yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (164)
  • medya (6)

  164. son videosuna moonandskincare(gizlinot: aysuu🤍🤍) konuk oldu. bence kanaldaki konuk davet ettiği videolarından en iyisiydi. aysu'yu instagramdan takip ediyorum(gizlinot: genelde cilt bakımı hesaplarını boş bulduğum için pek takip etmem ama aysu'yu çok beğeniyorum ve seviyorum gerçekten yararlı bir profil) ve çok sevdiğim bir skinfluencer. sadece high-end ürünlerden oluşan bir rutini yok, kullanmak istediği bir içeriği en uygun üründe en uygun fiyata bulmak istiyor. en önemlisi de cildiyle barışık ve cilt sorunlarının normal olduğunu biliyor ve bizlere sık sık hatırlatarak ayna karşısında kendimize acımasız davranmamızın önüne geçmeye çalışıyor. before-after fotoğraflarını da incelerseniz bir post için ne kadar emek verdiği ortada. takipçilerini de arkadaş gibi görüyor bence, herkesle içtenlikle sohbet ediyor. ayrıca çisem çakır'ın kanalındaki videoda ürünlerin fiyat/performans değerlerinden bahsederken de gittikçe pahalılaşan ürünlere karşı da gerek yeni fiyatını hak etmediği gerekse çok zam geldiği yönünde samimi yorumları var. birçok skinfluencer bunu dobra dobra söylemekten kaçınıyor.(gizlinot: ürünler çoğuna bedava gittiği için de olabilir) çisem çakır da yine takip ettiğim sayılı bloggerlardan ve onun da işini severek, binbir emekle yaptığına inanıyorum. bu ikiliyi aynı videoda görmek beni gerçekten mutlu etti. keşke birlikte birkaç video daha çekseler.

  15 nisan 13:27 15 nisan 13:30

  163. kendisinden hep övgü ile bahsetmişimdir hatta yeri geldiğinde kendisini savunmuşumdur da. herhangi bir videosunu açıp izlediğinizde zaten doğal, sevimli biri olduğunu görüyorsunuz. kolay kolay antipati beslenecek biri değil bence.

  ama şu "babamın otelleri var." muhabbeti benim kalbimi çok kırdı ya.(gizlinot: swh) yani "bir markanın maaşlı çalışanı olmadığını" ispat etmek için böyle bir açıklamaya gerek var mıydı? "ihtiyacım yok, tenezzül etmem." demek istedi yani. aynı muhabbet, kendisinin konuk olarak katıldığı başka bir youtube kanalında da geçti (konuk olduğu kişi yağmur çevik'ti sanırım).

  ha neyse şimdi mesela purito işbirliği paylaşmış instagram sayfasında. bilmiyorum, bana çelişkili geliyor.

  bu arada otelleri vs. geçtim, kendisinin maddi durumunun iyi olduğu zaten her zaman belliydi bence. paylaştığı bir fotoğraf karesinden bile anlaşılabilir. ama konunun bununla ilgisi olduğunu düşünmüyorum ben işte, bunu vurgulamaktaki amacı anlayamıyorum.

  7 nisan 23:57

  162. Ya ben anlamıyorum , cilt bakımına bu kadar ilgili ve kitlesini bu denli önemseyen bir insana neden bu kadar yüklenilir ki ? Youtube gibi bir mecrada kötü yorumların , iftiraların olması çok normal ama bundan yıpranmasını da garipsemiyorum ben. Gerçekten iyi kalpli ve hassas biri. Evet , anlattığı bilgileri iyi bir ingilizceyle birlikte araştırarak bulunabilir ama ciddi bir emek harcamak lazım. Heleki cilt bakıma yeni başlayan biri için ciddi bir süreç bu. Çisem bunu önümüze hazır olarak sunuyor , bir çıkarı olmadan tüm samimiyetiyle. Arada aldığı hediye paketleri veya bazı sponsorlukları beni rahatsız etmiyor. Bu işi birçogu youtuberların ve bloggerların yaptığı gibi gelir işine dönüştürebilirdi. Maddi durumunun iyi olması bu duruma engel değil , ki birçoğu örneğini de görüyoruz zaten.

  Verdiği cilt bakım üzerine bilgileri ciddi bir araştırmayla bulunabilse de yaptığı ürün yorumları benim için önemli. Şahsen benim çok fazla ürünü deneme gibi maddi olanağım olmadığından yaptığı yorumlar gerçekten iyi oluyor. Onun yorumlaması üzerine satın aldığım uygun fiyatlı ürünlerin de birçoğundan memnun kaldım ben. Keşke zamanında bilinçsizce satın aldığım ürünler yerine az ama daha kaliteli ürünler alsaymışım.

  Youtubeun kötü bir mecra olması , atılan bu iftiraların gerekçesi olamaz. Bu işi zevk için yapan birisini bu şekilde iftiralarla yıpratmak ayıp bence. Umarım en kısa zamanda daha iyi görürüz kendisini.

  20 şubat 15:14


  161. Youtube üzerinde takip ediyormuşum ama bir videosunu bile izlememiştim. Kore cilt bakımı bana çok karışık geliyor ve belki bir gün oturur anlamaya çalışırım diye takip ettim herhalde. Kadere bak ki son videosunu izledim. markalarla iş birliği olması veya olmaması neden bu kadar büyümüş anlamadım. Herhalde benim bilmediğim/anlamadığım başka şeyler var. Üzülmesine üzüldüm. yaşadığı bir veya birkaç olay değil de süreç herhalde. En iyisini yapmaya çalışıp kimseye yaranamazsın da patlarsın gibi bir şey gibi geldi. Bu konuda en iyi çözüm kimseye yaranmamaktır bence. Yap gitsin yav iş birliği kime ne? Herkes yapıyor bunu. En azından yaptım da oldu dersin. Umarım en kısa zamanda kendini iyi hisseder.

  20 şubat 13:46

  160. 400 kişilik arkadaş listemde bir fotoğraf paylaştım da saçma sapan bir mesaj geldi. burası da korkunç bir mecra, insanlar normal hayatta söyleyemeyeceklerini rahat rahat yazıyor zorbalık yapmaktan çekinmiyor. ne yazık ki biz kadınlar daha acımasızız.

  çisemin 150000 takipçisi var.. elbette bazıları farklı düşünecek, bazıları sevmeyecek eleştirecek, hatta kıskanacak. ben seviyorum. ne kadar etkilendiğini gördüm, hatta yağmurun daha hassas olduğunu düşünüyorum. samimi bir videoydu fakat biraz abarttığını düşünüyorum. herkesi tek tek kontrol edemezsin o ne dedi bu ne dedi "demesin" diye. sen biliyorsun korendy de çalışmadığını. en fazla kanıtlarsın olur biter. hakkında 1000de 1 kötü yorum varken onları böyle düzeltmeye çalışmak oldukça garip ya. ben çiseme ağır bir yorum hiç görmedim.

  şu konuda haklı bu onun görevi değil, eğlenmezse yapmaz. yapmayabilir tabi, üzülmesinden iyidir. yine de herkesin psikolojisi, olaylara tavrı farklı..

  kişiye yönelik konuşuyorsun, biraz had bilmek lazım işte.

  20 şubat 13:08 20 şubat 15:23

  159. aile otelimiz var, şirketimiz var aloğğğ ben zenginim, param varrr. bilmeyen yoktu zaten çisem hanım maddi durumunuzu, mazallah fakir zannetmedik, korkmayın. (gizlinot: swh)

  paylaştığı bilgiler uzaydan gelmediği için herkes araştırıp okuyarak bu bilgilere ulaşabilir. ki youtube camiası derya deniz arkadaşlar çisem çakır da okyanusta bir damla. eminim buradaki birçok yazarın bile zaten çisem çakır kadar cilt bakımı ve cilt bakım ürünleri üzerine bilgisi mevcuttur.

  bu kadar çok kore ürünü tavsiye eden bir youtuber'ın kore firmalarıyla antlaşması olduğunun düşünülmesi kadar basit bir olay yok. herhangi bir kore firmasıyla antlaşmam yok demesi de bu kadar efor sarfettirecek bir şey olmasa gerek. ha bu arada, size gelen 1 paketin içinde neredeyse 1 asgari ücret değeri ürün olduğu için evet çisem hanım, 1 pr paketi bile, 1 firma yüzü olmak bile çok şeyi değiştirir.

  youtube'u bırakıp bırakmaması hayatımda yaprak kımıldatmaz. biraz ingilizce bolca internet kullanımı ile bu makalelerin hepsine ulaşılabilir. kendi cilt tipimi tanıdığım cildime neyin iyi gelip neyin iyi gelmediğini tecrübe ederek öğrendiğim için de, içerik listesine bakarak ürün ayrımı yapabiliyorum şükür.

  ek olarak, kaç yaşınızda olursanız olun yalanla da kötülükle de karşılaşacaksınız arkadaşlar, tabii bulutların üzerinde yaşamıyorsanız. hele ki internette aktif paylaşım yapan biriyseniz bununla ×1000 karşılaşacaksınız. herhangi bir karalama mevcutsa hukuki yollardan tabii ki hakkınızı da ararsınız. ayrıca çeşitli platformlardan gördüğüm kadarıyla, çisem çakır hakkında 10 yorum yapılıyorsa 9'u olumlu zaten. yapılan 9 olumlu yorumu es geçip de 1 olumsuz yoruma kafayı takarsanız işlerin bu noktaya evrilmesi gayet doğal çisem hanım.

  okuduğunuz için teşekkürlerrr ve iyi günler sevgili süslü sözlük ahalisi.

  19 şubat 18:40 19 şubat 20:59

  158. negatif 1-2 eleştiriye (hakaret değil eleştiri) odaklandığı ve iletişimine yansıttığı için kendisini ve içeriklerini çok çok sevmeme rağmen çisem'i youtube'dan takip etmeyi bırakmıştım.

  arada instagramda da onca iyi yorumdan kötüleri seçip onlarca hikaye paylaşmasını da

  eleştirenlerden biriyim ama özellikle son dönem takipçileriyle yaptığı seri muhteşemdi. gerçek kullanıcıların görüşlerini paylaştığı bir platform gerçekten çok değerli.

  zira bir tane ya da 100 tane olması fark etmez, pr paketi alan hiçbir sosyal medya yarı ünlüsüne %100 güvenemiyorum. samimi bile olunsa herkesin bir üründen alacağı performans farklı. aşırı içselleştirmemek gerek hiçbir yorumcuyu. ben bir ürünün cildime iyi gelip gelmediğini anlamak için o ürünü düzenli olarak en az 2 hafta kullanıyorum ancak o zaman gerçek etkilerini algılayabiliyorum. bu nedenle çok fazla ürün deneyen kişilerin ürün önerileri bana zaten oldum olası çok mantıklı gelmemiştir. çisem'in de bunu fark edip böyle bir ortam yaratması şahane bir öngörüdür. kaldı ki ürün yorumlarından bağımsız, çisem'in içerik okuma konusunda birçok kişiye katkı sağladığı da bariz.

  anladığıma göre kore'den ürün ithal eden şirketlerle ilgili hakkında söylenti varmış. dedikodusu yapılmış. bu kadar sevilen ve takdir edilen bir insan olarak aşırı tepki verdiğini düşünüyorum. bu yazılanlar karşılık bulsa anlayacağım da. yani kimsenin ilgilenmediği aşikar değil mi?

  ha isteyen aşırı haklı olduğunu düşünmeye devam edebilir. kişilik haklarını ihlal etmeden eleştirmeyi, bu eleştirilere de saygı göstermeyi hepimizin öğrenmesi gerek. beğenmeyen de kendisini her yerden takibi bırakabilir. ben öyle yapıyorum.

  cilt bakımı hakkında araştırmak, okumak kafamı boşaltmamı sağlayan kendime ayırdığım değerli bir uğraş olduğundan ben bu tarz polemikleri hakikaten çekemiyorum, yaşlandım.

  19 şubat 14:47


  157. bir yandan youtube videonu izleyerek yazıyorum bu girdiyi.

  öncelikle sana şu söylemek isterim, hayatımda gördüğüm en nahif ve mütevazı insanlardan birisin. youtube'da takip ettiğim ilk kanallardan da birisin. o yüzden bir iki aptalın lafı ile sakın hareket edeyim deme.

  bir diğer husus ise, bunu danla biliç söylemişti ki kendisinin nasıl linçler yediğini biliyorsundur; hakkında yazılan çok güzel şeyler varken, kötü şeylere odaklanma. sana yazılan güzel şeylere odaklan.

  seviliyorsun!

  19 şubat 08:50

  156. ağzı olan konuşuyor sosyal mecralarda zaten. bu işi yapıyorsanız her yoruma bu kadar kafayı takmak insanı çok yıpratır. evet haksız iftiralar kesinlikle çok sinir bozucu ama üç beş kendini bilmez böyle yorumlar yaptı diye bu işi bırakmak ve bu kadar sinirlenmek bana çok uç geldi. bu kadar büyük bir kitleniz varken herkese kendinizi ispatlayamazsınız ve herkesin her yanlış cümlesini düzeltemezsiniz ki. bu kadar üzülmüş ve bu kadar kafayı takmış olmasına çok üzüldüm.

  19 şubat 00:05

  155. kore cilt bakımına başlamama ve bazı cilt problemlerimi çözmeme vesile olan youtuber. ekrandan yansıdığı kadarıyla karakteri, duruşu, yaptığı işe verdiği özen hep çok hoşuma gitmiştir. ürün yorumlarına çok güveniyorum ama bu demek değil ki her söylediğini alıyorum, cilt tipi ve alışkanlıkları farklı olan kişiler gidip de "bunu önerdi bana yaramadı" diye karalamasın.

  kötü yorum ve iftiralar sebebiyle youtube'a ara vermiş. ne çok çekemeyeni varmış diye şaşırdım doğrusu kimseye zararı olduğunu düşünmüyorum. yazık ki marka sponsorluğu alınca bile utana sıkıla anlatıyordu zaten, demek ki bu baskıyı uzun süredir hissediyormuş. yukarıda gördüm sponsor aldı güvenmiyorum tarzında yazanlar var, insanların bir şeyler başarması en ufak ilerleme kaydetmesi seni neden üzüyor kardeşim. bu meseleyi kendi iç dünyanızda halledin. çalışmadığı markalarla ilgili iftira atanlar varmış. ya ben anlamıyorum oturup bir youtuberın kimlerle çalıştığını nasıl ve neden hesaplamaya çalışıyorsunuz. arkadaşlar kıskançlığı acil bırakmalısınız. son videosunda sinirden ağlayarak pes ettirildiğini açıklamasına çok üzüldüm, devam ederse de kore ürünlerini değil başka ürünleri paylaşacakmış yani bu olayların kanala bu kadar yön vermesi de ayrı üzdü. internette çok kötü insanlar var yazık. ama ara verince daha iyi olacaksa dönmesini bekleyelim bakalım.

  18 şubat 23:49 19 şubat 20:54