulduğunuz gibi almanızı gerçekten öneririm. bonus olarak kapatıcıyı da kusursuz uyguluyor.

gelelim gönlümün sultanı olan (link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/ombre-midi-2-li-sunger/1805 süngere) : midi boy olan bu sünger ikili satılıyor, diğer süngerler gibi küçücük değil, fondöten uygulamasına müsait, inanılmaz yumuşak, suyu hemen emip pofidik olan, orjinal beuaty blenderdan bile daha iyi bir sünger bu. benim büyük sünger almama sebebim zamanla süngerin derininde sabun vs kalıntısı birikerek süngerin yumuşaklığının bozulmasıdır; ancak midi ve mini boy süngerlerde örneğin hm'in dörtlü satılan süngerleri, veya rt'nin ikili mor minik süngerleri ve mini beauty blenderlarda bu başıma gelmedi. rt kalitesiz çabuk bozuluyor, beauty blender mini'yi 2 seneye yakındır kullanıyorum daha paketteki 2. süngere geçemedim gerçekten kaliteli ama küçük yani sadece kapatıcı için kullanıyorum genellikle. hm ise midi boy, yumuşak ama çok ürün emiyor bu açıdan sürekli kullanmıyorum. bu ise hayal gibi birşey. yani bu süngeri alın deneyin, süslüde cidden hayranlığınızı gizleyemeyecek yorumlar okuyacağıma eminim. bb gibi çok delikli, hemen şişen, hemen ürün kusursuzca yayan ve aynı onun dokusu gibi çok kaliteli görünen bir sünger. nascitanın pembe renkli rt kesimli süngerini de kullanıyorum 1 senedir, o da çok iyi fakat dediğim gibi büyük boy olduğundan hafiften sertleşti, ıslatınca hala yumuşak. hiç parçalanmadı.

dipnot: ben sünger ve fırçalarımı kendimi de temizlediğim gibi(gizlinot: swh) zeytinyağlı kalıp sabunla yıkıyorum ve bu yöntemden çok memnunum.

22 nisan 21:08 22 nisan 21:09