yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (6)
  • medya (2)

  9. Denebunu exclusive kutusuyla satın aldığım kil maskesi. Glikolik ve salisilik asit içermekte. Kil maskelerinin verdiği arındırılmış yağ ve cildimdeki temizlik hissini severim. Henüz yeni kullanmaya başladım ancak çenemde fungal akneyi tek maske kullanımında boyutunu yarıya indirmesiyle gözüme girdi. Uzun süreli kullanım sonrası editlerim. 

  22 temmuz 13:58

  8. Markanın ürünlerine aşırı önyargılıydım yüzümü domestosla yıkarım daha iyi diyordum ama bu ürün ile gerçekten tabularımı yıktım. Temizleyici olarak yaklaşık beş gündür kullanmaktayım karma cildimin yağını güzel aldı ardından gergin bir cilt bırakmadı, komedon veya sivilce yapmadı. 

  Maske olarak kullanıldığında ise aydınlık bir görünüm bıraktı,üstelik indirimle 24 tl gibi bir fiyata satın alınabiliyor. 

  8 temmuz 22:46

  7. yaz geliyor heh tam da buna ihtiyacım var diyerek aldım. kullanmaya başladığımdan beri yüzüm sivilce kusmaya başladı. hadi bakalım hayırlısı...

  p.s: cildim kışları kuru, yazları yağlı ve öyle çok da sivilceye yatkın olmayan bir cilt. rutinimde de sadece nemlendirici kremim var. başka yağ-tuz-asit kullanmıyorum.

  ilk 1 hafta deneyimim böyle oldu. kullandıkça editleyeceğim çünkü kullanmak istediğim bir ürün.

  edit:bayramda tatile çıkarken yanıma almayı unutarak 8 gün ara vermiştim. tekrar korkarak başladım sivilce kusturduğu için önceden.

  şu an için bir sıkıntı yok. ferahlatma hissini seviyorum ve duşta kullanıyorum.(her gün) kurutmuyor, germiyor, temizliyor.

  burnumda 1 adet siyah nokta var. ona bir etkisi olmadı.

  tekrar alır mıyım bilmiyorum ama kötü değil.

  17 mayıs 09:39 19 haziran 09:42

  6. neutrogena'nın glikolik asitle zenginleştirilmiş (gizlinot: glikolik asit içerik listesinde sonunda sıralarda olsa da) yeni çıkan 2'si 1 arada ürünü. yani hem maske hem de yüz temizleme jeli olarak kullanılan, dolayısıyla yoğun yapılı, ama suyla birlikte ciltten kolayca arındırılan bir kıvama sahip. ismi arındırıcı kil maskesi olarak geçiyor geçmesine, ancak ben bu ürünü özellikle duşta cildimi temizlemek için kullanıyorum bir süredir. kıvam olarak yapısı yoğun olsa da, maske olarak kullanıldığında dahi kuruyunca cildi fazla germiyor ve çok çabuk durulanıyor. toksinlerden cildi arındırarak detoks yapma gibi bir etkisi olduğunu iddia ediyor ya, bu sayede cildinizin ciddi anlamda ferahlayıp, rahatladığını hissediyorsunuz.

  ayrıca aldığım günden beri denemek için makyajımı temizledikten sonra yıkama jeli olarak da kullanıyorum. öncelikle sürekli kullanımda cildimi tahriş etmedi ve kurutmadı. aksine verdiği temizlik hissini de çok beğendim. o arınmış cilt etkisini gerçekten hissediyorsunuz yani. ciltten bu tip ürünleri temizlemek normalde biraz zordur. yani ben genelde konjac sünger yardımıyla temizlerim bu tip maske şeklindeki ürünleri. bu ürün sünger olmadan bile kolayca ciltten temizleniyor. maske olarak kullandığımda da daha cilde sürer sürmez kurumaya başlıyor. yani gerçekten de üzerinde yazdığı gibi 1 dakika içinde etki göstermeye başlıyor. kısa sürede zamandan tasarruf etmenize neden oluyor bu yönüyle.

  özetle, elimde glikolik asit içeren temizleyiciler azalmaya başlamışken sırf merakımdan alıp deneyip, piyasadaki muadillerine kıyasla benim memnun kaldığım bir ürün oldu. cildin nem dengesini koruma ve nazikçe temizleme özelliğini birlikte barındırması da kesinlikle benim için bir artı. gerçekten de cildi kurutmadan, gayet de iyi temizliyor. mentol içermesiyle de bolca ferahlatıyor. özellikle duşta bu etkiyi fazlaca hissediyorsunuz. tüm ciltler tarafından kullanılabilir oluşu da güzel. normal satış fiyatı 30 lira civarında olsa da, indirimlerde 14-15 lira civarına bulmak mümkün. 150 ml bir ürün için de uygun fiyatlı denilebilir. bu tarz bir ürün arayanlara o açıdan öneririm.

  ilgili medya:
  1
  8 mayıs 18:25

  4

  5. kendisini bir süredir maske olarak kullanıyorum. duştan önce veya sonra cildime, boynuma ve bazen dekolte bölgeme uyguluyorum. verdiği ferah his kendim için güzel bir şeyler yapıyormuşum hissiyatı veriyor. bu hissin ötesinde cildim için iyi şeyler yaptığını da görebiliyorum. cildimi irite etmeden arındırıyor, parlatıyor. yapısı kremsi gibi, tanecikleri çok az hissediliyor ama irite etmiyor. ben özellikle duşta çok bastırmadan cildimden ovalayarak arındırıyorum. 1 dakikada bence gayet güzel etki ediyor. haftada 2-3 defa severek kullanıyorum.

  migros indiriminde yarı fiyatına almıştım. bittiğinde yine indirimli haline denk gelirsem mutlaka alırım.

  (link: http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_1866432291.html cosdna)

  24 nisan 23:00

  4. maske yerine temizleyiciği özelliğini kullanıyorum. çünkü maskesi cildi gerip yapay bir parlaklık veriyor. vaadleri başarılı ancak o büyülendiren etki geçtikten sonra, arkasında sahra çölü gibi bir cilt bırakıyor. kil maskeleri kurutur hepimiz biliyoruz elbet ama çatlak toprak efekti vermesi hoş değil. sonrasında nemlendirme şart. gözenek sıkılaştırma konusu ve cilt görünümü eşitliği ilk kullanımda bile kendini gösteriyor. temizlik sonrası verdiği yumuşak etki harika.

  edit: sivilce kurutucu.

  21 nisan 03:19 28 mayıs 03:04

  3. Sabahları kullanıyorum ben bu ürünü. Sabahları yüzüm, özellikle t bölgem hep yağlı olur. Bu nedenle içeriğinde bentonit gördüğümde şans vermek istedim.

  Benim için vadettiği yerine getiriyor. Taneciksiz bir yapısı var, yüzü nazikçe temizliyor. Yağlı boya gibi bir kıvamı var. Suyla açıldıkça köpürüyor. En önemlisi duruladıktan 10 saniye sonra yüzü germiyor, yakmıyor (bu markanın diğer tüm maske ve yıkama jellerinde bu problemle karşılaşıyordum).

  21 mart 10:59

  4

  2. içinde glikolik asit olan maske ve günlük yüz yıkama ürünü. indirimde görüp almıştım çok beklentim yoktu ama şu an en sevdiğim maske, gözenekleri küçültüp cildi daha aydınlık gösteriyor aynı zamanda yüzde soğuk bir his bırakıyor. ben baya sevdim ve tavsiye ederim

  10 mart 15:03

  1. (yazar: @erleichda) ın uktesiymiş. Gezinirken tesadüf görüp böyle bir şeye de ihtiyacım olduğundan almaya karar verdim. Aslında neutrogenadan maske almayı düşünmezdim ama içeriğine de baktım öyle fuzuli bir şey yoktu. Ne çıkar dedim aldım iyi ki de almışım. Maske olarak kullandım ilk seferde. 1 dakika bekleyip yıkadım. Gayet güzel arındırıyor ve cildimde kötü bir etki yaratmadı. İndirimde 20 tlye aldım normal fiyatı 32 tl idi. Yeni çıkmış sanırım seri, ben sadece maskesini gördüm.

  ilgili medya:
  1
  10 mart 14:56 10 mart 14:58