sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (60)
  • oylar (19)
  • medya (3)
  1

  60. (gbkz: merve özkaynak) önerisi diye indirimde bir anlık gafletle aldığım tonik. ben ki gül suyundan başka tonik kullanmayan bir insanım, sevmediğim bir markanın bu kadar fazla parfüm ve alkol içeren bir toniğini nasıl aldım ben de bilemiyorum. üzerinde yumurta kırılacak kadar yağlı bir yüzünüz olsa da cildinize bunu yapmayın bence.

  21 nisan 00:56

  3

  59. Aşırı yağlı bir cildi olan eşimin kullandığı, cildini inanılmaz kuruttuğunu ve ertesi günü de bir anda yağ patlaması yaşayıp iltihaplı sivilcelere sahip olmasına sebep olan tonik. Bu yüzden (gbkz: garnier skin naturals botanik ferahlatıcı tonik)'e geçti kendisi.

  31 mart 13:04 31 mart 13:13

  58. oldukça yakıcı bir ürün, cildimi güzelce temizlememe rağmen bu ürü kullandıktan sonra pamukta yer yer açık sarı lekeler görüyorum, temizleyicinin çıkaramadığı kiri de çıkarıyor yani, o kadar kuvvetli bir ürün ki kullandıktan sonra yer yer kızarıklık bıraktı bende, içeriği korkuttu, artık nadiren kullanıyorum, bu gidişle bitiremeyeceğim galiba.

  25 mart 21:38

  5

  57. Siyah nokta karşıtı temizleyici olanını kullanıyorum bir süredir. Siyah noktalarıma bu denli etki eden bir başka tonik denemedim hayatımda. Her akşam makyajımı çıkardıktan sonra pamukla yüzümden geçiyorum ve kısa süre sonra da kremleniyorum. Düzenli kullandığım sürece siyah noktalarımı yok ediyor fakat ne zaman kullanmayı aksatsam geri geliyor siyah noktalarım. Kalıcı bir çözüm olmuyor.

  Alkol, içerik listesinde ikinci sırada ve çok yoğun geliyor kokusu. Gözlerime çok yaklaştırırsam gözlerim yaşarıyor hatta. Bunun alkolsüz versiyonunu da varmış ayrıca ama.

  Ürün 200ml ve son kullanım süresi için açıldıktan sonra 12 ay denilmiş. İndirimsiz fiyatı 30₺ bandında. İndirim zamanı alkolsüz olanını alıp onu da denemek istiyorum fakat içerisindeki alkol beni çok rahatsız etmediği için bununla da devam edebilirim.

  24 mart 23:00

  56. Tam olarak bir haftadır kullanıyorum ve ciddi olarak gözle görülür bir fark olduğunu söyleyebilirim. Disk pamuk ile yüzüme uyguluyorum. Hafif bir yanma hissi yarattığı doğru. Kullandıktan sonra yüzüm geriliyor ve parlıyor. Gözeneklerimin küçüldüğünü ve siyah noktalarımın eskisine oranla azaldığını şu anlık gözlemlerimle söyleyebilirim. Geçen bir hafta için bu tonikten memnundum umarım bu şekilde devam eder.

  13 mart 19:38

  3

  55. 2018 yazından beri 3.5 tane bitirmiş biri olarak iyi yorumlayabileceğimi düşünüyorum.öncelikle benim cildim yağlı,sivilceye meyilli,ufaktan siyah nokta problemleri olan ve gözeneklerim açık bir cilt.ilk kullanmaya başladığım zamanlarda alkollü olduğu için biraz yüzümü yaktı ve belki psikolojik olarak belki gerçekten de siyah noktalarıma iyi geldiğini düşündüm ve her gece uyumadan önce yüz yıkama jelinden sonra kullanmaya başladım.bir süre gerçekten yağı azalttı,siyah noktalarıma iyi geldi.1. şişemi bitirdikten sonra kullanmayı bırakma kararı aldım ve bir baktım siyah noktalarım çoğalmaya başladı.e tabi tekrar koştum ben bu toniğe bir tane daha aldım.böyle böyle derken ben farkında olmadan bağımlısı oldum bunun.artık hiç yüzümü yakmıyordu alışmıştım,yeni çıkan sivilcelerimde hiçbir etki yapmıyordu fakat artık 3. şişemden sonra yavaş yavaş sabah yüzümün biraz daha yağlanmaya başladığını fark etmiştim.

  buraya kadar iyi güzel yanlarından konuştuk şimdi gelelim kötü yanlarına.evet gerçekten yüzüm daha yağlı uyanıyordum ve sanki yeni çıkan sivilcelerimin geçme süresinin uzadığını fark etmeye başladım.ayrıca alkollü olduğu için(her ne kadar bu tonikten sonra gözenek sıkılaştırıcı bir şey sürüyor olsam da) gözeneklerimi daha da genişletmeye başladığını fark ettim ve 3. şişemi yarım bıraktım ve artık bunun yerine gül suyu kullanmaya başladım,çok daha iyi geliyor.

  uzun lafın kısası ilk zamanlarda güzel geliyor fakat sonrası bana zarar yaptı.

  10 şubat 18:56

  54. Koku olarak farklı bir kokusu var, herkes sevmeyebilir. Ben cildimi temizleme jeliyle yıkadıktan sonra kullandım ve hemen hemen her kullandığımda yüzümde sivilcelenme yaptı. Pek bir temizlik hissi vermedi. Memnun kalmadım.

  10 şubat 17:07

  53. 6 yıldır bu toniği kullanıyorum hala ilk günki gibi sevdam. Stok yaparım her migros indiriminde. Fiyat performans akneli cildim için o kadar iyi ki. İçindeki alkol kurutuyor cildi mutlaka nemlendirin yoksa ertesi gün yağlı bir cilde uyanırsınız. Kuru cilt harici herkes kullanabilir diye düşünüyorum 

  25 ocak 21:26

  3

  52. Watsonsda bu ürün birde bunun yeni versiyonu yanyana duruyordu. ikisinin de fiyatı aynı ama içerik listesi tamamen değişmiş. bir karşılaştırayım dedim.

  -eski üründe bol miktarda alkol var. salisilik asit vardı galiba birde. salisilik asit alkolle çalışıyor ama insanların yüzünü yaktığını falan okudum içerik listesinde de alkol ikinci sıralarda falandı. bu sağlıklı bir durum değil. bu kadar alkollu ürünleri direk problemli bölgeye uygulamakta fayda var. salisilik asit cildin altını temizler o yüzden ilk kullandığınızda sivilce yapabilir. uzun süreli kullanımda hala sivilce yapıyorsa tehlike vardır. Ben bu ürünü çok önceden kullanmıştım. şuan clean&clear ın buna benzer bir ürünü var elimde ben fırçalarımı temizlemek için kullanıyorum. atmak istemiyorsanız çok iyi bir seçenek. içinde alkol olduğu için derinlemesine temizliyor. sonra da diadermine (çok kötü bir makyaj temizleme ürünü) makyaj temizleme losyonuyla yıkıyorum. tertemiz ve yumuşacık oluyor.

  -yenilenmiş üründe lactic asit, citric asit, salisilik asit var. lactic asit ve citric asit cildin üstünü temizler cildi yeniler yararlı asitlerdir. bu asitlerin bulunduran bu fiyata bir ürün kaçmazdı. umarım fiyatı artmaz. kokusu çok güzel keskin genzinizi yakan bir kokusu yok. sürdüğünüz anda bir yanma falan hissetmiyorsunuz ve kurutan bir ürün değil.

  Eğerki ürünü sürdüğünüz an bir yanma hissediyorsanız, ürünün keskin bir kokusu varsa bu alkoldendir ama ürünü sürdükten birkaç dakka sonra bir yanma, karıncalanma hissediyorsanız bu asitlerdendir ve çalışıyor anlamına gelir. aşırı yanma hissederseniz cildinize ağır gelmiş olabilir. ya kullanımı azaltın yada kullanmayın. bu ürün o kadar ağır bir ürün değil ama aşırı hassas ciltli insanlar var ben söylemiş olayım.

  31 aralık 2018 11:43

  51. Doktor olan bir arkadaşımın tonik kullanımının uzman hocasına sorup "gerekli bir şey değil, alıştırdığın zaman cilt istiyor" cevabını almasıyla dermoday marka memnun olduğum toniği kullanmayı bıraktım. Ancak gözeneklerimin genişlediğini farkettiğim için son zamanlarda yeni tonik arayışına girdim. Deneme listemde var olan bir toniktir kendisi :)

  10 aralık 2018 13:49