girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (1)

10. çok sevmeme rağmen, sanıyorum ki kendisi küçük bir seyma subaşı'dır. Serdar Erener ve Serra Erener'in yuvalarını yıkmış şöyle bir 8 sene filan sevgililikten sonra Serdar Erener ile evlenmiştir. ama "kendimi suçlu hissetmiyorum" diyor. Kınamak istemiyorum ama yuva bozucuları tam anlamıyla yürekten sevemiyorum. İyi ki şarkısına bayıldım! ergenliğimde de tüm şarkılarını severdim. ama keşke yuva yıkmasaydı :(

24 temmuz 11:34

9. Bu kadının yaptığı bütün işleri beğeniyorum. Sürekli kendini geliştiriyor. Yeni şarkısına da bayıldım. Sözleri ayrı müziği ayrı güzel. Hem içim kıpır kıpır oluyor hem de sözlerinde kendimi buldum. 

Yağmur istedim yağmadı

Bir iş bulmuştum sarmadı

Herkesi duyan beni mi duymadı

Çok mu şey istedim de ben olmadı

16 temmuz 19:05

8. kaçıncıya dinledim bilmiyorum, oğluna şarkı yazmış, dizeleri de şu şekilde:

Karanlıktan gelecekler

Önünde dikilecekler

Sarı sarı dişleri olacak

Sivri pençeleri olacak

Yakalayacak sanacaksın

Ama hep sen kazanacaksın

Ben sana koşmayı öğreticem

Içinden gülmeyi öğreticem

Yalanlar söyleyecekler

Sözlerinden dönecekler

Buzdan kalpleri olacak

Acı sözleri olacak

Yaralayacak sanacaksın

Ama hep sen kazanacaksın

Üstlerine gitmeyi öğreticem

Düşünce kalkmayı öğreticem

Bazen de susmayıp bağırmayı

Utanmadan hüngür hüngür ağlamayı

Sevgililer gelecekler

Kalbini delecekler

Ahu bakışları olacak

Tatlı dilleri olacak

Hep sevecek sanacaksın

Ama bazen yanılacaksın

O an orda durmayı göstericem

Bu da geçer yahu'yu öğreticem

Bazen de tam ortadan kırılmayı

Yere düşen camlar gibi dağılmayı

Bazen yalnız bırakacaklar

Ne yapacaksın bakacaklar

hep Planları olacak

Hep bir başları olacak

Kırılacak sanacaksın

Ama hep sen başaracaksın

İçinden yanmayı göstericem

Kendini sevmeyi öğreticem

Gidip de varmayı öğreticem

29 mart 2017 05:30 ed.1 nisan 2017 13:36


7. oğluna ne güzel şarkı yapmış. ne minnoş olmuş resmen bayıldım. sözleri falan çok güzel, resmen aşık oldum şarkıya. çok güzel kadın, her anlamda.

28 mart 2017 22:18

6. şarkılarını kendisinin söylememesi daha iyi olacak olan şarkıcı. versin sesi daha iyi birisine şarkılarını o söylesin. çok kötü bir sesi var ve bu sesle nasıl bunca yıldır piyasada kalabildi enteresan.

7 mayıs 2016 14:42

5. Sozluge girerken icimden pirlantami aldim baba, pirlanta gibi kalp lazim bana sarkisini soylerken anasayfada bu basligi gorunce gozlerim faltasi gibi acildi. Iyidir guzeldir, inceden bir feminist ruhu vardir. Son yazdigi kitap tavsiye edilir.

7 mayıs 2016 13:43

4. İlkokulda hayrandım kendisine. Çok güzel gelirdi. Bana losttaki claire da çok güzel gelirdi. Mavi göz bana güzel geliyor herhalde. Neyse konumuzdan sapmayayım tabi.

Sonra yıllar geçti ben kendisini sadece arada denk gelip de dinlemeye başladım, müzik kocaman bir dünyaymış öğrendim tabi. Bu arada bir kaç kez kendisini rezil etmiş. neşet ertaş'la ilgili yaşadığı olay (gizlinot: biraz medya kurbanı olduğuna inanıyorum kastettiği o değilmiş radyoda, benim rezilliklerim gibi, bazen yanlış anlaşılıyorum) keşke olmasaymış mesela. Ya da binlerce reklam jingle'ı. Keşke yapmasaymış. Evlenmiş, tatlı bir anne olmuş. adamın parası var diye eleştirilmesini pek anlamadım, bana seviyor gibi geldi. Bence bu biraz şey gibi feminist kadınların evlenmesine şok olmak. Feminizm "erkekleri öldüreceyiz" değildir. Kendisinin böyle bir iddiası mı var bilmiyorum ama -ondan bağımsız- feminist kadınlar da zengin birini sevebilir.

Hataları olmuş evet ama yadsınamaz bir rolü var bu ülkede bence. Farklı bir yolu. "Ben buraya çıplak geldim, utanmam yok." diye bir şarkı yapabilmiş mesela. Bir videosu var bu sabah izledim, on yedi yaşındaki haline sesleniyordu. "Kendi atınız olsun, boşanınca attan inip eşeğe binmeyin, çalışın" demiş kızlara. ama doğru ama yanlış bir şekilde kadınlarla ilgili olumlu olduğunu gördüğü çalışmalarda yer almış. Bir derdi var gibi. Herkesi kenara çekip virgina woolf okutamayız, bu anlamda yararlı olduğunu düşünüyorum. Ben mesela küçücükken tek taşımı kendim aldım, çocuk da yaparım kariyer de dinledim. Öyle gelişti bilincim, güçlü bir kadın olma isteği uyandırdı bende.

Onun dışında hepimizin diline dolanan şarkıları olmuştur bence. En azından kek yaparken çırptım çırptım karıştırdım diye mırıldanmışızdır bir zaman.

Ben hala pozitif bir havası olduğuna inanıyorum kendisinin. Bana iyi biriymiş gibi geliyor. O uzun eteklerini, sevimli kıyafetlerini, çocuksu yanlarını kaybetmeyişini hoş buluyorum. Kendiyle barışık oluşunu, insanlara pozitif mesajlar vermeye çalışmasını, hayatlara dokunma çabasını da. Bir de yaşlanmıyor bu kadın, maşallah.

7 mayıs 2016 13:33 7 mayıs 2016 13:36


3. Annemle o kadar severiz ki kendisini, küçük kardeşim onun gibi olsun diye ismini nil koyduk :) :o

3 şubat 2016 15:53

2. en sevdiğim şarkısı açık ara heman <3

3 şubat 2016 15:39

1. (yazar: tatar)

süslü'de açılmadığına şok olduğum başlık (gizlinot: o.o)

lisedeyken taptığım, "bir kızım olursa adını nil koyucam" diye ortalarda dolandığım, ergenliğimde çok orijinal şarkılar yazdığına inandığım, köşe yazılarını da takip ettiğim ama zamanla bana oldukça sığ gelen şarkıcı, reklam jingle'ı da hazırlayan kendi halinde bir insan evladı.

lisedeyken tanrıçalar kadar güzel gelirdi bana ^_^ şimdi normal geliyo

sanatçı suavi ile karıştırılan babası için yazdığı köşe yazısında bir miktar edepsizlik eden hanım kızımıza sanatçı olan suavi gerekli ince ayarı vermiştir.

3 şubat 2016 15:28