girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (70)
  • medya (23)

70. Ocean serisi süngeri ve 138 numaralı fırçasıyla tanıştığım marka. Süngeri başlığına yazdım. Fırça için bir kaç bir şey söylemek istiyorum. Fırça büyük far fırçası diye geçiyor ama bence değil. Yani bununla sürseniz sürseniz göz kapağınızın tamamını nötürlemek için bir far sürersiniz o kadar. Görür görmez zaten bunun bir kapatıcı fırçası olduğunu anlamıştım gerçekten de tahmin ettiğim gibi kapatıcıyı çok güzel ve incecik uyguluyor. Kılları tok aynı zamanda da yumuşacık. Gayet memnunum. Zamanla dökülme falan yapmazsa uzun bir süre favorim olacak gibi.

16 haziran 23:07

69. (yazar: escapologist)'in girdisi üzerine yazayım dedim. (link: https://www.suslusozluk.com/nascita?i=637393 önceden de bir girdi girmiştim) aslında ama çok sonradan yaşadığım durumu anlatayım istedim.

Bir gün makyaj yaparken benim de bazı fırçalarım sapından ayrıldı. Açıkçası şok oldum. Yıkarken, kuruturken, saklarken gayet dikkatliyimdir çünkü. Önce mail attım nascita'ya durumu anlatan ve hemen cevap geldi sorun yaşadığım ürünleri kargolamam için. Kargoladım, bir iki sıkıntı oldu bu esnada ve kargo parasını da normalde benim ödememem gerekirken ben ödedim. bu defa ben de çareyi aramakta buldum. Aradım ve bir hanımefendi çıktı, sorunumu dinledi ve sizi ilgili kişimize yönlendireyim dedi ve biriyle görüştürdü. Beyefendi gerçekten sabırla dinledi, ürünlerinin her zaman arkasında olduklarını, bazen böyle sorunlar olabileceğini ve üzgün olduğunu ve hemen ilgileneceğini söyledi. Gerçekten de kargo ellerine ulaştıktan sonra ürünlerimi inceleyip haklı olduğumu anlayınca yenilerini yolladılar ve kargo paramı da o değerde bir ürünle telafi ettiler. Bolca da tester krem koymuşlardı. Ben de arayıp teşekkür ettim ilgileri için.

Kısaca evet böyle sorunlar olabiliyor fırçalarda ama ilgili bir şekilde dönüt yapıyorlar uğraşırsanız. Hakkınızı aramaktan çekinmeyin.

Bir firma ürün satarken de sattıktan sonra da arkasında durabilmeli bence.

3 haziran 17:09

68. fırçalarının kıl yapısından, yumuşaklığından memnun olduğum farça markası, ama bence saplarının sağlamlığına daha çok dikkat etmeliler. iki tanesi saplarından ayrıldı. tutkalla yeniden yerlerine taktım, ama her zaman bu kadar şanslı bir durum olmaz, fırça heba da olabilir; bu yüzden daha sağlam olmalılar...

3 haziran 15:11


67. bir önceki (link: https://www.suslusozluk.com/nascita?i=479596 girdimde) yazdığım fırçaları hala kullanmak ve çok memnun olmakla beraber yeni ürünler edindim ve hepsinden çok memnunum. aldığım ürünlerin bazıları şu an sitede görünmüyor, kaldırıldı mı yoksa stok mu bitti emin değilim. neyse efendim yine uzun bir entry olacak benden söylemesi. tanım olarak ise çılgın kaliteye ulaştığını düşündüğüm türk fırça markası.

(link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/far-karistirma-fircasi/1688 şu karıştırma fırçası) : öncelikle baya küçük geldi gözüme çünkü ben geniş yapılı far karıştırma fırçalarını severim fakat daha detay işler için biçilmez bir kaftan. kalem fırçalarımdan daha işlevsel buldum, özellikle ilk geçiş renginden sonra derinlik işlemleri için çok iyi bir karıştırma fırçası. koyu renk farları muhteşem uyguluyor. yumuşacık.

(link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/oval-yapili-allik-fircasi/1618 bu oval yapılı fırça) : bunu gratisten 21.50'ye aldım ve yani sadece bulduğunuz yerde ciddi manada elinizdeki fırçalar ne olursa olsun almanızı öneriyorum. toz, likit, krem inanılmaz uyguluyor. yumuşacık, çok kaliteli. bütün yüz makyajınızı, fondöten, kapatıcı, allık, highlighter, pudra şahane uyguluyor. boyutu da gerçekten her yerde yanında taşımaya çok elverişli. inanılmaz yumuşacık. expert face brush bunun adı olmalıymış. alın aldırın diyorum.

(link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/genis-yapili-far-fircasi/1595 şu çok işlevli mükemmel fırça) : bu fırça ile kapatıcı, tüm göz kapağına toz ve krem far, crease bölgesine gelişigüzel geçiş rengi ve highlighteri cillop gibi uygulamak mümkün. yine yumuşacık ve çok şık. her şeyi ustalıkla uyguluyor.

(link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/nascita-brush-make-up-addict-goz-seti-1/1761 şu set içerisindeki en solda görünen fırça) : bunu sitede şu an tekil olarak bulamadım, siparişimde dar yapılı karıştırma fırçası olarak geçiyor adı. rt eye starter setindeki base shadow brush veya mac 217 fırçannın şekil olarak aynısı, ama boyut ve yumuşaklık olarak ikisini de sınıfta bırakıyor. inanılmaz yumuşak, boyut olarak rt base shadow ve mac 217'den daha büyük ama göz ile alakalı her işi yapabilecek bir fırça. ben bu şekil fırçaları zaten çok seviyorum çünkü geçiş rengi, derinlik rengi, göz altına far sürme, tüm göz kapağına far sürme gibi hemen hemen her işi tek fırçayla kolaylıkla halledebiliyorum. bu fırça da nascita'nın denediğim diğer tüm fırçaları gibi krem, likit ve toz ürünlerle çok iyi anlaşıyor. tek bir göz fırçası kullanılacaksa da bunu bulduğunuz gibi almanızı gerçekten öneririm. bonus olarak kapatıcıyı da kusursuz uyguluyor.

gelelim gönlümün sultanı olan (link: https://www.nascita.com.tr/urun/detay/ombre-midi-2-li-sunger/1805 süngere) : midi boy olan bu sünger ikili satılıyor, diğer süngerler gibi küçücük değil, fondöten uygulamasına müsait, inanılmaz yumuşak, suyu hemen emip pofidik olan, orjinal beuaty blenderdan bile daha iyi bir sünger bu. benim büyük sünger almama sebebim zamanla süngerin derininde sabun vs kalıntısı birikerek süngerin yumuşaklığının bozulmasıdır; ancak midi ve mini boy süngerlerde örneğin hm'in dörtlü satılan süngerleri, veya rt'nin ikili mor minik süngerleri ve mini beauty blenderlarda bu başıma gelmedi. rt kalitesiz çabuk bozuluyor, beauty blender mini'yi 2 seneye yakındır kullanıyorum daha paketteki 2. süngere geçemedim gerçekten kaliteli ama küçük yani sadece kapatıcı için kullanıyorum genellikle. hm ise midi boy, yumuşak ama çok ürün emiyor bu açıdan sürekli kullanmıyorum. bu ise hayal gibi birşey. yani bu süngeri alın deneyin, süslüde cidden hayranlığınızı gizleyemeyecek yorumlar okuyacağıma eminim. bb gibi çok delikli, hemen şişen, hemen ürün kusursuzca yayan ve aynı onun dokusu gibi çok kaliteli görünen bir sünger. nascitanın pembe renkli rt kesimli süngerini de kullanıyorum 1 senedir, o da çok iyi fakat dediğim gibi büyük boy olduğundan hafiften sertleşti, ıslatınca hala yumuşak. hiç parçalanmadı.

dipnot: ben sünger ve fırçalarımı kendimi de temizlediğim gibi(gizlinot: swh) zeytinyağlı kalıp sabunla yıkıyorum ve bu yöntemden çok memnunum.

22 nisan 21:08 22 nisan 21:09

66. Ocean serisinden 212(kalem fırça) ve 213(karıştırma fırçası) numaralı iki fırçasına sahibim daha önce bu markadan hiç fırça denemediğim için diğerleri hakkında yorum yapamayacağım ama bu fırçaları alalı kaç ay oldu kaç kez yıkadım ne şekilleri bozuldu ne kıl döktüler indirimsiz fiyatları 30 tl ama indirim olursa bir şans verin derim. Fırçalardan bahsedecek olursam:

-212(kalem fırça):aşağıdan yukarıya doğru ucu sivrileşiyor,sık kıllı,uç kısımda olan kıllar biraz sert. Detay,alt kirpik dibi.göz pınarını aydınlatmak ve kaş altı aydınlatmak için kullanıyorum.

-213(karıştırma fırçası):her zaman görmeye alıştığımız "konik tip" karıştırma fırçalardan değil formu daha yuvarlak,ecotools ve rt karıştırma fırçalarına göre kılları daha sık,kılları yumuşak,karıştırma işini iyi yapıyor.

29 mart 22:07

65. Dönem dönem sanırım her serisinden 1-2 fırça edindim. Kıl yapısını seviyorum ancak saplar ve yapıştırıcıları çok kötü. yeni geldiğinde sapı oynuyor ve genelde iki yıkamada sap ayrılıyor. Klasik siyah, meşhur kapatıcı fırçasının olduğu seri en kötüsü, çok dayanıksız, profesyonel çizgili metal saplı seri fırçaları daha dayanıklı ama işlevsiz, pembe seri yine daha dayanıklı ama çok amatör yapıştırılmışlar. Aliexpressten aldığım 2 dolarlık 7-8 yıllık fırçalar taş gibi dururken bunlar neden böyle anlayamadım, benim silikonla yapıştırdığım fırçalar bile daha sağlam. Özellikle yerli firma olduğu için almak istemiştim ancak bu kadar dayanıksız olacaklarını düşünmedim.

Gel gelelim gratis için çıkardığı ocean serisi fırçalarını çok beğendim, ciddi bir kalite farkı var. Tabi daha 1-2 yıkama geçirdiler, sonlarını göreceğiz.

Edit: evet ocean serisinin far oturtma fırçası yıkarken elimde kaldı. Silikonlayım derken metal kısmı eğrildi. Resmen teneke. Bir daha tövbe, ucuz fırça alıcaksan aliexpressden şaşmayacaksın.  Görsellere sonucu ekledim.

ilgili medya:
1
29 mart 19:34 7 nisan 20:24

64. Sitesine kapıda ödeme seçeneği eklemiş firma. Çok beğendiğim göz fırçası seti vardı. Kredi kartım sorun çıkarıyor uğraşana kadar kapıda ödemeyle al geç.

2 mart 10:42


63. bamboo göz fırça setini kullandığım marka. önceden pek fazla far kullanan biri değildim. genellikle göz makyajını eyelinerla yapıyordum. far paletleri meşhur olduktan sonra ben de merak sardım farlı makyajlara. bunun için deneme amaçlı uygun fiyatlı göz makyaj seti almak istiyordum. nascita'nın bamboo setini kozmela'dan aldım ve performansı beklediğimin üstünde çıktı. içinde bir adet harika far karıştırma fırçası var. her türlü farı çok güzel şekilde karıştırıyor. kılları yumuşacık, defalarca yıkamama rağmen dökülme olmadı. bahsettiğim setin en büyük eksiği far oturtma fırçasının sette bulunmaması. açılı fırçalardan iki adet koymak yerine bir tane oturtma fırçası koysalardı çok iyi olurdu.

28 şubat 14:34

62. Yorumları okuyunca biraz üzüldüm açıkçası. Çünkü ben aldığım 4 fırçanın 4’ünden de memnun kaldım. Şu an elimde büyük pudra fırçası, oval allık fırçası, göz altı kapatıcı fırçası ve üçgen açılı fondöten fırçası var. Black friday indiriminden aldım hepsini de oldukça uygun fiyata geldi. Aldığım zamandan beri 1 kere yıkadım hiç kıl dökmedi. Ürünleri homojen bir şekilde dağıtıyolar ve çok yumuşak kıllara sahip fırçalar. 

3 aralık 2017 12:04

61. yelpaze şeklindeki fırçasını gördüğünüzde arkanıza bakmadan kaçmanız gereken markadır. hani şey gibi düşünün bir çocuk görürsünüz, vücut boy pos efsanedir ama muhabbeti çok kötüdür ve o an hayal kırıklığı içinde çocuktan kurtulmaya çalışırsınız ya. işte bu fırça da aynı böyle.

20 ekim 2017 15:56