yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (142)
  • medya (4)

  142. Abonesi olmadığım, aklıma gelip de videosunu izlemediğim youtuber. Burda coming out videosunu görüp o videoyu izlemiştim sadece ve o günden beri kadının 7 yıl önceki videoları anasayfama düşer oldu. Hiçbirini açmadım ama bugün küçük direnişimde yenik düştüm ve Youtube yorumlarında gördüğüm kadarıyla sadece bana olan bir şey değil bu. Hayli ilginç. 

  19 ocak 22:57

  141. Bir ara makyaj bazı niyetine nivea after shave balsam kullanan ve binlerce kişiye de kullandırtan make up vlogger. şimdi düşününce biraz komik geliyor. 

  Coming out videosu beni de dehşete düşürdü, asla ihtimal vermezdim tahmin edemezdim. Dünyanın en güzel trans bireyi tartışmasız kendisi bence. 

  Too faced’in ceo’sunun kız kardeşinin, kendi instagram bio’suna söylediği tek yalan trans oluşu değil yazmasının ardından erkek kardeşi kız kardeşinin bu hareketinin mide bulandırıcı olduğunu, artık too faced’de kız kardeşinin bir görevinin olmadığını belirtir bir duyurusu olduğunu, nikkie’yi de desteklediğini okudum. 

  16 ocak 22:40

  140. Bir insanı trans olduğunu açıklamakla tehdit etmek ahlaksızlığın kaçıncı leveli bilemedim. Duyarlı bir annesi olduğu için ergenliğe girmeden değişimini geçirmiş ki zaten ergenliğe girmeden trans süreç başlarsa normal bir kadından fark olmuyor diye biliyorum. En son emma ellingsen açıklamıştı trans olduğunu ve hayatımda gördüğüm en güzel kadınlardan biri gerçekten. O da ergenliğe girmeden bu değişim sürecine başlamış. Tek dileğim onu bu şekilde tehdit edenler umarım cezasını bulur. Birimizin ergenlikten güzel olmayan bir fotoğrafı ortaya çıksa yaşayacağınız kızgınlığı düşünün sonra da bu kadının yaşadığı şoku bir düşünün. Gerçekten ağır bir travma ama kendisinin açıklaması tek kelimeyle oscarlık hareket. Aynı özgüveni hayatının her aşamasında dilerim kendisine.

  16 ocak 20:15


  139. trans olduğu hiç belli olmayan, çok güzel makyajlar yapan makyaj gurusu. 

  ah nikkie, sen en özgür ülkelerden birinde bile tehditler alabiliyorsun... sanırım dünya olarak kabullenme sorunumuz var. kadın zaten kadın olarak dünyaya gelmiş videosunda dediği gibi( bedensel olarak değil ruhsal olarak öyle hissediyormuş ve gitmiş bedenindeki yanlışlığı düzelttirmiş) şimdi bunun için seni nasıl suçlarlar sevmezler bilemiyorum. umarım dünya olarak daha açık görüşlü olabiliriz.

  15 ocak 21:58

  138. Dün trans bir kadın olduğunu açıklamış olan Hollandalı makyaj vloggerı. Dünyanın en modern ve ılımlı ülkelerinde dahi yaşasan maalesef cinsiyet geçiş süreci ya da cinsel kimliklerin tanımı konusunda kendini ifade etmek çok zor ve karmaşık bir durum. Bu sebeple uzun yıllar bunu saklamasına çok da şaşırmadım, kendisinin bile kendi kendine dile getirmekten çekindiği konuları 12 milyon kişiye açıklamak oldukça cesaretli bir davranış. Elbette erken yaşta bunu farketmesi ve ailesinden aldığı tam destek ile genç yaşta belki de nispeten sorunsuz biçimde sayılabilecek bir şekilde sürecini tamamlaması da şansı olmuş. Tabi gelen bir çok destek mesajının yanında kızcağızı tehdit edenlere kızanlar oldu ve hep polemikler içinde yerini alan too faced'in kurucusu jared blandino'nun kız kardeşi (kendisi de too faced de yüksek mevki bir çalışan) de nikkie ile ilgili "trans olduğu söylediği bir çok yalandan sadece biri" gibi bir açıklama yapmış. Zaten son yıllarda itibari zedelenen too faced ve jared az önce bir açıklama yaparak artık onunla çalışmadıklarını duyurdular. Farklılığa, dürüstlüğe tahammülü olmayan bu insanların giderek azalması için çok güzel bir adım olmuş ancak bu hamle too faced'in itibarını kurtarabilir mi çok emin değilim.

  14 ocak 23:03

  137. Ailenin ne kadar önemli olduğunu gösteren YouTuber. Videosunu gözlerim dolu dolu izledim. Alanım dolayısıyla trans bireylerin yaşadıkları zorluklarla ekstra ilgileniyorum ve okumalar yapıyorum. Galiba biraz da bu yüzden çok etkilendim videodan. Bir yandan Türkiye gerçeklerini düşünüyorum bir yandan da nikkie'ye bakıyorum. Annesi baştan beri kızını nasılsa öyle kabul etmiş ve onun bu zorlu sürecinde her zaman yanında olmuş. Gerekli maddi ve manevi desteği de sağlamış ve bugünkü Nikkie kim ise o Nikkie olmasını sağlamış. Malesef trans bireylerin çevresinde pek rastlanılan bir şey olduğunu söylemem. Her zaman arkasında bir destek olması o kadar önemli ki. Biz de arkandayız Nikkie.

  You go girl! 💪

  14 ocak 18:36 14 ocak 18:37

  136. Her zaman bağımsız, özgür, destekçi ve her şeye açık olduğunu iddia eden yazarlarımız yine eksilere boğmuş buraları:d

  Ben az buçuk tahmin ediyordum ama nikita dragon gibi asla trans olduğu akla gelmiyordu. geçişini tam zamanında yaptığı ve bunu 5 yıla yaydığı için tam ve çok güzel olmuş. Zaten yüzü her türlü çok güzel ve bebeksi. Ailesi de hep arkasındaymış Türkiye'de böyle bir ortamda kabul edilerek devam eden ve var olan trans boşverin bi dahi olunamaz kıskandım yine.

  14 ocak 02:55


  135. Trans biri olarak trans kimliğini açıklamasına sevindiğim youtuber. Hem kendisi adına hem de hepimizin görünürlüğü açısından mutluyum.

  Üzüldüğüm kısım ise şantaj nedeniyle yayınlamak zorunda kalmış olması. Böyle olmamış olmasını dilerdim, fakat sonuç olarak bizim için dünyaya iyi şeyler getirecek bir haber olduğunu düşünüyorum. İnsanlara trans kişilerin de gayet normal ve düzgün insanlar olduklarını kanıtlamak istiyorum. Sonuç olarak insanların sevdiği ve saygı duyduğu bir youtuber'ın trans olduğunu açıklaması eminim birkaç kişinin fikrini değiştirecektir...

  Edit: Eksileyen herkesi alnından öpüyorum, kudurun...

  14 ocak 00:16 14 ocak 11:43

  134. Transseksüel olduğunu açıklamış son videosunda. Şantaj edildiği için açıklamak zorunda kalmış ama zaten sürekli söylemek istiyormuş. İnsanlar sürekli başkalarının ne olduğu hakkında çok kafa yoruyor. Öyle ya da böyle ne fark etti kendisi kadın olduğunu söyledikten sonra....

  13 ocak 23:48

  133. i'm coming out başlığını görünce acaba biseksüel olduğunu mu açıklayacak diye düşündüğüm nikkimiz(gizlinot: kutsal motora bağlamak) meğerse transseksüelmiş! cidden şaşırdım çünkü kendisi genç irisi fakat oldukça feminen görüntüsüyle bende hiç trans itibası yaratmamıştı. zaten 6-7 yaşından beri kız gibi yaşayıp gidiyormuş sanırım reşit olunca da cinsiyet değiştirmiş.

  bunu yıllarca saklamış ki haklı olarak hayatındaki gerçekleri herkesin önüne dökmek istemeyebilir. ama şantaja maruz kalmış ve basına anlatırız bu gerçeği diye tehdit etmişler. nikki de al sana şantaj diyerek şak diye videoyu yayınlamaya karar vermiş(gizlinot: yani düşünmüş tabi ki).

  tebrikler nikki! şantaja boyun eğmeden gerçekleri açıkladı helal olsun.

  bizim youtuberlar da evlenip instamomlığa terfi ediyorlar :/

  13 ocak 23:16