yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. Neden aşık oluyoruz başlığına bişeyler yazmak istedim ama baktım ki aşık maşık değilim, çevreme bakıyorum kimse aşık değil.Neden ? Çevremdeki kızlara bakıyorum çoğu güzel,alımlı,kültürlü,iyi yerlere gelmiş insanlar ve bunlara kendimi de katabilirim. Hepimiz aşk istiyoruz, sevmek sevilmek istiyoruz. Kendimden örnek verecek olursam yazdan beri birçok erkekle ilişkiye benzer şeyler yaşadım ama hiçbiri gerçek değildi, 1 aydan da fazla sürmedi. Aşk sadece bir kere mi olur ? Aşık olmak zor bişey midir ? Kızlarla ne zaman biraraya gelsek yalnızlıktan, kendimize uygun biriyle karşılaşamamaktan yakınıyoruz. Madem bu kadar iyi,güzel,yalnız kadın var peki iyi,hoş yalnız erkekler neredeler ?

  12 şubat 2017 00:30

  2. Aşk olarak değil de illaki hoşlanıyoruz seviyoruz birilerini. Hatta buluşuyoruz da peki ya neden sonrası gelmiyor.Bence burayı düşünmek lazım. Bende onlardan biriyim zaten. Böyle güçlü kadın imajı ve geçmişteki yaralarımız aslında karşımızda erkeği korkutuyor. Yani şöyle izah edeyim. Erkek hükmetmek ister. Ama daha şlk buluşmada anlamıştır size hükmedemeyeceğini. Eğer bir de siz güveniyorum karşıma bir türlü doğru insan çıkmıyor korkularım endişelim var şeklinde bir paylaşımda bulunduysanız erkk büyük ihtimal bir daha arayıp sormayacaktır.

  Aslında sizin yaptığınız size göre yanlış değil. Baştan açık açık konuşmak istiyorsunuz. Bir daha şeyleri yaşamak istemiyorsunuz ama unuttuğunuz birşey var. Geçmişteki erkek ile karşınızdaki erkek aynı kişi değil. Kendinizi korumak adına kalkanlar koyarken etrafınıza karşınızdaki erkeği kaçırıyorsunuz. O da haklı olarak başkasının yaptığının cezasını ben niye çekeyim diyor. Yani eski sevgilin sana kazık attıysa bana niye yükleniyorsun. Hepimiz aynı değiliz. Önyargıları boşverip beni tanısan olmaz mıydı diyor ama ummuduğunu bulamayınca gidiyor.

  Haksız da sayılmaz geçmişteki yanlış kişi senin yarınını elinden almasın buna izin vermeyin.

  12 şubat 2017 00:44

  3. Not: lady süslüsünün yazısına hitaben. :)

  Çevremde güzel, akıllı, kariyer sahibi, kendini yenileyen ve yalnız bir sürü hemcinsim var. Ama çevremde bu sıfatları sayacağım erkek yok. Ne yazıkki. Ya yakışıklı ama tembel, ya kariyerli ama çapkın, ya zeki ama uçarı hepsi. Doğrular yok mu vardır tabi. Ama 100 erkekten 10 tanedir. Bu 10'un da 8' evlidir... vs. (Bunu belli bir yaştaki süslüler için yazdım.) Bekar süslüler size birkaç tavsiyem var. Eğer belli bir zamandır yalnızsanız, doğru kişiyi arıyorsanız lütfen ilk buluştuğunuz zaman aşık olmayı beklemeyin. İçinizde ufakta olsa bir olur' luk varsa birkaç defa daha şans verin. Zaten doğru kişiyse sizi kısa sürede etkileyecektir. Zaten ilk görüşte hiçbir zaman aşık olmadım. Biz kadınlar gördüğümüzü değil bizi özel hissettiren birine aşık oluruz. O yüzden kestirip atmayın ilk buluşmada. Aşk isteyen herkes aşkı biran önce bulsun yarabbim amin. (gbkz: :))

  Edit: eski yaralarınızı sarmaya çalışmayın sakın. Emin olun karşınıza doğru kişi çıktığında, size öyle bir kapı açıyorki siz bahçenizde gezerken daha önce belki eskiden ağlayarak, sürünerek geçtiğiniz diğer bahçede dolaştığınız için kendinize şaşırıyorsunuz. Lütfen kızlar bize ilaç, merhem olanı istemeyelim biz zaten güçlüyüz biz yine kendimiz sararız yaralarımızı. bize yeni yollar açan birini isteyelim Allah'tan. Eskiye sünger çekmeyi unutmayın kızlar.

  12 şubat 2017 00:45 12 şubat 2017 00:54


  4. şahsen üşengeçliğimden aşık olamıyorum. oysa günde kaç kişiye gözlerimden kalp çıkarak bakıyorumdur. hatta buluştuğum da oldu ama biraz ilişkisel düşününce bütün hevesim kaçıyor, soğuyorum. ben her gün evden çıkan, çıkmayı seven biri değilim. ee manita da her gün görüşmek isterse nolacak? adama da ben bugün evden çıkmak istemiyorum diyemezsin ayıp olur. bir de bunun bir ton masrafı var adım attığın yer para sonuç olarak. (bkz: öğrencilik ) (gizlinot: swh ) bana benim gibi biri lazım.

  12 şubat 2017 15:42

  5. Yengeç kadını çok seçiciymiş, zor beğenirmiş. Beğense de hemen güvenemezmiş, duvarları varmış. Burcum yengeç.

  Başak kadını desen mantıklı bir kadın olduğundan pek aşık olamazmış, en fazla severmiş ama o da zormuş. Yükselenim başak.

  İkili ilişkiler ve evliliği temsil eden alçalan burcum ise ikili ilişkilerde "gerçekçi olmayan beklentiler güdersiniz" diye buyuruyor.(gizlinot: böyle romantik, duygulu olsun istiyorumdur ben kesin, benden beklenir(:)(gizlinot: sonra da kalk ben niye yalnızım diye ağla:p)

  Özetle Benim yıldız haritama uygun değil aşk, ondandır. :))(gizlinot: aramızda kaderciler varsa türkçesi 'kısmett' de olabilir bunun:D)

  Dipnot: hayır, kendini üstün gördüğü için kimseyi beğenemeyen biri değilimdir. Aşk bu, gel deyince gelmiyor işte.

  12 şubat 2017 16:46