girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (100)
  • medya (9)

100. aklı olanın almayacağı üründü kendisi zaten. ambalajından tutun, pr çalışmalarına kadar her şeyi çok ucuz görünüyor. bir ürün kendini belli eder. ve bir ürünün bu kadar çok reklamı yapılıyorsa bir anda, onda ben bir şey ararım. söylemeden geçemeyeceğim, televizyon reklamları da inanılmaz kalitesizdi.

ama en üzüldüğüm nokta da, sırf para için fenomen youtuberların insanların sağlığı ile -ki daha çok genç kızlar kanıp aldı bu ürünleri- oynamaları oldu. keşke bir duruşları olsaydı. böyle bir ürünün de bile bile tanıtımı yapılmaz. 

sadece new well için de geçerli değil, youtuberlar kendi kullanmadıkları ürünü başkalarına tanıttıklarında, reklamını yaptıklarında o kadar sinirime dokunuyor ki. sorsan yanından geçmez, adını dahi bilmez ama reklam için, “ben severek kullanıyorum.” der. dijital reklamcılık bunları da aşacak umarım. insanlar neyin samimi neyin samimi olmadığını anlamaya başladı zaten. 

ve biz tüketicilere de büyük bir görev düşüyor burada, sırf bir youtuber ya da internet “ünlüsü” bir ürünü övdü diye ona balıklama atlamayalım. araştıralım, deneyelim ve öyle alalım. bu yüzden sözlüğü seviyorum. en azından bir çıkar beklemiyoruz ve samimi yorumlar okuyup, aktarabiliyoruz.

12 haziran 01:42

99. Benim için turnusol kağıdı görevi gördü bu fondötenin reklamı adeta. Halbuki melis deniz hakkında ne güzel şeyler düşünmüştüm ve yazmıştım, keza niyans in motion hakkında da olumlu düşünceler beslemeye başlamıştım ki olmadı. Niye böyle yapıyorsunuz üç beş az kazanın zaten normal markalardan o kadar para kazanıyorsunuz, hiç bir ürününüzü de maşallah eksik etmiyorlar. bundan eksik kalsaydınız muhtaç duruma düşmezdiniz herhalde youtuberlar. duygu da reklam yapıyor diyoruz da en azından reklamın kalitelisini seçiyormuş da farkında değilmişiz. E iki ürün alacağız onda da güvenecek dal arıyorduk bulduk sandık yanıldık demek ki sözlük geneli olarak.

12 haziran 01:29

98. Geçtiğimiz aylarda instagramda bir furyadır giden markaydı. “ muhteşem kapatıcı, pürüzsüz doku vs vs” , gittik tabii en yakın gratis mağazasına. Boya tüpü gibi bir ambalajı olduğunu fotoğraflarından biliyordum zaten; ama o yapısı... Allah affetsin çamurdan hallice. Fazlaca yağlı ve katı kıvamda kremleri elinize sürmek isterken böyle yağlı yağlı dağılır ya; aynen öyle. Ve ciltte duruşunun doğallıkla alakası yok, maske gibi - hepsi çiğ renkler. Bunu kullanıp boynuyla yüzünü eşit renk yapabilenleri tebrik ederim. Bence namümkün.

11 haziran 23:04


97. Ben burada sıradan bir sözlük yazarı olarak belli bir süre kullanmadığım ürün hakkında girdi yazmaktan çekinirken ve yorum yapmazken, 1-2 kere kullanıp hakkında çok bilgi sahibi olmadan sadece banka hesabındaki paraya bakıp insanları kimyasal madde saçan fondotenimsi seye yönlendiren makyaj "sanatçıları"yla çalışan markamsi. 

11 haziran 17:44 11 haziran 17:45

96. e madem vloggerlara bedava ürün saçacak paran var, sahte hesaplar tutup dislikelar atacak kadar paran ve de boş zamanın?! var, bizim senden bir şey almamıza gerek yok ki new wellciğim, sen yolunu bulmuşsun.

tanım: fondöten sever bir markamız.

11 haziran 16:51

95. Fondötenlerini beğenmediğini belirten bir youtuber'in videosuna dislike yağdırarak benim hayret denizlerinde kulaç atmamı sağladılar.

Parayla o kadar youtuber hatta mesleği makyaj yapmak olan insan senin fondötenini övsün,o pr'a o parayı dökebil ama biri beğenmeyince seri dislike,kız silahşör. Paranın sağladığı vizyon da bir yere kadar işte.

Oldu olacak fondötenlerin kutusuna gps ve ses kayıt cihazı yerleştirsinler. "Beğenmedim" diyen olduğu an o konuma sniperlarını yollayıp alnının çatından vursunlar beğenmeyeni.

Tanım:güldürürken düşündüren,düşününce "ne kafalar var be"dedirten niteliksiz bi milyoncu markası.

11 haziran 16:47 11 haziran 17:16

94. kıbrıs'a gittiğimde girdiğim üç eczanede standı bulunan marka. şaşkınlık içerisinde baktım, bir de fiyatına baktım. far paletleri 40-60 tl arasındaydı. bir de eczacı çok güvenilir bir marka olduğunu, doğal olduğunu falan söyledi. bende istanbulda bir milyoncu da satılıyor bu marka dedim, o da sahtesidir o dedi. bende yav hee hee dedim ve çıktım. zaten aradığım ilacı bile bulmaktan aciz olan eczacı, bana new well satmaya çalışmıştı.

11 haziran 11:13


93. bu fondöten danla bilic'in sitesinde satılıyordu ilk başlarda. ardından yanlış hatırlamıyorsam şu an make up killer şişesiyle satılan fondöten de new well fondöten. şaşırtıcı değil.

10 haziran 23:29

92. bunu övdüğünü gördüğüm tüm youtuber(ımsı) şahışları takipten çıkardım. en pahalı fondötenleri kullan sırf para aldın diye dışına bile eldivenle dokunacağın fondöteni öv. hiç mi vicdanları yok bir insan nasıl böyle kolay yalan söyleyebilir merak içindeyim.

10 haziran 21:01

91. Dün otobüs durağındaki küçük büfede ürünlerinin satıldığını gördüğüm marka.

Drug store mağazalar, eczane, bakkal, büfe piyasaya nerden gireceklerini şaşırmışlar.

Ayrıca Yağmur Vardar videoyu çekme sebeplerinden birini küçük yaştaki takipçilerinin bu zehiri almaya başlaması olarak açıkladı. Bu da taktir edilesi.

10 haziran 17:15