yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (1)

  17. spor salonuna gitmeden önce kendimi 3 ay boyunca sporla yaşamaya alıştırmama çok yardımcı olmuş bir arkadaş uygulama.

  arkadaş diyorum çünkü tıpkı sizinle iletişim kuruyormuşcasına kurgulanmış senaryolar, bildirim aracılığıyla veya antrenman esnasında sesli olarak konuşarak kullanıcısıyla iletişim kuruyor.

  içerisinde çok çeşitli antrenmanları amaca ve kas gruplarına göre kategorilendirilmiş şekilde bulabiliyorsunuz. yukardaki girdilerde bahsedildiği gibi telefon ekranından hareketin doğru şeklini görmek bazen zor oluyor. bunu eğer evdeki tv müsaitse (gbkz: chromecast) ile değilse antrenmana başlamadan önce yeni hareketleri hızlı şekilde önizleyerek aşıyorum.

  ayrıca nike+ running uygulaması ve google fit ile harika iş çıkartıyor. diyelim ki planınızı oluşturdunuz ve haftada 1 gün de koşunuz var ve nabzınızı ölçen bir bilekliğiniz-saatiniz var. Şimdi burada bütün bu topladığınız verilerden çıkarım yapabilmeniz için bir noktada toplama ihtiyacı hissediyorsunuz. ntc otomatik olak koşu verisini senkronize ediyor ve kendisini (gbkz: google fit) ile bağladığınızda veriler senkronize olmaya başlıyor. nabız ve uyku verisini de bilekliğinizin uygulaması(gizlinot: mesela mi fit) sayesinde fit'e bağlıyoruz ve bu iki veri birleşince takip edilmesi çok eğlenceli hale geliyor...

  1 ekim 11:28 1 ekim 11:36

  16. Nike gibi global ve spor giyim, ayakkabı ve aksesuarları üzerine uzman olan bir firmanın böyle bir program hazırlamaları, üstelik bunu ücretsiz ve neredeyse reklamsız yapması takdire şayandır. Benzer bir uygulama Puma tarafından da geliştirildi, adı Pumatrac, ama NTC kadar kolay ve anlaşılır değil, iyi bir İngilizce bilgisine ihtiyaç var, ve genel olarak antrenmanları daha komplike. 2016dan beri NTCye üyeyim ve son 2 yıldır yoğun bir şekilde kullanırım kendisini. Spor salonuna gidemediğim yaz döneminde, yazlık bahçesinde minimum ekipmana, çoğunlukla ekipmansız kullanırım. Zorluk seviyesi ve süreye göre bir çok egzersiz seçebiliyorsunuz. Bazı egzersizleri 45 dk sürüyor ve spor salonunda katılabileceğiniz grup derslerinden daha zorlayıcı olabiliyor, yaptıktan sonra kan ter içinde kalıp sürünerek koltuğa attırıyor, ama her şeye rağmen muhteşem hissettiriyor. Ben en çok yoga seansları için kullanıyorum kendisini. Spor salonunda sporumu iyice yaptıktan sonra relax bir ritm açıp yapılan o yoganın tadını anlatmak zor. Deneyin, tavsiye edin.

  23 ağustos 23:50 23 ağustos 23:52

  15. Üç senedir düzenli bir şekilde spor salonuna gidiyorum, bu sürede çıkmayan six packlerim bu uygulama sayesinde çıktı öyle diyim, haftada üç gün nike training app iki gün spor salonu, anladığım şu ki vücut ağırlığını kullanarak yapılan antrenmanlar çok daha etkili, bunların haricinde ücretsiz olması, antenmanların etkisi, video anlatımı vb bana göre süper, spor salonuna vakti veya bütçesi olmayanlar için biçilmiş kaftan.

  29 haziran 21:05

  14. bayağı güzel program. evde spor yaparken genelde bunu kullanıyorum. herhangi bir youtube videosundan çok daha iyi, gereksiz konuşmalar veya dikkat dağıtıcı müzikler yok. baştan sona sadece yaptığım harekete konsantre bir şekilde antrenmanı bitiriyorum. ama keşke antrenmandan egzersiz çıkarıp ekleme özelliği olsa. sırf bunun için aylık ücret ödeyebilirdim.

  15 mayıs 01:38

  13. Evde şekle girmek için muazzam bie uygulamadır kendisi. Sanırsam 3 senedir telefonumda baş köşede durur kendisi, şahane şekle sokar, 30 dakikada ne olabilir ki dersiniz o 30 dakikada kan ter içerisinde kalırsınız.

  Benim için tek bir sorunlu noktası var, bacak egzersizlerinde çok fazla lunge ve lunge türevi hareketler var. Lunge dizleri zorlayan, küçük bir hatada ağrıya neden olan bir hareket.

  Ben bu harekette zorlaniyorum, her seferinde dizim acıyor, bu nedenle antreman programı yapamiyorum çünkü muhakkak bu hareketi içeren antreman veriyor.

  Bu durum haricinde gerçekten muazzam bir uygulama.

  14 mayıs 20:48

  12. Biraz önce ilk kez denediğim nike’ın antreman uygulaması. 

  Bu egzersizse benim önceden yaptıklarım neydi??En son yerde yuvarlanıp bir daha yemek yemeyeceğim diye bağırıyordum:d  benim gibi evde kendi kendine hafif egzersizler yapanlar için hareketleri ilk güne göre fazla zorlayıciydi. Bazı hareketleri yapamadım onları başka hareketlerle telafi etmeye çalıştım. 45 dakika sürdü pes etmeden bitirdim. Gerçekten çok yoruldum ve sanki birden 10 kilom gitmiş gibi hissettim (aslında giden 275 kaloriymiş :(   )  ama diger kullandığım egzersiz uygulamalarına göre çok daha yararlı ve profesyonel bir uygulama olmuş. Devam ettirmeye çalışacağım bakalım etkileri nasıl olacak. Önceden spor geçmişi olanlar için çok daha kolay ve etkili olacaktir. 

  Edit: devam edemedi.

  6 şubat 12:45 6 ağustos 13:53

  11. kullandığım en iyi egzersiz uygulaması. düzenli spor yaparken salona gitmek istemediğimde veya her zamanki sporumdan sonra özel olarak çalıştırmak istediğim kas grubu olduğunda kullanıyordum. tabii sporu bıraktığım için eskisi gibi kolay yapamıyorum egzersizleri ama tam pes edecekken uygulamanın "pes etme, kendini zorla, son 10 saniye" demesi beni gazlıyor. (gizlinot: swh) eğer evde spor yapmak istiyorsanız çok başarılı ve yararlı.

  16 aralık 2018 16:50

  10. Nike markasının geliştirmiş olduğu spor yapmanızda size yardımcı olacak programlar barındıran uygulama.

  Çeşit çeşit spor uygulamaları indirdim ama aynı anda hem sayıp hem hareketi kontrol etme şansım olmuyordu ve iki günde kendimi sakatlayıp bırakıyordum.

   Ama bu uygulama hem hareketi çeşitli açılardan yapılırken gösteriyor hem de sizin yerinize sayıyor.

  Bunları geçersek, uygulamada neyi nasıl ne zaman yapacağınıza siz karar veriyorsunuz. incelmek, sıkılaşmak gibi seçenekler var ve bunlar başlangıç orta ileri düzey olarak ayrılmış. Yoga bile var!

  Dilerseniz kendinize bir program seçiyorsunuz örneğin ben incelme programına yarın başlayacağım.

  Ekipmansız ve haftada 3 gün, 6 haftada inceltmeyi vaad ediyor. Başardığına dair de bir sürü şey öğrendim. Umarım vazgeçmem ve burayı editlerim.

  Evde spor yapmak isteyenlere büyük yardımı dokunacaktır.

  2 mayıs 2018 02:13

  9. Bende dün (yazar: turbo beauty lover) sayesinde hemen indirdim ve uygulamaya başladım. Program oldukça kişisel geldi bu yönden çok hoşuma gitti. Spor yapamadığınız günün telafisini de yapabiliyor olmak güzel. Benim gibi spor salonuna kayıt olupta gidemeyenler için güzel bir alternatif. Ancak süslüler ben mi yanlış hareket yaptım en hafif hareketle başlamama rağmen bacak, kol bölgemde kas ağırısı var işe yaradığını mı gösteriyor bu durum bilemedim, bir mesaj uzağınızdayım.

  28 aralık 2017 09:46 28 aralık 2017 09:47

  8. En çok sevdiğim egzersiz programıdır. Bu programla birlikte ve tabii düzenli beslenip su içerek beş kilo vermiştim bir ayda ve sıkılaşmıştım. Hareketler genel olarak yeni başlayanlara gerçekten uygun değil bir hafta önceden hafif egzersizlerle başlamak lazım. Zira az kalsın hareketi doğru yapacağım diye sakatlanacaktım. 

  Kısaca doğru kullanıldığında çok işe yarayan, ücretsiz Harika bir uygulama mutlaka deneyin. 

  29 kasım 2017 23:39

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar