yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (128)
  • oylar (74)
  • medya (4)
  4

  128. Aralıklarla, Yıllarca sorunsuz kullandığım bir ürün oldu. Son aylarda cildim kapalı komedon formunda sivilce çıkararak reaksiyon göstermeye başladı. Başka sebebi olmadığına eminim. Bağlantıyı da şöyle kurdum:

  İlerleyen yaşla birlikte (30'larımdayım) cildim de inceldi. Dolayısıyla cildin koruyucu tabakası da inceliyor. Önceden rahatlıkla tolere edebildiğimiz ürünler bu durumda reaksiyona sebep oluyor.

  O/bu/şu asit içeriklerine bu nedenle temkinli yaklaşır hale geldim. Bu krem de zaten salisilik asit içeriyor. Yani gözenekleri temizleyici ve sivilce önleyici etkiye sahip olması gerekir. Artık hangi içerik bende bu duruma sebep oldu bilmiyorum ama bu kremin içerdiği söylenen silikondan da şüphelenmedim değil.

  Ben 20'li yaşlara bu kremi -sürüp de güneşe çıkmamak kaydıyla- sorunsuz tavsiye ederim.

  30'larda cildin yapısıyla birlikte ihtiyaçlar da değiştiği için, konu yüz kremi olunca markettir, drugstore'dur, bende arıza çıkarmaya meyilli ürünler grubuna girdi ne yazık ki. Başka marka ve ürünlerle de benzer tecrübe yaşadım çünkü.

  8 nisan 03:49

  2

  127. Fayda görmediğim, kokusundan da hiç hazetmediğim için el kremi olarak kullanacağım, bir daha kullanmayı düşünmüyorum.

  8 ocak 15:17

  126. şu ara makyaj öncesi elim hep buna gidiyor gayet günlük bir nemlendirici yağsız ve kolay emiliyor. aşırı aşırı neme doyurmuyor cildi fakat günlük için ideal bence. ben bu ürünü lisedeyken indirim zamanı deniyim diye almıştım. o dönem alnımda pütür pütür sivilcemsi şeyler çıkıyodu. bir çok markanın bir çok ürününü denemiştim ve saçma bir şekilde aldığım çok uygun fiyatlı krem bu dertten beni kurtarmıştı. bence liselilerin sevebileceği, çok uygun fiyatlı bir nemlendirici.

  bu arada içerik olarak iyi mi kötü mü bilmiyorum... içerik çılgını biri asla olamadım.  eğer içeriğe dikkat ediyorsanız araştırın. çünkü ilk etapta cildi biraz yakıyor ama çok çok çok az. 

  5 ocak 18:47 6 ocak 15:21


  5

  125. Yazın kullanmayı tercih ettiğim ve yaz aylarında beni çok memnun eden bir krem. Çünkü sıcak havada yüzüme krem sürmek işkence benim için. Cildim kremi emmez ya da hemen kusar. Ama bu kremde asla böyle sorunlar yaşamıyorum. Hemen emiliyor ve yumuşacık pürüzsüz bir his bırakıyor. Kuru ciltliler kesinlikle kullanmamalı bence ama yağlı ciltliler özellikle yazın bayılarak kullanırlar. Kış aylarında ise yeterli gelmeyebilir. Ambalajından dolayı çantada taşınması çok kolay. Yağlı cildime yazın çok iyi gelen bir ürün

  3 ocak 20:43

  2

  124. İçerik listesini çok beğenmedim ama salisilik asit, laktik asit ve aloe barbadensis yaprak özü bulunması güzel. İlk sıralarda kötü içerik yok. Son sırada benzyl alcohol ve parfüm var. Ama parfüm beni etkilemedi. Cildimi irite etmedi.

  Benim cildim akneli(papül, siyah nokta, beyaz nokta). Nemlendiricilerimi göz altıma da kullanıyorum, göz altım kuru.

  Bu nemlendirici cildimin kuru bölgelerine de yağlı bölgelerine de iyi gelmedi. Kuru olan yerler kupkuruydu. Yağlı olan yerler bir kaç saat sonra yağlanmaya başladı. Aknelerimde bir fark gözlemlemedim. Bir ağırlık yapmadı. Sürdükten sonra bir saat kadar cildime ferahlık verdi. Bu özelliği çok güzel.

  Bu üründen memnun kalmadım. Tekrar almam.

  ilgili medya:
  1
  13 aralık 2020 14:43

  123. Yağlı bir cilde sahibim. Daha önce birden çok yüz nemlendiricisi denedim. İçlerinde güzel nemlendirenler de vardı fakat ya sivilce yapıyorlardı ya da yüzüm her sürdüğümde yanıyordu. Fiyatları kıyasla daha da pahalıydı bu nemlendiriciye göre. Ama hiçbirinden bu nemlendiriciden aldığım sonucu almadım. Bende asla sivilce yapmadı aksine belli bir süre sonra gözeneklerimde gözle görülür düzelmeler oldu. Nemlendirmesi de gayet iyi. 

  18 ekim 2020 01:02

  122. Son bir yıldır en sık kullandığım nemlendiricidir.

  Herkes içeriğinin temiz olmadığından, hatta tehlikeli olabileceğinden bahsetmiş bu konuda uzman değilim fakat bende gözle görülür herhangi bir sorun yaratmadı. Özellikle yaz ayları için son derece uygun olduğunu düşünüyorum, kışın aşırı sert geçtiği bir bölgede olmasanız bile yeterli olmayabilir.

  26 eylül 2020 00:53


  121. Cildim yağlı ve sivilceli ben de ekstra sivilce yapmadı. Makyaj altına nemlendirici olarak kullanıyorum. Yüzde çabuk emiliyor.

  16 eylül 2020 20:18

  120. içeriği temiz olmayan uygun fiyatlı nemlendirici. sivilce problemi yaşamadım

  20 ağustos 2020 04:19

  1

  119. Karma cildime iyi gelmeyen yüz nemlendiricisi. Sanki yağsız olunca ciltte sivilce yapmayacak gibi bir yanılsamaya girmistim. Halbuki sivilceye sebep olacak tek faktör ürünün yağlı olması değil ki. Bundan birkaç yıl önce içerik araştırması yapmadığım zamanlarda almıştım. Oldukça fazla sivilce yaptı. İçeriği temiz değil. Kullanamadan atmak zorunda kalmıştım.

  19 ağustos 2020 23:41