sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (65)
  • medya (1)

  65. Çok tatlı, çok samimi bulduğum, sürekli araştıran, okuyan kendini geliştiren youtuber. Muhtemelen izlediğim en kaliteli ve iyi niyetli türk youtuber. Kulaktan dolma bilgilerle gelmiyor, oturup makale takip ediyor. İlham verici bir insan olduğunu düşünüyorum, umarım emeklerinin karşılığını alır.

  İlave edit: son izlediğim kendiyle ilgili sorulara cevap verdiği videosunda youtube’un özgüvenini düşürdüğünden bahsetmiş. Biraz üzüldüm açıkçası. Çok fazla konuşmasıyla ilgili soru alıyormuş. Ben de ilk izlediğimde yabancı olduğunu sanmamla ilgili bir girdi yazmıştım. Bu bana böyle şeyler hakkında yorum yaparken daha dikkat etmemiz gerektiğini gösterdi. Düşündüğümüzü çat diye söylerken karşı tarafı kırabiliyor. Asla özgüveninin kırılmaması gerek eğer okuyorsan. İşitme problemine rağmen gayet akıcı konuşuyorsun ve sadece türkçe değil. Bence yaptığın oldukça etkileyici çişem. Kendinle gurur duy.

  10 temmuz 16:04 10 temmuz 17:10

  64. Beni asitleri, içerik okumayı öğreten youtuber benim gözümde YouTube'da bu konuda en başarılı değilse en başarılılarından. İlk video da konuşması biraz değişik gelmişti ama izleye izleye alıştım sanırım şimdi hiç dikkat bile etmiyorum. Keşke ülke de Naturally Serein gibi insanlar çoğalsa da insanımızın içerik okuma bilgisi 'Ay canım üstünde %0 alkol, boya, paraben yazıyor' dan ileriye gitse belki o zaman koskoca ülke de asit ürünü sıkıntısı çekmeyiz.

  3 temmuz 23:01

  63. kulak sorunu kaynaklı, kimilerine garip gelen beni hiç rahatsız etmeyen konuşması bile kulağı sorunsuz duyanlardan çok daha iyi. diğerleri gibi 30 kelimeyle video çekmiyor, kelimeleri yanlış anlamda kullanmıyor (nice "maruz görün" diyenlerle dolu ortalık). diğer dillerdeki markaların isimlerini de "hihihiii bilmiyorum nasıl okunuyor bayoderma mı yoksa biyoderma mı ayyy naskita mı" demeden doğru bir telaffuzla okuyor, tüm dilleri bilmesi mümkün olmadığına göre demek ki araştırıyor, öğreniyor okunuşlarını. sırf bu yüzden bile bayılıyorum.

  3 temmuz 22:07

  62. Süslü sözlükte tamamen rastgele keşfettiğim youtuber kendisi videolarında verdiği bilgileri tek tek araştırıp videonun altına makalelerle araştırmalarla kanıtlı bir şekilde bırakan bir hanım kızımız  kendisi ve bu özelliği sayesinde kanalına ışık hızıyla abone oldum resmen 

  Kore cilt bakımına olan bakış açımı değiştirdiği gibi güneş koruyucular hakkında da insanı güzelce bilinçlendiriyor "her iki saatte bir yüzünüze boca edin eheheheh" diyip markalardan tonla güneş kremi alan youtuberların aksine içerik bilen ve insana mantıklı gelen önerilerle karşımıza çıktığı için kendisini ayrı sevdim. Takipteyim

  29 haziran 22:41

  61. oturup naturally serein izledikten sonra gençliğimin azelaic asit kullanmadan heba olduğunu hissediyorum. kullandığı ürünlerin çeşitliliği beynimi uçuruyor. gerçekten çok tatlı biri ama artık kitap önerileri vb. dışındaki videolarını izleyemiyorum çünkü yüzümü sadece temizleyici ile yıkayıp, nemlendirip, güneş koruyucu sürmek inanılmaz yetersiz hissettiriyor. üst level ürünler kullanıyor; bende kullanmak istiyorum ama ulaşımı kolay ürünler değil :( üzgünüm

  dün bir videosunu izledikten sonra gittim fellik fellik 50 faktör pa ++++ olan kremler aradım. ayrıca cildinin nemini sürekli ölçtüğü aletten sordum soruşturdum falan. bu kadar ileriye gitmeye gerek yok sanki, genetik ve güneşe maruz kalma oranı yaşlanma hızında en büyük etken.

  ignorance is bliss

  9 haziran 21:51 10 haziran 17:16

  60. Sayesinde bebek gibi cilde ulaştım seni seviyorum naturally serein :*

  Cilt bakımı olarak Sadece cildini temizleyen ve nemlendiren biriydim ve dehşet siyah nokta, sivilce lekesi, akne sorunlarım vardı. Sayesinde c vitamini, b3 vitamini, aha ve bha içeren ürünleri keşfettim hem de oldukça uygun fiyatlıları :) cilde faydalı gelen şeyleri uzun uzun anlatması, hem yüksek fiyatlı hem uygun fiyatlı ürünleri göstermesi harika Bir şey. Dediğim gibi sayesinde akne izi, siyah nokta problemlerimi başarıyla yendim artık sadece güneş kremiyle dışarı çıkabiliyorum :) müsait vaktim kullandığım ürünleri de yazarım bakım rutini başlığında

  edit: (link: https://www.suslusozluk.com/süslü-sözlük-yazarlarının-cilt-bakım-rutinleri?i=1013151 rutinimi yazdım arkadaşlar )

  11 mayıs 08:16 14 mayıs 22:49

  59. Video içerikleri çok yardımcı olmakla birlikte özenerek hazırladığı o kadar belli ki.. Kendisini tebrik ediyorum. Cilt bakımı dışında bütün videolarını izliyorum çünkü kendisini dinlettiriyor, uzatmadan tane tane konuşması sayesinde olsa gerek. Ayrıca videoları çektiği ortamın aydınlık olması da benim için bir etken. Geç keşfetsem de severek takip ediyorum. Hayatında nice başarılar onunla olsun.

  10 mayıs 12:22

  58. Takip etmekten en çok keyif aldığım kanaldır. Kanal sahibi hanımefendi çok güzel, çok naif, aynı zamanda oldukça dürüst ve karakteri gelişkin biri. Aldığı eğitim süreci ve kendini geliştirme yolunda edindiği hayat görüşü, vizyonu oldukça geniş. En önemsenmeyecek konuda çektiği videoda bile cümle kurma şeklinden bir konuyu anlatma açıklama şeklinden farkını ortaya koyuyor. Genelde bu tip insanlar youtube ve sosyal medyaya çok fazla uyum sağlayamıyorlar, tahammüleri olmuyor ya da boş youtuberların domine ettiği bir alanda kendilerini ortaya koyamıyorlar. Bu açıdan ayrıksı olabilmiş ve kalitesiyle öne çıkmış biri olduğunu düşünüyorum.Güzel kitaplar okuyor, güzel filmler izliyor tavsiyeleri bana çok katkı yaptı ve cilt bakımı konusunda da araştırma yapması, videoların altına kaynak koyması, içerik okuyabiliyor olması çok hoş. özellikle bilgiye ulaşmanın bu denli kolay olduğu bir dünyada hala reklam ile, göz boyama ve kandırmaca ile satış yapılıyorken. Sayesinde piyasadaki ürünlerin çoğunun ne kadar boş olduğunu farkettim ve daha bilinçli tüketim yapıyorum.

  8 mayıs 16:34 8 mayıs 16:36

  57. Roza sebebiyle niacinamide kullanmaya karar verdiğimde youtubeta araştırma yaparken bulduğum youtuber. Kanalın isminden dolayı ve tatlış konuşmasından kanal sahibinin yabancı uyruklu olduğunu sanıyordum ki burdan okuyana kadar. Ben kendi adıma kanalından yarar gördüm. Buram buram reklam kokan hareketleri yok. Araştırmasını yapıyor ve kullandığı ürünleri öneriyor diye düşünüyorum. İhtiyaç duyarsam tekrar bakacağım bir kanal oldu. Böyle kalması dileğiyle.

  4 mayıs 19:26

  56. Burada sevildiğini okuyunca izledim videolarını. Biraz hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Ürün yorumu açısından güzel kanalı, ancak çok fazla "skincare myths" var. Dürüstlüğünden yana şüphem yok, gerçekten deneyimlerini aktarıyor gibi ama "science back-up" biraz eksik. Ya placebo etkisi ya da kullandığı doğru ürünlerin etkilerini taşlarla yağlarla masajlara bağlamış diye düşünüyorum. Spiritüel yanı da var biraz, Ece targıt'ı hatırlattı bana. Maddi durumları, cilt bakımı heyecanları vs ama Ece gibi delirmez sanıyorum/umuyorum.

  Konuşması çok tatlı, kendisi de çok tatlı, hemen hemen hepsinde aynı şeyi yaptığı makyaj videolarını sıkılmadan izletti. Zevklerimiz de benziyor, aklıma birkaç ürün soktu. Beni hayal kırıklığına uğratan videosu güneş kremleri üzerine olan oldu.

  Öykünme de diyemem bariz şekilde translate etmiş içeriği:

  (link: https://youtu.be/iK0FSmrR-gA Lab muffin'in videosu)

  (link: https://youtu.be/hSZOpbDw61I Çisem'in videosu) Ki bu videolardaki bilgiler de tamamen doğru sayılmaz.

  Bir diğer eleştirim Kendisi bol bol kullandığını söylüyor güneş kremini ama missha videosuna kadar hep minik minik 4 nokta halinde görüyoruz videolarında. Güneş kremi nasıl uygulanır noktasında Dr.Dray'in kanalına bakabilirsiniz, haftada bir güneş kremi bitiriyor galiba.

  4 mayıs 13:58