sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (51)
 • medya (1)

51. Güzel olmasaydı bu kadar ilgi çekmezdi diyorlar ama ben bunun doğru olmadığını düşünüyorum.

Neslican türkçeyi çok güzel kullanıyor bence, yani nasıl anlatayım bilemiyorum. Bence dikkat çekmesini sağlayan şey kendini çok güzel ifade etmesi. O başlardaki ünlü frida kahlolu yazısı mesela. Öyle dokunmuştu ki içime. O yüzden güzel olmasa böyle ilgi çekmezdi zırvasını çok yersiz buluyorum. Güzelliğinden ziyade kendini çok güzel ifade ettiği için ilgi çektiğini düşünüyorum.

8 aralık 13:58

50. yeni dünya tatlısı youtuber. 

biraz önce yayınladığı videosunu izledim. "ben bu kadar yaşamak isterken küçük aptal hücrelerin hayatımı elimden alacağına inanmıyorum" dedi.  neslican umarım çok güzel bir hayatın olur. uyandığın her güne yüzünde gülümseyle uyanırsın. o kadar genç o kadar güzelsin ki. gülüşün hiç kaybolmaz umarım. 

8 aralık 01:01

49. Çok sevdiğim evcil hayvanımı(çocuğumu) kaybettiğimde kendimi kaybetmiş gibiydim.. gecesi ağlayarak resmini çizdim çünkü oyalanmalıydım, onun için birşeyler yapmalıydım. Ertesi günde sosyal medyada paylaştım, fotoğraftın altına birşeyler yazarak. Yani demem o ki ben onları paylaşırken acı çekiyorum teselli verin diye paylaşmadım. Belki de bazı insanlar gerçekten acı çeken biri instagrama girip fotoğraf mı paylaşır dedi.. işte o işler öyle olmuyor. Her acıyı atlatmanın bir yolu vardır. Üstüne gidersin, görmezden gelirsin, savaşırsın.. kendini hayata kapattığın an kaybedersin. Bazı yorumlarda gördüm nesli için hastalığını kullanarak ünlü oluyor vs ve daha bir sürü Çirkin yorum, yazık ne denebilir ki.. Nesliye burdan çok geçmiş olsun diyor, ışığıyla en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını diliyorum ve ona gelen tüm bu acılar birçok kişiye umuduyla, başarısıyla ışık olacak

6 aralık 17:49


48. çok üzgünüm ya bu kadar güzel yüzlü bir kız nasıl bu acıları çekebilir diye her gün soruyorum kendime :( şimdi de yumuşak doku kanseri teşhisi konmuş. bundan kurtulan kişi sayısını da bir elin parmaklarını geçmeyecek şekilde diye belirtmiş. buna rağmen gülümseyebiliyor. iç dünyasında ne yaşadığını tabiki bilemeyiz ama en azından kendini mutlu görmek ona daha da moral veriyor belliki. umarım tamamen kurtulur :(

5 eylül 14:54

47. neslicanı popüler olduğunda değil, annemin kanser olduğu zaman sosyal medyanın her mecrasından faydalanmaya calısırken 300-500 takipcili bir hesapken rastlamıstım.neslicanınkisi meme değil mastektomi yapılsın, mide değil cerrahi operasyon gerektirsin...onunkisi cok farklı, kaslarda evet bacak kasında beliren bir kanser.hem de cocuk yasta olgunlastıran cinsten.son olayda kiminize belki yerli belki yersiz  cıkıs yapmıs gibi gelebilir.ben her ne olmus olursa olsun bu genckızı haklı buluyorum.kemoterapi yani kimyasal terapi adında bilinen bildiğimiz bir cesit zehrin hastayı tam olarak iyilestirip iyilestirmediğini bilmeden vücuda zerkedilmesi islemi.burada 18 yasında upuzun saclarıyla dünya güzeli bir genc kız var, hayatının baharında, karadenizin ciğerlerinde cicek actıran o havasında her gün okuduğu fen lisesine giden basarılı bir genc kız ve aynı zamanda voleybolcu.bu voleybolcu genckız ilk bacağından oluyor, daha sonra uzun saclarından daha sonra o üst düzey basarıyla girdiği fen lisesine gidemiyor.kemoterapi alıyor ve kemoterapinin kadınlardaki ilk kuralı yumurtalık kalıcı olarak calısmaz hale geliyor.ömür boyu cocuğu olmayacağını 18 yasında kabulleniyor ve 2 gün gecikince sıkıntıya sokan regli birden kalıcı olarak kesiliyor, haliyle menopoz belirtileri dahi görülüyor.hepinizin de bildiği gibi insanın ruhu hastalıktan bunalıyor ve yetmiyor o menopoz belirtilerinden daralıyor.bunların hepsini annesi bu illet hastalıktan muzdarip olan bir annenin kızı olarak biliyor ve yazıyorum.son olayda her ne olmus olursa olsun, kim haklı olursa olsun bi sağlığıyla 2.defa sınanan bir genckız ve öylesine bir vatandas var.bu hastalığın hastada yaptığı karakteristik veya anlık ruh hali değişimlerini asla cok görmemek gerekli.yasanılan hicbir sey basit değil inanın.elestiriyi hakaret boyutuna getirmeden önce bir de bu acıdan düsünülsün derim, inanın; bu hayatta kisinin once kendi sonra bir sevdiğinin sağlıyla sınanması en zor sey.

30 ağustos 03:41

46. Hastalığını geçiniz bu kız hastalık geçmişi olmasa da haklı. Ne demek sana fotoğraf çekilebilir miyiz diye sormayı düşünmeden yanındakine ısrarla sormak. Kız koyun da yanındaki erkek çobanı mı izin alınıyor. Bilmem kaç yılının ataerkil zihniyetiyle oluşturulmuş adabı muaşeretleri kibarlık zannetmeyin artık. Gayet isim vermeden kimseyi ifşalamadan tepkisini dökmüş twittera ki haklı da. Bakın laf ettiği çocuk bu diye ifşalayana neden tepki yok? Ki neslican o olaydan sonra çocuk ile iletişime geçmiş özür dileyip niyetini açıklamış anlaşmışlar size ne oluyor ya. Kız bir bacağını kaybetmiş gencecik yaşında kaç kere kanser hastalığıyla boğuşmuş derdi ilgi çekmek değil destek toplamak. Bu kızın psikolojisi çökse çok mu mutlu olacaksınız ne bu kin nefret ya? Olay çıksa da biraz da biz kin kussak diye bekliyorsunuz köşenizde.

30 ağustos 01:33 30 ağustos 01:36

45. Neslican tay daha üniversite sınavına giremeden,hayallerinin doruk noktasında kanser hastalığını yakalanmış ve bu hastalığı yenmiş fakat bunun için bacağını kaybedip şuan bizim herşey için sızlandığımız bu hayatta kalmak için bedel ödemiş genç bir kadın.Aynı hastalığa tekrar yakalanmış tekrar yenmiş şu an tam hayatının stabilleştiği,saçlarının uzadığı tekrar sınava hazırlandığı zamanda tekrar kanserle yolları kesişmiş.Burada kuaföre saçını kestirmeye gidip fazla kestiği için dert yanan , üç aya uzayacak saçlar için ne kadar üzülen insanlarız sıradan hayatımızda.Bu insan hayatta kalmak için savaş veriyor sadece ve sadece normal bi hayat için.Bizim için bu kadar basit ve önemsiz olan birşey başkaları için zor olabilir.

Kendi için çabalarken başka insanlar için de çırpınıyor en azından onların sesini duyurmak için yeterli kitleye sahip olması sebebiyle.Yani ben anlamıyorum bu durum bu insanı kusursuz kılmıyor,hepimiz gibi insan sinirlenebilir ve insanlara tepki gösterebilir hepimizin yaptığı gibi.Bazen sinirlenilmesi saçma şeylere bile aşırı tepki gösterebiliyoruz ama kanser değiliz.Psikolojik tedaviye ihtiyacımız olmak zorunda değil anlık bişey de olabilir yani bu durumun direkt kanser bence psikolojik yardıma ihtiyacı var döngüsüne de girmesine gerek yok.

Sosyal medyada büyük bi kitleye ulaşınca hemen insanların gözüne batmasına ve içten içe kusur aramalarına aşırı sinir oluyorum. biraz karşıdaki insanın neler yaşadığını görüp hassasiyet gösterilebilir en azından susabiliriz.

29 ağustos 22:30


44. Öncelikle kendisi en kısa zamanda sağlığına kavuşur umarım.

Ben aylar önce kendisinin bir tweetine denk gelmiştim. Burdan da hatırlayan olur belki... birisi “hiç ölmeyi düşündün mü” yazmıştı ve bunu paylaşarak tonla laf söylemişti. Tepkisi o kadar abartılı gelmişti ki çok rahatsız olmuştum. Çünkü mesajı ilk okuduğumda aklıma gelen karşı tarafın hasta olduğu ve ölmeyi düşündüğü bu nedenle belki de bir moral cümlesi beklediği idi. Tweeti silmiş ama gelen cevaplara verdiği bir yanıtı duruyor ekliyorum.

(link: https://twitter.com/neslicantayy/status/1017656008527708160?s=21 Link) ben bu olaydan sonra açıkçası rahatsızlık duydum çünkü ölüm konusundan hem bahsedilmemeli diyor hem gülüp geçiyorum diyor hemde tweet atarak ateş püskürüyor. ve sürekli olarak bana acımayın neden hep kanserle hastalıklarla ilgili konuşuyoruz ki vs. Deyip esasında kendisi hep bu konuları konuşuyor.

(link: https://twitter.com/neslicantayy/status/1017378910223454214?s=21 Link)

Ben bu iki paylaşım yüzünden takibi bırakmıştım. her şeyi ben bilirim tavrı var. Bu yaşlarda normal bir şey aslında ama düzgün açıklama yapanların fikirlerini hiçbir zaman dinlemiyor aksine daha da diretiyor.

 Son olayda ise iki taraf da haklı diyorum. Israrla neslican’a sormayıp erkeğe sormayı normal bulmuyorum ama gülerek fotoğraf çekinip ardından kişinin arkasından konuşmayı da normal bulmuyorum. 

Neslican’ın gözlemlediğim kadarıyla kafası oldukça karışık. Çok zor şeyler yaşıyor kimse düzgün bir psikolojide olmasını bekleyemez ama psikolojik destek almalı diye düşünüyorum. Psikolojik destek almadığını defalarca gururla söylüyor ama bu yaklaşımı da doğru bulmuyorum. Bu çok zorlu bir süreç keyif aldığı her şeyi yapmaya devam etsin ama bir uzman desteği de alsın bence.

Bunun dışında hakaret boyutlarına varan söylemleri ve linç girişimini çok yanlış buluyorum. Bunu gerçekten kaldıramayabilir. Eleştireceksek bile dozunda olmalı.

29 ağustos 12:22 29 ağustos 12:23

43. Sosyal medyada izin isteme olayıyla ilgili gördüğüm gerçek yüzü ortaya çıktı işte gibi yorumları gördükten sonra şok oldum. İnsanların doğruları ve yanlışları farklıdır, hepimiz aynı şeyi düşünemeyiz sonuçta. Güncel olan olayla ilgili haklı ya da haksız diyemem. Ortada hakaret gibi bir durum da yok. Buna rağmen kıza gerçek yüzün ortaya çıktı, senin daha ne olduğunu kimse bilmiyor, gibi yorumlar beni umutsuzluğa sürükledi. Böyle bir hastalık kendi ailemizden birisinin başına gelse, morali bozulmasın diye küfür etse alttan bile alırız. Ancak başkalarına karşı anlayışlı davranamamak gerçekten çok üzücü.

29 ağustos 00:19

42. hakkındaki son olayın ataerkiyle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Aksine yanındaki bir kadın da olsa rahatsız etmemek adına nezaketen izin alınmasında bir yanlış da görmüyorum.

Ancak neslican daha çok küçük bunu yanlış anlayıp kendince içini dökmesini de doğal buluyorum. Olay niye bu kadar büyüdü ve bu kızcağız linç ediliyor anlamış da değilim.

Tanım: Ironwoman

28 ağustos 22:30 28 ağustos 22:31