sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
2.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (57)
 • oylar (12)
 • medya (2)
3

57. 2018 yazından beri 3.5 tane bitirmiş biri olarak iyi yorumlayabileceğimi düşünüyorum.öncelikle benim cildim yağlı,sivilceye meyilli,ufaktan siyah nokta problemleri olan ve gözeneklerim açık bir cilt.ilk kullanmaya başladığım zamanlarda alkollü olduğu için biraz yüzümü yaktı ve belki psikolojik olarak belki gerçekten de siyah noktalarıma iyi geldiğini düşündüm ve her gece uyumadan önce yüz yıkama jelinden sonra kullanmaya başladım.bir süre gerçekten yağı azalttı,siyah noktalarıma iyi geldi.1. şişemi bitirdikten sonra kullanmayı bırakma kararı aldım ve bir baktım siyah noktalarım çoğalmaya başladı.e tabi tekrar koştum ben bu toniğe bir tane daha aldım.böyle böyle derken ben farkında olmadan bağımlısı oldum bunun.artık hiç yüzümü yakmıyordu alışmıştım,yeni çıkan sivilcelerimde hiçbir etki yapmıyordu fakat artık 3. şişemden sonra yavaş yavaş sabah yüzümün biraz daha yağlanmaya başladığını fark etmiştim.

buraya kadar iyi güzel yanlarından konuştuk şimdi gelelim kötü yanlarına.evet gerçekten yüzüm daha yağlı uyanıyordum ve sanki yeni çıkan sivilcelerimin geçme süresinin uzadığını fark etmeye başladım.ayrıca alkollü olduğu için(her ne kadar bu tonikten sonra gözenek sıkılaştırıcı bir şey sürüyor olsam da) gözeneklerimi daha da genişletmeye başladığını fark ettim ve 3. şişemi yarım bıraktım ve artık bunun yerine gül suyu kullanmaya başladım,çok daha iyi geliyor.

uzun lafın kısası ilk zamanlarda güzel geliyor fakat sonrası bana zarar yaptı.

10 şubat 18:56

56. 6 yıldır bu toniği kullanıyorum hala ilk günki gibi sevdam. Stok yaparım her migros indiriminde. Fiyat performans akneli cildim için o kadar iyi ki. İçindeki alkol kurutuyor cildi mutlaka nemlendirin yoksa ertesi gün yağlı bir cilde uyanırsınız. Kuru cilt harici herkes kullanabilir diye düşünüyorum 

25 ocak 21:26

3

55. Watsonsda bu ürün birde bunun yeni versiyonu yanyana duruyordu. ikisinin de fiyatı aynı ama içerik listesi tamamen değişmiş. bir karşılaştırayım dedim.

-eski üründe bol miktarda alkol var. salisilik asit vardı galiba birde. salisilik asit alkolle çalışıyor ama insanların yüzünü yaktığını falan okudum içerik listesinde de alkol ikinci sıralarda falandı. bu sağlıklı bir durum değil. bu kadar alkollu ürünleri direk problemli bölgeye uygulamakta fayda var. salisilik asit cildin altını temizler o yüzden ilk kullandığınızda sivilce yapabilir. uzun süreli kullanımda hala sivilce yapıyorsa tehlike vardır. Ben bu ürünü çok önceden kullanmıştım. şuan clean&clear ın buna benzer bir ürünü var elimde ben fırçalarımı temizlemek için kullanıyorum. atmak istemiyorsanız çok iyi bir seçenek. içinde alkol olduğu için derinlemesine temizliyor. sonra da diadermine (çok kötü bir makyaj temizleme ürünü) makyaj temizleme losyonuyla yıkıyorum. tertemiz ve yumuşacık oluyor.

-yenilenmiş üründe lactic asit, citric asit, salisilik asit var. lactic asit ve citric asit cildin üstünü temizler cildi yeniler yararlı asitlerdir. bu asitlerin bulunduran bu fiyata bir ürün kaçmazdı. umarım fiyatı artmaz. kokusu çok güzel keskin genzinizi yakan bir kokusu yok. sürdüğünüz anda bir yanma falan hissetmiyorsunuz ve kurutan bir ürün değil.

Eğerki ürünü sürdüğünüz an bir yanma hissediyorsanız, ürünün keskin bir kokusu varsa bu alkoldendir ama ürünü sürdükten birkaç dakka sonra bir yanma, karıncalanma hissediyorsanız bu asitlerdendir ve çalışıyor anlamına gelir. aşırı yanma hissederseniz cildinize ağır gelmiş olabilir. ya kullanımı azaltın yada kullanmayın. bu ürün o kadar ağır bir ürün değil ama aşırı hassas ciltli insanlar var ben söylemiş olayım.

31 aralık 2018 11:43

54. bir dönem çok fazla tonik kullanıyordum. birçok marka deneyimledim. hiçbir toniğin ise yaramadığını söyleyebilirim <en azından bende>.

Yine de nedense bu toniği uzun bir süre kullandım. 3-4 tane bitirmişimdir. siyah noktalarıma hiçbir şey yapmamasına rağmen, sürdükten sonra burnumdaki pürüzsüzlük hissini seviyordum.

10 aralık 2018 03:40

5

53. Ben bu toniği yaklaşık 5 aydır düzenli olarak sabah akşam cildimi temizleme jeliyle temizledikten sonra pamuğa dökerek kullanıyorum. Tüm yüzümde değil sadece burnum ve dudak kenarlarımda kullanıyorum siyah noktalarım bu bölgelerde var sadece. Normalde burnum hep pürüzlü olur (cildimi temiz tutup nemlendirdiğim halde o siyah noktalar bir türlü geçmezdi), siyah nokta bandı kullanarak pürüzsüz hale getirebilirdim ama bu toniği kullanmaya başladığımdan beri burnum pürüzsüz ve siyah nokta bandı hiç kulanmadım sadece haftalık kil maskesi yapıyorum, ben çok memnunum 2. kutumu yarıladım. Herkeste böyle etkili olmayabilir ama bence önemli olan sabah akşam düzenli, aksatmadan siyah noktalara uygulamak.

9 aralık 2018 16:12

52. Daha önce sivilce problemi yaşamadığım halde bu toniği kullandıktan sonra sivilcelendim,ayrıca kokusu da çok rahatsız edici............

25 kasım 2018 23:41

51. Merve özkaynak' a güvenip aldığım ürün. Hata etmişim. 1 ay gibi bir süre kullandım fakat hiçbir faydasını göremedim. Cildi yapış yapış yapıyor ve yakıyor. Ve ayrıca alkol alkol kokuyor.

25 kasım 2018 00:47

50. Çok alkollü geldiği için 2 kutu sonra bıraktım. Gözeneklerime iyi geldi mi hala emin değilim(evet 2 kutu kullanmama rağmen) gül suyuna başladım ve memnunum.

9 ekim 2018 17:44

49. siyah noktaları temizleyen, görünümünü azaltan, bol bol alkol kokan (bazen yoğunlaştırılmış etil alkol olduğunu düşünüyorum), aklıma geldikçe burun çukurlarımı sildiğim tonik. çok bastırınca yüz soyulması yapıyor, nazik uygulamak gerek.

9 ekim 2018 10:48

48. tonik arayışına uzun süre ara vermemi sağlayan ürün. ben cildimi hafifçe yakmasını, pamukta o kirli görüntüyü görmeyi, düzenli kullandığımda yağlanmayı azaltmasını ve üstüne nemlendirici sürünce verdiği hissi çok sevmiştim. indirimde görünce stokladığım ürünlerdendi fakat başka bir tonik deneme sürecindeyim. özlüyorum ama yeni toniğim daha mutlu ettiği için geri dönmeyeceğim sanırım :ı

3 ekim 2018 20:05