girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (1)

31. iptal edicem üyeliğimi, izlemek istediğim şeyleri bulamıyorum. the office'e başlamak istiyordum yok. annemle bodyguard'ı izlemek istedik yok. blindness diye bir film için baktım bugün e o da yok. bana mı denk geliyor bilmiyorum ama, bilinmeyen filmler diziler de değil bunlar. hiç kullanmıyorum. netflixte olan bir dizi izlemek istersem, bakarım belki ama zaten bilgisayarımda adblock var dizi sitelerinden de reklamsız izleyebilirim. gereksiz geliyor.

6 kasım 18:44

30. Netflix esasen, 2000’lerin başında Amerika’da faaliyete geçmiş bir DVD kiralama şirketidir. Tabii teknolojinin gelişmesi ve internetin tüm dünyaya hükmetmeye başlaması ile azalan hatta yok olma seviyesine gelen kiralama olayından sonra, çevrimiçi bir video platformuna evirilen Netflix, yarattığı özgün içeriklerle bir anda Amerika’nın en popüler oluşumlarından biri haline gelmiştir. En iyi filmlerinin listesini de buradan inceleyebilirsiniz: (link: https://paratic.com/netflix-nedir-filmleri-belgeselleri/ https://paratic.com/netflix-nedir-filmleri-belgeselleri/)

5 kasım 14:29

29. Netflix Türkiye bariz Netflix Amerikadan leş.

her dizi film yok. her dizi olsa bile yeni sezonları yok bla bla bla. ama bu yine de her yeni çıkan netflix yapımı dizi-filmleri izlediğim gerçeğini değiştirmiyor. netflixten takip ettiğim de çok dizi var, diğer sitelerden takip ettiklerimde.

4 arkadaş ortaklaşa girdiğimiz ve aylık 10 tl ödediğimiz için şu anlık çok zoruma gitmiyor ama daha çooooooooookk gelişmesi lazım.

5 kasım 13:36 5 kasım 13:37


28. kendi orijinal yapımı(gizlinot: ayrıca eğer yanılmıyorsam ilk dizileriydi) olan (gbkz: house of cards)'ı türkiye'de yayın tarihinden 1 ay sonra izleyebileceğiniz dizi-film platformu. izlemek isterseniz 1 ay boyunca sadece digitürk'ün platformları üzerinden izleyebiliyorsunuz. e kendi yapımınız olan diziyi bile başka yerlerden izlememiz gerekiyorsa ne anladım ben bu işten? zaten türkiye arşivinin diğer ülkelere göre inanılmaz kısıtlı olması herkesin dilinde.

bu kadar iyi bir oluşumun ülkemizdeki diğer şark kurnazlarına alternatif olmasını beklerken türkiye pazarına girdiklerinden beri hep ciddi bir yetersizlik göstermeleri benim çok canımı sıkıyor. müşteri memnuniyeti, sosyal medya kullanımı ve reklam konularında oldukça başarılı olduklarını biliyorum ve takdir ediyorum ama bunlar da ne yazık ki bir yere kadar.

4 kasım 17:43

27. Paramla nasıl rezil olurum? Buyrun netflix ile olurum. İzlediğim dizinin -orange is the new black- son 2 sezonu yok. Yabancı netflixlerde olan the office, friends tarzı dizilerin çoğu yok. Ne kadar çöp ve izlenmeyen dizi varsa hepsi var ama. Bravo valla netflix. Neden edindim seni bilmiyorum. İzleyeceğim 1-2 diziyi de pekala internetten bulup izlerdim.

4 kasım 17:28

26. Yaptıkları jestle gönlümü bir kez daha fetheden dijital platform. Kredi kartımda yaşanan bir sorun nedeniyle banka yeni kredi kartı gönderdi. Haliyle yeni kart bilgilerini netflix’in ödeme kısmına girmem gerekti ancak sistem bir türlü kartımı kabul etmedi. Bankayı aradım kartta bir sorun olmadığını netflix’i aramamı söylediler. Netflix’i aradım oradan da sorunu çözemediler tekrar bankayı aramam gerektiğini söylediler. Bu süreçte de netflix’siz kalmayayım diye hesabımı ücretsiz aktive ettiler. Her uygulamanın böyle ücretsiz aktivasyon yapacağını düşünmüyorum, bu yanıyla iyice sevdim netflix’i. Bir de türkiye için daha fazla içerik yükleseler tadından yenmeyecek.

3 kasım 23:46

25. keşke artık friends’i getirse dediğim uygulama. 

28 eylül 20:21


24. Netflix dizi sitelerinde göz bozan kalitede izlediğim dizilere son veren platform benim için. İçeriği oldukça zengin. Vpn açtığımda Friends, How I Met Your Mother ve Modern Family gibi diziler çıkarken Netflix Türkiye içeriği daha sönük bence. Tüm bunların yanında algoritması rezalet denebilir. Tüm bölümlerini izlediğim diziyi bana tekrardan öneriyor. Bir film izledikten sonra yenisine geçiyorum ve ikinci filmden sonra bana ilk izlediğim filmi öneriyor. (gizlinot: Yuh) Spotify'ın algoritmasının kalitesinden sonra Netflix'in bu konuda bu kadar başarısız olması sinir ediyor.

1 eylül 01:09

23. Bazı dizilerin tüm sezonları yok. Bkz. Orphan Black. Duygu’nun son videosunda the sinner’ın da 2.sezonunun geldiğini ama netflixe gelmediğini öğrenmiş oldum, bunlar beni üzer işte... Bir de indirdiğim ama bikaç gün içinde silinen diziler ve filmler var silinme sebebini çözemedim. Zaten iki defadan fazla indirilmiyormuş. 

Bütün olumsuz şeyleri yazmama rağmen rahatlığından ötürü seviyorum aslında netflixi

12 ağustos 09:26 12 ağustos 09:27

22. Sadece diziler değil, belgesel ve programlarıyla da göz doyuran internet sitesi. Film seçenekleri Türkiye için henüz az. Üstelik barındırdığı Türk filmlerinin çoğu kalitesiz komedi yapımları. 

Orijinal dizileri dışında beni asıl bağlayan, programları oldu açıkçası. dekorasyon programlarına oldum olası bayılan bir insan olarak, the great interior design challange programı mükemmel. 

4 kişiye, mutfak, yatak odası, oturma odası gibi yerler verilip £1000’luk bir bütçeyle tasarım yapmaları isteniyor. Bu evler hali hazırda sahipleri olan evler, biraz bizim dekorasyon programları gibi yani. Bizim programlardan farkı, evi yada odayı tasarlayan kişiler bizdeki gibi iç mimar değil, bu konuda eğitim almamış ve farklı alanlarda iş sahibi olan insanlar. Ama konu tasarım olunca eğitimin değil, zevk ve yaratıcılığın önemli olduğunu görüyorsunuz. Buradaki eğitimsiz insanlar bizim iç mimar selim bey’i suya götürüp susuz getirir o kadar söyleyeyim. 

Üstelik her bölümde bizi ingiltere’nin Farklı mimari yapılarına götürüyor, yeri geliyor 500 senelik evlerde dekorasyon yapıyorlar, yeri geliyor içi evlere bölünüp apartmana dönüştürülmüş eski bir şatoya götürüyorlar. Aşırı keyifli. Milletin köyünde bile 500 sene önce mimari varmış, evler buna göre tasarlanmış. 

17 nisan 21:07