sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (64)
  • medya (1)

  64. oturup naturally serein izledikten sonra gençliğimin azelaic asit kullanmadan heba olduğunu hissediyorum. kullandığı ürünlerin çeşitliliği beynimi uçuruyor. gerçekten çok tatlı biri ama artık kitap önerileri vb. dışındaki videolarını izleyemiyorum çünkü yüzümü sadece temizleyici ile yıkayıp, nemlendirip, güneş koruyucu sürmek inanılmaz yetersiz hissettiriyor. üst level ürünler kullanıyor; bende kullanmak istiyorum ama ulaşımı kolay ürünler değil :( üzgünüm

  dün bir videosunu izledikten sonra gittim fellik fellik 50 faktör pa ++++ olan kremler aradım. ayrıca cildinin nemini sürekli ölçtüğü aletten sordum soruşturdum falan. bu kadar ileriye gitmeye gerek yok sanki, genetik ve güneşe maruz kalma oranı yaşlanma hızında en büyük etken.

  ignorance is bliss

  9 haziran 21:51 10 haziran 17:16

  63. Sayesinde bebek gibi cilde ulaştım seni seviyorum naturally serein :*

  Cilt bakımı olarak Sadece cildini temizleyen ve nemlendiren biriydim ve dehşet siyah nokta, sivilce lekesi, akne sorunlarım vardı. Sayesinde c vitamini, b3 vitamini, aha ve bha içeren ürünleri keşfettim hem de oldukça uygun fiyatlıları :) cilde faydalı gelen şeyleri uzun uzun anlatması, hem yüksek fiyatlı hem uygun fiyatlı ürünleri göstermesi harika Bir şey. Dediğim gibi sayesinde akne izi, siyah nokta problemlerimi başarıyla yendim artık sadece güneş kremiyle dışarı çıkabiliyorum :) müsait vaktim kullandığım ürünleri de yazarım bakım rutini başlığında

  edit: (link: https://www.suslusozluk.com/süslü-sözlük-yazarlarının-cilt-bakım-rutinleri?i=1013151 rutinimi yazdım arkadaşlar )

  11 mayıs 08:16 14 mayıs 22:49

  62. Video içerikleri çok yardımcı olmakla birlikte özenerek hazırladığı o kadar belli ki.. Kendisini tebrik ediyorum. Cilt bakımı dışında bütün videolarını izliyorum çünkü kendisini dinlettiriyor, uzatmadan tane tane konuşması sayesinde olsa gerek. Ayrıca videoları çektiği ortamın aydınlık olması da benim için bir etken. Geç keşfetsem de severek takip ediyorum. Hayatında nice başarılar onunla olsun.

  10 mayıs 12:22

  61. (gbkz: yağmur vardar) sayesinde tanıyıp sevdiğim youtuber. Çok tatlı ve güzel bir kadın. 30 yaşında olduğunu söylemeseydi 20 derdim gerçekten. Bilgili, eğitimli, kibar bir hanımefendi. Çöplüğe dönüşen bir platformda ciddiye alınacak ender içerik üreticilerinden. 

  8 mayıs 16:56

  60. Takip etmekten en çok keyif aldığım kanaldır. Kanal sahibi hanımefendi çok güzel, çok naif, aynı zamanda oldukça dürüst ve karakteri gelişkin biri. Aldığı eğitim süreci ve kendini geliştirme yolunda edindiği hayat görüşü, vizyonu oldukça geniş. En önemsenmeyecek konuda çektiği videoda bile cümle kurma şeklinden bir konuyu anlatma açıklama şeklinden farkını ortaya koyuyor. Genelde bu tip insanlar youtube ve sosyal medyaya çok fazla uyum sağlayamıyorlar, tahammüleri olmuyor ya da boş youtuberların domine ettiği bir alanda kendilerini ortaya koyamıyorlar. Bu açıdan ayrıksı olabilmiş ve kalitesiyle öne çıkmış biri olduğunu düşünüyorum.Güzel kitaplar okuyor, güzel filmler izliyor tavsiyeleri bana çok katkı yaptı ve cilt bakımı konusunda da araştırma yapması, videoların altına kaynak koyması, içerik okuyabiliyor olması çok hoş. özellikle bilgiye ulaşmanın bu denli kolay olduğu bir dünyada hala reklam ile, göz boyama ve kandırmaca ile satış yapılıyorken. Sayesinde piyasadaki ürünlerin çoğunun ne kadar boş olduğunu farkettim ve daha bilinçli tüketim yapıyorum.

  8 mayıs 16:34 8 mayıs 16:36

  59. Roza sebebiyle niacinamide kullanmaya karar verdiğimde youtubeta araştırma yaparken bulduğum youtuber. Kanalın isminden dolayı ve tatlış konuşmasından kanal sahibinin yabancı uyruklu olduğunu sanıyordum ki burdan okuyana kadar. Ben kendi adıma kanalından yarar gördüm. Buram buram reklam kokan hareketleri yok. Araştırmasını yapıyor ve kullandığı ürünleri öneriyor diye düşünüyorum. İhtiyaç duyarsam tekrar bakacağım bir kanal oldu. Böyle kalması dileğiyle.

  4 mayıs 19:26

  58. Burada sevildiğini okuyunca izledim videolarını. Biraz hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Ürün yorumu açısından güzel kanalı, ancak çok fazla "skincare myths" var. Dürüstlüğünden yana şüphem yok, gerçekten deneyimlerini aktarıyor gibi ama "science back-up" biraz eksik. Ya placebo etkisi ya da kullandığı doğru ürünlerin etkilerini taşlarla yağlarla masajlara bağlamış diye düşünüyorum. Spiritüel yanı da var biraz, Ece targıt'ı hatırlattı bana. Maddi durumları, cilt bakımı heyecanları vs ama Ece gibi delirmez sanıyorum/umuyorum.

  Konuşması çok tatlı, kendisi de çok tatlı, hemen hemen hepsinde aynı şeyi yaptığı makyaj videolarını sıkılmadan izletti. Zevklerimiz de benziyor, aklıma birkaç ürün soktu. Beni hayal kırıklığına uğratan videosu güneş kremleri üzerine olan oldu.

  Öykünme de diyemem bariz şekilde translate etmiş içeriği:

  (link: https://youtu.be/iK0FSmrR-gA Lab muffin'in videosu)

  (link: https://youtu.be/hSZOpbDw61I Çisem'in videosu) Ki bu videolardaki bilgiler de tamamen doğru sayılmaz.

  Bir diğer eleştirim Kendisi bol bol kullandığını söylüyor güneş kremini ama missha videosuna kadar hep minik minik 4 nokta halinde görüyoruz videolarında. Güneş kremi nasıl uygulanır noktasında Dr.Dray'in kanalına bakabilirsiniz, haftada bir güneş kremi bitiriyor galiba.

  4 mayıs 13:58

  57. Film zevklerimiz farklı ama okuduğu kitaplardan ötürü çok yakın hissediyorum. Yukio Mişima okuyan kaç kişi var ki? Baktım şimdi de Bulgakov okuyormuş, canım. 

  Ayrıca japon edebiyatı seviyorsan tanizaki de aklında olsun çisem. 

  4 mayıs 13:37

  56. diğer youtuber'lar çok şey vaad edip hiç bir vaadini gerçekleştirmeyen market kozmetiği gibiyken, kendisi youtube camiasının dermokozmetik ve kore kozmetiği gibidir benim için.

  ay garip bir tanım oldu farkındayım ama çok tepkiliyim(gizlinot: çisem'e değil). yıllardır bir sürü youtuber blogger takip ettim, hepsinin ama hepppsinin reklam yüzünden gözleri döndü. kutu kutu bedava pr ürünü geldiği için kendi istekleriyle gidip mağazadan kendileri için bir parçacık ürün bile almaz oldular. atıyorum simple markası bütün bloggerlara bir yüz temizleyicisi gönderiyor, kuru ciltlisinden yağlı ciltlisine sivilcelisinden egzamalısına kadar herrkes çok beğeniyor. biri de demiyor ki: bu ürün bana iyi gelmedi benim gibi olanlar dikkatli olsun. aman pr musluğu kesilmesin de.

  çisem'i bu yüzden çok seviyorum. hem içerik konusunda çok bilgili, hem kendi cildini çok iyi tanıyor, hem de aktif içerik ne demek hangi ürün hangi soruna iyi gelir, parasına değer mi bunları enine boyuna çok mantıklı bir şekilde anlatıyor. ürün yorumlarını çok dürüst buluyorum. onun dışında çok güzel film dizi ve kitap eleştirileri de yapıyor.

  bedava ürün kapmak için lansman lansman gezip, off çok yoğunum diyen milli bloggerlarımızın aksine, kendisini durmadan geliştiren, bloggerlık dışında bir işi ve mesleği de olan aranan kan.

  umarım hep bu çizgide devam eder.

  3 mayıs 21:42

  55. İşitme engelli biri olarak hayatına çok güzel yön vermiş biri.. ve bunu anlayamayacak kadar düşüncesiz insanların kızcağızın konuşmasına laf etmelerine deli oluyorum!! Arkadaşlar işitme engelli birinin konuşabilmesi bile mucize zaten bırakın peltek konuşsun(ki o konuşmayla 3 dil biliyormuş helal olsun)

  Neyse sakinleştim devam edeyim; kanalı gerçekten bilgilendirici..özellikle aldığı eğitimler kanalı için büyük nimet..keşke birazda aldığı eğitimlerden yola çıkarak çiğ beslenme hakkında bilgilerde verse.. Bunun dışında olumsuz bir eleştiri de instagram sayfası için söyleyeceğim..çisemcim instagramda daha aktif olup bizi bilgilerinden eğitimlerinden mahrum bırakmasan keşke.. instagram da her şey daha güncel olabildiğinden biraz daha önde benim için ama sen yine de YouTube dan kesinlikle vazgeçme bu şekilde tam gaz devam.

  9 nisan 16:41 9 nisan 17:59