sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
2.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (61)
 • oylar (10)
 • medya (2)

61. Yağlı cilde sahibim. Alnımda kapalı komedonlar var. Bu ürünü 2 aydır düzenli kullanıyorum. Alnımda bulunan pürüzlere çok iyi geldi. Cildim de yağdan kaynaklı bir parlaklık olurdu. Bu ürün onun yerine cildime sağlıklı bir ışıltı verdi. İçerisinde 60 tane var, güncel fiyatı 70 tl. Daha iyi bir alternatif bulmadığım sürece almaya devam ederim.

17 kasım 20:28

60. Ne zamandır bu ürünü merak ediyorum ve nihayet yaklaşık 1 ay önce takasla elime geçti. Öncelikle ben hergün ve sabah kullanılması gerektiğini düşünmüyorum. Hergün kullanmak cildi hassaslaştırıyor ve kurutuyor sabah kullanmak ise güneş kremi kullansanız bile cilde asit sürdükten sonra dışarı çıkmak ne kadar mantıklı bilmiyorum. Haftada bi iki gün kullanınca da etkisini göremiyorum. O yüzden ben şöyle yapıyorum, bir kaç akşam üst üste kullanıp sonra bir kaç gün kullanmıyorum. Ben böyle kullanmayı daha sağlıklı ve etkili buldum.

Etkisine gelecek olursak son derece beğendim ölü deriyi güzel temizlediğini düşünüyorum çünkü burnumdaki siyah noktalar ve yüzümdeki pürüzler gidiyor. Cildim daha canlı aydınlık ve pürüzsüz oluyor. Daha iyi bir ürün almazsam tekrar alabilirim.

17 kasım 11:46

59. Bununla birlikte gece kullanım için olan Glycolic fix night pads'i her gün düzenli olarak kullandım. Sabah günlük olanını gece ise night pads'i.

Karma bir cildim var yani T bölgem yağlı. Öğlene kadar alnım ve burnum yağdan parıl parıl olur normalde. Bu kadar yağdan dolayı da burnumdaki gözemekler biraz tıkalı. Ayrıca çok fazla olmasa da küçük küçük sivilceler suratımdan pek eksik olmaz.

Yaklaşık 1 aylık düzenli kullanımın ardından yağlanma %80 e kadar azaldı. Nomalde öğlenleri yağdan geçilmeyen cildim sabahki ilk halinde duruyordu. Sivilcelerimden eser kalmadı. Ağdet olmadan önce mutlaka çıkanlar bile gitti. Gözeneklerimde temizlendi. Makyajsız dışarı çıkamazken makyajı tamamen kestim. Bu şekilde 2 ay daha kullanmaya devam ettim ve cildim aynı şekilde kaldı.

Uzun lafın kısası bu üründen çok memnun kaldım. Bu aralar yüzüme lazer yaptırdığım için kullanamıyorum. Biraz eski haline döndü cildim ama en kısa zamanda yeniden başlayacağım kullanmaya.

15 eylül 12:24


58. içinde %3 gibi bir miktarda glikolik asit bulunduran, cilde fiziksel soyulma sağlayan tek kullanımlık pamuklar. bir paketi yeni bitirdim. cildim karma, hassas ve bolca siyah noktam, tek tük sivilcem var. iki günde bir kullanmayı tercih ettim ben ama sanırım her gün kullanıma uygun bir ürün. ilk başlarda cildimi çok hassaslastirdi ve kusturdu. ama kullandıkça etkisini gördüm. yüzümün rengi açıldı, siyah nokta olusumum azaldı, ve sivilce lekelerim gözle görülür bir şekilde azaldı.

17 ağustos 00:39

57. İçerisinde %2.8 glikolik asit bulunduran temizleme pedleri. Bitirdiğim gibi yorumumu paylaşmaya geldim. Yaklaşık bir buçuk ayda bitirdim kutuyu. Üniversite sınavına hazırlanıyordum, son zamanlarda stresten yanaklarımda çok fazla sivilce çıkmıştı. aynı zamanda düzgün beslenmemekten ve avene temizleyici jelden dolayı yüzüm kupkuruydu. Önce yüzüme çok hafif hafif sürerek başladım sivilceleri daha da tahriş etmemek için. 1-2 günde cildimin nem dengesi normale döndü(gizlinot: Avene cleanence jeli de bıraktım aynı zamanda), sivilcelerimin olmadığı yerler gerçekten çok güzel canlı duruyordu. Sivilcelerin sönmesine az etki etti ama lekelere gerçekten işe yaradı bende. Sebamedin temizleme jeliyle ve swiss nemlendirici kremiyle beraber 1 ay kadar düzenli kullanınca cildim ciddi anlamda düzeldi. Bazı günler sadece akşam bazı günler hem sabah hem akşam kullandım. Çok memnunum iyi ki almışım diye sevinirken bizim sonuçlar açıklandı. Tercih dönemi, hangi üniversiteyi seçeceğim diye yine strese girdim ve sivilcelerim tekrar çıktı. Rutinimi bozmadan devam etmeye çalıştım ama cildim alıştığı için sanırım hiçbir etkisi olmadı bu sefer. Cildimi çok fazla asitlere alıştırmak istemediğim için şimdilik yollarımızı ayırdık. Kışın daha az sıklıkta tekrar kullanmayı düşünüyorum.

16 ağustos 01:04

56. çok övüldüğü için dayanamayıp ben de almıştım bu pedleri bir dönem. hem günlük olanını, hem de extreme olanını kullandım bir süre. maalesef bende olumlu bir etkisi olmadı.

alın, çene ve yanaklarım inanılmaz kuru, burun çevrem ve göz altlarındaki yanak bölgem de gözenekli ve oldukça yağlı. ilk önce günlük olanla başlamıştım, geniş aralıklarla da extreme olanını denedim. nedense her kullandığımda cildimi yağlı yaptı ve gözeneklerimi genişletti. sabah uyandığımda nur topu gibi gözeneklerim oluyordu. alın bölgemde sivilce de çıkmaya başladı kullandıktan sonra. "belki cildin alışma sürecidir" diye bir süre kullanmaya devam ettim ama çok da korkmaya başladım. çünkü cildim eskisinden kötü haldeydi. 2 haftadan sonra bu olumsuz etkisi sürmeye devam ettiği için korktum ve tamamen kullanmayı bıraktım. devam etseydim cildim alışacak mıydı, yoksa suratımda kraterler mi oluşacaktı bilemiyorum.

kişiden kişiye etkisinin nasıl bu kadar fark edebildiğini anlayamadığım bir üründür benim için.

20 nisan 14:55

4

55. Büyük beklentilerle alıp biraz hayal kırıklığına uğradığım ürün. Geceleri kullanmakta olduğum retinol serumunu destekleyici olarak almıştım. Akşam eve geldiğimde makyajımı temizleyip en son cildimi bununla siliyordum. 3-4 saat sonra da retinol serumumu sürüp uyuyordum ancak hiç bir fark yaratmayınca 1 ay kullanıp kenara kaldırdım. Retinolüm bitince tekrar şans vereceğim, belki retinol etkisini devam ettirir diye.

Şunu da söyleyeyim kokusu hafif ilaç gibi ama rahatsız edici değil ve kullanım sonrasında cildimdeki ferahlık hoşuma gidiyor.

20 nisan 13:40


4

54. "yüzün parlıyor, cildin ışıl ışıl ne kullanıyorsun?" sorusuna maruz kalmama sebep olan pedler. çok memnunum ben kızarıklıklarıma da çok iyi geliyor sabah uyandığımda eşitlenmiş bir cildim oluyor. buradaki yorumları okuyup almıştım iyiki almışım. neredeyse iki ay olacak kullanmaya başlayalı.

19 nisan 19:58

53. Bu ürünü dün edindim ve ilk geceden kullanmaya başladım. Yüzümü temizledim, tonikledim ardından bunu sürdüm. Cildimde kızarıklıklar, geniş gözenekler ve lekeler var. Uyandığımda cildim tek renkti, gözenekler temizlenmiş ve silikleşmişti. Cildimin rengi açıldı. tek kullanımda nasıl bu kadar büyük etki etti hiçbir fikrim yok ama bugün cildime hayatımda hiç almadığım kadar iltifat aldım. Hocam dahi farketti, senin cildin bugün ışıl ışıl, ne sürdün yüzüne dedi. (gizlinot: Swh) daha önce hiç bu tür bir ürün kullanmamıştım, belki de bu kadar çok etki etmesinin sebebi budur. Çok şaşkınım ya. Hayatımın cilt bakım ürününü buldum resmen.

19 nisan 00:02

52. Bu ürünü geçen sene yorumlamış olsaydım girdim “hayatımın cilt ürününü buldum “ şeklinde olurdu. 

Cildim karma, t bölgem yağlı ve gözenekli, yanaklarım da onlara inat aşırı kuru, kırmızı, çöl vari. Kuru ve hassas ciltli arkadaşlar bilir, nemlendirici bulmak aşırı zordur. Su içerikli olsun, yağ içerikli olsun piyasada ulaşabileceğim bilimum nemlendirici denemişimdir. 

Bu ürünü görkem karman’da görmüştüm, onun da cildi hassas ve kuru olunca güvendim aldım. Gerçekten iki kullanımda etkisini gösterdi. Sadece gece yatarken kullanıyordum, ardından krem vs. Kullanmıyordum. İçindeki hyalıronik asit cidden neme doyuruyordu yüzümü, sabah pamuk gibi bir ciltle uyanıyordum. Yaz gelince bıraktım. Bu kış tekrar aldım, fakat bir sorun var sanki üründe. Geçen seneki etkisini kesinlikle alamıyorum. Ne pürüzsüzleştiriyor ne nem veriyor. Ya formülasyonu değişti bu sene, ya da cildim artık daha yüksek derecede asit içeren ürünler istiyor. 

1 nisan 00:26