girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (104)
  • medya (10)

104. testerı bile hayattan soğutuyor. çamur gibi yapısı olsun klasik katı sabun gibi yoğun kokusu olsun... elimde deneyince bile sağlığımı riske attığımı düşündüm. youtuberlara ne veriyorlar ne ödüyorlar da bu kadar yere göğe sığdıramıyorlar anlamıyorum. bana kalırsa tek özelliği ben kanserojenim diye bağırması :d

ha bide iyi bir özelliği de var aslında. sayesinde youtuberların gerçek yüzlerini görüp bunu övmeyenlere yönelmiş olduk :d

14 temmuz 02:08

103. Hatalıysam arayın ama her üç lafından biri bana güvenin ben beğenmesem kullanmasam önermem diyen ezgi fındığın aksine, markaların köpeği olmuş denen duygu özaslanın dönüp bakmadığı markadır. 

En azından chanelin bi klası var kız da haklı. 

Seviyorum seni kız duygu 

13 temmuz 23:30

102. hayatımda hiçbir üründen bu kadar şikayet edildiğini görmediğim, benim de herkes gibi değil yüzüme sürmek kokusundan bile korktuğum, berbat ötesi fondötene sahip markamsı şey. evet marka diyemiyorum çünkü; birçok entry'de gördüğünüz üzere o rezalet fondöteni beğenmeyenlere sokak ağzıyla demediklerini bırakmıyorlar. tüm bunlar ne kadar seviyesiz bir firma olduklarını gösteriyor. 

daha ne desem bilemiyorum ama lütfen bu iğrenç ötesi şeyi alıp da yüzünüzü mahvetmeyin. emin olun doğal halinizle milyonlarca kat daha güzelsiniz, zira hiç sahip olmadığınız siyah-beyaz noktaları, gözenekleri hatta ve hatta tüyleri tek tek gösteriyor. bir fondöten nasıl olur da sahip olmadığınız cilt kusurlarını varmış gibi gösterir anlayamıyorum. bu genç yaşımda 60 yaşındaki kadınlarda bile olmayan kırışıklar gördüm alnımda. böyle rezalet bir şey olamaz ya, dün denemiştim zaten ama bugün yeniden emin olmak için farklı yöntemlerle sürdüm ama yok olmuyor. ne yaparsanız yapın ne kuruyor ne de pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. o övdükleri kapatıcılıktan da eser yok, tam anlamıyla yüzünüze sıva yapmışsınız gibi görünüyor, sahra çölü gibi parça parça oluyor tüm yüzünüz. çöpü boyladı direk, bir daha asla dünya çapında bilinen güvenilen markalar dışında alışveriş yapmayacağım.

watsons'ın bir alana bir bedava kampanyasından iki tanesini 40 liraya almıştım ama acıyorum o paraya. 10 kuruşu dahi hak etmez, bunu süreceğinize direk bir inşaata gidin alın sıvayı sürün daha iyi. bir tane bile artısı yok ya, daha ne desem az kalacak rezalet ötesi bir şey. almayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin, düşman başına iğrenç bir ürün.

ayrıca bu lanet fondöteni övenleri de para için takipçilerini satan youtuberlar olarak unutmayacağız. üstelik çok sevdiğim bir youtuber da vardı aralarında, yazık çok yazık biraz para için kendinizi düşürdüğünüz hale bak. beni en çok şaşırtan kişi de rıfat yüzüak oldu, çok sevdiğim bir make-up artistti kendisi. ah be rıfat abi ne diye böyle bir şeye bulaştın ki, sana olan güvenimizi yerle bir ettin.. neyse bu fondöten sayesinde gerçek yüzlerini görmüş olduk. sebi bebiye zaten baştan beri güvenmiyordum, hiç şaşırtmadı. 

13 temmuz 22:59 12 ağustos 04:11


101. Aklı olan kişinin el sürmeyeceği makyaj markası. Bir zamanlar pazarlarda çok ucuz bir fiyata satılan ürünler şimdi YouTube mecralarında pohpohlanarak fiyatı şişirildi de şişirildi. Zaten ürünü beğenenlerin çoğu YouTube'da makyaj yapan cepçilerden. Yoksa sevilecek bir yanı yok.

Yazık cildinize. almayın.

2 temmuz 13:05

100. aklı olanın almayacağı üründü kendisi zaten. ambalajından tutun, pr çalışmalarına kadar her şeyi çok ucuz görünüyor. bir ürün kendini belli eder. ve bir ürünün bu kadar çok reklamı yapılıyorsa bir anda, onda ben bir şey ararım. söylemeden geçemeyeceğim, televizyon reklamları da inanılmaz kalitesizdi.

ama en üzüldüğüm nokta da, sırf para için fenomen youtuberların insanların sağlığı ile -ki daha çok genç kızlar kanıp aldı bu ürünleri- oynamaları oldu. keşke bir duruşları olsaydı. böyle bir ürünün de bile bile tanıtımı yapılmaz. 

sadece new well için de geçerli değil, youtuberlar kendi kullanmadıkları ürünü başkalarına tanıttıklarında, reklamını yaptıklarında o kadar sinirime dokunuyor ki. sorsan yanından geçmez, adını dahi bilmez ama reklam için, “ben severek kullanıyorum.” der. dijital reklamcılık bunları da aşacak umarım. insanlar neyin samimi neyin samimi olmadığını anlamaya başladı zaten. 

ve biz tüketicilere de büyük bir görev düşüyor burada, sırf bir youtuber ya da internet “ünlüsü” bir ürünü övdü diye ona balıklama atlamayalım. araştıralım, deneyelim ve öyle alalım. bu yüzden sözlüğü seviyorum. en azından bir çıkar beklemiyoruz ve samimi yorumlar okuyup, aktarabiliyoruz.

12 haziran 01:42

99. Benim için turnusol kağıdı görevi gördü bu fondötenin reklamı adeta. Halbuki melis deniz hakkında ne güzel şeyler düşünmüştüm ve yazmıştım, keza niyans in motion hakkında da olumlu düşünceler beslemeye başlamıştım ki olmadı. Niye böyle yapıyorsunuz üç beş az kazanın zaten normal markalardan o kadar para kazanıyorsunuz, hiç bir ürününüzü de maşallah eksik etmiyorlar. bundan eksik kalsaydınız muhtaç duruma düşmezdiniz herhalde youtuberlar. duygu da reklam yapıyor diyoruz da en azından reklamın kalitelisini seçiyormuş da farkında değilmişiz. E iki ürün alacağız onda da güvenecek dal arıyorduk bulduk sandık yanıldık demek ki sözlük geneli olarak.

12 haziran 01:29

98. Geçtiğimiz aylarda instagramda bir furyadır giden markaydı. “ muhteşem kapatıcı, pürüzsüz doku vs vs” , gittik tabii en yakın gratis mağazasına. Boya tüpü gibi bir ambalajı olduğunu fotoğraflarından biliyordum zaten; ama o yapısı... Allah affetsin çamurdan hallice. Fazlaca yağlı ve katı kıvamda kremleri elinize sürmek isterken böyle yağlı yağlı dağılır ya; aynen öyle. Ve ciltte duruşunun doğallıkla alakası yok, maske gibi - hepsi çiğ renkler. Bunu kullanıp boynuyla yüzünü eşit renk yapabilenleri tebrik ederim. Bence namümkün.

11 haziran 23:04


97. Ben burada sıradan bir sözlük yazarı olarak belli bir süre kullanmadığım ürün hakkında girdi yazmaktan çekinirken ve yorum yapmazken, 1-2 kere kullanıp hakkında çok bilgi sahibi olmadan sadece banka hesabındaki paraya bakıp insanları kimyasal madde saçan fondotenimsi seye yönlendiren makyaj "sanatçıları"yla çalışan markamsi. 

11 haziran 17:44 11 haziran 17:45

96. e madem vloggerlara bedava ürün saçacak paran var, sahte hesaplar tutup dislikelar atacak kadar paran ve de boş zamanın?! var, bizim senden bir şey almamıza gerek yok ki new wellciğim, sen yolunu bulmuşsun.

tanım: fondöten sever bir markamız.

11 haziran 16:51

95. kıbrıs'a gittiğimde girdiğim üç eczanede standı bulunan marka. şaşkınlık içerisinde baktım, bir de fiyatına baktım. far paletleri 40-60 tl arasındaydı. bir de eczacı çok güvenilir bir marka olduğunu, doğal olduğunu falan söyledi. bende istanbulda bir milyoncu da satılıyor bu marka dedim, o da sahtesidir o dedi. bende yav hee hee dedim ve çıktım. zaten aradığım ilacı bile bulmaktan aciz olan eczacı, bana new well satmaya çalışmıştı.

11 haziran 11:13