girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (106)
  • medya (10)

106. youtuber/makyaj gurusu sıfatı ile dolaşan insanların ''ruhunu'' satıp satmadığını marka hakkında dediklerine (gizlinot: övmek/göklere çıkarmak/önermek) göre anlayabileceğiniz bir nevi ''ayıraç'' işlevi gören marka.

15 eylül 21:55

105. Ürünlerin çakma  versiyonlarını çıkaran ve sağlığa zararlı ürünleri insanlara yutturmaya çalışan marka(!)  ne kadar reklam yapılırsa yapılsın bu değişmeyecek. Daha geçen gün bir milyoncuda satılıyordu? Noldu birden patladı bu ürün? Markayı da reklam yapan you tuberları da bu saatten sonra sallamam. 

Edit: Noldu ya. Yanlış mı konuştum??? 

Zorunlu edit: naptınız ettiniz girdimi kabine yolladınız helal yaa.

15 eylül 19:38 16 eylül 08:49

104. Tanıdığım biri var. Kız ve ailesi inanılmaz zengin. Oteller, evler, arabalar sürüyle. Kızın en aşağı giydiği şey gucci. Yani istese sephora'yı toplayıp çıkabilecek imkanlara sahip. üstüne kız baya da güzel. gel gelelim bu kızcağız, "kapatıcı" olduğu gerekçesiyle bu markanın fondöteni kullanıp bir de sağındaki solundaki insanlara gönül rahatlığı ile öneriyor. Bayılıyormuş. Zaten reklamında da rıfat yüzüak varmış :d

Açıkçası ben hayatımda daha büyük vizyonsuzluk görmedim.

Tanım: likit kanser üreten marka.

15 eylül 18:56


103. testerı bile hayattan soğutuyor. çamur gibi yapısı olsun klasik katı sabun gibi yoğun kokusu olsun... elimde deneyince bile sağlığımı riske attığımı düşündüm. youtuberlara ne veriyorlar ne ödüyorlar da bu kadar yere göğe sığdıramıyorlar anlamıyorum. bana kalırsa tek özelliği ben kanserojenim diye bağırması :d

ha bide iyi bir özelliği de var aslında. sayesinde youtuberların gerçek yüzlerini görüp bunu övmeyenlere yönelmiş olduk :d

14 temmuz 02:08

102. Hatalıysam arayın ama her üç lafından biri bana güvenin ben beğenmesem kullanmasam önermem diyen ezgi fındığın aksine, markaların köpeği olmuş denen duygu özaslanın dönüp bakmadığı markadır. 

En azından chanelin bi klası var kız da haklı. 

Seviyorum seni kız duygu 

13 temmuz 23:30

101. Öneren herkesten buz gibi soğuduğum marka. Rıfat Yüzüak ve tüm yutubır tayfa dahil. Bu fondöteni internetten falan sipariş etme olayına da asla girmeyin. Yazık günah yani paranızı çöpe basket yapın daha iyi. Testerı olan bir yerde girin ve elinize sürün. Söyleyeceklerim bu kadar

13 temmuz 23:06

100. Aklı olan kişinin el sürmeyeceği makyaj markası. Bir zamanlar pazarlarda çok ucuz bir fiyata satılan ürünler şimdi YouTube mecralarında pohpohlanarak fiyatı şişirildi de şişirildi. Zaten ürünü beğenenlerin çoğu YouTube'da makyaj yapan cepçilerden. Yoksa sevilecek bir yanı yok.

Yazık cildinize. almayın.

2 temmuz 13:05


99. aklı olanın almayacağı üründü kendisi zaten. ambalajından tutun, pr çalışmalarına kadar her şeyi çok ucuz görünüyor. bir ürün kendini belli eder. ve bir ürünün bu kadar çok reklamı yapılıyorsa bir anda, onda ben bir şey ararım. söylemeden geçemeyeceğim, televizyon reklamları da inanılmaz kalitesizdi.

ama en üzüldüğüm nokta da, sırf para için fenomen youtuberların insanların sağlığı ile -ki daha çok genç kızlar kanıp aldı bu ürünleri- oynamaları oldu. keşke bir duruşları olsaydı. böyle bir ürünün de bile bile tanıtımı yapılmaz. 

sadece new well için de geçerli değil, youtuberlar kendi kullanmadıkları ürünü başkalarına tanıttıklarında, reklamını yaptıklarında o kadar sinirime dokunuyor ki. sorsan yanından geçmez, adını dahi bilmez ama reklam için, “ben severek kullanıyorum.” der. dijital reklamcılık bunları da aşacak umarım. insanlar neyin samimi neyin samimi olmadığını anlamaya başladı zaten. 

ve biz tüketicilere de büyük bir görev düşüyor burada, sırf bir youtuber ya da internet “ünlüsü” bir ürünü övdü diye ona balıklama atlamayalım. araştıralım, deneyelim ve öyle alalım. bu yüzden sözlüğü seviyorum. en azından bir çıkar beklemiyoruz ve samimi yorumlar okuyup, aktarabiliyoruz.

12 haziran 01:42

98. Benim için turnusol kağıdı görevi gördü bu fondötenin reklamı adeta. Halbuki melis deniz hakkında ne güzel şeyler düşünmüştüm ve yazmıştım, keza niyans in motion hakkında da olumlu düşünceler beslemeye başlamıştım ki olmadı. Niye böyle yapıyorsunuz üç beş az kazanın zaten normal markalardan o kadar para kazanıyorsunuz, hiç bir ürününüzü de maşallah eksik etmiyorlar. bundan eksik kalsaydınız muhtaç duruma düşmezdiniz herhalde youtuberlar. duygu da reklam yapıyor diyoruz da en azından reklamın kalitelisini seçiyormuş da farkında değilmişiz. E iki ürün alacağız onda da güvenecek dal arıyorduk bulduk sandık yanıldık demek ki sözlük geneli olarak.

12 haziran 01:29

97. Geçtiğimiz aylarda instagramda bir furyadır giden markaydı. “ muhteşem kapatıcı, pürüzsüz doku vs vs” , gittik tabii en yakın gratis mağazasına. Boya tüpü gibi bir ambalajı olduğunu fotoğraflarından biliyordum zaten; ama o yapısı... Allah affetsin çamurdan hallice. Fazlaca yağlı ve katı kıvamda kremleri elinize sürmek isterken böyle yağlı yağlı dağılır ya; aynen öyle. Ve ciltte duruşunun doğallıkla alakası yok, maske gibi - hepsi çiğ renkler. Bunu kullanıp boynuyla yüzünü eşit renk yapabilenleri tebrik ederim. Bence namümkün.

11 haziran 23:04