sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (8)
 • oylar (3)
 • medya (2)

8. yaz geliyor heh tam da buna ihtiyacım var diyerek aldım. kullanmaya başladığımdan beri yüzüm sivilce kusmaya başladı. hadi bakalım hayırlısı...

p.s: cildim kışları kuru, yazları yağlı ve öyle çok da sivilceye yatkın olmayan bir cilt. rutinimde de sadece nemlendirici kremim var. başka yağ-tuz-asit kullanmıyorum.

ilk 1 hafta deneyimim böyle oldu. kullandıkça editleyeceğim çünkü kullanmak istediğim bir ürün.

17 mayıs 09:39

7. neutrogena'nın glikolik asitle zenginleştirilmiş (gizlinot: glikolik asit içerik listesinde sonunda sıralarda olsa da) yeni çıkan 2'si 1 arada ürünü. yani hem maske hem de yüz temizleme jeli olarak kullanılan, dolayısıyla yoğun yapılı, ama suyla birlikte ciltten kolayca arındırılan bir kıvama sahip. ismi arındırıcı kil maskesi olarak geçiyor geçmesine, ancak ben bu ürünü özellikle duşta cildimi temizlemek için kullanıyorum bir süredir. kıvam olarak yapısı yoğun olsa da, maske olarak kullanıldığında dahi kuruyunca cildi fazla germiyor ve çok çabuk durulanıyor. toksinlerden cildi arındırarak detoks yapma gibi bir etkisi olduğunu iddia ediyor ya, bu sayede cildinizin ciddi anlamda ferahlayıp, rahatladığını hissediyorsunuz.

ayrıca aldığım günden beri denemek için makyajımı temizledikten sonra yıkama jeli olarak da kullanıyorum. öncelikle sürekli kullanımda cildimi tahriş etmedi ve kurutmadı. aksine verdiği temizlik hissini de çok beğendim. o arınmış cilt etkisini gerçekten hissediyorsunuz yani. ciltten bu tip ürünleri temizlemek normalde biraz zordur. yani ben genelde konjac sünger yardımıyla temizlerim bu tip maske şeklindeki ürünleri. bu ürün sünger olmadan bile kolayca ciltten temizleniyor. maske olarak kullandığımda da daha cilde sürer sürmez kurumaya başlıyor. yani gerçekten de üzerinde yazdığı gibi 1 dakika içinde etki göstermeye başlıyor. kısa sürede zamandan tasarruf etmenize neden oluyor bu yönüyle.

özetle, elimde glikolik asit içeren temizleyiciler azalmaya başlamışken sırf merakımdan alıp deneyip, piyasadaki muadillerine kıyasla benim memnun kaldığım bir ürün oldu. cildin nem dengesini koruma ve nazikçe temizleme özelliğini birlikte barındırması da kesinlikle benim için bir artı. gerçekten de cildi kurutmadan, gayet de iyi temizliyor. mentol içermesiyle de bolca ferahlatıyor. özellikle duşta bu etkiyi fazlaca hissediyorsunuz. tüm ciltler tarafından kullanılabilir oluşu da güzel. normal satış fiyatı 30 lira civarında olsa da, indirimlerde 14-15 lira civarına bulmak mümkün. 150 ml bir ürün için de uygun fiyatlı denilebilir. bu tarz bir ürün arayanlara o açıdan öneririm.

ilgili medya:
1
8 mayıs 18:25

6. fiyat/performans olarak harika bir ürün diyerek söze başlamak istiyorum. çağdaş marketlerde bir ara kasa arkasında 14 tl fiyatla satılıyordu. yaz geliyor alnım burnum yağlanmaya başlar, bir kil maskesi alayım diye düşündükten sonra fazla bir beklenti içine girmeden aldığım ama kullandıkça (yaklaşık 10 gündür) çok memnun kaldığım bir ürün oldu.

öncelikle kokusundan ve yapısından bahsedeyim ki bence alıp almama kararınızda en önemli etken bu olacaktır. yüzünüze head&shoulders menthollü şampuan ile maske yapmışsınız hissiyatını düşünün, işte ürünün ciltte yarattığı hissiyat bu. benim için menthol kokusu rahatsız edici bir şey değil ve maskenin verdiği ferahlık/soğukluk hissini de çok sevdim ama menthollü ürünlerle aranız iyi değilse bir kere baştan bu üründen uzak durmanızda fayda var diye düşünüyorum. buram buram menthol kokuyor ve gözenekleri temizlerken baya soğutucu/üşütücü bir etki bırakıyor.

bir kil maskesine göre cildi germeden gözenekleri iyi temizliyor. ürünü cildinizden ılık suyla bile temizleseniz bir süre daha menthol ferahlığı hissediyorsunuz ve yüzünüzün temizlenmiş olduğunu algılıyorsunuz. bir de kil maskesine göre cildi çok daha az kurutuyor. bu yüzden aşırı kuru ciltli değilseniz bu ürünü kullandıktan sonra nemlendirici kullanmanıza ihtiyaç kalmıyor diyebilirim. bu arada çok aşırı yağlı bir cildiniz varsa da kuvvetli bir kil maskesi değil yani yağlanmayı tamamen durduracak bir ürün değil.

gözenekler üzerinde geçici bir küçültme etkisi var ama siyah noktalar üzerinde herhangi bir etkisi bulunmamakta. makyaj öncesinde de gözeneklerinizi küçültmek ve güzel bir matlık elde etmek için kullanabilirsiniz ki çok ağır bir ürün olmaması nedeniyle ben en çok bu amaçla, makyaj öncesi maske olarak kullanacağım gibi görünüyor.

kil maskesine göre kolayca ciltten temizleniyor, yaklaşık 3 dk'da kuruyup maske görevini yerine getiriyor yani pratik bir ürün. fiyatı uygun, içeriği diğer drugstore ürünlere göre nispeten temiz. bu seride denediğim ilk ve tek ürün oldu ama başarılı performansından ötürü neutrogena'nın skin detox serisi peeling ve misel suyunu da deneme isteği uyandırdı bende. hafif bir kil maskesine ihtiyacınız varsa denemenizi tavsiye ederim.

8 mayıs 15:13 8 mayıs 15:20

4

5. kendisini bir süredir maske olarak kullanıyorum. duştan önce veya sonra cildime, boynuma ve bazen dekolte bölgeme uyguluyorum. verdiği ferah his kendim için güzel bir şeyler yapıyormuşum hissiyatı veriyor. bu hissin ötesinde cildim için iyi şeyler yaptığını da görebiliyorum. cildimi irite etmeden arındırıyor, parlatıyor. yapısı kremsi gibi, tanecikleri çok az hissediliyor ama irite etmiyor. ben özellikle duşta çok bastırmadan cildimden ovalayarak arındırıyorum. 1 dakikada bence gayet güzel etki ediyor. haftada 2-3 defa severek kullanıyorum.

migros indiriminde yarı fiyatına almıştım. bittiğinde yine indirimli haline denk gelirsem mutlaka alırım.

(link: http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_1866432291.html cosdna)

24 nisan 23:00

4. maske yerine temizleyiciği özelliğini kullanıyorum. çünkü maskesi cildi gerip yapay bir parlaklık veriyor. vaadleri başarılı ancak o büyülendiren etki geçtikten sonra, arkasında sahra çölü gibi bir cilt bırakıyor. kil maskeleri kurutur hepimiz biliyoruz elbet ama çatlak toprak efekti vermesi hoş değil. sonrasında nemlendirme şart. gözenek sıkılaştırma konusu ve cilt görünümü eşitliği ilk kullanımda bile kendini gösteriyor. temizlik sonrası verdiği yumuşak etki harika.

21 nisan 03:19

3. Sabahları kullanıyorum ben bu ürünü. Sabahları yüzüm, özellikle t bölgem hep yağlı olur. Bu nedenle içeriğinde bentonit gördüğümde şans vermek istedim.

Benim için vadettiği yerine getiriyor. Taneciksiz bir yapısı var, yüzü nazikçe temizliyor. Yağlı boya gibi bir kıvamı var. Suyla açıldıkça köpürüyor. En önemlisi duruladıktan 10 saniye sonra yüzü germiyor, yakmıyor (bu markanın diğer tüm maske ve yıkama jellerinde bu problemle karşılaşıyordum).

21 mart 10:59

4

2. içinde glikolik asit olan maske ve günlük yüz yıkama ürünü. indirimde görüp almıştım çok beklentim yoktu ama şu an en sevdiğim maske, gözenekleri küçültüp cildi daha aydınlık gösteriyor aynı zamanda yüzde soğuk bir his bırakıyor. ben baya sevdim ve tavsiye ederim

10 mart 15:03

1. (yazar: @erleichda) ın uktesiymiş. Gezinirken tesadüf görüp böyle bir şeye de ihtiyacım olduğundan almaya karar verdim. Aslında neutrogenadan maske almayı düşünmezdim ama içeriğine de baktım öyle fuzuli bir şey yoktu. Ne çıkar dedim aldım iyi ki de almışım. Maske olarak kullandım ilk seferde. 1 dakika bekleyip yıkadım. Gayet güzel arındırıyor ve cildimde kötü bir etki yaratmadı. İndirimde 20 tlye aldım normal fiyatı 32 tl idi. Yeni çıkmış sanırım seri, ben sadece maskesini gördüm.

ilgili medya:
1
10 mart 14:56 10 mart 14:58